Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2005 o 11:24, RobeN napisał:

Ogólnie procesor i pamięci
podkręca się za pomocą BIOS (w najnowszysch komputerach już można z poziomu Windows)
Karty graficzne z poziomu sterowników/programów
typu RivaTuner.


Jak dla mnie RivaTuner jest trudniejsza w sensie łatwości O/C, bo GFy można sterownikami podkręcać. Co do kręcenia przez BIOS to jak zrobić żebym mógł podkręcić procka, bo wiem, że sąblokady, ale są też na nie spspoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 21:40, Widek napisał:

Bardziej wydajny jest układ 256 bitowy z 400/700 czy 128 z 500/1100?:]


Z tego co się orinetuję to ten 128 500/1100. Czyżby to zegary 6600GT w mocniejszej wersji ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 15:35, Dark_Kai230 napisał:

> Bardziej wydajny jest układ 256 bitowy z 400/700 czy 128 z 500/1100?:]

Z tego co się orinetuję to ten 128 500/1100.
Czyżby to zegary 6600GT w mocniejszej wersji ? :>


Tak, to są częstotliwości z wersji 6600GT ja np. mam taką karte :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 15:31, Budyn napisał:

No to jest model ASUS 9250 i gierki 3D mi nie działają

Zakładam, że ASUS Radeon 9250?
W takim razie to dość dziwne, bo ma ona Shadery. Powinno wszystko działać, może nie najszybciej, ale zawsze. Może nie masz zainstalowanych DirectX 9.0c?
Daj Start->Uruchom i wpisz dxdiag
Popatrz na wersja programu DirectX i poszukaj po innych stronach, czy nie ma jakiegoś problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:05, Dark_Kai230 napisał:

> Tak, to są częstotliwości z wersji 6600GT
> ja np. mam taką karte :P

A ja chcę ją kupić, ale zdrożała...


Qp sobie firmy Gigabyte, jak masz łącze 512kb/s lub lepsze. Dostaniesz rewelacyjną grę wojenną Joint Operations (do 150 osób jednocześnie na serwerze) i jeszcze jakąś Theft czy jakoś tak (w tą nie gram). To powinno zrekompensować wydatek. Poza tym karta jest bardzo dobra - nie spotkałem się żeby mi coś przycinało w najwyższych detalach, a w przyszłościbędzie można ją podkręcić jak nie będzie dawała sobie rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:11, iro1979 napisał:

Qp sobie firmy Gigabyte, jak masz łącze 512kb/s lub lepsze. Dostaniesz rewelacyjną grę wojenną Joint Operations
(do 150 osób jednocześnie na serwerze) i jeszcze jakąś Theft czy jakoś tak (w tą nie gram). To powinno zrekompensować wydatek.
Poza tym karta jest bardzo dobra - nie spotkałem się żeby mi coś przycinało w najwyższych detalach, a w przyszłościbędzie
można ją podkręcić jak nie będzie dawała sobie rady :)


http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16152 - Gigabyte`u :) Z tego co mi wiadomo to dają do niej SpellForce`a :/ Poza tym gier nie potrzebuję więc wybiorę albo to - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19865 albo http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18952 - to :) Muszę jeszcze dokupić zasilacz...

Jak odbokowywuje się vertexy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mam zamiar chyba sobie sprawić Radka 9800 Pro za 540zł (co moim zdaniem genialny stosunek cena jakość:)) ale czy bede musiał wymieniać moj zasilacz 350W?;/ chyba nie prawda?

2. Kingston 2*256 czy zwykly Oem 2*512 co bedzie bardziej wydajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:56, Widek napisał:

1. Mam zamiar chyba sobie sprawić Radka 9800 Pro za 540zł (co moim zdaniem genialny stosunek cena jakość:))
ale czy bede
musiał wymieniać moj zasilacz 350W?;/ chyba nie prawda?


Tak jak powiedział mój pan od informatyki - dzisiejszy standard to 350W - ja polecam kupić coś koło 400W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:56, Widek napisał:

1. Mam zamiar chyba sobie sprawić Radka 9800 Pro za 540zł /.../

Mam Pentium IV 2,8 (na szynie 533) Radeona 9800 Pro, dwa dyski twarde, dwie nagrywarki i zasilacz Chiefteca 360 W. Chodzi bezproblemowo. Jeśli Twój zasilacz jest markowy (a chyba tak jest) to nie masz co się przejmować, chyba, że znowu wymienisz kartę grafiki na nowszą generację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 17:33, Budyn napisał:

Mam 9.0c, ale gdy sprawdzam na takiej płytce z grą konfigrację kompa to wyskakuje,że karta jest stansardowa i nie można
grać (gra wymaga 3D)

Podejrzewam, że nie masz poprawnie zainstalowanych sterowników do karty graficznej. Masz Radeona (chyba), a ja GeForce''a, więc nie wiem skąd wziąć odpowiednie sterowniki. Do Geforce są uniwersalne, nie wiem jak z Radeonami. Musi się wypowiedzieć ktoś inny.

Daj prawym na mój komputer i w menedżerze urządzeń zobacz jaką masz kartę graficzną (jak ją system rozpoznaje)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 21:09, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli Twój zasilacz jest markowy (a
chyba tak jest) to nie masz co się przejmować


No nie byłbym tego taki pewny. Chieftec ostatnio sie bardzo pogorszył. Nie wiem czy zaczeli korzystac z gorszych czesci czy co. Ale ich zasilacze nie trzymaja juz tak dobrze napiec jak kiedyś.

9800 Spokojnie Ci poleci na 350W pod warunkiem ze zasilacz bedzie dobrze trzymał napiecia. Wiec nie ma co na zasilaczu oszczedzac bo jak ci spadna badz wzrosna napiecia to szlag moze trafic podzespoły w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 21:23, Vel Grozny napisał:

> Mam 9.0c, ale gdy sprawdzam na takiej płytce z grą konfigrację kompa to wyskakuje,że karta jest stansardowa i nie można

> grać (gra wymaga 3D)
Podejrzewam, że nie masz poprawnie zainstalowanych sterowników do karty graficznej. Masz Radeona
(chyba), a ja GeForce''''a, więc nie wiem skąd wziąć odpowiednie sterowniki. Do Geforce są uniwersalne, nie wiem jak z Radeonami.
Musi się wypowiedzieć ktoś inny.

Daj prawym na mój komputer i w menedżerze urządzeń zobacz jaką masz kartę graficzną (jak
ją system rozpoznaje)...


Do Radeonów najlepiej sobie zainstaluj Omega Driver ( http://www.omegadrivers.net/ ) badz zwykłe Catalysty.
Jak juz stwierdził Vel Grozny prawdopodobnie to problem ze sterownikami i jesli w Menadżerze urządzen pisze ci ze karta jest standardowa to na bank nie masz zainstalowanych poprawnie badz wogóle sterownikó i dlatego gry Ci nie smigaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 21:52, Widek napisał:

Polecam wersje 2.5.9.7 Omeg, bardzo komfortowe i fajnie sie podkreca karte:]


Podkreca sie ale powiedzmy od 9550 w zwyz. Bo za podkrecanie 9250 nie ma co sie brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2005 o 15:34, Dark_Kai230 napisał:

Jak dla mnie RivaTuner jest trudniejsza w sensie
łatwości O/C, bo GFy można sterownikami podkręcać.


Może i jest bardziej skomplikowany ale za jego pomocą można kontrolować więcej rzeczy i na więcej mieć wpływ => tryb Throttling (Low3D), potoki, vertexy, włączenie/wyłączenie czujników na karcie, wyłączanie innych funkcji karty. Czasami jest to bardzo potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi pliss czym sie rozni procek Sempron od Athlona 64. Bo wiadomo ze chyba 3-krotnie nizsza cena, ale pytanie dlaczego ?!? Czego niema sempron w porownaniu z athlonem ?

P.s Nie znam sie az tak na sprzecie dlatego piszcie prostym językiem jak dla laika ;-) zebym cokolwiek zrozumial :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się