Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2005 o 22:00, Milteen napisał:

...zawsze tylko AMD, najpierw Barton 2500+ a teraz 64 / 3000 & 3500 ghz i jestem strasznie zadowolony...


rany julek... tez bym byl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he .. Moj venice 3200+ na zwyklym boxowym jedzie ... azotu nie potrzeba ... nie krecilem go jeszcze, ale poprzedni winchesterek 3000+ z nominalnego 1800 MHz bez problemu na 2400 MHz poszedl ... a temperatura byla cos kolo 48, po malym wycisku... dalej ie krecilem bo w sumie tracilo to sens... nawet i bez OC wszystko chodzi jak zegarek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 00:10, buras napisał:

He he .. Moj venice 3200+ na zwyklym boxowym jedzie ... azotu nie potrzeba ... nie krecilem go jeszcze, ale poprzedni winchesterek
3000+ z nominalnego 1800 MHz bez problemu na 2400 MHz poszedl ... a temperatura byla cos kolo 48, po malym wycisku... dalej
ie krecilem bo w sumie tracilo to sens... nawet i bez OC wszystko chodzi jak zegarek...


Kurde sorry chodziło mi o Miltena:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 00:10, buras napisał:

He he .. Moj venice 3200+ na zwyklym boxowym jedzie ... azotu nie potrzeba ... nie krecilem go jeszcze, ale poprzedni winchesterek
3000+ z nominalnego 1800 MHz bez problemu na 2400 MHz poszedl ...


Mam pytanko - co zmieniłeś fsb czy mnożnik? bo mam athlona64 3000+ i chciałbym go przyspieszyć (choć nie jest to potrzebne) co mam pozmieniać? Podnieść czy obniżyć napięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp (właśnie stuknęły mu 2 latka):
Athlon 2.5 XP, Abit KV7, 512 RAM, karta MSI GF FX 5200 128 MB

Jest sens go modernizować (karta grafiki, RAM) czy lepiej zbierać na nowy sprzęt??
Dodam, że w Gothica III ani w Oblivion przez najbliższy rok grać nie zamierzam ;) Na razie gram w poprzednie części.
Doradźcie, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 09:44, Epiphany napisał:

Mój komp (właśnie stuknęły mu 2 latka):
Athlon 2.5 XP, Abit KV7, 512 RAM, karta MSI GF FX 5200 128 MB

Jest sens go modernizować

Wydaje mi się, że jest sens modernizacji. Athlon 2,5 nie jest zły, karta graficzną w porównaniu do reszty to słabizna. Sprawdziłbym zasilacz (rozsądne minimum to Chieftec 360 W) i dokupiłbym drugie 512 RAM i kartę grafiki zmieniłbym na Radeona 9800 Pro/ GF 6800 lub nawet lepszą. Tylko wtedy naprawdę musisz pamiętać o zasilaczu, te słabe zasilacz "no name" lubią się spalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam
CPU: AthlonXP 2000+ udało mi się puścić go na 2200 MHz, ale niestety pamięć nie wytrzymała szyny 200MHz
RAM: 512 MB 400 MHz CL:2,5
HDD: Seagate Barracuda 7200.7 80GB ATA 100
Maxtor MaxLineIII 250GB cache 16MB SATA
płyta: Abit nf7-s rev 2.0 nForce2 ultra 400
grafa: Gigabyte Radeon 9550 128 MB ram
dźwięk SoundStorm
dvd: brak
cd-rw: AOpen CRW-5224


i tez pytanie inwestować w to co wyżej napisane czy zacząć zbierać na coś na Athlonie64. Na razie nie zamierzam grać w jakieś nowości. No chyba, żew końcu doczekamy się stalkera. Do tego planuję dokupić ramu do 1024MB i jakiś napęd dvd bo powoli zaczyna mi tego brakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem to tak. Wylaczytlem cool@quiet, i ordynarnie bez jakiejkolwiek finezji, walnalem go magistrala na czestotliwosc jaka mogly zniesc moje pamieci... Nie wiem czemu dzwigaly sie razem z CPU, chociaz ustawilem je na sztywno na 200 ... ? Podejrzewam ze zintegrowany kontroler maczal w tym palce...

Podobno jest sposob na krecenie przy udziale wspolczynnika HT, ale nie testowalem jeszcze tego ... najpierw pora na lepszy wentylatorek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 14:34, VuLgAtUs napisał:

512 MB 400 MHz CL:2,5


Dziwne ... czyli masz cos z nia nie tak, bo na szynie 200 powinna smigac ... to przeciez PC 400. Moze jest z nia cos nie tak? Procek chodzi ci na 266, ale pamieci moga bez problemu na tej plycie pojsc asynchronicznie na te 400. Sprawdz czy na CL3 sie zachowa lepiej ... jak nie to reklamacja, jesli masz jeszcze gwarancje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary oczywiscie na 100% kupno DvD-ka w przyszłosci bedzie bardzo duzo gier ktore jak wiesz bedą zajmowac wiecej niz teraz:) Moim zdaniem komp na dzisiaj nie jest zły, Procek spoko, ale jak go udało ci się go puścic na 2200 mhz to spoko:) Oczywiscie druga kosc 512, no i moze za 4 - 5 miechow wymiana karty tyle... Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 09:44, Epiphany napisał:

Mój komp (właśnie stuknęły mu 2 latka):
Athlon 2.5 XP, Abit KV7, 512 RAM, karta MSI GF FX 5200 128 MB

Jest sens go modernizować
(karta grafiki, RAM) czy lepiej zbierać na nowy sprzęt??
Dodam, że w Gothica III ani w Oblivion przez najbliższy rok grać
nie zamierzam ;) Na razie gram w poprzednie części.
Doradźcie, proszę.


No więc na pierwszy plan wysuwa się oczywiście cienka karta graficzna, na twoim miejscu zrobilbym jedną z tych rzeczy:

a) Sprzedał 5200 za 100 - 120 zł a moze na allegro dadza wyzej są tacy:), jeżeli masz mało kasy to na teraz albo : Radek 9600 PRo za 320zł, Radek 9550 za 250 -270zł, Radek 9550 XT za 379zł

b) Chwilowo nic nie sprzedawał, uzbierał jakies 500 - 700zł i kupił dobrego Gef 6600 GT z ładnym taktowaniem 500/1000

Pamięć ram - oczywiscie dokupic drugą 512...

Procek jest naprawdę dobry, niektore modele krecą sie z 2500@3200 ;]

Taki komp na pewno wystarczy na dzisiejsze gry , zapewniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko...:) Jak makasymalnie mozna podkrecic Durona 1,4GHz? Dojdzie gdzies do 1,8GHz? Nie mam kasy na nowego procka, wiec chce podkrecic stary(!)...ale tak zeby sie nie zjarał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 11:49, ImrO Cent napisał:

Mam takie pytanko...:) Jak makasymalnie mozna podkrecic Durona 1,4GHz? Dojdzie gdzies do 1,8GHz? Nie mam kasy na nowego
procka, wiec chce podkrecic stary(!)...ale tak zeby sie nie zjarał:D


Nikt Ci nie odpowie na takie pytanie. Jednym podkręci się o 200MHz a drugim nawet o 10 będzie trudno...
Poza tym trzeba mieć dobre chłodznienie i pamiętać, że przy podkręcaniu nie raz zwiększa się napięcie na procesor/mostek, a wówczas nie tylko te komponenty się grzeją, ale również cały układ zasilania...

Jeśli się nigdy tym nie interesowałeś, to może najpierw poczytaj co z czym i po co => jednym ze źródeł może być Tweak.pl i tamtejsze forum.

Tutaj nie znajdziesz raczej osoby, która znałaby się na tym bardzo dobrze. A i tak nikt nie tłumaczłyby Ci wszystkiego od podstaw (raczej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie jest to odpowiedź, ale chciałem, żeby u Ciebie się wyświetliło...
Znalazłem trochę informacji o planowanym wprowadzeniu przez AMD nowej podstawki "M". Czy ma to jakiś związek z nowymi procesorami i czy ewentualnie trafiłeś na jekieś informacje na ten temat? Mnie o tyle trudno jest cokolwiek znaleźć, że nie znam angielskiego, daję sobie radę z francuskim, ale terminologia francuska w odniesieniu do komputerów jest taka, że już wolę angielską.
No więc, czy to będzie nowy typ procesora? Jakie zalety? Od kiedy?
Ja cały czas zbieram na nowy komputer i mógłbym całkiem niezły już kupić. Ale skoro na horyzoncie już całkiem nowy, moze dotrwam z moim dotychczasowym... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy instaluje gre wyskakuje mi okno: Twój procesor nie obsługuje zestawu zaawansowanych instrukcji (SSE)
wymaganego przez Age of Empires III. Instalacja zostanie przerwana.

Nie chodzi mi o problem z grą tylko o to jaki procesor najlepiej kupić. Tylko nie za drogi, ale żeby wystarczył do uruchomienia większości nowych gier. Obecnie mam Pentium II 800 Mhz.


Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie krótko, bo nie mam czasu:

Nowy rodzaj procka na socket M2
Bez pinów, a osadzany jak jeden Intel (z bruzdkami) :)
Na razie dosyć Wattożerne są wersje testowe...
Nowy chipset w płycie głównej!!!
Obsługa DDR2!!!
Koniec 2006??? Nie wiadomo dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się