Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2016 o 21:03, Szczep07 napisał:

Polecicie jakąś klawiaturę mechaniczną do giercowania? Budżet to 400zł, z góry dzięki
za propozycje ;)


Klasyczny już QuickFire XT powinien pasować:
https://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-quickfire-xt-mechaniczna-cherry-mx-brown-sgk-4030-gkcm1-ui-647662/

Jedynym ale jest brak podpórki pod nadgarstki. Ale poza tym dostajesz dobrze wykonaną i wytrzymałą klawiaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2016 o 16:49, Snafu napisał:

Wielkie dzięki za wideo! ^^ Faktycznie jest to bardzo ciekawa opcja i do tego dosyć tania
jak na GTX 1060.


Ceny w niemieckich sklepach to w przeliczeniu na nasze 1239zł, czyli nawet nieco taniej niż referenty! :) W Polszy na pewno coś "dorzucą" do tej ceny, ale ogólnie nawet za 1300zł uważam że warto. Tylko pamiętaj żeby brać wersję "SC", bo ma dużo lepszy radiator z miedzianymi heatpipe''ami. Wersja "zwykła" ma jedynie tani blok aluminiowy i wentylator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam zagwozdkę, bo wypatrzyłem jeszcze Zotaca AMP! w cenie 1380 zł wraz z przesyłką a o nim też wiele dobrego się naoglądałem i naczytałem. A EVGE własnie zamawiałbym z Niemiec, bo nawet w Polsce takiej nie znalazłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2016 o 19:30, Snafu napisał:

Póki co mam zagwozdkę, bo wypatrzyłem jeszcze Zotaca AMP! w cenie 1380 zł wraz z przesyłką
a o nim też wiele dobrego się naoglądałem i naczytałem. A EVGE własnie zamawiałbym z
Niemiec, bo nawet w Polsce takiej nie znalazłem :P


Zotac lepszy. Dwa wiatraki, które włączają się dopiero podczas obciążenia. Ale to już pewnie wiesz, bo o nim czytałeś paczyłeś filmy :) W sumie to zawsze lepiej zamówić w Polsce, mniej kłopotu w razie reklamacji. Za 1380 z wysyłką to bardzo dobra cena. W tej kwocie żaden producent nie oferuje półpasywnej karty.

No i gdzie Ty go wypatrzyłeś za tyle? Nie bój się, nie podkradnę Ci go ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żebyś podkradł, bo karta jak szybko się pojawiła tak zniknęła :P za 1208 była też wersja mini. Warto czasem zagądać na mniej(chyba) znane sklepy. Coś takiego upatrzyłem na kajt24.pl
EDIT: A jednak, jeszcze są :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, za ile zdołam to opchnąć? :P

Xeon E3-1225v3 (czyli w sumie i5-4670) + SilentiumPC Spartan Pro (o ile znajdę 4. bolec do montażu bo gdzieś mi spadł)
8GB RAM (GoodRAM Play 1600 MHz z czarnymi radiatorami)
Asus H81M Plus (chciałem jakąś biało-czarną... ale takich po prostu nie ma)
R9 280X (lub RX 470 Sapphire Platinum za dopłatą 450 zł)
GoodRAM Iridium Pro 240GB
Bitfenix Pandora Core Silver Window
Seasonic S12II-520

Gwarancja jest na dysk (5 lat), RAM (dożywotnia) i zasilacz (ale tylko 13 miesięcy tutaj). Na GPU pełna jeśli wepchnę tam 470tkę, 30 dni w przeciwnym razie :P

Bo tak kończę właśnie budowanie tego małego PC-ta (ostatnie części dojdą we wtorek-środę, chyba że pomyślę nad tym RX 470) a nadal nie mam dla niego w sumie żadnego zastosowania. Części z Allegro wyławiam jak są dużo tańsze niż zwykle i tak mi się "sam" złożył.

Jakby po prostu patrzeć po wartości rynkowej to niby wygląda całkiem całkiem (z RX 470 powinna przekraczać 3000 zł a bez niego jakieś 2.4-2.5) ale nie wiem jak to wygląda w praktyce (jednak specyfikacją "nie przebija" czegoś co wygląda jak Core i7-5820k, 32GB RAM... GT710 :D) - sądzicie że z 2 tysie dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2016 o 13:57, pawbuk napisał:

Ile chcesz za budęi? :D


Samą budę byś chciał?! QQ

215+przesyłka i jest twoja ale jeśli ją sprzedam to dopiero za tydzień bo jednak wolałbym się pozbyć całości :D Stan oceniam na dobry - niestety trochę rys na oknie (jak to z pleksi niestety, tyle dobrego że tu akurat okno jest całkowicie wymienne bo się trzyma na śrubach) ale poza tym żadnych uszkodzeń, jest komplet śrubek, oryginalne pudło itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2016 o 14:03, ziptofaf napisał:

Samą budę byś chciał?! QQ


To byłaby już 4 albo 5 buda, którą bym kupił nie wiadomo po co :D ale mam ambitny plan wzięcia sie za nie i modyfikacji ich pod swoje potrzeby :D

Dnia 06.08.2016 o 14:03, ziptofaf napisał:

215+przesyłka i jest twoja ale jeśli ją sprzedam to dopiero za tydzień bo jednak wolałbym
się pozbyć całości :D Stan oceniam na dobry - niestety trochę rys na oknie (jak to z
pleksi niestety, tyle dobrego że tu akurat okno jest całkowicie wymienne bo się trzyma
na śrubach) ale poza tym żadnych uszkodzeń, jest komplet śrubek, oryginalne pudło itp.


Jeśli chodzi o cały zestaw, to możesz zawsze wystawić na allegro, na aukcję - BCM, od złotówki, na pewno ładnie pójdzie, choć nie mam pojęcia za ile, łatwiej mi wyceniać pojedynze częśći, bo nigdy gotowych zestawów nie kupuję :D

Procek bez gwary tak gdzieś 700 zł, mobo 150 zł, ram 150 zł, dysk 260 - 280 zł, PSU 150 zł, grafa - nie mam pojęcia szczerze mówiąc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2016 o 14:29, pawbuk napisał:

To byłaby już 4 albo 5 buda, którą bym kupił nie wiadomo po co :D ale mam ambitny plan
wzięcia sie za nie i modyfikacji ich pod swoje potrzeby :D


No właśnie mi się zdarza to samo. Mam Gladiusa Q50 (w środku siedzi mały serwer który mogłem zamknąć w najtańszej budzie za 50 zł a nie takiej za 200...), Zalman Z1 (stoi nieużywana), Define R4 (główny PC), jakąś inną budę od Arctic Cooling bo ładnie wyglądała i teraz tego Bitfenixa :D

Dnia 06.08.2016 o 14:29, pawbuk napisał:

Jeśli chodzi o cały zestaw, to możesz zawsze wystawić na allegro, na aukcję - BCM, od
złotówki, na pewno ładnie pójdzie, choć nie mam pojęcia za ile, łatwiej mi wyceniać pojedynze
częśći, bo nigdy gotowych zestawów nie kupuję :D

Procek bez gwary tak gdzieś 700 zł, mobo 150 zł, ram 150 zł, dysk 260 - 280 zł, PSU 150
zł, grafa - nie mam pojęcia szczerze mówiąc :D


Właśnie staram się to sprzedać tak żebym na tym nie stracił. Od 2000 w górę wychodzę na swoje, 1800 to w sumie na zero :P Liczę na to że właśnie gotowca sprzedam drożej niż części bo będzie się ładnie prezentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2016 o 14:33, ziptofaf napisał:

No właśnie mi się zdarza to samo. Mam Gladiusa Q50 (w środku siedzi mały serwer który
mogłem zamknąć w najtańszej budzie za 50 zł a nie takiej za 200...), Zalman Z1 (stoi
nieużywana), Define R4 (główny PC), jakąś inną budę od Arctic Cooling bo ładnie wyglądała
i teraz tego Bitfenixa :D


Ja już Metisa wykorzystałem do komputera dla matki (wygląda naprawdę fajnie - nie mogła uwierzyć, że w takiej skrzyneczce można zmieścić normalnego peceta, choć szkoda, że okno jest zasłonięte przez biurko), ale nadal mam jeszcze SPC Regnum L50 ze starego peceta, którego chciałbym odnowić nieco, czerwonego Prodigy, z którym nie mam pojęcia co można by zrobić oraz małego SPC S20, którego sobie zostawię na kiedyś :D

Muszę w końcu zamówić jakieś aluminiowe płytki, czarne, matowe folie, wziąć Proxonna i zabrać sie za jakieś przeróbki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2016 o 15:33, pawbuk napisał:

Muszę w końcu zamówić jakieś aluminiowe płytki, czarne, matowe folie, wziąć Proxonna
i zabrać sie za jakieś przeróbki :D


Mnie ostatnio chodził po głowie projekt biało czarnego mini-komputerka (z przewagą bieli). Obudowa Rajintek Metis, biała. Do środka płyta główna z polakierowanymi radiatorami na biało (Plastidip).

Do tego taki Asus 1070: https://www.asus.com/Graphics-Cards/DUAL-GTX1070-O8G/

Takie ramy: http://www.corsair.com/en/vengeance-lpx-16gb-2x8gb-ddr4-dram-3000mhz-c15-memory-kit-white-cmk16gx4m2b3000c15w

A na tył budy wentyl z białym ledem: http://www.corsair.com/en/air-series-sp140-led-green-high-static-pressure-140mm-fan

Dodatkowo top radiatora na procku też bym walnął białym plastidipem.

Ale ogólnie się za to jeszcze nie zabieram, bo czekam na Zeny i Kaby Lake''i. No i nie wiem czy ten biały Asus 1070 nie jest głośny, bo jednak zależałoby mi na ciszy, gdy komputerek stałby na biurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2016 o 17:59, KannX napisał:

Mnie ostatnio chodził po głowie projekt biało czarnego mini-komputerka (z przewagą bieli).
Obudowa Rajintek Metis, biała. Do środka płyta główna z polakierowanymi radiatorami na
biało (Plastidip).


Brzmi jak to co samemu chcę zbudować. Tylko że zamiast plastidip chciałem po prostu kupić białą płytę.

I powiem tak - jak gdzieś byś się na taki rarytas natknął to weź napisz bo się osobiście poddałem. O ile dla FullATX się da i to bez problemów większych (Z170A Krait Gaming, Asus Z170A) o tyle dla microATX to chyba niewykonalne. Nieważne czy X99, Z170 czy starsze Z87/Z97. Jest kilka czarno-białych (z olbrzymią przewagą czerni) wśród B150 i H110 ale niezupełnie o to mi chodzi ;(

Dnia 06.08.2016 o 17:59, KannX napisał:

Osobiście wolałbym MSI Armor - też biało czarny a tańszy :P Fakt że nie wiem jakiego koloru jest backplate ale to akurat można odkręcić, pokryć porządnie sprayem, zostawić na dzień i już masz biały backplate.

Dnia 06.08.2016 o 17:59, KannX napisał:

Ale ogólnie się za to jeszcze nie zabieram, bo czekam na Zeny i Kaby Lake''i. No i nie
wiem czy ten biały Asus 1070 nie jest głośny, bo jednak zależałoby mi na ciszy, gdy komputerek
stałby na biurku.


-10% powerlimit i w zasadzie każdy GTX 1070 jest cichy. To jednak się sprowadza głównie do ilości wydzielanej energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2016 o 20:21, ziptofaf napisał:

I powiem tak - jak gdzieś byś się na taki rarytas natknął to weź napisz bo się osobiście
poddałem. O ile dla FullATX się da i to bez problemów większych (Z170A Krait Gaming,
Asus Z170A) o tyle dla microATX to chyba niewykonalne. Nieważne czy X99, Z170 czy starsze
Z87/Z97. Jest kilka czarno-białych (z olbrzymią przewagą czerni) wśród B150 i H110 ale
niezupełnie o to mi chodzi ;(


Ok, jak się natknę to napiszę, ale szczerze wątpię, bo micro atx chyba takich nie robili :(

Dnia 06.08.2016 o 20:21, ziptofaf napisał:

Osobiście wolałbym MSI Armor - też biało czarny a tańszy :P Fakt że nie wiem jakiego
koloru jest backplate ale to akurat można odkręcić, pokryć porządnie sprayem, zostawić
na dzień i już masz biały backplate.


MSI Armor nie wejdzie, bo ma 28cm długości. Asus ma 24cm i wejdzie do Metisa bez problemu :) Ogólnie limit dla tej budki to 25cm, a i tak wtedy karta zaczyna dotykać kabli panelu USB.

Dnia 06.08.2016 o 20:21, ziptofaf napisał:

-10% powerlimit i w zasadzie każdy GTX 1070 jest cichy. To jednak się sprowadza głównie
do ilości wydzielanej energii.


Dobrze wiedzieć, czyli taki biały Asus 1070 nie byłby zły. Pomyślimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2016 o 21:15, KannX napisał:

Z białych mATX znalazłem tylko to:
https://www.msi.com/Motherboard/B150M-MORTAR-ARCTIC.html#hero-overview

Wygląda rewelacyjnie, choć sama płyta rewelacyjna nie jest. Trochę mało USB, ale za to
m.2 jest :)

Oh wow :O

Dzięki! Co prawda jej samemu sobie już nie wsadzę bo dosłownie 5 minut temu złożyłem zamówienie na srebrne GoodRAMy pod DDR3 (a co jak co ale odpowiednika i5-6500 za 550 zł nie dostanę a za tyle wyrwałem Xeona E3-1225v3:P) ale ten model płyty zdecydowanie zapamiętam jak komuś innemu będę budować PC-ta.

Dnia 06.08.2016 o 21:15, KannX napisał:

Ależby świetnie wygląda z tym białym Asusem :D


Oj tak. No i na pewno nie będzie kosztować tyle co ten piekielny Sabertooth. No i co by nie mówić - białe buildy są bardzo ładne:
http://www.overclock3d.net/gfx/articles/2016/02/07094028816l.JPG

Ech, szkoda że nie ma jakiegoś ogólnokrajowego programu "mam X, wymienię na inny model X" bo niestety jak się nie dopasuje PC-ta kolorystycznie już na samym początku to się potem nie da w ludzkiej cenie. Samemu w swoim Define R4 próbowałem coś poprawić tu i tam ale jak się miało:

- biały wentylator na procku
- czarno-czerwoną płytę główną
- biało-czarną kartę graficzną (bez backplate''a w dodatku)
- czarny zasilacz
- niebieską kostkę RAM :P
- budę za 100 zł w postaci Zalmana Z1 (swoje robiła i mogę polecić od strony użytkowej ale ładna nie była :D)
to naprawdę niewiele dało się z tym zrobić. Na razie udało mi się wymienić na czarny wentylator aka Fortisa, kartę z backplatem (biało czarnym więc neutralnym i nieprzeszkadzającym) i dorzuciłem czarną kostkę RAMu. Ale niektórych rzeczy już nie poprawię. Myślałem jeszcze nad wentylatorami z LED ale kurde, cen 50 zł za sztukę to mój mózg nie akceptuje gdy już te fabryczne wentylatory tam są i działają dobrze.

Teraz przy tej drugiej małej maszynie się staram bardziej i jak już dobrałem srebrną budę to albo srebrny RX 470 Sapphire Platinum albo mój biało czarny R9 280X, do tego mały Spartan (czarny od frontu więc okej, może smarnę go jeszcze sprayem bo to tylko plastik w końcu). Zasilacz niestety niemodularny bo nie wydam 300 zł na używkę ani tym bardziej blisko 400 za nówkę (trochę szkoda bo na allegro śmignął dzisiaj za 289 zł 500W Silverstone 80Plus Gold z gwarancją akurat po tym jak już opłaciłem Seasonica) ale tu już sobie jakoś poradzę. No i oczywiście srebrne GoodRAMy Play :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2016 o 21:51, ziptofaf napisał:

Ech, szkoda że nie ma jakiegoś ogólnokrajowego programu "mam X, wymienię na inny model
X" bo niestety jak się nie dopasuje PC-ta kolorystycznie już na samym początku to się
potem nie da w ludzkiej cenie. Samemu w swoim Define R4 próbowałem coś poprawić tu i
tam ale jak się miało:


Prawda jest taka, że w sumie tylko PCB płyty głównej jest bardzo ciężko zmienić(choć da się zrobić domowymi sposobami cover na mobo), ale całą resztę da się przemalować nawet zwykłym plastidipem albo obkleić foliami co wyjdzie stosunkowo tanio :D

Oczywiście, większe modyfikacje są koszmarnie drogie - dla przykładu: mam zamiar uporządkować kable za tacką płyty głównej i do tego będę potrzebował specjalnych klamer na kable - myślę, że 5 - 6 - każda za 50 zł :D Modyfikacje mojej obudowy kosztowały 350 zł, podobna kwota poszła na oplatane kable :D Więc tu sie robi naprawdę drogo, ale wiele rzeczy da sie zrobić naprawdę tanio, domowymi sposobami :D Polecam folie samoprzylepne z allegro ;)

Dnia 06.08.2016 o 21:51, ziptofaf napisał:

to naprawdę niewiele dało się z tym zrobić. Na razie udało mi się wymienić na czarny
wentylator aka Fortisa, kartę z backplatem (biało czarnym więc neutralnym i nieprzeszkadzającym)
i dorzuciłem czarną kostkę RAMu. Ale niektórych rzeczy już nie poprawię. Myślałem jeszcze
nad wentylatorami z LED ale kurde, cen 50 zł za sztukę to mój mózg nie akceptuje gdy
już te fabryczne wentylatory tam są i działają dobrze.


50 zł to naprawdę dobra cena, te najlepsze potrafią powyżej 100 zł kosztować niestety :D Choć moje Riingi chyba za 55 zł/szt udało mi się dostać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2016 o 22:41, pawbuk napisał:

50 zł to naprawdę dobra cena, te najlepsze potrafią powyżej 100 zł kosztować niestety
:D Choć moje Riingi chyba za 55 zł/szt udało mi się dostać ;)


50 zł za wentylator brzmi okej gdy mam wolny slot na niego i tak czy siak muszę coś zamontować. Bo jednak byle Pure Wings kosztuje 35-36 zł to można te 14 dorzucić. Gorzej jeśli już wentylatory tam są i sobie dobrze radzą :P

Na razie myślałem więc nad NZXT Hue - kosztuje nie aż taki majątek a zapewnia mi dowolny kolor podświetlenia jaki mogę potrzebować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-rx460-test.html

Recenzja RX 460. Jest znacznie szybszy od 750Ti i ok. 10% wolniejszy od 950. Cena startowa to 560zł. Asus zaszalał i jego Strix kosztuje... 739zł. Pogięło ich tam chyba, bo za tyle niedługo będzie można mieć 960. A swoją drogą ten maluch w Vulkanie przegania 960 :D Zaczynam wierzyć w moc DX12 i wszelakich tym podobnych cudów.

Jak oceniacie tę kartę? Ja uważam, że jest całkiem całkiem, tylko nie w takiej cenie jak Asus. Tak za 600-650zł może okazać się łakomym kąskiem do budżetowych kompów za ok. 2000zł.

EDIT: Oktaba też już ztestował :)
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_rx_460_premiera_najtanszego_polarisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się