Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Siemka, powiedzcie mi co to za dziwna wtyczka (fotki załączam do posta)? Zasilacz to jakiś be quiet! 650w 100-240Vac.
Jest ona kwadratowa i ma piny "kopnięte" o 90 stopni.

20161009122951687

20161009122955343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C19/20 - po prostu inny standard, dla prądów o wyższym natężeniu niż częściej spotykane C13/14. U nas rzadko spotykane w zasilaczach, częściej w UPSach, bo 10A przy 220V daje całkiem wysoki pułap mocy. W stanach bardziej popularny bo przy 135V 10A to trochę mało dla flagowych PSU.

https://en.wikipedia.org/wiki/IEC_60320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie o routerach cisza, wiec tu sprobuje, bo wiecej osob tu zaglada:

Szukam routera z WiFi, ktory bez problemu obsluzy do 20 uzytkownikow przez WiFi i z dobrym zasiegiem, powiedzmy do 20 metrow przez sciany, uzytkownicy laczyliby sie glownie z dwoch pomieszczen. Znajdzie sie cos ponizej 1000zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2016 o 23:45, berbelek napisał:

Ja dam Ci jedną radę: zmień forum. To już umarło.


Wiem, nowe forum zalozone przez gramowicza/-ow tez znam i pewnie sie tam w koncu tez zaczne udzielac, ale z przyzwyczajenia jeszcze tu pisze, bo wiem, ze pare osob jeszcze zaglada na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się w końcu gra, która jest niegrywalna na GTX 980, a mianowicie "Rise of the Tomb Raider". Gra nie tylko niemiłosiernie się tnie i wiesza, ale nie chce się nawet wczytać, wiesza się i tnie nie tylko obraz ale i dźwięk i nawet wyjście do menu gry lub załączenie menedżera zadań jest praktycznie niemożliwe ... Może to wina DX12, spróbuję jeszcze na 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wziąłem ASUS STRIX ROG (MSI były niedostępne). Temperatury w spoczynku miały być na poziomie 40 stopni, a obecnie mam 29 stopni, ale może się jeszcze rozkręci ;) W stresie jeszcze nie sprawdzałem, ale dopiero co odebrałem kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam do dyspozycji 3500 zł i chciałbym kupić nowy komputer. Służył by głównie do grania oraz obsługi AutoCAD i office. Nie mam żadnych podzespołów ze starego komputera które można by użyć w nowym ( aktualny komputer ma 10 lat). Całą kwotę chce przeznaczyć na sam komputer, nie liczę monitora, klawiatury i myszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaproponowano mi taki zestaw za 3300 zł:
procesor: i5-6400 4*2.7 Ghz
pamięć ram: 16 Gb DDR4
płyta główna: MSI H110M PRO-D
karta graficzna: Geforce 1060 3gb
Dysk twardy: HDD 2 TB Seagate SATA III
zasilacz: VP-550 Aerocool Bronze 80+
karta dźwiękowa : HD Audio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2016 o 15:42, michalqazwsx napisał:

Witam, zaproponowano mi taki zestaw za 3300 zł:
procesor: i5-6400 4*2.7 Ghz
pamięć ram: 16 Gb DDR4
płyta główna: MSI H110M PRO-D
karta graficzna: Geforce 1060 3gb
Dysk twardy: HDD 2 TB Seagate SATA III
zasilacz: VP-550 Aerocool Bronze 80+
karta dźwiękowa : HD Audio


Kupa gruzu w tej cenie. Budżetowy zasilacz nieznanej marki i 3GB pamięci na karcie graficznej (to naprawdę jest za mało). No i nawet SSD nie ma.

Moja propozycja wyglądałaby tak (jeśli jest za drogo to zmień zasilacz na ten: https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-450w-pro-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/):

https://www.morele.net/inventory/info/UJrvo/

Dostajesz taki sam procesor i płytę główną, lepszy RAM (nawet nie podano ci parametrów tego co kupujesz), 525GB dysk SSD (to naprawdę BARDZO zwiększa responsywność twojego komputera). No i pojawił się GTX 1060 6GB zamiast 3GB. Spójrz na wykresy jak duża jest różnica między 3 a 6GB:
http://pclab.pl/art71359-15.html
55 fps vs 31 klatek w Mirror''s Edge. 46 vs 30 w Hitmanie. Tu nawet nie ma co porównywać, blisko 50% skoki. Ot, gry wykorzystują więcej niż 3GB pamięci już teraz a w tym momencie ilość klatek spada drastycznie w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2016 o 22:06, michalqazwsx napisał:

Dziękuje bardzo. A jak z grafiką i płynnością w grach? Czy najnowsze gry będą działały
płynnie na full ?


W FullHD tak. W 1440p/4k niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprosił bym o wycenę tego zestawu.

obudowa ATX SilentiumPC Regnum RG-1 SCP 143

zasilacz ATX thermaltake LT-500 PCEU 500 W litepower black

Płyta główna s1151 MSI H110M ECO

DDR4

procesor intel core i5-6400 2,7 Ghz s1151

HDD 1TB Seagate St1000DM003

SSD 2,5" 120 gb KINGSTON SUV400s37/120g

pamięć DDR4 2* 8Gb 2133 Mhz GOODRAM

Geforce GTX 1060 6 Gb

Oraz poprosił bym o porady możliwego wybrania tańszych części, przy zachowaniu jak najwyższej wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmniejszyć koszt zestawu?
- Pierwsze co przychodzi mi do głowy to zakup tylko 1 kości 8GB i dokupienie drugiej w późniejszym czasie.
- Ziptofaf zaproponował swoim zestawie nieco tańszą obudowę.

I to tyle z mojej strony :V Lepiej określ dokładnie ile chcesz wydać, tak będzie wszystkim łatwiej ;)

Edit: Zapomniałem o zasilaczu:
https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-450w-pro-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/
ten zasilacz naprawdę jest wart dopłaty tych marnych 20zł ;) To tylko 1 pizza mniej, a w zamian dostajesz dużo lepszy i bezpieczniejszy zasilacz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2016 o 17:03, Szczep07 napisał:

Edit: Zapomniałem o zasilaczu:
https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-450w-pro-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/
ten zasilacz naprawdę jest wart dopłaty tych marnych 20zł ;) To tylko 1 pizza mniej,
a w zamian dostajesz dużo lepszy i bezpieczniejszy zasilacz :D


Nom, ale teraz do kart w standardzie to 500W minimum potrzebne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ogólnie oceniasz ten zestaw? Do wydania mam tak 3600 zł i chodzi mi o to aby grać w full ustawieniach płynnie. Słyszałem też ze gry na razie nie obsługują 6 gb dlatego geforce 3 gb starczy.
Jesli ten zasilacz jest nie wystarczający to jaki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2016 o 18:11, MisticGohan_MODED napisał:

Nom, ale teraz do kart w standardzie to 500W minimum potrzebne jest.


Akurat nie. Komputer z i7-6700k i GTX''em 1080 je jakieś 350W. Wymagania co do energii elektrycznej raczej spadają niż rosną.

Te chore liczby że potrzebujesz 600W na komputer z pojedynczą kartą graficzną biorą się stąd iż ludzie po pierwsze nie umieją liczyć, po drugie nie umieją czytać i po trzecie próbują w Januszowy sposób oszczędzać.

Bo jeśli ktoś by się choć na chwilę zatrzymał i pomyślał to zauważyłby że większość nowych kart graficznych ma JEDNĄ wtyczkę 6-pin lub 8-pin. Te pierwsze mogą dostarczać 75W, te drugie 150W. Dochodzi jeszcze 75W z płyty głównej.
I o to tak w ogóle była olbrzymia gównoburza bo RX480 wydany w czerwcu miał jedną wtyczkę 6-pin a jadł ok. 160-165W (w Metro w rozdzielczości 4k). Czyli pobierał ZA DUŻO prądu. I w sumie jest w tym trochę prawdy - RX 480 je tyle samo energii elektrycznej co wyraźnie szybszy od niego GTX 1070 (ten już ma wtyczkę 8-pin ale nie wykorzystuje jej w pełni).

Więc okej - 160W na karcie graficznej. Procesory Intela jedzą do 100, za wyjątkiem jednostek 6+ rdzeniowych i tych potężnie podkręconych. Dochodzi z 10W na RAMie, 5-30W na dyskach twardych (HDDki w dużych ilościach żrą mnóstwo prądu, SSDki z 3-5W sztuka). Jeszcze jakieś wentylatory... nawet do 300 nie dobijesz. I nie ma w tym nic dziwnego.

Zresztą:

http://pclab.pl/art70455-25.html

Dopiero komputer z i7-6700k @ 4,5 GHz + 2x RX 480 przebił próg 400W.

No i teraz dochodzimy do punktu drugiego - ludzie nie umieją niestety również czytać. Oto śliczna nalepka z zasilacza Corsair CX500 (starszej rewizji):

https://puu.sh/rVeyO/551bf72b75.png

W nazwie to on sobie może mieć 500W. Ale liczby nie kłamią - tabliczka znamionowa wprost mówi by na linii 12V (która w PC-cie jest zdecydowanie najważniejsza bo jedzą z niej procesor, karta graficzny i dyski) nie było więcej niż 408W. Co w praktyce oznacza iż Super Flower Golden Green HX 450:
http://media.bestofmicro.com/Super-Flower-80-Gold,4-M-282694-13.jpg
Jest zasilaczem realnie o 36W MOCNIEJSZYM od Corsaira CX500.

Ale tu właśnie dochodzimy do Januszowego oszczędzania. Na pudełku jest napisane 500W i kosztuje 100 zł. Bierę! Że człowiek się nie zatrzyma na dwie sekundy i nie zapyta sam siebie "hmm, ale dlaczego są zasilacze 500W tak za 100 jak i 500 zł?" to już jego sprawa. Tak samo jeśli nawet nie zerknie na tabliczkę znamionową na której nigdy nie zobaczy ani słowa o tych 500W, budżetowe zasilacze z najniższej półki to na tej linii 12V będą miały realnie z 250W.

Na zasilaczu się nie oszczędza zresztą nie tylko dlatego. Realny powód bierze się stąd iż jest to jedyny podzespół w twoim PC-cie który MOŻE puścić go z dymem. I potem twój geniusz w oszczędzeniu 100 zł kończy się utratą 2000. Doskonała decyzja! Ot, niezłe zasilacze w zdecydowaniej większości to ok. 160-200 zł za 350-450W. 500+W podchodzi pod 300 zł. A jeśli NAPRAWDĘ potrzebujesz więcej (np. 600) to pewnie wydasz z 400-450 zł.

I stąd się bierze mit o magicznych 500W których niby wymaga PC. Ludzie kupują gruzozasilacze na którym im PC się wyłącza, kupią potem kolejny gruzozasilacz ale odpowiednio mocniejszy bo 500W i twierdzą że tyle potrzeba do napędzenia komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się