Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Bueh, czas na edit minął.

Jeśli o karty profesjonalne chodzi to zresztą AMD też chwilę temu pochwaliło się swoimi nowymi zabawkami.

http://www.anandtech.com/show/10518/amd-announces-radeon-pro-ssg-polaris-with-m2-ssds-onboard
http://www.pcworld.com/article/3099850/hardware/amd-introduces-a-new-radeon-pro-wx-series-to-replace-firepro.html

Jak ci 32GB nie starcza na karcie to dorzuć sobie 1TB pamięci, a co tam :D Ciekawy patent. Oczywiście kosztuje $10000 bo to normalna stawka na rynku profesjonalnym.

Za to pojawią się Radeony Pro WX dla osób które potrzebują stacji roboczej do renderingu ale nie mają $5000 na samą kartę. W sumie ciekawe co AMD ma na myśli pisząc o tym że to będzie stosunkowo tanie. $2500? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 06:26, lis_23 napisał:

Widzę, że Nvidia szykuje coś potężniejszego niż Titan - zwie się to Quadro:

http://pclab.pl/news70684.html

ciekawe, czy to już będzie karta pod 4K?


Na cholerę ci Quadro do grania? To karta profesjonalna, kosztująca naprawdę sporo mamony.
Przykładowo Titan X na Maxwellu kosztował w okolicach 4500 złotych. Quadro oparte na tym samym rdzeniu kosztowało już ponad 24 tysiące.
Znając życie to GP102 jeszcze w GeForce się pojawi w nowym Titanie (jak oryginalny Titan -> Titan Black). I dlatego na razie się w te karty nie pakuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu będą zwalać na "producenta" i AMD?

Sapphire RX 480X 4GB za 1357 zł
x-kom.pl/p/318018-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-rx480-4gb-256bit-nitro-oc.htm l

Wersja 8GB jeszcze lepiej - 1599 zł! (na caseking.de w tej chwili cena 319€ czyli ok 1340 zł)
http://www.x-kom.pl/p/318019-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-rx480-8gb-256bit-nitro-oc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 09:59, fenr1r napisał:

Wersja 8GB jeszcze lepiej - 1599 zł! (na caseking.de w tej chwili cena 319? czyli ok
1340 zł)
http://www.x-kom.pl/p/318019-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-rx480-8gb-256bit-nitro-oc.html


Sapphire się nawet wypowiadało oficjalnie w tej sprawie że oni po prostu wysyłają kontener kart graficznych do magazynu w Europie życząc sobie za to konkretnej ceny. A co się potem dzieje w hurtowniach i sklepach to już mają gdzieś.

Sklepy rzeczywiście nie mają jakichś chorych marż u nas zresztą - na 1070tkach zarabiają po 50 zł. Problem najprawdopodobniej leży więc w hurtowaniach - takie Action ma już ceny netto z kosmosu.

Ale przyznać trzeba że cena Radeonów w Polsce jest... powalająca. Kurde no, za tyle (i to wliczając VAT) to ja sobie sprawiłem R9 Fury Nitro z Niemiec i jutro będę go sobie odblokowywać na Fury X :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2016 o 08:26, Henrar napisał:

Na cholerę ci Quadro do grania? To karta profesjonalna, kosztująca naprawdę sporo mamony.
Przykładowo Titan X na Maxwellu kosztował w okolicach 4500 złotych. Quadro oparte na
tym samym rdzeniu kosztowało już ponad 24 tysiące.
Znając życie to GP102 jeszcze w GeForce się pojawi w nowym Titanie (jak oryginalny Titan
-> Titan Black). I dlatego na razie się w te karty nie pakuję.


Ja tylko mówię, że takie coś będzie i zastanawiam się, co to jest, a nie, że chcę kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że ta data dostępności 28 lipca na caseking to tylko taka zmyłka i faktycznie wysłali ci tego Fury wcześniej? Zacznę sobie pluć w brodę, bo przez waszą rozmowę z zeszłego tygodniu miałem tego szafira na oku ale właśnie z uwagi na datę na karcie produkty dopiero w niedzielę się zdecydowałam, a dzisiaj przyszedł mail z potwierdzeniem zaksięgowania płatności. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 12:42, bVarador napisał:

Chcesz powiedzieć, że ta data dostępności 28 lipca na caseking to tylko taka zmyłka i
faktycznie wysłali ci tego Fury wcześniej? Zacznę sobie pluć w brodę, bo przez waszą
rozmowę z zeszłego tygodniu miałem tego szafira na oku ale właśnie z uwagi na datę na
karcie produkty dopiero w niedzielę się zdecydowałam, a dzisiaj przyszedł mail z potwierdzeniem
zaksięgowania płatności. Ech...



Nie, po prostu w casekingu przez całe 5 minut był piękny status dostępny dnia 21 lipca. A potem jeszcze 22 na chwilę był. Ot, ktoś odwołał zamówienie albo znaleźli gdzieś zaginioną jedną sztukę na magazynie. To skorzystałem. Szybka przesyłka nawet - wysłane w piątek a kurier powinien lada moment dzwonić czy jestem w domu bo już jest przesyłka przygotowana do doręczenia i w odległości 10 km ode mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2016 o 09:59, fenr1r napisał:


Wersja 8GB jeszcze lepiej - 1599 zł! (na caseking.de w tej chwili cena 319? czyli ok
1340 zł)
http://www.x-kom.pl/p/318019-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-rx480-8gb-256bit-nitro-oc.html


Ja po pierwszych rewelacjach tego typu stwierdziłem że dokładając 450 zł dostane najtańszego gtx 1070 ;D a od tej decyzji niewiele już brakowało do wyboru czegoś droższego i tak Evga Superclocked już czeka w sklepie na odbiór ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Panowie, nietypowa prośba - potrzebny komputer na serwer do małej firmy. Monitor i wszelkie peryferia mamy, chodzi tylko o obudowę i wszystko co w niej. Najważniejszy jest w miarę wydajny 4-rdzeniowy procesor i conajmniej 8GB ramu, reszta to sprawa drugorzędna. Kwota do dyspozycji - do 2000 zł. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 14:07, Gregorrrb napisał:

Witam wszystkich,

Panowie, nietypowa prośba - potrzebny komputer na serwer do małej firmy. Monitor i wszelkie
peryferia mamy, chodzi tylko o obudowę i wszystko co w niej. Najważniejszy jest w miarę
wydajny 4-rdzeniowy procesor i conajmniej 8GB ramu, reszta to sprawa drugorzędna. Kwota
do dyspozycji - do 2000 zł. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje :)


Zwykły tower czy jakiś format szafowy?
Założę to pierwsze.

https://www.morele.net/inventory/info/E9gF3U/

Ogółem nie powiem żebym był z tego co zmontowałem zadowolony bo nie starczyło w żadnym miejscu (poza zasilaczem i częściowo dyskiem twardym) na takie uczciwie serwerowe części. Jest i5-6400 i 8GB RAMu, 1TB HDD z profesjonalnej serii Red (tutaj nie ukrywam - bardzo chciałbym zobaczyć drugi taki sam do Raid 1 ale niemożliwe przy budżecie 2000 zł), niezła płyta główna, dość typowa obudowa i dobry zasilacz.

Ogółem się sprawdzi choć mnie boli brak drugiego dysku na kopię zapasową - to jednak najczęściej padająca rzecz w serwerach i stacjach roboczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 14:44, ziptofaf napisał:

Zwykły tower czy jakiś format szafowy?
Założę to pierwsze.

>

Dnia 26.07.2016 o 14:44, ziptofaf napisał:

https://www.morele.net/inventory/info/E9gF3U/

Ogółem nie powiem żebym był z tego co zmontowałem zadowolony bo nie starczyło w żadnym
miejscu (poza zasilaczem i częściowo dyskiem twardym) na takie uczciwie serwerowe części.
Jest i5-6400 i 8GB RAMu, 1TB HDD z profesjonalnej serii Red (tutaj nie ukrywam - bardzo
chciałbym zobaczyć drugi taki sam do Raid 1 ale niemożliwe przy budżecie 2000 zł), niezła
płyta główna, dość typowa obudowa i dobry zasilacz.

Ogółem się sprawdzi choć mnie boli brak drugiego dysku na kopię zapasową - to jednak
najczęściej padająca rzecz w serwerach i stacjach roboczych.


Zwykły tower oczywiście. Jest ok, właśnie o coś takiego mi chodziło :)

Do kopii zapasowej mamy dysk zewnętrzny - jest oczywiście wolniejszy, ale miałem kilka lat temu sytuację, kiedy w okolicy uderzył piorun i przez kabel od netu impuls elektryczny dostał się do wnętrza komputera i wszystko spalił. Teraz przynajmniej dane są w 100% bezpieczne, bo dysk zewnętrzny podłączany jest tylko raz dziennie na czas zrobienia backupu i to wystarczy.

Dzięki raz jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, bo zacząłem przeglądać ofertę caseking.de i kilka ciekawych cenowo ofert wyhaczyłem. Sklep jest niemiecki, więc w przypadku odbioru przesyłki kurier czy listonosz nie "dowali" podatku czy innej opłaty związanej z zakupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 15:22, Snafu napisał:

Tak z ciekawości, bo zacząłem przeglądać ofertę caseking.de i kilka ciekawych cenowo
ofert wyhaczyłem. Sklep jest niemiecki, więc w przypadku odbioru przesyłki kurier czy
listonosz nie "dowali" podatku czy innej opłaty związanej z zakupem?


Mi nie dowalił. Teoretycznie rzecz biorąc mogą jednak dorzucić 4% VATu różnicy. Teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy kupowałem w sklepach za granicą i nigdy nie było niespodziewanych dodatkowych opłat.

Nie wiem na jakiej podstawie listonosz miałby zażądać dodatkowej kwoty podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałem się upewnić :P Jesteśmy w Unii, więc teoretycznie żadnych opłat być nie powinno, ale jak mawiał pewien jegomość "strzeżonego, Pan Bóg strzeże" :P
Tak czy siak, poczekam z rozwojem sytuacji cenowej i gdzieś w połowię sierpnia albo może wcześniej, pokuszę się na GTX 1060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 10:40, ziptofaf napisał:

Sapphire się nawet wypowiadało oficjalnie w tej sprawie że oni po prostu wysyłają kontener
kart graficznych do magazynu w Europie życząc sobie za to konkretnej ceny. A co się potem
dzieje w hurtowniach i sklepach to już mają gdzieś.

Sklepy rzeczywiście nie mają jakichś chorych marż u nas zresztą - na 1070tkach zarabiają
po 50 zł. Problem najprawdopodobniej leży więc w hurtowaniach - takie Action ma już ceny
netto z kosmosu.

Ale przyznać trzeba że cena Radeonów w Polsce jest... powalająca. Kurde no, za tyle (i
to wliczając VAT) to ja sobie sprawiłem R9 Fury Nitro z Niemiec i jutro będę go sobie
odblokowywać na Fury X :D


Skoro Sapphire ustala cenę sugerowaną (która powinna uwzględniać zysk dystrybutorów) wersji 4GB na 1111 zł a cena w sklepie jest 250 zł wyższa to kto tak przycina? Chyba, że to co podaje AMD i Sapphire to są ceny dla pośrednika a nie dla odbiorcy końcowego. ;)

Zresztą, kto to kupi za takie pieniądze oprócz napaleńców? Za tyle można mieć nereferenta GTX 1060, który w tej chwili jest zwyczajnie kartą lepszą. To ja się pytam czym AMD chce konkurować jak nie ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no, monitor mi się popsuł :< Na 1/4 ekranu patrząc od dołu zrobił się poziomy radosny i kolorowy pasek gruby na 1 piksel. Zmienia magicznie kolory w zależności od palety reszty ekranu. Jak jest czarny to jest nawet spoko, ale jak zaczyna przybierać barwy fioletu zakrapianego żółcią to już nie ;) Ogólnie z monitorem nie jest kolorowo chociaż... w sumie to jest ;)

Tyle dobrze, że filmy na Youtubie da się normalnie oglądać, bo pasek wypada na samym dole powiększonego filmiku. W związku z awarią wypadałoby wymienić monitor na coś 1440p. Ale jak wymienię na taki, to trzeba by wymienić też kartę graficzną na 1070.

Znacie jakieś dobre IPSy 1080p? Bo jakoś nic godnego uwagi nie znalazłem. Takie do 800zł najlepiej, ale do 1000 też mogą być. Nie wiem tylko czy jest sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2016 o 17:46, KannX napisał:

Znacie jakieś dobre IPSy 1080p? Bo jakoś nic godnego uwagi nie znalazłem. Takie do 800zł
najlepiej, ale do 1000 też mogą być. Nie wiem tylko czy jest sens.


Wg mnie sensu nie ma :D jeśli FHD to tylko 144Hz do szybkich FPSów, a jeśli Ci to niepotrzebne to idź od razu w wyższe rozdzielczości - Widescreeny albo WQHD.

W końcu monitor zazwyczaj na kilka lat kupujesz, więc warto spojrzeć trochę w przód. Możesz zastanowić się też nad 4K, choć to grubsza impreza i nie wiem czy nie lekka przesada. Pewnie dopiero za jakieś 2 lata kupisz w cenie do 2000 zł kartę, która sobie z tym jakoś będzie radziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się