Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2016 o 19:59, hayzerka napisał:

Podany zestaw wydaje się jak dla mnie dobry, mogła bym być zainteresowana jego kupnem.
Gdyż tak jak ty mówisz raczej nie opłaca się mieć komputera na którego wydało się 3000zł
jak można mieć lepszego za cenę 1900zł.

Nie powiedziałem że lepszego :P Ale wyraźnie gorszy by nie był (za to nowszy więc i łatwiej o rozbudowę gdyby kiedyś była potrzebna) a na 200% nie warto wydawać łącznie 3000 zł na i5-4460 + GTX 750.

Dnia 03.08.2016 o 19:59, hayzerka napisał:

A ja zbyt dużo czasu przed komputerem nie spędzam
i nie oddaję mu całego życia lecz fajnie było by pograć płynnie na ładnej grafice. Mam
monitor o rozdzielczości 1920 x 1080 czy przez tak dużą rozdzielczość krytycznie spadną
fps??

To jest duża rozdzielczość? Jak dla mnie to jest standard już od którego powoli wręcz odchodzimy na rzecz wyższych :P Ba, wręcz współczuję posiadania monitora FullHD i niemożności jego płynnego wykorzystania. I tak jak pisałem - w CS:Go problemów na pewno nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. A jakiego Windowsa wybrać? Wpisałam w allegro "Windows 8.1" i wyskakują mi oferty od 20 do 1200zł. Czym to się różni? A i jak go zainstalować? i czy mogą to zrobić w serwisie tak żeby Windows był już wgrany w komputer po dojściu przesyłki? Jestem w te tematy zielona dlatego pytam o takie pewnie "banalne" dla was rzeczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 20:17, hayzerka napisał:

Hmm.. A jakiego Windowsa wybrać? Wpisałam w allegro "Windows 8.1" i wyskakują mi oferty
od 20 do 1200zł. Czym to się różni? A i jak go zainstalować? i czy mogą to zrobić w serwisie
tak żeby Windows był już wgrany w komputer po dojściu przesyłki? Jestem w te tematy zielona
dlatego pytam o takie pewnie "banalne" dla was rzeczy..



Mogą ale wtedy musisz kupić nowego Windowsa z tego samego sklepu. A to już wydatek nie 150 zł a 400. Za 150 zł można za to dostać legalnego (zgodnie z prawem europejskim) używanego Windowsa 8.1. Ot, poświęcisz godzinę swojego czasu przez to ale oszczędzisz 250 zł. Ja osobiście szukam 8.1 w okolicach 140-150 zł tam gdzie jest dużo kupionych, np. to http://allegro.pl/windows-8-1-professional-fv-23-pl-i6265302320.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=150608
wygląda w porządku.

Ogółem jednak zainstalowanie systemu trudne nie jest i jedynym czego potrzebujesz jest 4GB (lub większy) pendrive i dostęp do innego komputera na jakieś 3 minuty żeby sobie skopiować instalator. Można też z płyty DVD choć wtedy trzeba by w ogóle do tego mieć napęd DVD (do zestawu za 1900 nie dorzucałem nawet bo tak uczciwie to jak często w ogóle się z niego korzysta w dzisiejszych czasach). Cały proces sprowadza się w zasadzie do klikania dalej aż pojawi się pasek postępu, tutaj naprawdę NIE DA się pomylić.

Tutaj masz poradnik:
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-8/2013/01/jak-zainstalowac-windows-8,3.aspx

W razie problemów można też spytać tutaj choć tak jak mówię - to naprawdę jest niewiele trudniejsze od zainstalowania sobie CS:Go czy Steama na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No okej wszystko spoko ale w tym sklepie zwrot jest do 14 dni a ja komputer mam już dłużej co mam zrobić w takiej sytuacji? sprzedać? czy dużo na tym stracę? A i ile kosztuje taki napęd CD/DVD? Bo ja jednak czasami go używam bo lubie pograć w stare gry takie które były jeszcze na płytach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 20:49, hayzerka napisał:

No okej wszystko spoko ale w tym sklepie zwrot jest do 14 dni a ja komputer mam już dłużej
co mam zrobić w takiej sytuacji? sprzedać? czy dużo na tym stracę? A i ile kosztuje taki
napęd CD/DVD? Bo ja jednak czasami go używam bo lubie pograć w stare gry takie które
były jeszcze na płytach :D


Obawiam się, że niestety sporo stracisz. Jeśli znasz dokładne nazwy poszczególnych podzespołów (bo całego zestawu lepiej nie sprzedawać jako całości), to zobacz na allegro po ile takie chodzą,ale obawiam się, że lepiej ratować co się da i wymienić tylko niektóre częśći (na bank zasilacz i kartę graficzną) - musiałabyś napisać ile jesteś w stanie dołożyć kasy, żeby być zadowoloną :)

A na przyszłość rada - jeśli już kupujesz gotowy zestaw, to nigdy nie w marketach typu Euro AGD czy Media Markt - X-KOM czy Morele mają znacznie lepsze gotowe swoje zestawy za bardzo rozsądne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 20:49, hayzerka napisał:

No okej wszystko spoko ale w tym sklepie zwrot jest do 14 dni a ja komputer mam już dłużej
co mam zrobić w takiej sytuacji? sprzedać? czy dużo na tym stracę?


A na to pytanie ci nie potrafię udzielić precyzyjnej odpowiedzi. Nie znam pełnej specyfikacji twojej maszyny (nie wiem jaki masz dysk twardy, jaka płyta główna i czy chociaż ładnie się prezentuje obudowa).

Ale zakładając najgorsze gdzie się da to wartość używanych części prezentuje się następująco:

- GT 710 - tego typu karty w ogóle się nie sprzedają osobno ale powiedzmy że 50-100 zł.
- i5-4460 - 500-550 zł
- jakaś płyta główna, pewnie tania - ze 120-130 zł
- 8GB RAM DDR3 - ze 100-120 zł.
- Zasilacz - najprawdopodobniej zero złotych (chyba że otworzysz obudowę i spiszesz dane z nalepki i okaże się że to jednak nie jest nic strasznego). Na śmietnik bo nikt tego nie kupi.
- Dysk - ze 150 zł
- Napęd DVD - z 30 zł
- obudowa - 50 zł? Nie wiem jaką masz.
Suma: Powiedzmy że 1200 zł. Najlepiej się to nie prezentuje. Z tym że pewnie lepiej sprzedać jako całość, wtedy pi razy drzwi powiedzmy że wyciągniesz 1400-1500 zł.

Osobiście bym wystawił z pogrubieniem i wyróżnieniem na Allegro od złotówki, napisał że komp ma jeszcze prawie pełną gwarancję, świetny procesor itp i zobaczył za ile pójdzie, zawsze jest szansa (i to spora) że trafi się kupiec o podobnej wiedzy technicznej do ciebie - ujrzy 8GB RAM i dobry procesor i uzna że jest to warte więcej niż być powinno.

Wady kupowania przestarzałego sprzętu - wartość niestety teraz spada bardzo szybko bo ludzie się właśnie takich maszyn jak twoja pozbywają. Więc jeśli ci się oddać go nie uda to w sumie lepiej wymienić tylko kartę graficzną i zasilacz w tym co masz teraz bo to spora strata. Ech, gdybyś trafiła na normalnego sprzedawcę który chociaż nie używa przestarzałych części które już zostały zastąpione (a ich nowe odpowiedniki kosztują tyle samo, tylko że są szybsze...) to dałoby radę przynajmniej odzyskać te 1700. Ale cóż, ucho się urwało, mleko się rozlało.

Dnia 03.08.2016 o 20:49, hayzerka napisał:

A i ile kosztuje taki napęd CD/DVD?

50 zł:
https://www.morele.net/naped-lg-supermulti-gh24nsd1-rbbb-767616/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 21:30, hayzerka napisał:

Myślę że znajdą się tacy ludzie którzy tak jak ja będą patrzyć na niezły procesor i 8gb
ramu :D


Zawsze możesz spróbować wystawić najpierw na aukcję, bez ceny minimalnej, na dwa tygodnie. Tylko przede wszystkim - zrób dobre zdjęcia zestawu (zewnątrz i w środku), dobrze opisz zestaw, możesz też nagrać jakiś filmik z kulturą pracy. Tylko to zawsze jest pewne ryzyko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 21:40, hayzerka napisał:

Dobrze ale słuchaj bo co jakiś czas w komputerze zaczyna coś strasznie stukać mogą to
uznać za wadę produktu? czy tak już ma być?


Stukać to akurat nic nie powinno, można oddać do serwisu na naprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no wcisnę go takiego jakim jest jakimś niedoświadczonym ludziom później oni będą mieli ten problem co ja no ale cóż jakoś trzeba sobie radzić.. Pomyśle nad kupnem tego zestawu co mi podałeś najwyżej coś sprzedam i dołożę bo chyba warto a jak zostanie to może lepszą grafikę lub coś :D A i jeszcze pytanko myślicie że sprzeda się bez pudełka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze xbox''a 360 którego już nie używam bo jakoś wolę gry komputerowe teraz kilka gier +kinect niby nic ale zawsze coś do dołożenia na komputer :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 21:48, hayzerka napisał:

Nie no wcisnę go takiego jakim jest jakimś niedoświadczonym ludziom później oni będą
mieli ten problem co ja no ale cóż jakoś trzeba sobie radzić.. Pomyśle nad kupnem tego
zestawu co mi podałeś najwyżej coś sprzedam i dołożę bo chyba warto a jak zostanie to
może lepszą grafikę lub coś :D A i jeszcze pytanko myślicie że sprzeda się bez pudełka??


Znajdź jakieś zastępcze pudełko, bo i tak w czymś będziesz musiała wysłać :D Do serwisu też powinno oddawać się z pudełkiem, bo inaczej nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia w transporcie. Wszelkie dokumenty zakupu masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 22:47, ziptofaf napisał:

Ogółem lekko przepłacasz ale nie aż tak - jakieś 2 stówki a dostajesz gwarancję Door-to-Door.
Jak na gotowca zaskakująco dobry zestaw.


Czyli robiąc krótkie podsumowanie to obydwa zestawy KannXa i od xkoma sa dobre pod 1080, a któryś z nich troche czy bardziej lepszy (pewnie zalezy od kryteriów analizy;) )

Pytanie czy jakbyś składal komputer pod monitor gdzie 1440x900 to maksymalna rozdzielczość, to zakup karty gtx 950 lub r9 280X to dobry czy raczej zły kierunek? Wstępne plany zakładają procesor i5 2400 (bez k)/8 gb ramu i budzet do ~2500. (wstepne, bo czeka sie na premiere nowego deus ex i wtedy moze bedzie wieksza mobilizacja do realizacji planow:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 23:40, Sarinew napisał:

Czyli robiąc krótkie podsumowanie to obydwa zestawy KannXa i od xkoma sa dobre pod 1080,
a któryś z nich troche czy bardziej lepszy (pewnie zalezy od kryteriów analizy;) )

W zasadzie tak. Ot, jeden jest nieco cichszy i szybszy a drugi tańszy.

Dnia 03.08.2016 o 23:40, Sarinew napisał:

Pytanie czy jakbyś składal komputer pod monitor gdzie 1440x900 to maksymalna rozdzielczość,
to zakup karty gtx 950 lub r9 280X to dobry czy raczej zły kierunek?

Samo porównanie tych kart w jednym zdaniu jest śmieszne bo są przeznaczone do innych celów - 280X zeżre 950tkę bez popity, on jest szybszy od 960tki :P

Ale już pomijając ten fakt - PurePC zrobiło dzisiaj ciekawy test różnych kart w niższych detalach właśnie a nie pełnym Ultra które zarzyna sprzęt:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych_na_obnizonych_detalach?page=0,7

950tka i R9 380 się na tej liście znalazły, można zobaczyć jak gry na tym chodzą.

Osobiście uważam że tak czy siak należałoby celować w wychodzącego jutro RX470 (chyba że po prostu chcesz oszczędzać) - deklarowana cena w Polsce będzie bardzo ładna, realna oczywiście paskudna ale zawsze pozostają niemieckie sklepy. Bo na tym to już spokojnie pograsz w nowego Deus Exa, choćby nawet dorównywał wymaganiami Wiedźminowi. Ewentualnie używane R9 290 / GTX 970 powinny lada moment zacząć spadać do bardzo przyjemnych widełków cenowych. 280X nie jest złą kartą (ja to swojego Sapphire Dual-X 280X nawet chętnie opchnę za jakieś 450-500 zł jakbyś potrzebował :D) ale ma już swoje lata i może nie wystarczyć jeśli chcesz pełnych 60 klatek w nowych grach AAA.

Dnia 03.08.2016 o 23:40, Sarinew napisał:

Wstępne plany
zakładają procesor i5 2400 (bez k)/8 gb ramu i budzet do ~2500. (wstepne, bo czeka sie
na premiere nowego deus ex i wtedy moze bedzie wieksza mobilizacja do realizacji planow:P
)


Żebyś się nie przejechał na tym i5 2400. Ten procek naprawdę MA już swoje lata. W takim BF4 różnica między i5-6600 a i5-2400 sięga 50% w niektórych miejscach. Jeśli Deus Ex okaże się wymagający pod tym względem to może być różnie. A o ile w przypadku karty graficznej można zjechać z detalami by uzyskać płynność o tyle procesorowi nic nie pomoże.

A i tak nie widzę powodu dla którego przy budżecie ~2500 miałoby ci nie starczyć na PC-ta z np. i5-6500, RX 470, 8GB RAM, tylko obudowę i może zasilacz oraz dysk z obecnego kompa przełożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak sugeruje Ziptofaf, czyli zostaw sobie starą obudowę, dysk i zasilacz ze starego kompa. Dzięki temu na starcie jesteś jakieś 700zł do przodu :)

Jednej osobie układałem kilka miechów temu taki "niepełny" zestaw i za 2000zł starczyło na nową płytę główną, i5 6400, 8gb ramu i GTX 960 4gb (nie było jeszcze innych alternatyw co do grafy). A Ty masz 2500zł, to już w ogóle rakietę będziesz miał po upgradzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się