Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam. Nie jest to co prawda typowy upgrade PC, ale peryferii - pytanie więc pada - jaka klawiatura + mysz w rozsądnej cenie (fajnie byłoby się w 250 za całość zmieścić) bez kabli? PC osiadł na stale u mnie na dole, i w sumie może być za TV bo tam nie przeszkadza. Kable przy klawiaturze i myszy niestety utrudniają zabawę i muszę kompa przekładać. Co do myszki myślałem o Logitech MX1000, ma swoje lata i można ją dopaść w przystępnej cenie, poza tym bawiłem się na niej trochę i mi pasuje. A jaka klawiatura do niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2016 o 23:49, ziptofaf napisał:

Najtańsza edycja oczywiście ale bądźmy szczerzy - na chwilę obecną jest tańszy od 380X
więc nie musi się podkręcać, i tak go zje :P No i wreszcie pierwsza nowa karta graficzna
która w naszym kraju ma cenę trzycyfrową (do czego to doszło żeby $230 zamieniało się
w 1240 zł)...


Bo większość firm stosuje cennik gdzie 1 Euro = 1 Dollar, dodatkowo w stanach do tych $230 musisz dodać jeszcze podatek przez co cena rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo dlatego, że cywilizowane kraje obniżają cenę modeli starszych aby je wyprzedać a w Naszym ciemnogrodzie ceny starych zostały takie, jakie były a do nowych dołożono "podatek od nowości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka gtx 970 to w gralu jest za 949zł wersja z windforce.

http://www.gral.pl/Gigabyte+GTX970+4GB+PCI-E_038.html

A teraz pytanie:

Czy firma Sapphire dalej jest tak kiepska, czy też się coś poprawiła? Z antycznych czasów pamiętam, że zawsze z nią miałem problemy: w 9800 pro przestał działać wiatrak, a w X800 GTO wybuchł mi kondensator.
Niby jest rx 470 w dobrej cenie, no ale waham się, czy Asus nie będzie jako firma ciut lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2016 o 15:04, maniekk napisał:

Niby jest rx 470 w dobrej cenie, no ale waham się, czy Asus nie będzie jako firma ciut
lepszy.


Firma Sapphire, wraz z XFX''em, są uważane za najlepsze produkujące Radeony. XFX ma lepszą gwarancję bo są bardzo obecni na reddicie i to amerykańska firma, Sapphire od dawna najlepszy hardware - ich R9 Fury Nitro jest NAJCICHSZĄ kartą poprzedniej generacji która miała wentylator (i podkręca się zacnie). Co jednak nie oznacza że nie zdarzają się potknięcia - RX 480 Nitro jest dość przeciętny (choć między Bogiem a prawdą chyba żaden RX480 nie jest wyjątkowy, to jednak tania karta, nie wsadzą tam naprawdę zaawansowanego systemu chłodzenia). 470tka jest w porządku.

Asus za to jest zdecydowanie na samym dnie - nieistniejące wsparcie i przeciętna gwarancja, wydawanie na rynek SKOPANYCH kart (R9 280X od nich ma 200 stron tematu na ich forum jak wali artefaktami), wrzucanie coolerów od GeForce''ów na Radeony tak że połowa radiatora nawet nie pasuje...

Z tym że kiedy mówisz o RX 470 w dobrej cenie to zapewne patrzysz na wersję Sapphire Platinum, taką białą. Ta ma domyślne chłodzenie więc na podkręcanie i wybitne wyniki w ciszy się nie nastawiaj. Asus Strix wygra pod tym względem. Chociaż z drugiej strony - za RX 470 Sapphire zapłacisz 969 zł, o 100 zł taniej od Strixa. Czy parę decybeli i 2-3% wydajności jest warte dopłaty to kwestia dyskusyjna.

Ogółem moja prywatna tier lista kart graficznych:

Radeon:

XFX > Sapphire > MSI > > Powercolor > Gigabyte > Club3D > Asus

GeForce:

EVGA >>>>>>>> MSI > Asus > Palit > Zotac > Gigabyte > Inno3D

EVGA oczywiście na topie bo mógłbyś spalić kartę graficzną przy OC albo zalać ją wodą przy zmianie coolera na hybrydowe a uznali by ci gwarancję. XFX tak też czasem robi ale raczej w USA, w Europie jest z tym nieco gorzej. Tym niemniej gwarancja producenta u tych dwóch firm coś znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2016 o 15:04, maniekk napisał:

Niby jest rx 470 w dobrej cenie, no ale waham się, czy Asus nie będzie jako firma ciut
lepszy.


Nie ma już sensu brać GTXa 970. Pozatem wersja od Gigabyte''a jest bardzo głośna. Sapphire ma dobrą opinię. Co prawda ich niedawny RX 480 okazał się być nieco zbyt głośny, ale np. RX 470 Nitro+ jest rewelacyjny i go polecają.

A jeszcze lepiej jakbyś wziął 470 od MSI. Karty MSI są zdecydowanie najcichsze i najchłodniejsze spośród 470-tek.
http://www.komputronik.pl/product/330162/Elektronika/Części_PC/MSI_Radeon_RX_470_GAMING_X_4GB.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

A o Asusa chodzi Ci pewnie tego:
http://www.x-kom.pl/p/320870-karta-graficzna-pci-e-asus-radeon-rx-470-4gb-gddr5.html

Też jest dobry, można brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2016 o 19:33, Szczep07 napisał:

Co sądzicie o asusie gtx1060 w wersji dual? Będę wdzięczny za jakieś testy czy recenzje,
sam nie mogę nic znaleść :V


Też szukałem recenzji tych kart, zarówno 1060 Dual, jak i 1070 Dual. Niestety nic na razie nie ma :) Ale 1060 na pewno będzie cichy, bo układ fabrycznie niewiele się grzeje. Chcesz Duala bo podoba Ci się kolorystycznie, czy chodzi o wymiary, 24cm długości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2016 o 19:33, Szczep07 napisał:

Co sądzicie o asusie gtx1060 w wersji dual? Będę wdzięczny za jakieś testy czy recenzje,
sam nie mogę nic znaleść :V


O którą konkretnie wersję ci chodzi? Model 6GB jest w porządku choć dość drogi, model 3GB niekoniecznie bo to za mało pamięci jak na kartę za ponad 1000 zł. No i 1060tka 3GB ma nie tylko VRAM obcięty a parę innych elementów również więc jest ogółem od 5 do 50% wolniejsza (to ostatnie jak zabraknie pamięci).

Ogółem 1060tki się nie grzeją wyjątkowo więc wszystko co ma dwa wentylatory spokojnie da sobie radę. Nie ma powodu nawet by szukać nadmiernie recenzji, wszystko się sprowadza do dodatkowych bajerów, estetyki oraz samego producenta (osobiście nad Asusa cenię zdecydowanie EVGA, MSI i Gainward też IMHO wypadają nieco lepiej).

Tak przy okazji:

http://www.pcgameshardware.de/Deus-Ex-Mankind-Divided-Spiel-55470/Specials/Benchmarks-Test-DirectX-12-1204575/

Kolejny test nowego Deus Exa, tym razem od pcgameshardware.de (więc dużo bardziej renomowane źródło niż ostatnie).

RX 480 o 10% ponad 1060tką. Realnie jednak do FullHD spokojnie wystarczy ten GTX1060 a i starszy R9 390 da sobie radę. Tak czy siak z optymalizacją nie jest tak źle jak pokazywały pierwsze testy o ile z paru detali zejdziemy o oczko niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2016 o 19:45, KannX napisał:

Chcesz Duala bo podoba Ci się kolorystycznie, czy chodzi o wymiary, 24cm długości?


Tak mi wpadł w oko po prostu, kolor też zrobił swoje :) O wymiary się w ogóle nie martwię.
A chodziło mi oczywiście o wersję 6GB, przepraszam za niedopowiedzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość:
4,500 tyś. +/- (jeśli możliwe jest uzyskanie tej samej jakości mniejszym kosztem to chętnie)
Sprzęt będzie służył do:
W kolejności od najważniejszych celów: grania, pracy i multimediów
Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem
Nic.
Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ?
Odbiór wi-fi ;p Warto dokładać do karty dźwiękowej ?

GeForce GTX 1060 czy Radeon RX 480 ?
1 TB SSD wystarczy?
Obudowę wstępnie planuje kupić ciut droższą, z kilkoma wbudowanymi wentylatorami. Zastanawiam się czy nie iść w pudełko :p
Czy w tej cenie będę mógł zagrać w wiedźmina 3 na full detalach :)? Stary sprzęt i zostaje się wykluczonym z wszelkich nowych tytułów. Masakra.

Wstępnie zakupiłbym sprzęt w - to najbardziej prawdopodobny termin - początek listopada. Czy do tego czasu zaproponowany zestaw się w niczym nie zdezaktualizuje ? Nie będzie premier nowego sprzętu ?
Z góry dziękuję :)

Rozglądam się za nowym monitorem, do gier ofc. Około 2 tysięcy, najchętniej dell. Istnieje coś godnego uwagi ?
Czy warto inwestować w monitor z 4k:p ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 20:11, In_The_End napisał:

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość:


Ja bym zaproponował coś takiego:
https://www.morele.net/inventory/info/kGvOhd/

Trochę poniżej tych 4500 zł, a może być jeszcze taniej. Najlepiej by było, jeśli jesteś w stanie, kupować te części wtedy, kiedy będą najtańsze, niekoniecznie wszystkie razem - po prostu szukać okazji. Może się trafi przecena na dysk albo kartę graficzna - warto wtedy kupić wcześniej. Możesz też patrzeć na kursy walut, bo to od nich w duzej mierze zależą ceny w sklepach. Karty graficzne będą z czasem tanieć, ich nie ma sensu brać za wcześnie, ale reszta podzespołow raczej trzyma ceny, wieć warto szukać okazji.

Co do samego zestawu - czterordzeniowy procesor i5 bez HT, jednak nadal w zupełności wystarczający do zdecydowanej wiekszości obecnych gier na rynku (wycisk dadzą mu na pewno kolejne odsłony serii Total War, ale na te gry nie ma praktycznie za mocnych procesorów) - tutaj test:

http://pclab.pl/art66130-35.html

Do tego 8GB pamięci operacyjnej DDR4 z możliwością zwiększenia - w tej chwili taka ilosć wystarczy w większości gier, ale w przyszłym roku bym sie zastanawiał nad dokupieniem kolejnych 8GB - obecnie pamięci są bardzo tanie, żal nie korzystać.

Karta graficzna to GTX1060 6GB od Palita (producent kojarzony raczej z tanimi, słabo wykonanymi kartami ,ale w tej chwili stara sie zmienic ten wizerunek) - choć gdyby ceny RX480 spadły nieco, to pewnie byłby lepszym wyborem. Masz czas do listopada z podjęciem decyzji - czekaj, obserwuj ceny, do tego czasu powinny sie ustabilizować. Jeśli RX480 będzie tak z 100 zł tańszy od 1060, to bierz wersję 8GB. Jeśli ceny będą podobne, to chyba bym się jednak zdecydował na 1060.

Dnia 23.08.2016 o 20:11, In_The_End napisał:

1 TB SSD wystarczy?


Wystarczy, tylko chyba nie w tym limicie cenowym :D Musiałbyś szukać okazji 1x1TB albo 2x500GB, dodatkowo poczekać na obniżkę cen kart graficznych oraz oszczędzić na obudowie i zasilaczu :D

Dnia 23.08.2016 o 20:11, In_The_End napisał:

Obudowę wstępnie planuje kupić ciut droższą, z kilkoma wbudowanymi wentylatorami. Zastanawiam
się czy nie iść w pudełko :p


Moja propozycja to Phenom od BitFenixa, mała budka, natomiast bardzo ciekawa. Warto jednak rozejrzeć sie za czymś innym - wybór obudowy to dość trudna i indywidualna decyzja. Fajne obudowy ma w ofercie SilentiumPC oraz masa innych producentów- musisz doprecyzować na czym Ci najbardziej zależy.

Dnia 23.08.2016 o 20:11, In_The_End napisał:

Czy w tej cenie będę mógł zagrać w wiedźmina 3 na full detalach :)? Stary sprzęt i zostaje
się wykluczonym z wszelkich nowych tytułów. Masakra.


http://pclab.pl/art70607-37.html
Prawie 40 kl/s na W3 na ustawieniach Ultra w FullHD to już wystarczajaca ilość do przyjemnej gry. Jednak do rozdzielczości 4K potrzebny jest GTX1080, a nawet coś mocniejszego.

Dnia 23.08.2016 o 20:11, In_The_End napisał:


Wstępnie zakupiłbym sprzęt w - to najbardziej prawdopodobny termin - początek listopada.
Czy do tego czasu zaproponowany zestaw się w niczym nie zdezaktualizuje ? Nie będzie
premier nowego sprzętu ?
Z góry dziękuję :)


Premiery nowego sprzętu raczej do tego czasu nie będzie, ale ceny, zwłaszcza kart graficznych, mogą sie zmienić ;) Ja bym czekał na obniżkę cen GTX1070 - jeśli by trochę pociąć na podzespołach, to może by sie zmieściła w budżecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 20:11, In_The_End napisał:

Warto dokładać do karty dźwiękowej ?


A planujesz używać porządnych słuchawek, albo sprzętu klasy Hi-Fi? Jeżeli nie, to raczej nie warto.

Dnia 23.08.2016 o 20:11, In_The_End napisał:

Wstępnie zakupiłbym sprzęt w - to najbardziej prawdopodobny termin - początek listopada.
Czy do tego czasu zaproponowany zestaw się w niczym nie zdezaktualizuje ? Nie będzie
premier nowego sprzętu ?


Ponoć mają się pojawić płyty główne pod Kaby Lake, ale to chyba nie ma zbyt dużego znaczenia, bo na procki trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu Pana Pawbuka :) Złożył pięknie. Ja bym jedynie wziął dysk Samsunga, bo ma dłuższą gwarancje i fajne oprogramowanie Magician:
https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-evo-500gb-sata3-mz-75e500b-eu-702239/

I ram trochę bardziej odpowiedni do tej płyty:
https://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-8gb-ddr4-2133mhz-cl14-hx421c14fb-8-719424/

A tak pozatem to pięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PACZAJCIE! Do FXów dodają najnowszego Deusa :) Jakbym tak kupił za 429zł FX 6300, sprzedał go zaraz nieużywanego za jakieś 350zł, to by mnie deus wyszedł za 80zł. W sumie nawet sprzedając procek za 300zł i tak byłbym do przodu 30zł.

Ale w sumie nie chce mi się w coś takiego bawić. Ale sam fakt promocji warto pokazać jako ciekawostkę :) Z drugiej strony jakby się uprzeć to za ok. 2500zł można by złożyć niezły komputer z prockiem AMD i Radeonem 470. FX 8300 kosztuje niecałe 550zł, a po podkręceniu zrównuje się z podkręcononym 8350. Takie tam gdybanie bez sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora do gier dla znajomego w kwocie do 1500 zł. Będzie podpięty pod gtxa1060 więc celowałbym w monitor full hd, ewentualnie coś 21:9. Polecacie jakieś modele? Przepraszam za zawracanie gitary, ale w temacie monitorów jestem kompletnie zielony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już nowego "Deus Exa" i do dwóch ustawień (tekstury - bardzo wysokie i ultra oraz MSAA x6) tylko zastanawiam się, po co tu więcej GB VRAMu, skoro gra do pięknych nie należy, a potrafi wywalić takie kwiatki?:

http://forum.gram.pl/forum_post_galeria.asp?tid=100064&pid=3

do tego są problemy z oświetleniem w zależności od ruchu myszki - ruszysz kamerą i z zaciemnionej lokacji, uliczki robi się oświetlona ... nie wiem, czy to kwestia silnika, braku wydajności karty, czy za małej ilości VRAMu (ustawiłem tekstury na b. wysokie pomimo braku większej ilości VRAMu aby sprawdzić, jak to wygląda). Tak w zasadzie mamy do czynienia z grafiką sprzed lat, która wymaga 2x więcej mocy, niż wcześniej, a wygląda podobnie ... na razie rośnie tylko zapotrzebowanie na sprzęt, GPU, VRAM, RAM, ale nie przekłada to się nie tyle na wydajność, co na jakość oprawy graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 11:30, lis_23 napisał:

do tego są problemy z oświetleniem w zależności od ruchu myszki - ruszysz kamerą i z
zaciemnionej lokacji, uliczki robi się oświetlona ... nie wiem, czy to kwestia silnika,
braku wydajności karty, czy za małej ilości VRAMu (ustawiłem tekstury na b. wysokie pomimo
braku większej ilości VRAMu aby sprawdzić, jak to wygląda). Tak w zasadzie mamy do czynienia
z grafiką sprzed lat, która wymaga 2x więcej mocy, niż wcześniej, a wygląda podobnie
... na razie rośnie tylko zapotrzebowanie na sprzęt, GPU, VRAM, RAM, ale nie przekłada
to się nie tyle na wydajność, co na jakość oprawy graficznej.

W dodatku gra widocznie gryzie się z procesorami i3 intela - ludzie piszą o licznych fps dropach znikąd. Z tego co się orientuje z forów gra wymaga fizycznych rdzeni, bo na procku intela z fizycznymi 4 rdzeniami(i ja tutaj piszę o starym Q9300) to gra na 750 ti działa w miarę spokojnie, to na i3 to dochodzi do herezji pokroju 10 fps,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2016 o 21:30, pawbuk napisał:

zależą ceny w sklepach. Karty graficzne będą z czasem tanieć, ich nie ma sensu brać za
wcześnie, ale reszta podzespołow raczej trzyma ceny, wieć warto szukać okazji.

Dnia 23.08.2016 o 21:30, pawbuk napisał:

Co do samego zestawu - czterordzeniowy procesor i5 bez HT, jednak nadal w zupełności

A opłaca się dołożyć 400 zł do i7 ? https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4770s-3-9ghz-8mb-box-bx80646i74770s-581313/ czy to już zmiana kosmetyczna i lepiej kupić nowy za jakiś cza? Tak samo z kartą graficzną, czy dołożyć 400 zł do GeForce GTX 1070 ?
Niestety obu nie kupie droższych, ale na lepszy procek lub kartę jeszcze mógłbym mieć - tylko do czego warto dołożyć ?

Dnia 23.08.2016 o 21:30, pawbuk napisał:

Do tego 8GB pamięci operacyjnej DDR4 z możliwością zwiększenia - w tej chwili taka ilosć

W takim razie od razu wziąłbym 2x8GB.

Dnia 23.08.2016 o 21:30, pawbuk napisał:

Karta graficzna to GTX1060 6GB od Palita (producent kojarzony raczej z tanimi, słabo

Czym ona się różni od https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-gv-n1060g1-gaming-6gd-774555/ ? Minimalnie lepsze wyniki ma Gigabyte i ma taką przewagę, że już miałem tej firmy :D Jeśli kupiłbym Gigabyte to nic się nie stanie :) ?

Dnia 23.08.2016 o 21:30, pawbuk napisał:

będzie tak z 100 zł tańszy od 1060, to bierz wersję 8GB. Jeśli ceny będą podobne, to

Teraz nie jest już tańszy ? https://www.morele.net/search/netsprint/0/1/0/0/0/0/0/?q=RX480#product_list
1350 < 1420

Dnia 23.08.2016 o 21:30, pawbuk napisał:

> 1 TB SSD wystarczy?
Wystarczy, tylko chyba nie w tym limicie cenowym :D

Zdecydowanie 500, lepiej dołożyć do karty graficznej lub procka:p (właśnie sprawdziłem ceny... )

Dnia 23.08.2016 o 21:30, pawbuk napisał:

Moja propozycja to Phenom od BitFenixa,

Podoba mi się. Coś takiego co zajmuje jak najmniej miejsca i jest najprostsze. Proste ścianki i kąty by jak najmniej się kurzyło i łatwo umyć. Jeszcze będę szukał :)

Dnia 23.08.2016 o 21:30, pawbuk napisał:

mogą sie zmienić ;) Ja bym czekał na obniżkę cen GTX1070 - jeśli by trochę pociąć na
podzespołach, to może by sie zmieściła w budżecie :D

Jeśli trzeba to nawet dosypię do 5 tyś. Pierwszy raz chce mieć naprawdę wypasiony sprzęt na kilka długich laaat.

fenr1r
Innym razem :)
KannX
Oprogramowanie do zarządzania dyskiem? Ale bajery :p Dla mnie ok :)
RAM G.Skill Ripjaws tak bardzo będzie się gryzł? Kingston 10 złoty taniej, zawsze coś.


BTW Czy sprzęt wytrzyma gry na monitorze 28 cali, czy to będzie za dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2016 o 15:30, Numenpl napisał:

W dodatku gra widocznie gryzie się z procesorami i3 intela - ludzie piszą o licznych
fps dropach znikąd. Z tego co się orientuje z forów gra wymaga fizycznych rdzeni, bo
na procku intela z fizycznymi 4 rdzeniami(i ja tutaj piszę o starym Q9300) to gra na
750 ti działa w miarę spokojnie, to na i3 to dochodzi do herezji pokroju 10 fps,


Ja grę ustawiłem tak, jak na poniższych fotkach i jest ok, nie odczuwam spadków wydajności i trochę nie rozumiem tych, którzy muszą mieć te 60kl/s lub więcej, bo w tej grze przeważnie się chodzi po niewielkich lokacjach-hubach. W sumie byłoby ok, gdyby gra była ciut ładniejsza i gdyby nie te problemy z oświetleniem, które bardzo mnie denerwują.
Ziptofaf wielokrotnie pisał, że gry robi się z myślą o przyszłym sprzęcie, ale po latach te gry wcale nie wyglądają dobrze, pomimo tego, że ma się już sprzęt, który odpali je na maxa. Przede wszystkim zawodzą tekstury i tytuły, które 3-5 lat temu robiły spore wrażenie, teraz potrafią odstraszyć.

20160824153827203

20160824153832953

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się