Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2005 o 23:23, maniekk napisał:

/.../
Może po prostu będę cisnął o odzyskanie starego.
Pozdrawiam.

Weź zwykłego X800 a jak nie, niech Ci odda forsę. Tak go chyba postraszysz, że wymieni na X800. Bo rok, półtora temu to 9800 Pro jeszcze nieźle kosztował. A dwa lata i 2-3 miesiące temu to około 2000 nawet. Niech odda forse, albo da X800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie upgrade mego komputera polegał na dołożeniu pamięci RAM zamiast 256MB mam teraz 512MB,
co dp procka nie ma sensu pozbywać się Intel Pentium 4 2,66 GHz bo to dobry procesor nawet dziś.Na pewno mój dysk samsunga 7200 ok 80 GB wymaga dostawienia jeszcze jednego takok 200 GB żebym miał jakieś 280 GB miejsca na dysku imonitor taki LCD-eczek 17 by sięprzydał oraz nagrywarka DVD najlepiej jakiśmodel Samsunga.Co do karty graficznej myślę o ATI Radeon 9600 lub 9700 256 MB ełności wystarczy,plotki o wymaganiach sprzętowych Obliviona to stek bzdur czytałem na stronie Cenegi jakie są po optymalizacji kodu i jest fajnie tak też będzie z Gothic III na którego czekam i taka grafika wystarczy aby pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 16:56, iro1979 napisał:

Więc tak IIYAMA odpada bo nie wiadomo co z gwarancją na pixele (pewnie jej nie ma).

Znajdź Iiyamie zepsutego piksela...
Ta firma pakuje w monitory najlepsze części i najbardziej odsiane panele. Standardowo panele przed wysłaniem do sprzedaży świecą się właśnie jakieś 2 tygodnie, a te, które próby nie wytrzymują wracają, albo są cięte na mniejsze kawałki (dla komórek/konsoli/aparatów itp.).

Dnia 07.12.2005 o 16:56, iro1979 napisał:

Philips: Jasność (cd/m2): 250 Kontrast: 500:1
Sony: Jasność(cd/m2): 420 Kontrast: 600:1

Nie ma wiekszego sensu porównywać kontrastu jeżeli nie mamy tej samej jasności. Procudenci często ogłupiają potencjalnych nabywców rzekomo wysokim kontrastem przez wrzucenie do panela najmocniejszej lampy. A efekt jest taki, że jeżeli jasność jest dwa razy większa, to kontrast od tego samego poziomu czerni siłą rzeczy też musi być dwa razy większy. Tak więc jeżeli widzimy wysoki kontrast przy wysokiej jasności, to jeszcze nie znaczy, że jest to dobry monitor. W przykładzie powyżej monitor Sony ma o wiele gorsze parametry od Philipsa.
Gdyby zredukować mu jasność do poziomu Philpsa, to okaże się, że kontrast spada mu do 350:1. A to już cienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 12:06, wargas napisał:

lub 9700 256 MB

Takiej karty nigdy nie było.
Nie ma znaczenia czy w karcie klasy 9700/9800 jest 256 MB ram czy 128 MB (róznica wydajności jest żadna).
Kupowanie obecnie karty czteropotokowej (Radeon 92xx/95xx/9600, GF FX 5xxx, GF 6200), to moim zdaniem wyrzucanie pieniędzy na śmietnik. :) Już teraz są gry, które wymagają wydajności większej niż oferuje karta tego typu. A granie na klatkującym obrazie, to kiepski pomysł. W najlepszym razie trzeba zejść z ustawieniami grafiki na absolutne minimum.
Wciąż królową wydajności za najniższe pieniądze jest radeon 9800 Pro bo można ją kupić momentami za mniej niż 400 zł, a cały czas za niecałe 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 12:32, Olamagato napisał:

> Więc tak IIYAMA odpada bo nie wiadomo co z gwarancją na pixele (pewnie jej nie ma).
Znajdź Iiyamie zepsutego piksela...
Ta firma pakuje w monitory najlepsze części i najbardziej odsiane panele. Standardowo panele
przed wysłaniem do sprzedaży świecą się właśnie jakieś 2 tygodnie, a te, które próby nie wytrzymują
wracają, albo są cięte na mniejsze kawałki (dla komórek/konsoli/aparatów itp.).


Ok. Może i dobre to LCD, zresztą RobeN mówił że dają gwarancje na miesiąc :)

Dnia 10.12.2005 o 12:32, Olamagato napisał:

> Philips: Jasność (cd/m2): 250 Kontrast: 500:1
> Sony: Jasność(cd/m2): 420 Kontrast: 600:1
Nie ma wiekszego sensu porównywać kontrastu jeżeli nie mamy tej samej jasności. Procudenci
często ogłupiają potencjalnych nabywców rzekomo wysokim kontrastem przez wrzucenie do panela
najmocniejszej lampy. A efekt jest taki, że jeżeli jasność jest dwa razy większa, to kontrast
od tego samego poziomu czerni siłą rzeczy też musi być dwa razy większy. Tak więc jeżeli widzimy
wysoki kontrast przy wysokiej jasności, to jeszcze nie znaczy, że jest to dobry monitor. W
przykładzie powyżej monitor Sony ma o wiele gorsze parametry od Philipsa.
Gdyby zredukować mu jasność do poziomu Philpsa, to okaże się, że kontrast spada mu do 350:1.
A to już cienko.


A nie wystarczy używać w takim razie jasności na pół gwizdka? lub na 250cd/m2? Wtedy Sony będzie miał lepszą jakość wyświetlanego obrazu. Zresztą i tak qpie Sony. Braqje mi jedynie 300 zł :/ może nawet troche mniej. Co do zepsutych pixeli - teraz zdażają się niezwykle żadko. Wątpie żeby mi się jakiś1 pokazał bez wzgledu na to co będę miał. Żadna firma nie jest w stanie sobie pozwolić na sprzedaż LCD z wadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 12:32, Olamagato napisał:

> Philips: Jasność (cd/m2): 250 Kontrast: 500:1
> Sony: Jasność(cd/m2): 420 Kontrast: 600:1
Gdyby zredukować mu jasność do poziomu Philpsa, to okaże się, że kontrast spada mu do 350:1.
A to już cienko.


A czy nie można sterować jasnością??? Wystarczyłoby jasność zmniejszyć i byłoby OK. A w sytuacjach gdy prosto w monitor waliłoby słońce wusoka jasność może sytuację poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 15:32, RobeN napisał:

A czy nie można sterować jasnością???

Pewnie, że można, ale rozchodzi się o co innego. Po prostu jeżeli panel jest zwyczajnie słaby i ma mały kontrast, to producenci, aby sztucznie polepszyć jego parametry podwyższają jasność maksymalną i w ten sposób osiągaja nominalnie licząc wyższy wskaźnik kontrastu. Jednak nawet najlepsza lampa za panelem nie zmieni faktu, że czarne jest zwyczajnie szare. Czyli obraz jak cienki był tak jest.

Dnia 10.12.2005 o 15:32, RobeN napisał:

Wystarczyłoby jasność zmniejszyć i byłoby OK.

Tyle, że jeżeli kupiliśmy w sklepie monitor z rzekomo wysokim kontrastem, to w domu otrzymujemy przeciętny monitor z kiepskim kontrastem i w wyniku takiej operacji zwyczajnie przepłacamy.

Dnia 10.12.2005 o 15:32, RobeN napisał:

A w sytuacjach
gdy prosto w monitor waliłoby słońce wusoka jasność może sytuację poprawić.

Nie przeczę. Jednak przy dużej jasności słaby panel bedzie miał kontrast 500:1, a dobry pociągnie wtedy odstęp czerni od bieli do np. 1000:1. I to by było na tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Teraz to sam już nie wiem - jedynie co wiem to to że Philipsa i tak nie qpie chociaż nie wiem co. Jeśli chodzi już tak bardzo o kontrast to zobacz te linki:
http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10090761,40320318641990,03,,pl-pln,258550,0.html
http://www.fujitsu-siemens.com.pl/products/displays_projectors/prof_displays/scenicview_p17.html

PS: ten drugi to nie wiem czy nie jest ten sam ;) ale inne parametry troche ma jeśli chodzi o szybkość matrycy.
Może ktoś doradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na nowszej matrycy S-PVA, która charakteryzuje się większym kontrastem i podobno w ogóle już nie widać smużenia - choć spotkałem się z różnymi opiniami. Jedni mówią, że dobry TN też nie ma smużeń a inni, że Samsungi pomimo S-PVA mają smużenia...
Tak na prawdę, to nic nie wiadomo - każdy gada co innego.

Prawdopodobnie wyląduję na IIYAMA X436S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wiem - oba są takie same ;) tylko na jednym jest reakcja gray-gray 8 ms, a to 16 to max. czas reakcji. Pisze oczywiście o tym Fujitsu-Siemens. Jeśli chodzi o komentarze to znalazłem komentarz do tego lcd przy innym monitorze :) przeczytaj komentarz xpx (jest 6 od dołu ;P). A tu cytat ze strony producenta:
NAGRODY
IF DESIGN AWARD
Product Design Award 2005
(SCENICVIEW P17-2)
International Forum Design 2005

I wcale duzo droższy nie jest od IIYAMY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie...bo zastanawia mnie komputer...A mianowicie chce sie dowiedziec o jakiejs dobrej/bardzo dobrej konfiguracji komputera pod s.754(za niewielkie pieniadze:). Zdecydowałem sie na procesor AMD Athlon 64 2800+...a reszta(?)...nie wiem...dlatego prosze Was o pomoc:P Aha...jesli chodzi o płyte główna to ze złaczem PCI-E 16x:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 22:08, ImrO Cent napisał:

Ja mam takie pytanie...bo zastanawia mnie komputer...A mianowicie chce sie dowiedziec o jakiejs
dobrej/bardzo dobrej konfiguracji komputera pod s.754(za niewielkie pieniadze:). Zdecydowałem
sie na procesor AMD Athlon 64 2800+...a reszta(?)...nie wiem...dlatego prosze Was o pomoc:P
Aha...jesli chodzi o płyte główna to ze złaczem PCI-E 16x:)


No to masz mały problem => s754 najczęściej jest z AGP.
Na PCI-E masz mały wybór.
np. to:
http://pl.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=14&l3=0&model=454&modelmenu=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wziasc procka pod s 939 ?? wtedy masz duzo wiekszy wybor plyt glownych i duzo lepszych.
procek: AMD 64 3000mhz
Jezeli wolisz cisze to wybierz Abita z pasywnym chlodzeniem jezeli wydajnosc to DFI!
Ram wez 512 kingstona
Karte graficzna to albo jakiegos 6600 / 6600GT
zasilacz: Chifteca 400 V

Zalezy do czego mna byc ten komp jezeli do grania to postaw na ramy i na karte jezeli do pracy do bardziej procek ,,, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 13:21, Harmegidon napisał:

Może ktoś wie jak podkręcić Pentiuma4 2,4GHz(c) bo ci z Intela zablokowali mnożniki, a z szyny
to raczej słabo
wydajne.


Właśnie z szyny jest najbardziej wydajne, bo podkręcasz cały układ a nie tylko proca...
Myślisz, że dlaczego np. przyt Athlonie 2500+ (normalnie 11x166) ludzie kręcą np. do 9x250MHz => co daje 500MHz dla RAM i jest bardziej wydajne niż 13.5x166 (nawet 14)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2005 o 20:52, RobeN napisał:

Właśnie z szyny jest najbardziej wydajne, bo podkręcasz cały układ a nie tylko proca...
Myślisz, że dlaczego np. przyt Athlonie 2500+ (normalnie 11x166) ludzie kręcą np. do 9x250MHz
=> co daje 500MHz dla RAM i jest bardziej wydajne niż 13.5x166 (nawet 14)


Tak tylko że mogę do 2,9ghz a ja chcę do przynajmniej 3,6 GHh. Gdy kręce go z szyny powyżej 3GHz to nie chcę sie załadować, juz nawet założyłem więcej ramu-nic z tego.
A jeżeli chodzi o Athlony to one mają wolne mnożniki - i urzytkownicy mają pole do popisu.
Kiedyś słyszałem że z edytora rejestu podkręcano karty graficzne, może procki też się da - może ktoś wie
albo ty panie szamanie, wiem że to niebezpiczne ale uwielbiam błądzić w tych gąszczu kluczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 21:18, Harmegidon napisał:


> Właśnie z szyny jest najbardziej wydajne, bo podkręcasz cały układ a nie tylko proca...

> Myślisz, że dlaczego np. przyt Athlonie 2500+ (normalnie 11x166) ludzie kręcą np. do 9x250MHz

> => co daje 500MHz dla RAM i jest bardziej wydajne niż 13.5x166 (nawet 14)

Tak tylko że mogę do 2,9ghz a ja chcę do przynajmniej 3,6 GHh. Gdy kręce go z szyny powyżej
3GHz to nie chcę sie załadować, juz nawet założyłem więcej ramu-nic z tego.
A jeżeli chodzi o Athlony to one mają wolne mnożniki - i urzytkownicy mają pole do popisu.
Kiedyś słyszałem że z edytora rejestu podkręcano karty graficzne, może procki też się da -
może ktoś wie
albo ty panie szamanie, wiem że to niebezpiczne ale uwielbiam błądzić w tych gąszczu kluczach.


Pentiumy to nie procesory do podkrecania i dlatego sa z nimi takie problemy natomiast athlony no np athlon 1700 mozna podkrecic do 3,0 ghz a slyszalem ze udalo sie nawet do 4,0 przy chlodzeniu azotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się