Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2006 o 14:19, Galadin napisał:

> Ale czy ta róznica wydajności jest duza??

Tak, to jest potwierdzone. C2D jest bardzo dobrym i chwalonym procesorem, zużywa mało energii,
~ tyle samo co ten jednordzeniowy Athlon, nie grzeje się i ma wysoką wydajność. Każdy kto kupił
C2D nie żałuje. ;)

Dzieki, za pomoc ale mam jeszce jedno pytanko jaki najlepiej jest miec zasilacz w kompie:
Intel E6300
2gb ram
karta graficzna Geforce galaxy 7600GS
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 14:20, windows00 napisał:

> /ciach/
Wybierz E6300.
Podstawowa różnica jest taka, że A64 jest jednordzeniowy, a E6300 - dwurdzeniowy. To wielka
różnica w wydajności. Poza tym E6300 ma większe możliwości podkręcania.
IMO nie ma się co zastanawiać nad A64 jak możesz wziąć E6300.

Aha, dzieki za pomoc;)
A czy miedzy Intel E6300 a Intel E6700 jest roznica wydajnosciowa?? ,bo cenowa jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 15:44, lajt napisał:

A co powiecie na kompa z media marktu za 1500 zł: Procesor Celetron 3,2, 512 MB DDR 400 Mhz
Dusk 160 GB, reszty nie pamiętam :]

Mam nadzieje, że to jest żart.
Nigdy, ale to nigdy nie kupuj kompa z hipermarketu. Na pewno ma plomby, więc nie będziesz mógł z nim nic zrobić (by nie stracić gwarancji), a i pewnie wymiana części to trudny proces.
Poza tym w takich zestawach liczy się nie tyle wydajność, co liczby. Często jest tam jedna mocna rzecz, a reszta to buble. Procesor jest słaby (IMO), teraz w kompach dwurdzeniowe procki się liczą: x2 i c2d, a w ostateczności athlony64 albo PIV. RAMutroche mało, dysk jak dysk, ale pewnie grafika słabiutka i zasilacz noname. Ogólnie - nie polecam.
Jak chcesz złożyć kompa odwiedź jakiś mały sklep komputerowy, gdzie sprzedawca sam dobierze Ci sprzęt albo zapytaj tutaj, a pomożemy Ci złożyć kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma pytanie . Mam 512 mb ramu ( good ram) i paluje zakupic pamieć 9 tez tej fimy) 2 gb . czy warto kupic 2 gb ramu i dołoyc do tych 512 , czyt kupic tylko 512 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 17:22, Ryan Kam napisał:

ma pytanie . Mam 512 mb ramu ( good ram) i paluje zakupic pamieć 9 tez tej fimy) 2 gb . czy
warto kupic 2 gb ramu i dołoyc do tych 512 , czyt kupic tylko 512 ???


Jeśli masz Windowsa 32bitowego (zwykłego) to i tak niema sensu wkładanie więcej niż 2GB bo system ich nie zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 18:16, Dead-pl napisał:

> ma pytanie . Mam 512 mb ramu ( good ram) i paluje zakupic pamieć 9 tez tej fimy) 2 gb
. czy
> warto kupic 2 gb ramu i dołoyc do tych 512 , czyt kupic tylko 512 ???

Jeśli masz Windowsa 32bitowego (zwykłego) to i tak niema sensu wkładanie więcej niż 2GB bo
system ich nie zobaczy.



Najmądrzej dołożyć 1,5 Giga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy znacie jakis sklep, ktory jest uwazany za Najtanszy i Najlepszy, w ktorym mozna kupic calego kompa przez neta? Albo chociaz same komponenty i samemu go zlozyc? Jest taki? Czy lepiej podzespoly kupowac w roznych, bo w niektorych cena czegos jest wyzsza a czegos nizsza? Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzilo ;-D

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 17:20, nazgul47 napisał:

A mój procek to AMD Sempron 2200+


Heh, tyle osób myśli, że podkręcanie jest takie proste. Po pierwsze, żeby podkręcić Semprona 2200+ (chyba 1700 MHZ) do 2300 lub wyżej konieczne jest dobre chłodzenie. Co najmniej wentylator Pentagram albo Zalman. W innym przypadku usmażysz sobie kompa. Po drugie pamięć RAM jaką posiadasz w kompie na 99% nie pozwoli na coś takiego (procesory powinny mieć takie samo FSB [taktowanie] jak RAM) W twoim wypadku wymagało by to podkręcenia o jakieś 70 MHZ jak sądzę.
I po trzecie tylko płyty klasy Asus, Gigabyte, MSI i DFI pozwolą ci na takie podkręcenie.
Wniosek: Jeżeli chcesz coś takiego zrobić, to poszukaj informacji na specjalistycznych stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 20:36, Fum4R napisał:

Ja jeszcze w sprawie tego zasilacza...

Tez jest dobry - pytanie tylko po co Ci 680W - sli chcesz instalować z Gf8800 ? Do pojedynczego Gf8xxx wystarczy porządne 500W z dwoma łączami pci-e [do zasilania karty graficznej] - zakładajac ż ektoś nie używa większej ilości dysków, podświetleń itp. Marki: Topower z serii P3 lub P6, Antec TruePower, Seasonic S12. 500-520W całkowicie wystarczy.
Uwielbiane tu przez niektórych Tagany są zasiłkami raczej średnimi [np. serii U15 nie polecam - niezbyt cicha] - jeśli już ktoś chce brać coś z tej marki do konfigu z Gf8800 to polecam modele z serii U25 DualEngine [b.drogie i wg mnie zupełnie nieopłacalny zakup].

Poza tym chciałbym zwrócić uwagę, że polecanie samej firmy i ilości W nie wystarczy - są jeszcze różne serie, które się od siebie różnią i to nieraz zasadniczo.

Jeśli ktoś tu poleca Tracery i Modecomy do Gf8800 to nie wie co pisze. Modecomy z niektórych serii są nawet niezłymi zasiłkami ale do słabszych konfiguracji. Tracery to są wyroby zasilaczopodobne.

A tu jest garść linków do różnych przydatnych stron o zasilaczach: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=14227&u=10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
www.skapiec.pl baza ponad 350 sklepów internetowych + porównanie cen, najlepiej kupuj tam gdzie wysyłka jest gratis po przekroczeniu jakiejś kwoty.
PS: udanych zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 14:21, boduczek napisał:

Dzieki, za pomoc ale mam jeszce jedno pytanko jaki najlepiej jest miec zasilacz w kompie:
Intel E6300
2gb ram
karta graficzna Geforce galaxy 7600GS
Pozdrawiam



Powiem Ci tak (a raczej napiszę), ja składam kompa o takim configu *E6400 2GB DDR2 GF7900GT 250GB dysk*
I obliczyłem, że potrzebuję mniej więcej zasilacza 450W, więc polecam Chieftec''a 500W w granicach 300zł a na pewno nie będziesz się musiał martwić o niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu nigdzie nie można (praktycznie nigdzie) znaleźć karty graficznej GeForce 7800, przecierz ona jest lepsza niż 7600, a jej kupić nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 22:52, struksik napisał:

czemu nigdzie nie można (praktycznie nigdzie) znaleźć karty graficznej GeForce 7800, przecierz
ona jest lepsza niż 7600, a jej kupić nie można.

Nigdzie,to znaczy gdzie? W internetowych sklepach jest jej od masy...
No chyba że chodzi ci o braki w zwykłych sklepach...wytłumaczenie jest oczywiste. Skoro jest lepsza od Gf7600,to co się dziwisz,że jej brakuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 22:55, Darkstar181 napisał:

Nigdzie,to znaczy gdzie? W internetowych sklepach jest jej od masy...
No chyba że chodzi ci o braki w zwykłych sklepach...wytłumaczenie jest oczywiste. Skoro jest
lepsza od Gf7600,to co się dziwisz,że jej brakuje? :)


niema np. w:
www.komsad.pl ,
www.komputronik.pl ,
www.proline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się