Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 7.01.2017 o 22:47, TigerXP napisał:

Jako ze dzisiaj w moje łapki wpadł GTX 1060, ponadto jestem posiadaczem owej gry postanowilem zobaczyc co i jak? I jakiez bylo moje zdziwnienie gdy sie okazało ze i u mnie wcale nie ma za duzo FPS-ów. Co prawda wiem ze moj i3 mnie troche ogranicza, ale zeby miec kolo 24 fpsów przy wszystkim na maksa to troche przesada. Ty bardziej ze wg internetowych testów i youtubowych filmików powinienem miec spokojnie po 60+. System swiezy, sterowniki najnowsze. Po krótkim zaglebieniu sie w problem okazuje sie ze jest problem z gra, ale o co dokladnie chodzi to sam nie wiem. Sa tam niby jakies fixy, sporo ludzi twierdzi ze pomagaja, ale nie chce mi teraz tego sprawdzac. Suma sumarum wina lezy po stronie gry, nie naszego sprzetu.

U mnie po wyłączeniu supersamplingu na uliczkach Rzymu podczas ataku Barbarzyńców skacze mi z 50 do 34 kl/s i tak w kółko ale to dobrze, ze to nie wina sprzętu - zwłaszcza, że ja mam I7-4790K i 16 GB RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie się zdaje czy ceny sprzętu przez rok poszybowały cholernie w górę??

Za pamięci które kupiłem w tamtym roku za 300zł teraz 600, za płytę z 400 na 600 itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Mam taki zestaw: Pentium G3420 (Hashwell), płyta MSI H81M P32L, karta graf Geforce GTX 650 1 GB i 4 GB RAMU DDR 3 1866. 

Chciałem zupgradować kartę graficzną do GTX 750Ti (polecona na tym forum) lecz odradzono mi ją, zamiast tego polecono MSI GTX 1050 2GB Gaming X. Czy jest to dobry pomysł?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2017 o 07:00, Konrad162 napisał:

Czy mnie się zdaje czy ceny sprzętu przez rok poszybowały cholernie w górę??

Za pamięci które kupiłem w tamtym roku za 300zł teraz 600, za płytę z 400 na 600 itd itp.

Coś w tym jest. Szczególnie zauważyłem, że RAM poszedł ostro w górę. Zbieram od dłuższego czasu na kompa, kilka miesięcy temu zrobiłem wstępną wycenę, a teraz kiedy mam już niezbędną sumę okazuję się, że brakuje mi prawie 1000 zł ze względu na mega drogi RAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję komputera dla kolegi,  wydać może +/- 7000 (powiedział że jeśli przekroczy trochę to nic się nie stanie :). Zestaw pod gry. dobrze by było gdyby miał 2 dyski (SSD pod system + HDD pod wszystko inne) w cenę wliczona musi też być obudowa i system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, doctorwho napisał:

Potrzebuję komputera dla kolegi,  wydać może +/- 7000 (powiedział że jeśli przekroczy trochę to nic się nie stanie :). Zestaw pod gry. dobrze by było gdyby miał 2 dyski (SSD pod system + HDD pod wszystko inne) w cenę wliczona musi też być obudowa i system.

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2017?page=0,15 cena zestawu to niecałe 7 tysi. Łącznie z systemem i obudową ( coś z oferty Silentium PC ) będzie około 7500-7600zł.

Edytowano przez EylembertTigg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i na wstepie przepraszam za brak polskich znakow ale moj laptop jest na wykonczeniu i nawet z tym sobie nie radzi i od razu plynie przejde do mojego pytania. Chcialbym sobie zlozyc PC pozwole sobie wypunktowac od myslinkow:

-Budzet 1500-2000 (bez monitora)
-Nie musibyc to kombajn do gier, bo w gry typu AAA gram na konsoli bardziej w bedzie grane w gry ktorych na konsoli nie uswiadczymy 
-Chcialbym alby obudowa byla mozliwie jak najmieniejsza (latwy do przenoszenia z pokoju do pokoju) 
-Mozliwosc podpiecia kablem hdmi pod TV o ile jest w ogole taka mozliwosc (wiem, wiem laickie pytanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy upgrade pomoze na problemy z grywalnoscia na laptopie (lenovo y700-50)  

Przyklad.

Problem z GTA5. Przy dluzszym graniu zaczyna sie pokaz slajdow, mimo ze normalnie naprawde plynnie sie gra. Pokaz slajdow ustepuje i po jakims czasie znow powraca. Stad pytania:

1.Czy zawalony w ponad 60% dysk HDD moze przyczyniac sie do plynnosci jesli mam wszystko wrzucone na jedna partycje, razem z windowsem10?

(ok 600gb z 1TB zapchane)

2.Czy zamiana na jakis dysk SSD o pojemnosci ok 500gb moze przyspieszyc 'gry'? W takim znaczeniu, ze nie bedzie tych sciec co jakis czas?

3.Jesli tak, to czy warto miec HDD+SSD Czy moze lepiej zostawic sam ssd (Jesli to jest duza roznica to moglbym tak zrobic)

4.Podstawka chlodzaca pod laptopa, moze troszke pomoc?

5.Dorzucenie 8Gb ramu by w sumie 16 bylo do grania.

Dodam, ze potrafi laptop czasem ostro zamulic juz na pulpicie czy tez podczas otwierania przegladarki stad mysle, ze moze dysk cos szwankuje.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2017 o 23:05, DesMonD__PL napisał:

Witam.

Czy upgrade pomoze na problemy z grywalnoscia na laptopie (lenovo y700-50)  

Przyklad.

Problem z GTA5. Przy dluzszym graniu zaczyna sie pokaz slajdow, mimo ze normalnie naprawde plynnie sie gra. Pokaz slajdow ustepuje i po jakims czasie znow powraca.

Przy tych objawach wygląda mi to na objaw throttlingu - obniżanie taktowania procesora/karty graficznej z powodu zbyt wysokiej temperatury. Jak go zdiagnozować i co z nim zrobić masz opisane np tu: https://www.purepc.pl/poradniki/throttling_w_laptopie_co_to_jest_i_jak_temu_zapobiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2017 o 21:33, Nufiko napisał:

Przy tych objawach wygląda mi to na objaw throttlingu - obniżanie taktowania procesora/karty graficznej z powodu zbyt wysokiej temperatury. Jak go zdiagnozować i co z nim zrobić masz opisane np tu: https://www.purepc.pl/poradniki/throttling_w_laptopie_co_to_jest_i_jak_temu_zapobiec

Dziekuje bardzo! zaznacze jeszcze, ze po wyjsciu z gry nawet przegladarka sie zawiesza i reaguje na uruchomienie po 10/15 sekundach. ostra zamula na wszystkim. Choc czasem jak ma humorek to juz przy wlaczeniu systemu 'na swiezo' lapie ostrego mula i laduje pulpit/ikony kilkanascie sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Posiadam taki o komputer:

- Procesor Intel Pentium g3220 

- Karta nividia geforce 210 1gb 

- ram 4gb 

- dysk 500gb hdd

Co zmienić w tym gracie, o ile się opłaca, zeby chodzily mi takie malowymagajace gry np. Team Fortress 2 (aktualnie mam 19fps)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Scrapington napisał:

 

- Karta nividia geforce 210 1gb 

Co zmienić w tym gracie, o ile się opłaca, zeby chodzily mi takie malowymagajace gry np. Team Fortress 2 (aktualnie mam 19fps)? 

 Bo karta 210 jest słaba do gier, niby widze komentarze na necie, ze TF2  powinno dobrze chodzic, ale pewnie z wylaczonym wszystkim i niskiej rozdzielczosci, Rozni ludzie rozne karty polecaja 

Radeon R7 260X OC ;  R9 270,  HD785
geforce gtx 750; GTX660; 

Inne kwestia to zasilacz, jezeli nie wiesz jaki masz to sprawdz i porownaj z czarna lista zasilaczy- jest w internecie- lub zajrzyj do srodka obudowy i zobacz naklejke na zasilaczu. z tabelki da sie wyczytac czy zasilacz obsluzy nowa karte. Bo skoro masz slaba karte to moze byc obecny takze slaby zasilacz, ktory nie pociagnie tej mocniejszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje złożyć komputer do dość nietypowych zastosowań, mianowicie ma on służyć do wyświetlania jak największej ilości
zakładek w przeglądarkach i praca na 4 monitorach czyli musi być mega wydajny.

Wymagania:
- cichy
- podpięty pod 4 monitory z rodzielczością 4k - display port
- długi czas pracy bez wyłączenia - około 14h
- cena około 7k za samą skrzynkę


Wklejam zestaw który przygotowałem, ale myślę, że da się wycisnąć coś jeszcze lepszego :

1. Procesor: INTEL CORE i5-7600K - 3.80 GHz, turbo 4.20 GHz
2. Wentylator CPU: SILENTIUMPC Fera 3 HE1224
3. Płyta główna: MSI Z270 TOMAHAWK - ATX, Z270
4. Pamięć RAM: DDR4 HYPERX - 16 GB / 2133 (2x 8 GB), CL14
5. Dysk Twardy: TOSHIBA P300 2 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5"
6. Dysk Twardy SSD: SSD CRUCIAL MX300 - 525 GB, 2.5",
7. Karta Graficzna: PCIex PALIT GTX 1060 - 6 GB DDR5
8. Obudowa: SILENTIUMPC Regnum RG1 Pure Black - ATX
9. Zasilacz: BE QUIET! PurePower 10 - 500 W, PFC, 80+ Silver


Liczę na jakąś dobrą osobę która zna się na temacie do doradzenia mi :) z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możecie polecić jakiś pad do PC? Głównie do gier typu Assassin's Creed, Batman, Shadow of Mordor itp. Myślałem nad tym od Xbox'a One, cena jest jednak spora plus do tego adapter. Swoją drogą jaka jest różnica między padem od x1 i x360? Czy ten od Xbox'a 360 pewnego dnia przestanie być wspierany w nowszych grach? Polecacie jakieś inne pady niż te od Microsoft'u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możecie polecić jakiś pad do PC? Głównie do gier typu Assassin's Creed, Batman, Shadow of Mordor itp. Myślałem nad tym od Xbox'a One, cena jest jednak spora plus do tego adapter. Swoją drogą jaka jest różnica między padem od x1 i x360? Czy ten od Xbox'a 360 pewnego dnia przestanie być wspierany w nowszych grach? Polecacie jakieś inne pady niż te od Microsoft'u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Noma napisał:

Witam,

możecie polecić jakiś pad do PC? Głównie do gier typu Assassin's Creed, Batman, Shadow of Mordor itp. Myślałem nad tym od Xbox'a One, cena jest jednak spora plus do tego adapter. Swoją drogą jaka jest różnica między padem od x1 i x360? Czy ten od Xbox'a 360 pewnego dnia przestanie być wspierany w nowszych grach? Polecacie jakieś inne pady niż te od Microsoft'u?

Ja bym polecił jeszcze pad od PS4, ale wcale tańszy nie jest i wymaga więcej zabawy, żeby działał poprawnie. Pad od X1 jest bardziej ergonomiczny i lepiej wykonany od wersji dla X360. O wsparcie na PC bym się nie martwił jeżeli chodzi o urządzenia od MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o porady w sprawie kupna komputera do pracy.

Kwota maksymalna to 4500zł. Praca obejmować będzie obróbkę grafiki rastrowej - mapy - oraz już jako hobby tworzenie muzyki. Do komputera potrzebny będzie jeszcze monitor najlepiej około 24 cali oraz głośniki. Najlepiej gdyby zestaw obejmował sprzęt od Intela oraz Nvidii.

Edytowano przez Ciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się