Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Teraz trzeba logować się do geforce experience. Zrobili update i włącza się jakiś gówniany overlay. Strasznie to wszystko upierdliwe. Mam ochotę sprzedać GTX1060 i kupić R9 480.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę graficzną polecacie do i5 6400 ? Budżet do 1000zł niestety więcej wydać nie mogę.
Myślałem nad rx470 4gb bądź gtx 1060 3GB . Co polecacie ? Czy może do 1000zł znajdę inną lepszą propozycję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2016 o 16:06, edix9 napisał:

Myślałem nad rx470 4gb bądź gtx 1060 3GB . Co polecacie ? Czy może do 1000zł znajdę inną
lepszą propozycję ?



Lepszych propozycji raczej nie znajdziesz, nawet wśród używek. Ogólnie rzecz biorąc jednak - 1060tka 3GB jest nieco szybsza ale właśnie te 3GB to bardzo mało jak na 2016 rok i ciężko ją polecać bo ostatnio wymagania co do pamięci rosną lawinowo. 470tka jest zaś zazwyczaj nieco wolniejsza ale ma ten dodatkowy gigabajt VRAMu.

Z obu powinieneś być jednak zadowolony - osobiście wolę w tej cenie Radeona z uwagi na to że powinien starczyć na dłużej ale 1060tka też wcale zła nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej skoro tak mówisz to wezmę rx 470 4gb chyba że może zamiast karty graficznej do mojego komputera kupić Xbox one s lub Ps4 slim? Jak radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2016 o 20:34, edix9 napisał:

Okej skoro tak mówisz to wezmę rx 470 4gb chyba że może zamiast karty graficznej do mojego
komputera kupić Xbox one s lub Ps4 slim? Jak radzicie?


Wiesz, nie bez powodu lada moment wychodzi nowsza wersja Ps4 i Xboxa...
Ale to już w ogóle dyskusja na inny temat.

Z tym że taka uwaga - radzę zerknąć do obudowy swojego PC-ta i sprawdzić co masz za zasilacz (spisz PEŁNĄ NAZWĘ Z TABLICZKI ZNAMIONOWEJ BĄDŹ ZRÓB FOTKĘ). Bo jak jakiś szajs to najpierw wymieniasz to a dopiero potem kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2016 o 23:04, edix9 napisał:

Zasilacz komputerowy SilentiumPC Vero L1 500Wv2
Kupiony tutaj
http://www.x-kom.pl/p/204689-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-vero-l1-500w-v2.html


No, jeszcze nie jest to poziom chińskiego badziewia (choć nie aż tak wiele brakuje, starszej generacji karty już mogłyby się z tym zasilaczem nie lubić) więc w tym przypadku nie będzie problemem.

Dnia 25.09.2016 o 23:04, edix9 napisał:

A więc do radzicie rx 470 4gb czy może konsole jakąś? bo albo bd mieć komputer do gier
z kartą graficzną albo konsole :)


Nie da się porównać.
- ten sam tytuł jest dostępny na konsoli i PC - na PC-cie będzie wyglądać lepiej bo i5-6400 + RX 470 są dwukrotnie mocniejsze niż hardware PS4. Nie ma takiej gry która będzie pod tym działać gorzej.
- masz darmowy multiplayer na PC.
- ceny gier to kwestia dyskusyjna. Nówki są tańsze na PC-tach (no i zawsze jest jakaś wyprzedaż!) ale jednocześnie nie istnieje rynek używek.
- jest 100x więcej gier niezależnych na PC-ty niż konsole.
- ale jednocześnie to konsole (choć konkretnie to głównie PS4) mają też swoje własne exclusivy.
- do niedawna zaletą konsol było "starcza na dłużej i nie trzeba modernizować" ale ten punkt już nie istnieje biorąc pod uwagę iż niedługo wychodzą dużo mocniejsze warianty PS4/Xbox One.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Przymierzam się do zakupu GTX 1080, wybór duży /cena też wysoka, dlatego proszę o pomoc - który model będzie najlepszym wyborem?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2016 o 15:22, Mefisto napisał:

Witam,
Przymierzam się do zakupu GTX 1080, wybór duży /cena też wysoka, dlatego proszę o pomoc
- który model będzie najlepszym wyborem?

Pozdrawiam


Jak byś zajrzał na poprzednią stronkę to tam już o to pytałem. Ziptofaf doradził, że zdecydowanie EVGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam obecnie taki komputer:
Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155
Karta graficzna MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB DDR5 192BIT
16 GB RAM 1600Mhz
Płyta główna MSI MSI B75A-G43, B75
Chciałbym powoli się szykować do upgrejdu sprzętu. Pytanie, czy jakbym kupił nową kartę graficzną (nie wiem jeszcze jaką) to czy to by mi wystarczyło? Czy lepiej wstrzymać się jakiś rok i uzbierać już na nowy komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, Przyjaciele :)

Chwilę mnie tu na forum nie było. Pamiętam jakieś 5 lat temu (!!!) prosiłam Was o pomoc w złożeniu sprzętu do grania i korzystania. Pomogliście i mój komputer:
Dysk: Seagate Barracuda 3,5" 500GB Sata III 16 MB
Obudowa: Silentium PC PureBlack BT-310
Prcesor: Intel Core i3-2120
Karta graficzna: Power Color Radeon HD6850
Płyta główna: MSI H61 M-E33
Ram: GoodRam 4GB
Zasilacz: Chieltec GPA-500S8
Nagrywarka: Samsung SH-222AB Sata

Spisuje się naprawdę fantastycznie! (tak, odkopałam tą listę z posta sprzed 5 lat!)

Jeśli ktoś mnie jeszcze pamięta, albo i nie - Proszę o pomoc. Potrzebuję zrobić upgrade''a, żeby móc pograć na w miarę sensownych detalach w Wiedźmina 3 - to niespodzianka na urodziny dla chłopaka, ale i ja pogram :) Doradźcie coś proszę :)

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór.
Otóż przestał mi działać mój 8-letni dysk HDD, w związku z czym mam dwa pytania.
- Jaki dysk SSD 128 bądź 256 polecacie w średniej bądź niskiej klasie cenowej? Komputer jest używany przez członka rodziny który korzysta z niego dosyć sporo, ale na dysku nie zachodzi duża wymiana danych.
- Pytanie chyba nie w tej grupie, ale zaryzykuję. Co polecacie do zdiagnozowania problemu na starym dysku? Hiren''s Boot, UBCD?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2016 o 18:53, Latimeria napisał:

Koledzy, Przyjaciele :)

Chwilę mnie tu na forum nie było. Pamiętam jakieś 5 lat temu (!!!) prosiłam Was o pomoc
w złożeniu sprzętu do grania i korzystania. Pomogliście i mój komputer:
Dysk: Seagate Barracuda 3,5" 500GB Sata III 16 MB
Obudowa: Silentium PC PureBlack BT-310
Prcesor: Intel Core i3-2120
Karta graficzna: Power Color Radeon HD6850
Płyta główna: MSI H61 M-E33
Ram: GoodRam 4GB
Zasilacz: Chieltec GPA-500S8
Nagrywarka: Samsung SH-222AB Sata

Spisuje się naprawdę fantastycznie! (tak, odkopałam tą listę z posta sprzed 5 lat!)

Jeśli ktoś mnie jeszcze pamięta, albo i nie - Proszę o pomoc. Potrzebuję zrobić upgrade''a,
żeby móc pograć na w miarę sensownych detalach w Wiedźmina 3 - to niespodzianka na urodziny
dla chłopaka, ale i ja pogram :) Doradźcie coś proszę :)


Hm, a jakiś budżet masz? :P

Bo tak ogółem to masz trzy możliwości.

a) wykpić się tanim kosztem i wymienić tylko kartę graficzną oraz dorzucić kostkę RAMu. RAM drogi nie jest, może być np. taki:
https://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-play-8gb-8192mb-pc1600-black-cl10-gy1600d364l10-8g-522376/

Karta graficzna już może być droga. Jeśli mieści się to w twoim budżecie to zalecam Radeona RX 470:
http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=73890

Jeśli jednak budżet to przekracza to GTX 960:
http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=64856

Z używek również warto zerknąć na GTX''a 960 (za 6 stówek już widzę). R9 380 również wchodzi w grę.

b) poza wymianą karty i RAMu warto by było zerknąć w stronę procesora. Na to akurat to się poluje na Allegro, z tego co widzę używany i5-3470 to w sumie nie aż tak duży wydatek:

http://allegro.pl/podzespoly-bazowe-4226?offerTypeBuyNow=1&string=i5-3470&buyUsed=1&bmatch=base-relevance-nga-ele-1-2-0923&order=d

c) albo zamiast polować na Allegro na używki i modernizować starą platformę można kupić coś nowego:
https://www.morele.net/inventory/info/YxgXrB/

Czyli do wymiany poza procesorem i kartą dochodzi też płyta główna (uwaga - nie obejdzie się wówczas bez reinstalacji Windowsa!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2016 o 17:05, 8bit napisał:

Chciałbym powoli się szykować do upgrejdu sprzętu. Pytanie, czy jakbym kupił nową kartę
graficzną (nie wiem jeszcze jaką) to czy to by mi wystarczyło? Czy lepiej wstrzymać się
jakiś rok i uzbierać już na nowy komputer?


Jeśli kupiłbyś RX 470 albo (jeśli kasy nieco więcej) GTX 1060 6GB to byś zobaczył olbrzymi skok wydajności który starczyłby na dość długo.

No i jedno nie wyklucza drugiego - karty średniego segmentu raczej nie doczekają się zamienników już za rok (RX 470 wyszedł z 2 miesiące temu ledwo...) więc nic nie tracisz kupując ją teraz nawet jeśli potem byś wymieniał resztę sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2016 o 19:49, DuuDFat napisał:

Dobry Wieczór.
Otóż przestał mi działać mój 8-letni dysk HDD, w związku z czym mam dwa pytania.
- Jaki dysk SSD 128 bądź 256 polecacie w średniej bądź niskiej klasie cenowej? Komputer
jest używany przez członka rodziny który korzysta z niego dosyć sporo, ale na dysku nie
zachodzi duża wymiana danych.


Okolice 250GB - GoodRAM Iridium Pro 240GB lub Crucial MX300 275GB. Ten pierwszy za ok. 3 stówek oferuje 5 lat gwarancji i komórki MLC więc przetrwa bardzo długo. Ten drugi jest nieco droższy ale i nieco pojemniejszy. Nowy Adata SU800 256GB również jest bardzo ciekawy.

Co do 120GB - ponownie, ADATA SU800 również wyglądają bardzo zachęcająco:
http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_adata_ultimate_su800_konkurencja_dla_crucial_mx300 - 190 zł za 128GB, dobre warunki gwarancji, wysoka wydajność. Nie ma sensu oszczędzać 20 zł i w zamian brać o klasę gorszy dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2016 o 02:11, ziptofaf napisał:

Hm, a jakiś budżet masz? :P

No nie jest tak źle, natomiast nie chciałabym też jakoś bardzo szaleć, tylko za rozsądne pieniądze usprawnić istniejący sprzęt tak, aby jeszcze przez kilka lat cieszyć się w miarę rozsądnymi osiągnięciami. Nie wiem też jakie są tendencje na rynku i jak bardzo może to wszystko pójść do przodu :)

Myślę, że pójdę w stronę którejś z kart, które poleciłeś (raczej GTX 960) i używany I-5. I RAM oczywiście :)

Dzięki za pomoc, będę działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że procek i reszta nie są najgorsze? To dobrze. W razie czego kupię lepszą kartę, a jak nie będzie mi wystarczać, to za jakiś czas zrobię upgrejd reszty osprzętu :)
Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość:
3500-4000 zł

Sprzęt będzie służył do:
Grania

Posiadam:
Zasilacz XFX 550W (z starego komputera)

A wiec potrzebuje tylko samej skrzynki bez zasilacza (posiadam XFX 550W)
Prosiłbym o jakaś propozycje zestawu wystarczy 8GB ram ,w zestawie musi sie znaleźć Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB,więcej nie potrzebuje ponieważ posiadam hdd.
Myslalem nad gtx 1060 + 6600k (z pyta do oc tak do 550zł bo nie mam zamiaru więcej kręcić niz 4,5)ale moze jednak słabszy procesor i zainwestować w gtx1070?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2016 o 19:33, kamild506 napisał:

A wiec potrzebuje tylko samej skrzynki bez zasilacza (posiadam XFX 550W)
Prosiłbym o jakaś propozycje zestawu wystarczy 8GB ram ,w zestawie musi sie znaleźć Dysk
SSD GoodRam Iridium Pro 240GB,więcej nie potrzebuje ponieważ posiadam hdd.
Myslalem nad gtx 1060 + 6600k (z pyta do oc tak do 550zł bo nie mam zamiaru więcej kręcić
niz 4,5)ale moze jednak słabszy procesor i zainwestować w gtx1070?


Akurat niedawno robiłem rozpiskę zestawów w różnych cenach na październik, sprawdź sobie:

https://techstorm.info/polecane-zestawy-komputerowe-pazdziernik-2016/

Masz tam coś w okolicach 3.5, 4 i 4,2 tysiaków.

Ale tak ogółem to jeszcze nie bawiłbym się w OC w tym budżecie. Jak sam zauważyłeś - 550 zł na płytę główną. Potem 1069 zł na procesor i wypadałoby wydać te 130-140 na chłodzenie. I tym oto sposobem blisko połowa maksymalnego budżetu poszła.

Za 4020 zł dostaniesz bowiem np. takie coś:
https://www.morele.net/inventory/info/4dSaSz/

Różnice między GTX''em 1070 a 1060 są bardzo duże bo sięgające 39%:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych?page=0,8

Jasne - mocniejszy CPU się przydaje ale znam tylko kilka gier w których to z jego powodu mogą być realne problemy (i są to tytuły w których i 6600k po OC mógłby nie wyrobić - np. najnowszy Total War który tak w sumie to potrzebuje i7-6800k do szczęścia...).

Więc raczej widziałbym tutaj mocniejsze GPU. Możesz też zostawić 8GB RAMu (choć tutaj niedługo dobijemy do momentu gdy gry zaczną jeść więcej w pełnym Ultra), wówczas też nie będzie problemu by dorzucić dodatkową stówkę do i5-6600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się