Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2016 o 11:17, KannX napisał:

Co nie zmienia faktu, że i tak jest znacznie tańsza od AMD Pro Duo :)


I dużo wolniejsze oraz przeznaczone do zupełnie innych celów :D Od strony czystej mocy obliczeniowej (a po cholerę komu podwójne Fury do czegokolwiek innego) to jednak 17 Tflops, tak o 70% więcej niż nowy Titan. Fakt że to rozwiązanie multiGPU więc to się liczy innymi kategoriami.

Titan X Pascal to jednak następca Titana X a jednak tamten wycenili na równe $999. Oj, Nvidia się nam rozbestwia widząc że AMD się nie spieszy ze swoim high-endem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2016 o 12:02, ziptofaf napisał:

Titan X Pascal to jednak następca Titana X a jednak tamten wycenili na równe $999. Oj,
Nvidia się nam rozbestwia widząc że AMD się nie spieszy ze swoim high-endem.

Mnie zastanawia jak to będzie wyglądać przy najbardziej obszernej części rynku czyli entry level. Bo już przy premierze GTX 950 Nvidia ładnie przesadziła jeśli chodzi o ceny. Więc jestem ciekawy jak to będzie z 1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2016 o 14:03, Numenpl napisał:

> Nvidia się nam rozbestwia widząc że AMD się nie spieszy ze swoim high-endem.
Mnie zastanawia jak to będzie wyglądać przy najbardziej obszernej części rynku czyli
entry level. Bo już przy premierze GTX 950 Nvidia ładnie przesadziła jeśli chodzi o ceny.
Więc jestem ciekawy jak to będzie z 1050.


Podejrzewam że nie będzie najgorzej, jednak RX 470 i 460 też wchodzą niedługo na rynek. Nvidia sobie może dowalać dowolne ceny w high-endzie bo nie ma na razie konkurencji ale bardzo wątpię żeby pozwalali AMD na zdobycie przewagi w mainstreamie. Choć nie wiem czy mają szanse na przebicie 470tki - jednak 90% wydajności 480tki + 4GB VRAM za jakieś 849 zł (w normalnych krajach, niekoniecznie u nas) to sporo i musieliby bardzo mało ucinać z 1060tki do 1050tki żeby to miało sens (zwłaszcza cięcie do 3GB VRAM wyjdzie bokiem bo to już jest widoczne w testach gier).

Byleby właśnie RX 460 od AMD im tak w ogóle jakoś wyszedł bo już z 2 lata jedynym GPU które warto kupować w okolicach 500 zł jest 750Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2016 o 14:17, ziptofaf napisał:

Byleby właśnie RX 460 od AMD im tak w ogóle jakoś wyszedł bo już z 2 lata jedynym GPU
które warto kupować w okolicach 500 zł jest 750Ti.

Wiem sam miałem z deczka przymusową przesiadkę z HD6770 1GB ma 750 Ti 2GB(konkretnie Gigabyte GV-N75TOC2-2GI za 519 zł) i ogólnie wydajność u mnie w grach na tych samych ustawieniach to wzrosła w przedziale od 100% do 200% w zależności od gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwsze recenzja Sapphire RX 480 4GB. Na pierwszy rzut oka idzie łeb w łeb z referentem GTX 1060. Sugerowana cena 220 USD. Dla mnie jest to bardzo ciekawa propozycja, jeżeli faktycznie będzie dostępna poniżej 1100 zł.

Wersja 8 GB ma kosztować 269 USD.

http://www.pcworld.com/article/3098825/components-graphics/sapphire-nitro-rx-480-review-polaris-rethought-and-refined.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2016 o 14:03, Numenpl napisał:

Mnie zastanawia jak to będzie wyglądać przy najbardziej obszernej części rynku czyli
entry level. Bo już przy premierze GTX 950 Nvidia ładnie przesadziła jeśli chodzi o ceny.
Więc jestem ciekawy jak to będzie z 1050.


Ja akurat za to, co sie obecnie dzieje na rynku winię nie nVidię, a AMD. Brak konkurencji sprawił, że "Zieloni" mogą sobie spokojnie podwyższać ceny, a klienci i tak muszą kupować ich karty. Chciałem kupić kartę wyraźnie mocniejszą od GTX970 (żeby była widoczna różnica) i nie miałem większego wyboru - 1070 albo 1080.

Zresztą, niestety ten wzrost cen widać zwłaszcza w naszym kraju, gdzie waluta osłabiła sie o prawie 20% w stosunku do okresu premiery poprzednich układów.

Jeśli chodzi natomiast o low-end (mid-end) to rzeczywiście mozemy spodziewać się zażartej walki - w tym segmencie cenowym AMD może pochwalić się naprawdę udanymi konstrukcjami. Zdecydowanie muszą jednak poprawić dostępność niereferentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2016 o 14:17, ziptofaf napisał:

Choć nie wiem czy
mają szanse na przebicie 470tki - jednak 90% wydajności 480tki + 4GB VRAM za jakieś 849
zł (w normalnych krajach, niekoniecznie u nas) to sporo i musieliby bardzo mało ucinać
z 1060tki do 1050tki żeby to miało sens (zwłaszcza cięcie do 3GB VRAM wyjdzie bokiem
bo to już jest widoczne w testach gier).


Czyli 470 miałby mieć wydajność zbliżoną do 970 (nawet numerki podobne :)) i wyprzedzałby go nieco w DX12. I jeszcze jakby był za te 849zł... To byłoby coś niesamowitego! :D Idealna karta do niedrogich buildów (tak do 2500zł) do gry na maxa w 1080p.

Paczaj tutaj, KFA2 zrobiło GTXa 950 low profile! :) No to już jest niesłaba karta do grania w 1080p. Może z takim 470 lub 1050 też będzie się tak dało :)
http://www.tomshardware.de/kfa2-geforce-gtx-950-low-profil-maxwell,news-256268.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2016 o 18:14, pawbuk napisał:

Ja akurat za to, co sie obecnie dzieje na rynku winię nie nVidię, a AMD. Brak konkurencji
sprawił, że "Zieloni" mogą sobie spokojnie podwyższać ceny, a klienci i tak muszą kupować
ich karty. Chciałem kupić kartę wyraźnie mocniejszą od GTX970 (żeby była widoczna różnica)
i nie miałem większego wyboru - 1070 albo 1080.


Akurat za sytuację na rynku nie winię Nvidia, ale kurde nawet mimo tego trochę przesadzają z cenami. Natomiast AMD jest zupełnie samo sobie winne z odpuszczeniem wyścigu. Rebranding kart to nic nowego to zawsze było i będzie, ale to co AMD zrobiło z serią 300 to po prostu żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2016 o 19:38, KannX napisał:

Czyli 470 miałby mieć wydajność zbliżoną do 970 (nawet numerki podobne :)) i wyprzedzałby
go nieco w DX12. I jeszcze jakby był za te 849zł... To byłoby coś niesamowitego! :D Idealna
karta do niedrogich buildów (tak do 2500zł) do gry na maxa w 1080p.

Tylko niestety ceny polskie a europejskie to dwie różne kwestie. Za 1000 zł jest RX480 4GB w niektórych sklepach niemieckich. RX470 ma być o $50 taniej - więc coś w okolicach 800 zł powinno wyjść. Tylko że u nas z 1179 zł zrobiło się 1299 zł to i z 800 może się zrobić 900. Nadal opłacalne ale jednak byłoby miło gdyby u nas hurtownie nie świrowały.

Swoją drogą:
https://www.caseking.de/en/sapphire-radeon-rx-480-nitro-8g-8192-mb-gddr5-gcsp-154.html
Sekundę się pośmiałem i uznałem że Sapphire pogrzało :D Devil jest tańszy o 20€ (1300 zł brzmi całkiem akceptowalnie zwłaszcza że to preorder) ale nie wiadomo kiedy będzie.

Dnia 22.07.2016 o 19:38, KannX napisał:

Paczaj tutaj, KFA2 zrobiło GTXa 950 low profile! :) No to już jest niesłaba karta do
grania w 1080p. Może z takim 470 lub 1050 też będzie się tak dało :)
http://www.tomshardware.de/kfa2-geforce-gtx-950-low-profil-maxwell,news-256268.html


I z 1060tką by się dało. Nie wiem jak z RX''em 480 bo tutaj problemem jest od cholery kości VRAMu w wersji 8GB a te po prostu zajmują miejsce i wymagane jest całkiem niezłe chłodzenie by sobie z nim poradzić.

950tka ma istotną wadę w postaci tylko 2GB VRAM. Gdyby nie to że sam celuję tylko w okolice 1920x1080 a 2560x1080 (więc 4GB HBM mają szanse wystarczyć) to musiałbym brać 1060tkę albo 480tkę zamiast Fury. Albo 1070tkę.
2GB to już po prostu za mało dla większości najnowszych gier. Zresztą to główny powód dla którego główny konkurent mojego R9 280X - GTX770, już się nie liczy na rynku i tak bardzo na nim tną gry.

Dla osób celujących w małe rozmiary najlepsze oferty pokażą się na początku 2017 roku bo do masowej produkcji wchodzi HBM2. A to jednak oszczędność 10 cm na PCB. Może jakiś RX490 albo Fury2 Nano będą dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2016 o 12:16, ziptofaf napisał:

Swoją drogą:
https://www.caseking.de/en/sapphire-radeon-rx-480-nitro-8g-8192-mb-gddr5-gcsp-154.html
Sekundę się pośmiałem i uznałem że Sapphire pogrzało :D Devil jest tańszy o 20? (1300
zł brzmi całkiem akceptowalnie zwłaszcza że to preorder) ale nie wiadomo kiedy będzie.


Sapphire to zacna firma robiąca porządne produkty, ale z ceną to poszaleli :)

Dnia 23.07.2016 o 12:16, ziptofaf napisał:

I z 1060tką by się dało. Nie wiem jak z RX''em 480 bo tutaj problemem jest od cholery
kości VRAMu w wersji 8GB a te po prostu zajmują miejsce i wymagane jest całkiem niezłe
chłodzenie by sobie z nim poradzić.


No nie wiem czy dałoby się zrobić 1060 low profile z 6GB pamięci. Zamieściłem fotkę gołego pcb 750Ti (nawet ma niewykorzystane wyjście 6-pin :)). Tam jest ledwo miejsca na 4 kostki pamięci, a tutaj musiałoby być 6. No chyba że da się zrobić 3 kostki po 2GB każda, nie znam się na tym :)

Dnia 23.07.2016 o 12:16, ziptofaf napisał:

950tka ma istotną wadę w postaci tylko 2GB VRAM.


A ile tak właściwie potrzeba do 1080p? 3GB to chyba wystarczająca ilość i ciężko to zapchać przy tej rozdziałce. Aż dziwne że 950 nie dostał fabrycznie 3GB.

Dnia 23.07.2016 o 12:16, ziptofaf napisał:

Dla osób celujących w małe rozmiary najlepsze oferty pokażą się na początku 2017 roku
bo do masowej produkcji wchodzi HBM2. A to jednak oszczędność 10 cm na PCB. Może jakiś
RX490 albo Fury2 Nano będą dostępne.


Noo, to może się dziać :) Jeden "kwadracik" na pcb z rdzeniem i pamięcią w jednym. Faktycznie mogą pojawić się potężne maluchy.

201607231958410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2016 o 20:00, KannX napisał:

Sapphire to zacna firma robiąca porządne produkty, ale z ceną to poszaleli :)


Nie no, najważniejsze że coś ruszyło z niereferentami w ogóle i da się już pierwsze kupić. Fakt że przy obecnej popularności tych kart z dostępnością w najbliższym czasie będzie krucho.

Dnia 23.07.2016 o 20:00, KannX napisał:

No nie wiem czy dałoby się zrobić 1060 low profile z 6GB pamięci. Zamieściłem fotkę
gołego pcb 750Ti (nawet ma niewykorzystane wyjście 6-pin :)). Tam jest ledwo miejsca
na 4 kostki pamięci, a tutaj musiałoby być 6. No chyba że da się zrobić 3 kostki po 2GB
każda, nie znam się na tym :)

> 950tka ma istotną wadę w postaci tylko 2GB VRAM.

A ile tak właściwie potrzeba do 1080p?

Cholera jedna wie prawdę mówiąc. Wszystko rozbija się o konkretną grę, wybrane ustawienia tekstur, wygładzania krawędzi itp. Na dzień dzisiejszy 3GB to absolutne minimum gdy mówimy o nowych grach i wysokich (a miejscami średnio-wysokich) detalach. Ultra zaś rządzi się swoimi prawami ale to akurat osób które kupują kartę za mniej niż 1000 zł raczej nie interesuje nadmiernie.

Dnia 23.07.2016 o 20:00, KannX napisał:

3GB to chyba wystarczająca ilość i ciężko to zapchać przy tej rozdziałce. Aż dziwne że 950 nie dostał fabrycznie 3GB.

Nawet GTX960 ma wersję 2GB a ty byś chciał żeby 950tka miała 3? Toż to Nvidia, tutaj nie ma na zapas :D
Oceniając jednak z perspektywy mojego R9 280X (choć ja tak dużo jednak nie gram) - zazwyczaj i tak mam za wolną kartę by dobić do poziomu detali które zapchałyby mi VRAM. A producenci nie są debilami i zdają sobie sprawę że najpopularniejszymi kartami na Steamie są GTX970 (3.5 GB), GTX 960 (2 i 4 GB), GTX 750Ti (1 lub 2GB) oraz Intel HD 4000 (0GB :D) więc poziom detali na którym to jakoś działa muszą zapewnić. Wyjątkiem są właśnie Ultra - tutaj nie ma zmiłuj i nowe produkcje zamordują ci PC-ta jak spróbujesz je sobie wybrać na słabszym sprzęcie (a czasem nawet na mocnej maszynie).

Dnia 23.07.2016 o 20:00, KannX napisał:

Noo, to może się dziać :) Jeden "kwadracik" na pcb z rdzeniem i pamięcią w jednym. Faktycznie
mogą pojawić się potężne maluchy.


I na pewno się pojawią. Nawet do laptopa da się wepchnąć GTX''a 1070 a ten ma normalne GDDR5. A że małe PCty się robią popularne to wcześniej czy później pojawią się jakieś GTX Titan Mini czy RX Fury Nano.


Tak przy okazji zaś - Nvidia wznowiła swój konkursowy orderof10:
https://orderof10.com

Teoretycznie można wygrać 1080tkę albo nawet PC-ta z dwoma takimi kartami. W praktyce nie ale za to fajne zagadki dają do rozwiązania, zaskakująco trudne są!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 13:11, ziptofaf napisał:

Tym niemniej do technika zadzwonić warto.


Sprawa z prędkością załatwiona. Wymieniłem router na nowy (model raczej ten sam) i śmiga o wiele lepiej.
Ale w dalszym ciągu pozostaje problem korzystania z wi-fi przez 2 urządzenia jednocześnie. W momencie gdy np. ja gram w Rocket League i w tym samym czasie żonka zacznie przeglądać internet na smartfonie to w grze pojawiają się lagi, przeskoki etc. Tak więc gdy gram, nie mogę w żaden sposób podłączyć drugiego urządzenia pod wifi tak aby nie powodowało problemów z grą online.
Czy jest możliwość ustawienia jakichś priorytetów w dostępie do sieci czy ratuje mnie jedynie zakup porządnego routera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2016 o 23:31, sirufok napisał:

Czy jest możliwość ustawienia jakichś priorytetów w dostępie do sieci czy ratuje mnie
jedynie zakup porządnego routera?


Funkcja o której mówisz zwie się QoS... i jest dostępna właśnie na lepszych routerach. Zależnie od tego jaki masz teraz można czasem zainstalować OpenWRT zamiast domyślnego syfu jakim jest oprogramowanie routera ale to jest dość skomplikowana rzecz i nie polecałbym bez uprzedniej lektury co i jak.

Radziłbym sprawdzić czy jeśli jedna osoba korzysta z WiFi a druga ciągnie internet po kablu to problem nadal istnieje. Jeśli nie to nie musisz od razu kupować całego routera a albo pociągnąć sobie kilkanaście metrów kabla albo kupić sobie adapter PowerLine, tutaj recka kilku:
http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/rutery/2012/01/internet-z-gniazdka-porownanie-6-adapterow-powerline.aspx

Ot, wtedy jeden wsadzasz koło routera, drugi koło swojego komputera i internet masz po linii elektrycznej. Nie tak dobre jak LAN ale prawdopodobnie rozwiąże twój problem. I kosztuje poniżej 200 zł jak wystarcza ci 100 Mb/s zaś dobry router który wspiera QoS itp to wydatek od 3 stówek w górę. Choć twój problem i tak jest dziwny bo nawet tani router nie powinien mieć problemów już przy dwóch osobach. Więc radziłbym zerknąć w konfigurację swojego routera i upewnić się że działa na kanale 1, 6 lub 11 (i spróbować zmienić na któryś z 2 pozostałych) - może w twojej okolicy jest mnóstwo sieci WiFi które sobie nawzajem przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2016 o 00:01, ziptofaf napisał:

/.../


Ok, chyba znalazłeś rozwiązanie, gdyż mój router jest ustawiony na kanale 8...
W pobliżu jest sporo na kanale 6, kilka na 1 i tylko dwie na kanale 11, tak więc jutro spróbuję przestawić na 11.
Mam tylko nadzieję, że poprzez panel konfiguracji sieci po zalogowaniu na stronie Vectry będę mógł to uczynić, bo ostatnio dodali taką opcję dla klientów.
Jeśli nie to pozostaje tylko kontakt z infolinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2016 o 20:00, KannX napisał:

Noo, to może się dziać :) Jeden "kwadracik" na pcb z rdzeniem i pamięcią w jednym. Faktycznie
mogą pojawić się potężne maluchy.

>

I już się pojawiły :D

http://www.shopblt.com/item/gigabyte-gv-n1070ixoc-8gd-geforce-gtx-1070-pciex16/gigmbd_gvn1070ixoc8gd.html

Całkiem niezła karta jak na miniITX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Pomożecie złożyć komputer do grania + win10 za 5000zł? Warto się pakować w tej kwocie w procka od amd? Możecie mi coś więcej napisać w tej kwestii? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2016 o 20:05, Szczep07 napisał:

Witam ;) Pomożecie złożyć komputer do grania + win10 za 5000zł? Warto się pakować w tej
kwocie w procka od amd? Możecie mi coś więcej napisać w tej kwestii?

Chciałbym powiedzieć że tak ale wtedy bym skłamał ;) AMD wypuszcza nowe procki dla osób szukających wydajności pod koniec tego roku, do tego czasu mają tylko przestarzałe FX''y i Athlony w ofercie a te do grania... no dobra, czasem jeszcze nadają się do czegoś w niskim budżecie gdy w grę wchodzą używki.

Dnia 24.07.2016 o 20:05, Szczep07 napisał:

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam :)


https://www.morele.net/inventory/info/lIMZyk/

i5-6600 + najtańszy niereferencyjny GTX 1070 + high-endowy zasilacz (10 lat gwarancji). Reszta PC-ta tania bo i tak się za bardzo nie liczy :P Tylko nie wiem czy wystarczy ci 240GB dysk - jeśli nie to radziłbym zahaczyć Allegro i kupić stamtąd Windowsa 7 bądź 8.1 za jakieś 150 zł, zainstalować na nowej maszynie i zaktualizować do 10tki a za zaoszczędzone pieniądze kupić sobie dodatkowego HDD (masz na to czas do 29 lipca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/powercolor-red-devil-radeon-rx-480-podkrecona-niereferencyjna.html

Wychodzi na to, że Powercolor 480 Devil nie jest taki diabelski jak zapowiadano. Zaledwie 1330mhz na rdzeniu w trybie boost (Sapphire 1342). Pamięci nietknięte. Jedno jest pewne - będzie to na pewno najdłuższa 480-tka na świecie ;) Natomiast cena wydaje się być dobra - 289 euro. Sapphire 8GB ma kosztować 319 euro (u nas 1399zł). Czyli cena Diabła powinna zamknąć się w 1299zł.

A tak swoją drogą to Powercolor pomylił pentagram z gwiazdą Dawida. Chociaż... może to celowe działanie i chęć stworzenia pierwszej koszernej karty graficznej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 06:26, lis_23 napisał:

Widzę, że Nvidia szykuje coś potężniejszego niż Titan - zwie się to Quadro:

http://pclab.pl/news70684.html

ciekawe, czy to już będzie karta pod 4K?


Eee, nie. Seria Quadro istnieje prawie tak długo jak seria GeForce. To karty profesjonalne kosztujące do 30000 zł włącznie. Nie są szybsze w grach od GeForce''ów - płacisz za wsparcie techniczne, wyższą (i powtarzalną) jakość obrazu oraz za wielokrotnie wyższą wydajność w obliczeniach podwójnej precyzji (gry z tego nie korzystają).

Więc nie, to nie jest karta pod 4k. Chyba że masz na myśli rendering 4k - wtedy tak choć kupuje się ich po 4-10 wówczas zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się