Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Nie jestem na bieżąco ze sprzętem PC, a zanim się przez info przekopię to trochę potrwa. Może ktoś w międzyczasie wstępnie doradzi.

 

Potrzebny nowy PC. Widełki 2500-3000 PLN, ale bliżej tej pierwszej kwoty. Sama skrzynka bez dysku twardego i napędu DVD (te przeniosę z poprzedniego). Bez systemu operacyjnego. Z karty graficznej skłaniam się do jakiegoś wariantu gtx 1060, procek zapewne intel. Ile ramu? 8 GB z wolnym slotem na kolejne 8 GB czy od razu 16 GB? Podkręcać nie zamierzam - nigdy i tak tego nie robiłem.

Póki co nadal używam Windowsa 7.

Edytowano przez vonArnold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie czy moja jednostka da rade nowej karcie graficznej

i5 3450

msi z77a-g43

xfx 550w

hd7850 2gb oc

zastanawiam sie na zmiana samej kart i pytanie czy procesor da rade nowym karta ? myslalem nad rx470/gtx 1050ti? cena 700-800

Edytowano przez kamild506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Poszukuję stacjonarnego kompa dla mojego teścia. Główne zastosowania to finanse, filmy i gry (old-schoolowe lub online).

Koszt: 1,4-1,6koła

Zestaw bez monitora, chyba że cenowo zmieścimy się w przedziale. Laptop nie wchodzi w grę.

Pomożecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.2.2017 o 19:27, Madoy napisał:

Witam

Planuje złożyć komputer do dość nietypowych zastosowań, mianowicie ma on służyć do wyświetlania jak największej ilości
zakładek w przeglądarkach i praca na 4 monitorach czyli musi być mega wydajny.

Wymagania:
- cichy
- podpięty pod 4 monitory z rodzielczością 4k - display port
- długi czas pracy bez wyłączenia - około 14h
- cena około 7k za samą skrzynkę


Wklejam zestaw który przygotowałem, ale myślę, że da się wycisnąć coś jeszcze lepszego :

1. Procesor: INTEL CORE i5-7600K - 3.80 GHz, turbo 4.20 GHz
2. Wentylator CPU: SILENTIUMPC Fera 3 HE1224
3. Płyta główna: MSI Z270 TOMAHAWK - ATX, Z270
4. Pamięć RAM: DDR4 HYPERX - 16 GB / 2133 (2x 8 GB), CL14
5. Dysk Twardy: TOSHIBA P300 2 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5"
6. Dysk Twardy SSD: SSD CRUCIAL MX300 - 525 GB, 2.5",
7. Karta Graficzna: PCIex PALIT GTX 1060 - 6 GB DDR5
8. Obudowa: SILENTIUMPC Regnum RG1 Pure Black - ATX
9. Zasilacz: BE QUIET! PurePower 10 - 500 W, PFC, 80+ Silver


Liczę na jakąś dobrą osobę która zna się na temacie do doradzenia mi :) z góry dziękuje

Kolego jak już kupujesz płytę główną na czipie z270 to wykorzystaj bardziej RAM i kup te z większym taktowaniem, 2666mhz lub 3000mhz będzie w sam raz na to mobo. Ja kupuję B250 i wrzucam tam 2400MHZ CL12, a Ty chcesz na tak mocnym sprzęcie ładować minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o modernizację komputera od strony dysków twardych, to warto postawić na mobilność i szybkość. Proponowałbym zamontowanie wewnątrz kompa dysku SSD i instalację na nim systemu i oprogramowania , a jako magazyn danych można wtedy użyć zewnętrzny dysk HDD, na przykład któryś  z tych http://wybierzdysk.pl/dysk-zewnetrzny-500gb/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy DSR działa w każdej grze?

GTX 1070, ustawiłem DSR w panelu sterowania Invidii i chciałem odpalić wyższą  rozdziałkę w "Wolfenstein The Old Blood" i nic, nie da się wybrać wyższej rozdzielczości niż FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy DSR działa w każdej grze?

GTX 1070, ustawiłem DSR w panelu sterowania Invidii i chciałem odpalić wyższą  rozdziałkę w "Wolfenstein The Old Blood" i nic, nie da się wybrać wyższej rozdzielczości niż FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

potrzebuję dobrego dysku SSD, nie jestem fanem jednej marki, ale prosiłbym o jakieś naprawdę dobre propozycję.

moja płyta głowna to: Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD

Proszę o kilka opcji. Maks koszt zakupu to 550zł 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, rozważam upgrade CPU, budżet tak do 500 zł. Zestaw obecny:

i3-3220, r7 260x, zaasilacz 500w, hdd seagate 1tb, 2x4gb ram ddr3 1600mhz, MSI B75MA-E33 (LGA1155)

Chciałem pozostać na tej płycie, chociaż ta podstawka jest trochę ograniczająca. Jest kilka niezłych i5 do wyborów na nią, ale nie mam pojęcia, który w tym przypadku warto. I czy w ogóle upgrade w takim budżecie ma sens? Gram na 21'5, na 1920x1080. Wymiana procesora da tu więcej, do grania, niż karty, nie? Gram głównie w EUIV, HOI IV, a chciałbym, w miarę komfortowo pograć w Elite Dangerous. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Rafik266 napisał:

Drogo i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chip od karty graficznej mi się lekko odlutował od płytki i teraz mam jakieś posrane piksele na monicie. Zmiana pasty i nowe sterowniki nie pomogły. Wiem, ze mógłbym ją wygrzać w piecu i przedłużyć jej życie, ale wolę i postanowiłem jednak kupić nową kartę... 6gb GTX 1060 od MSI lub Gigabyte'a. Przy okazji też wymienię płytę główną która mi zdycha od ponad 1,5 roku i nową obudowę :P

Pytanie zatem proste... czy mój aktualny zasilacz będzie dobry czy mam kupić ciut mocniejszy: be quiet! Straight Power E8-450W

Reszta specyfikacji będzie wyglądać następująco:

Procesor: Intel Core i5-2500 3.30GHz

Pamięć: Kingston HyperX 2x2 GB i 2x4 GB

Płyta główna: Asus P8H67 B3

No i wiadomo... dysk twardy i napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MisticGohan_MODED napisał:

Chip od karty graficznej mi się lekko odlutował od płytki i teraz mam jakieś posrane piksele na monicie. Zmiana pasty i nowe sterowniki nie pomogły. Wiem, ze mógłbym ją wygrzać w piecu i przedłużyć jej życie, ale wolę i postanowiłem jednak kupić nową kartę... 6gb GTX 1060 od MSI lub Gigabyte'a. Przy okazji też wymienię płytę główną która mi zdycha od ponad 1,5 roku i nową obudowę :P

Pytanie zatem proste... czy mój aktualny zasilacz będzie dobry czy mam kupić ciut mocniejszy: be quiet! Straight Power E8-450W

Reszta specyfikacji będzie wyglądać następująco:

Procesor: Intel Core i5-2500 3.30GHz

Pamięć: Kingston HyperX 2x2 GB i 2x4 GB

Płyta główna: Asus P8H67 B3

No i wiadomo... dysk twardy i napęd.

Wszystko powinno działać jeśli chodzi o zasilacz, przynajmniej w kwestii mocy.

BTW to nie lepiej już cały komputer zmienić? Bo wywalasz praktycznie połowę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, doctorwho napisał:

Wszystko powinno działać jeśli chodzi o zasilacz, przynajmniej w kwestii mocy.

BTW to nie lepiej już cały komputer zmienić? Bo wywalasz praktycznie połowę :D

Niestety mam tymczasowo ograniczony budżet, a jak już coś kupować to porządnie.

Płytę główną kupiłem zawczasu na czarną godzinę, gdy stara płyta zaczęła szwankować.

Szkoda mi też wymieniać procka, który daje sobie radę i jest wciąż dobry. Może i skusiłbym się na tego nowego Coffe Lake bo mocny i stosunkowo tani, ale... na rynku nie ma jeszcze do niego dobrych płyt głównych no i do tego jeszcze musiałbym dokupić znowu pamięć... pewnie je kiedyś wymienię, ale akurat z tymi podzespołami się nie śpieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie znalazłem nigdzie podobnego tematu ale dla laptopów więc postanowiłem zapytać tutaj. 

Na laptopach się w ogóle nie znam dlatego liczę na waszą pomoc, potrzebuje laptopu dla mamy która głównie pracuje na nim za pomocą pakietu office. Jednak jako że jest 2018 rok to i moja mama stety/niestety czasami gra. Głównie w te gry na Facebook'u i czasami w Sims'y 2. Dlatego szukam jakiegoś laptopa który uciągnie te gry z fb [nie wiem czy one są na flash'u robione czy na czymś innym], sims'y 2 i po prostu który będzie wygodny do pracy w word'zie itd. za jakąś mniej więcej racjonalną cenę.  

 

To chyba tyle, nie ukrywam że głównie chodzi o te gry z facebook'a które mocno ją pochłonęły i czasami otwiera 2-3 naraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka, w planie mam kupno PC, więc z tematem chyba dobrze trafiłem? 

Myślę wydać 4899 na https://www.komputronik.pl/product/356481/komputronik-iem-certified-pc-2017-x001-.html

jednak jest tu i5 i gf 1060....

jeśli bym dołożył troszkę do https://www.komputronik.pl/product/364452/komputronik-infinity-s700-e002-noos.html

(co prawda bez windowsa cena) ale kąsek wygląda smakowicie... pytanie do was moi drodzy- czy warto? jak zwiększy to "żywotność" komputera, potrzebny mi jest do konsumowania najnowszych i najbardziej wymagających gier przez długi czas...jak najdłuższy ma się rozumieć. ew czy polecili byście jakiś inny sprzęt? 

Monitor do tego widzę taki: https://www.komputronik.pl/product/308626/aoc-g2460pf-1ms-144hz-freesync-.html  - również będę wdzięczny za opinie.

Proszę o krótkie treściwe opisy nie znam się nadto.. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pietruha91 napisał:

siemka, w planie mam kupno PC, więc z tematem chyba dobrze trafiłem? 

Zapomnij o tym co tutaj zlinkowałeś. Po pierwsze procesory 7 generacji, niby dalej niezłe, ale najsłabszy i5 nowej generacji,  8400 zjada w grach takiego i7 7700k. Po drugie ramy, w jednym 2133, w drugim 2400, wolne jak na dzisiejsze standardy. Po trzecie karty graficzne, w jednym 1060, w drugim 1070, ale jakie marki, modele nie wiadomo. Napisz ile chcesz przeznaczyc na komputer, z jakiego sklepu chcesz skorzystac i napewno znajdziemy cos duzo lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć,

chcę złożyć nowy sprzęt, a swój aktualny sprzedać. 

Sprzęt głównie do pracy (16gb to absolutne minimum, wolę sobie już wziąć 32gb) dość mocny procek, ale też dużo gram, mocniej niż casualowo, mam 144hz więc fajnie, żeby trzymał mi te fpsy.

 

http://www.morele.net/inventory/info/ab1f335c/

co można zmienić/ulepszyć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mogę już edytować.

 

zapomniałem dorzuccić do koszyka dysk m2 nvme, na tym mi zależy, także jak macie coś polecanego, to dorzućcie

 

btw. zasilacz dorzuciłem jakiś randomowy, nie mam pojęcia jaki do tego dopasować.

Edytowano przez piernickd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2018 o 00:29, TigerXP napisał:

Zapomnij o tym co tutaj zlinkowałeś. Po pierwsze procesory 7 generacji, niby dalej niezłe, ale najsłabszy i5 nowej generacji,  8400 zjada w grach takiego i7 7700k. Po drugie ramy, w jednym 2133, w drugim 2400, wolne jak na dzisiejsze standardy. Po trzecie karty graficzne, w jednym 1060, w drugim 1070, ale jakie marki, modele nie wiadomo. Napisz ile chcesz przeznaczyc na komputer, z jakiego sklepu chcesz skorzystac i napewno znajdziemy cos duzo lepszego.

No sklep obojętnie, komputronik wybrałem bo sprawdzony. chce przeznaczyć 5000 zł łącznie z windowsem. karty to geforce 1060 i 1070. To co byś lepszego w takim razie doradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pietruha91 napisał:

No sklep obojętnie, komputronik wybrałem bo sprawdzony. chce przeznaczyć 5000 zł łącznie z windowsem. karty to geforce 1060 i 1070. To co byś lepszego w takim razie doradził?

No i teraz pytanie brzmi: czy mocno Ci się śpieszy z tym kompem? Karty w przeciągu ostatnich dwóch tygodni strasznie podrożały, znowu jest bum na kopanie kryptowalut. 1060tki są w cenie 1070tek, 1070tki w cenie 1070ti i dak dalej. Niedługo wychodzą nowe wersje proców intela i ryzena. Płyty pod intela dalej drogie, ramy najdroższe w historii, chociaż tutaj akurat szybko się nic nie zmieni. Osobiście wolałbym poczekać, bo teraz po prostu przepłacisz za wiele komponentów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się