Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Pytanie odnośnie wersji "mini" kart(konkretnie to EVGA SC GTX 1060). Czy oprócz rozmiarów różnią się one od tych normalnych kart? W sensie, czy osiągają większe temperatury przez co zbijaja taktowania? Czy opłaca się w nie iść, bo cenowo wychodzi nieco mniej, stąd właśnie pytanie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 13:33, Snafu napisał:

Pytanie odnośnie wersji "mini" kart(konkretnie to EVGA SC GTX 1060). Czy oprócz rozmiarów
różnią się one od tych normalnych kart? W sensie, czy osiągają większe temperatury przez
co zbijaja taktowania? Czy opłaca się w nie iść, bo cenowo wychodzi nieco mniej, stąd
właśnie pytanie :p


https://www.youtube.com/watch?v=no_NBTivfgY

Polecam obejrzeć, testowany jest właśnie ten model. Ogólnie świetna karta, cicha i się nie grzeje nawet z jednym wentylatorem. To nie Radeon 480, żeby przy dwóch ogromnych wentylatorach grzał się do 80 stopni i wył jak suszarka (jak słynny już Sapphire 480 Nitro). Nic tylko kupować tego 1060.

W porównaniu do 480 jest "much quieter, much cooler, much less power draw" i ogólnie go rozjeżdża we wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach chwalenia się tym co poskładałem z pomocą tego tematu(a głównie panów ukrywających się pod nickami: ziptofaf, KannX i pawbuk, dzięki raz jeszcze) przez ostatni rok.

Zdjęcie robione tosterem niestety.:/ Co na nim: obudowa Phanteks Enthoo Pro(a w niej: EVGA SuperNOVA G2 550W, ASRock Z97 Pro3, i5-4690K + Fera2, Gigabyte GF GTX 960 4gb, 2x4gb GoodRam, Aim sc808, Crucial MX200 250gb, WD Blues 1tb, jakiś randomowy napęd dvd od LG), głośniki Microlab Solo 9C, monitor IIyama X2483HSU-B2 24'', router TP-LINK TL-WR1043ND, słuchawki Superlux HD330, gamepad X-Box 360(bezprzewodowy), mycha Steelseries RIval 300 i nowy nabytek czyli klawiatura Qpad MK 50 Pro Gaming.
Myślałem że to koniec zabawy, a tu trzeba będzie kiedyś jeszcze wymienić kamerkę(mam jakiś przedpotopowy Creative Im Pro) i słuchawki na takie które mają dłuższy(i odpinany) kabel.

Komp, skarbonka której nigdy nie da się do końca zapełnić.;s

20160804123324843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 15:11, ziptofaf napisał:

I zgodnie z tym co wszyscy powinni już wiedzieć - GTX''owi 960 i R9 380/380X można pomachać
na pożegnanie i powiedzieć papa, RX 470 jest lepszy we wszystkim :P


No właśnie miałem o tym pisać :) Świetna karta, totalnie rozjeżdża karty które podałeś. Ale liczyłem na niższą cenę. Ok. 950zł za wersję 4GB to trochę dużo. Obstawiałem 800zł za 4GB, i ok. 1000zł za 8GB (a będzie pewnie z 1200zł). Z drugiej strony nie widzę sensu dopłacać do wersji 8GB, bo to nie ten segment i 4GB powinno spokojnie wystarczyć do każdej gry w 1080p.

I na dodatek jest cichsza i chłodniejsza od 480 Nitro, i to na stockowym chłodzeniu. Wyszło świetnie! Jakby tak wersję low profile zrobili... ;) Ogólnie nVidia ma teraz ciężki orzech do zgryzienia z wyceną GTXa 1050.

EDIT: Chociaż w sumie cena nie jest taka zła, bo za 950zł możemy dostać GTXa 960 4GB lub Radeona 380, które ta karta niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 15:58, KannX napisał:

No właśnie miałem o tym pisać :) Świetna karta, totalnie rozjeżdża karty które podałeś.
Ale liczyłem na niższą cenę. Ok. 950zł za wersję 4GB to trochę dużo. Obstawiałem 800zł
za 4GB, i ok. 1000zł za 8GB (a będzie pewnie z 1200zł).

Za 1200 to kupujesz RX 480. Modele 8GB będą za jakieś 1100 zł jak się ceny nieco unormują. Najtańsze warianty pewnie za 899 ale to nie szybciej niż za kilka tygodni.

Dnia 04.08.2016 o 15:58, KannX napisał:

Z drugiej strony nie widzę sensu
dopłacać do wersji 8GB, bo to nie ten segment i 4GB powinno spokojnie wystarczyć do każdej
gry w 1080p.

Nie no, 970tka ma 3.5 GB i jakoś się trzyma.

Dnia 04.08.2016 o 15:58, KannX napisał:

I na dodatek jest cichsza i chłodniejsza od 480 Nitro, i to na stockowym chłodzeniu.
Wyszło świetnie! Jakby tak wersję low profile zrobili... ;) Ogólnie nVidia ma teraz ciężki
orzech do zgryzienia z wyceną GTXa 1050.


Ona jest szybsza od 480 w niektórych wersjach bo lepiej się od 480tek kręci xD
http://pclab.pl/art70773-42.html

A tutaj jest i cichutko, i chłodno.

Nitro pewnie nie dorówna bo tam też się da zrobić 1350 MHz ale tak czy siak różnice rzędu 5-10% są pomijalne.

Swoją drogą - do czego to doszło?! Żeby PCLab nawet jednej wady nie wytknął RADEONOWI i nawet wyszło im że dorównuje 970tce?!

Dnia 04.08.2016 o 15:58, KannX napisał:

EDIT: Chociaż w sumie cena nie jest taka zła, bo za 950zł możemy dostać GTXa 960 4GB
lub Radeona 380, które ta karta niszczy.


Nie no, ta karta to uczciwy poziom GTX''a 970, plus minus 3%, o ile go nie kręcisz do oporu. A jednak różnice między 970tką a 960tką są olbrzymie :P Tym samym w sumie i 970tka traci ostatecznie rację bytu bo kilka % wydajności warte 300 zł jednak nie jest a w tej samej cenie co ona jest 480tka, o kolejne kilka % szybsza.

To teraz czekamy na odpowiedź Nvidii, ciekawe jak wypadnie GTX 1050. Tym niemniej wreszcie, poza 1070tką, mamy prawdziwy skok generacyjny - wydajność rośnie jak cholera a cena zostaje ta sama.

A propos cen - w Polsce jeszcze RX 470 nie dostaniemy ale w Niemczech widzę 219€ za Devila:
http://www.mindfactory.de/product_info.php/4096MB-PowerColor-Radeon-RX-470-Red-Devil-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1115772.html
941 zł, tyle samo co za 4GB referencyjnego RX 480.

Więc pewnie jakieś modele z jednym małym wiatraczkiem (bo i po cholerę więcej, ta karta ma 120W TDP a i tak mało kto kręci) powinny być, tak jak pisałem, w okolicach 899.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 16:08, ziptofaf napisał:

Ona jest szybsza od 480 w niektórych wersjach bo lepiej się od 480tek kręci xD
http://pclab.pl/art70773-42.html

A tutaj jest i cichutko, i chłodno.


O ja pierniczę... Jestem w szoku. Wychodzi na to, że 470 jest lepszym układem od 480. Szok...

Dnia 04.08.2016 o 16:08, ziptofaf napisał:

Swoją drogą - do czego to doszło?! Żeby PCLab nawet jednej wady nie wytknął RADEONOWI
i nawet wyszło im że dorównuje 970tce?!


Od pewnego czasu zaobserwowałem u nich jakby mniejszy Green Fanboyism ;)

Dnia 04.08.2016 o 16:08, ziptofaf napisał:

To teraz czekamy na odpowiedź Nvidii, ciekawe jak wypadnie GTX 1050. Tym niemniej wreszcie,
poza 1070tką, mamy prawdziwy skok generacyjny - wydajność rośnie jak cholera a cena zostaje
ta sama.


nVidia po prostu musi wydać coś o wydajności 970/470 w bardzo podobnej cenie. Atutem nVidii będzie na pewno wyraźnie mniejszy pobór prądu. Obstawiam niektóre wersje bez wtyczki na wejściu i low profile w przyszłości.

Dnia 04.08.2016 o 16:08, ziptofaf napisał:

A propos cen - w Polsce jeszcze RX 470 nie dostaniemy ale w Niemczech widzę 219? za Devila:
http://www.mindfactory.de/product_info.php/4096MB-PowerColor-Radeon-RX-470-Red-Devil-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1115772.html
941 zł, tyle samo co za 4GB referencyjnego RX 480.


Ale ładny!

Dnia 04.08.2016 o 16:08, ziptofaf napisał:

Więc pewnie jakieś modele z jednym małym wiatraczkiem (bo i po cholerę więcej, ta karta
ma 120W TDP a i tak mało kto kręci) powinny być, tak jak pisałem, w okolicach 899.


To byłaby rewolucja w komputerach za 2500zł. Z tyle będzie można złożyć coś z RX 470 i i5 do grania na full detalach w 1080p.

I ciekawostka na koniec. Ostatnio w nudów podkręciłem nieco bardziej mojego maleńkiego 970. Działa stabilnie z podkręceniem +200mhz na rdzeniu. 1428mhz, a w booście... 1490mhz :D Powerlimit na 110%, żadnych artefaktów. Z drugiej strony różnica w fpsach to ogólnie raptem +2 pomiędzy 150mhz podkręcenia a 200mhz. Więc zostałem przy +150mhz, bo jest wtedy ciszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 16:33, KannX napisał:

O ja pierniczę... Jestem w szoku. Wychodzi na to, że 470 jest lepszym układem od 480.
Szok...


Referencyjne chłodzenie vs niereferencyjne. Oraz:

" Nie mamy obecnie rx480, więc wstawiliśmy jego wyniki ze starszych sterowników, natomiast rx470 testowany był na najnowszych. Wszystkie karty będziemy testować raz jeszcze przy zestawieniu niereferencyjnych Rxów i wtedy wszystko będzie robione na jednej, najnowszej wersji sterownika. "

Ot, Radeonowe sterowniki, te karty zdecydowanie potrzebują jeszcze trochę czasu by pokazać swoje pełne możliwości :P

Dnia 04.08.2016 o 16:33, KannX napisał:

Od pewnego czasu zaobserwowałem u nich jakby mniejszy Green Fanboyism ;)

No właśnie ja też. Nawet sampla Titana XP nie dostali ;( A w sumie szkoda, chciałem poczytać więcej recenzji tej karty ale Nvidia coś BARDZO jej nie chce wysyłać, boją się wykresu cena/wydajność czy co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem tak ustawione głośniki. Moje może troszkę większe.
Zrobiłem podstawki, ustawiłem po bokach biurka i odsunąłem od ściany. Nie mogłem się nadziwić jak bardzo na plus zmieniła się jakość dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 14:28, Nephren-Ka napisał:

Zdjęcie robione tosterem niestety.:/


To musi być bardzo dobry toster, bo jakość nawet niezła :)

Dnia 04.08.2016 o 14:28, Nephren-Ka napisał:

Co na nim: obudowa Phanteks Enthoo Pro(a w niej:
EVGA SuperNOVA G2 550W, ASRock Z97 Pro3, i5-4690K + Fera2, Gigabyte GF GTX 960 4gb, 2x4gb
GoodRam, Aim sc808, Crucial MX200 250gb, WD Blues 1tb, jakiś randomowy napęd dvd od LG),


Wnętrze być pokazał. Czy masz równo kabelki poukładane ;) Nie hałasuje Ci ten komputer tak na biurku? Fera 2 na pewno jest cicha, a jak 960-tka się spisuje?

Dnia 04.08.2016 o 14:28, Nephren-Ka napisał:

Komp, skarbonka której nigdy nie da się do końca zapełnić.;s


Ja do mojej skarbonki już dawno niczego nie wrzucałem, a przydałoby się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 16:08, ziptofaf napisał:

Nie no, 970tka ma 3.5 GB i jakoś się trzyma.


970tka ma 4GB pamięci albo 3,5 GB + 0,5 GB, ale nieuczciwe jest mówienie, że to po prostu 3,5 GB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby KannX - wrzuć zdjęcie wnętrza budy :D a sam zestaw naprawdę fajny, z głową dobrany, choć do nowszych gier zdecydowanie by się lepsza karta przydała :D na pewno jednak dość przyszłościowy, bo procek sobie jeszcze sporo czasu będzie dobrze radził :)

Nie myślałem, że te głośniki takie wielkie są :D nie myślałeś o wyrzuceniu ich poza biurko?

Dnia 04.08.2016 o 14:28, Nephren-Ka napisał:

Komp, skarbonka której nigdy nie da się do końca zapełnić.;s


To prawda :D ja już na swojego pewnie z 8 - 10 tys. wydałem, a teraz jeszcze customowe LC planuję robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 18:01, pawbuk napisał:

To prawda :D ja już na swojego pewnie z 8 - 10 tys. wydałem, a teraz jeszcze customowe
LC planuję robić :D


Mogłeś się wstrzymać z zakupem karty graficznej i wziąć takiego 1070 z fabrycznym blokiem wodnym:
https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-SEA-HAWK-EK-X.html#hero-overview

Tego Corsaira co masz byś rozpruł, dodał rezerwuar, pociągnął nowe rurki i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 18:56, KannX napisał:

Mogłeś się wstrzymać z zakupem karty graficznej i wziąć takiego 1070 z fabrycznym blokiem
wodnym:
https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-SEA-HAWK-EK-X.html#hero-overview


Nie jest powiedziane, że jeszcze nie sprzedam tego mojego GTX1070 :D Natomiast tego Sea Hawka bym nie kupił - kosztuje ponad 2800 zł, czyli 2300 zł za kartę i 500 zł za blok. Za taką cenę da sie dostać ładniejszy blok :D Poza tym nie planuję na razie wodowania karty, w mojej budzie jest miejsce tylko na dwie chłodnice: 2x 140 i 1x 120, a to moze być ciut za mało do CPU i GPU.

Dnia 04.08.2016 o 18:56, KannX napisał:


Tego Corsaira co masz byś rozpruł, dodał rezerwuar, pociągnął nowe rurki i gotowe :)


Sam nie wiem co zrobić z tym Corsairem - chyba sobie zatrzymam jako zapasowe, w miarę łatwe do zamontowania chłódzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 21:03, Szczep07 napisał:

Polecicie jakąś klawiaturę mechaniczną do giercowania? Budżet to 400zł, z góry dzięki
za propozycje ;)


Napisz jaki typ klawiszy preferujesz bardziej - takie, które wchodzą łatwiej, płynniej, czy wolisz takie z bardziej zauważalnym kliknięciem, cięższe do wciśnięcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 21:40, pawbuk napisał:

Napisz jaki typ klawiszy preferujesz bardziej - takie, które wchodzą łatwiej, płynniej,
czy wolisz takie z bardziej zauważalnym kliknięciem, cięższe do wciśnięcia ;)


Klawiatura nie jest dla mnie, ale po wstępnych ustaleniach wybór padł na MX Brown. Z tego co wyczytałem to brązowe są najbardziej "bezpieczne". Znajomy przesiada się ze zwykłej klawiatury, oboje nie chcemy ryzykować że coś się mu nie spodoba ;)
Podświetlana klawiatura to chyba mus, pełnowymiarowa klawiatura (z blokiem numerycznym itd.) również jest bardziej preferowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Przełożenie starych części( upgrade) nie wchodzi grę, bo mają już ponad dobre 5 lat, chyba tylko obudowa moglaby sie nadać, jeżeli nie było postępu technologicznego w obudowach. Budżet się jeszcze zbiera w skarbonce, że trochę to zajmnie, ale mi się w sumie nie spieszy(ale chciałoby się teraz coś nowszego w moim odczuciu, nawet jak ogólnie to starszy sprzęt), bo nawet tego Deusa co w tym miesiącu premierę (?! ale czas leci) traktuję jak punkt orientacyjny niż grać w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 00:08, ziptofaf napisał:

Żebyś się nie przejechał na tym i5 2400. Ten procek naprawdę MA już swoje lata.

Myślę nad nim tylko dlatego, że mógłbym go kupić za ~1000 w komplecie z obudową/zasilacz/plyta/pamiec.(uzywane tak dla jasnosci) i nie wiem czy to dobra oferta do celu typu sprzet do starszych gier czytaj wydanych przed 2014/15 i na srednich detalach, ~30 klatek. I dołozyć jakaś karte (i wymienic na zapas zasilacz)

Nie spiesze i budzet sie jeszcze zbiera do 2,5tys, wiec jeszcze obserwuje. Bo teraz piszę, że wystarczy jak plynnie i dobrze(jako tako) bedzie wygladal wiedzmin 3 czy deus ex, a moze po zapowiedzi jakiejs gry zmieni sie zdanie/potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2016 o 17:36, KannX napisał:

To musi być bardzo dobry toster, bo jakość nawet niezła :)


Mnie się nie podoba za bardzo.;p

Dnia 04.08.2016 o 17:36, KannX napisał:

Wnętrze być pokazał. Czy masz równo kabelki poukładane ;) Nie hałasuje Ci ten komputer
tak na biurku? Fera 2 na pewno jest cicha, a jak 960-tka się spisuje?


960 po uaktualnieniu biosu działa sobie spokojnie i nie sprawia problemów. Z tym że ja specjalnie nie gram w nic, a taki WoT nie jest specjalnym wyzwaniem raczej.
Generalnie najbardziej słyszalne są chyba phanteksowe wiatraki, z tym że dla mnie nie jest to żadnym problemem. Muzyka na ~20 poziomu głośników sprawia że w ogóle ciężko wychwycić inne dźwięki z obudowy, a nie jest to raczej zbyt głośno.

Dnia 04.08.2016 o 17:36, KannX napisał:

Ja do mojej skarbonki już dawno niczego nie wrzucałem, a przydałoby się :)


Ot, szczęśliwy stan, z którego można się tylko cieszyć.
Aczkolwiek z tego co czytam to planujesz przejście na wyższą rozdzielczość (a zatem grafika i monitor), a takie plany w już praktycznie kolejne wydatki.;d

pawbuk - skalę wielkości tych microlabów zakłóca nieco obudowa która też jest wielgachna, bez niej wyglądają na jeszcze większe.xd Przestawić tego nie mam gdzie za bardzo(ani ruszyć czegokolwiek z obecnej konfiguracji), ale nie narzekam bo i tak głównym targetem dźwięku w domyśle nie jest osoba siedząca przez biurkiem, a siedząca/leżąca jakieś 2-3m dalej na łóżku, gdzie też spędzam chyba więcej wolnego czasu niż bezpośrednio przed pc.
GPU pewnie wymienię za generację albo dwie dopiero. Nie chciało mi się czekać na tą obecną i wziąłem 960 bo był dość tani(chyba coś koło 800zł) i miałem już dość integry. W full hd da radę pograć w jakiegoś Wiedźmina 3 i parę innych gier, także z moim tempem to starczy mi to na kilka lat pewnie(o ile się nie popsuje; a póki co odkąd w świadomy sposób zacząłem nabywać gpu do kompa, to z czasem siadała mi każda ;d).

fenr1r - możliwe że kiedyś wykonam coś podobnego(do wcześniejszego zestawu 5.1 zrobiłem sobie półeczki które rozłożyłem po całym pokoju), ale póki co nie ma jak. Dom nie nadaje się zbytnio do takich upgradeów, a na nowy to nie prędko mnie będzie stać.;s

A zdjęć ze środka nie dam.;p Burdelu tam nie ma, ale porządku takiego jak nieraz tutaj widziałem(że aż miło spojrzeć) również nie i nie ma się za bardzo czym pochwalić. Kiedyś może wezmę się za jakieś ładne ułożenie kabli, to może to uwiecznię.
W sumie chyba po to wziąłem obudowę bez okna, żeby nie kusiło nic za bardzo tam robić(bo na widoku zawsze lubię jak jest porządek).;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się