Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2006 o 22:37, barteg napisał:

Co warto kupic zeby komp byl lepszy ?

Nic. Na każdej części obecnie przepłacasz. No chyba, że dotychczasowe klamoty sprzedasz po podobnej cenie jak kupowałeś. Możesz dodać 1 GB ramu do pewnie juz dwóch 512 MB w dualu, ale musisz się liczyć, że taktowania pamięci pogorszą się o 1 lub nawet 2 (w sumie niewielka wada gdyby procesor miał się dławić na 1 GB).
Możesz też teoretycznie zmienić procka i płytę główną na C2D z niskiej półki i odpowiednią dla niego płytę, ale finansowo nie wyjdziesz na tym zbyt dobrze w porównaniu do uzyskanych plusów. No chyba, że jak już napisałem bardzo dobrze sprzedasz stare klamoty.
Zmiana karty graficznej moim zdaniem kompletnie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy, Twoim zdaniem, warto będzie przejść na Vistę? Nowy komputer mogę kupić praktycznie w każdej chwili (uzbierałem!), ale stary powinien jeszcze z rok chodzić (Pentium IV 2,8 na szynie 533, GF 7800 GS na AGP x8, 1,5 GB RAM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 22:55, ŚwinkaBobo napisał:

Mam takie pytanko.... nie chcę reklamować żadnej stronki ale mam pytanko ... czy dobry jest
ten qmp jak na swoją cene i powiedzcie na jakich detalach poweidzmy pójdzie mi Far Cry

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30656

No cóż. Dostajesz to za co płacisz. Czyli przedstawiciela supermarketowej klasy średniej. A dostajesz kompa z 4 razy za małą ilością pamięci jak na współczesne potrzeby, dość słabą karta graficzną z najniższej półki, badziewnym zasilaczem pod którym nie pójdzie Ci absolutnie żadna inna szybsza karta graficzna i nie wiadomo jaką nagrywarkę. Skoro się nią nie chwalą, to zapewne LG.
Za te same pieniądze złożysz samodzielnie wyraźnie lepszego kompa. Oczywiście samodzielnie - to znaczy zamawiając samemu lepsze komponenty do złożenia z nich w sklepie kompa z prawdziwego zdarzenia. :)

FC powinien pójść na średnich lub średnio-wysokich. Praktycznie tylko z powodu karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 23:12, Olamagato napisał:

inna szybsza karta graficzna i nie wiadomo jaką nagrywarkę. Skoro się nią nie chwalą, to zapewne
LG.

Co Ci LG zrobiło ? ;) Ja od 3 lat mam nagrywarkę CD, ostatnio kupiłem sam odtwarzacz DVD i sprawują się b.dobrze - nagrywam raczej niewiele ale jak dotąd miałem problemy incydentalnie; znajomy ma w firmie nagrywarkę LG do archiwizowania i sprawuje się świetnie [4-5 lat].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 23:34, Clegan napisał:

> inna szybsza karta graficzna i nie wiadomo jaką nagrywarkę. Skoro się nią nie chwalą,
to zapewne
> LG.
Co Ci LG zrobiło ? ;)

Ech. Nie napisałem tego jako negatyw. Po prostu z doświadczenia wiem, że tej firmy najwięcej nagrywarek jest pakowanych do zestawów. Po prostu marka ta ma w Polsce najbardziej rozbudowaną sieć serwisową.

Dnia 06.12.2006 o 23:34, Clegan napisał:

nagrywam raczej niewiele ale jak dotąd miałem problemy incydentalnie

A ja na tyle dużo i na tyle dużo się spotykam z problemami w optykach LG, że nie twierdzę iż są incydentalne. :) Natomiast jest mnóstwo napędów innych firm, których serwis po prostu nigdy nie ogląda bo nie ma żadnych problemów, nawet incydentalnych. :) To tyle.

Dnia 06.12.2006 o 23:34, Clegan napisał:

znajomy ma w firmie nagrywarkę LG do archiwizowania i sprawuje się świetnie [4-5 lat].

To doskonale. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 22:59, KrzysztofMarek napisał:

Kiedy, Twoim zdaniem, warto będzie przejść na Vistę?

Kiedy XP nie będzie wystarczał. Czyli do momentu gdy jakiś program, którego bedziesz głownie używał będzie 64-bitowy i będzie potrzebował więcej niż 3 GB ram.
W przeciwnym wypadku dopiero wtedy gdy nowe sterowniki nie będą pojawiać się na XP - czyli za jakieś 3-4 lata.
Vista jest systemem przeznaczonym docelowo do działania na komputerach 64-bitowych z 8..64 GB RAM i procesorami zaczynającymi się od 5 GHz. Przy słabszym sprzęcie system ten jest przeładowany i potrzebuje większość zasobów do tylko własnego działania. Łatwo to ustalić na podstawie zajmowanej pamięci ram przez samo jądro i usługi podstawowe, które zabieraja blisko 1 GB RAM. A system działa efektywnie dopiero gdy ma do dyspozycji conajmniej 10 razy tyle ile sam zajmuje czyli w tym wypadku jakieś 10 GB RAM.
Istnieje pewna analogia do Windows 95 który dawał się uruchomić na 4 MB, dawało się uruchamiać wszystkie możliwe programy rok po premierze na 8 MB, a rozwijał skrzydła dopiero od 12-16 MB. Tutaj liczby przedstawiają się podobnie tylko o rząd wielkości więcej.

Dnia 06.12.2006 o 22:59, KrzysztofMarek napisał:

stary powinien jeszcze z rok chodzić (Pentium IV 2,8 na szynie 533, GF 7800 GS na AGP x8, 1,5 GB RAM)

To niech sobie spokojnie chodzi. :) Na nowy sprzęt warto mieć kasę, ale najlepiej jest opóźniac jej wydawanie bez ważnego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 00:30, Evil Khan napisał:

Jaką polecacie płytę główną (najlepiej Asus) pod socket AM2 AMD 64 X2

To jedno.

Dnia 07.12.2006 o 00:30, Evil Khan napisał:

Core Duo ?

A to drugie. I zapewnie chodzi Ci o "Core 2 Duo".

Nie można tego łączyć bo są to dwa procesory, dwie inne technologie płyt głównych.
Tak więc zdecyduj się o które Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 00:41, Olamagato napisał:

> Jaką polecacie płytę główną (najlepiej Asus) pod socket AM2 AMD 64 X2
To jedno.
> Core Duo ?
A to drugie. I zapewnie chodzi Ci o "Core 2 Duo".
Nie można tego łączyć bo są to dwa procesory, dwie inne technologie płyt głównych.
Tak więc zdecyduj się o które Ci chodzi.

NO jasne - mój błąd - późno dość jest i dlatego - miałem na myśli Dwurdzeniowy AMD 64 X2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kilka kompów policzonych na kolanie po samych częściach (z marżą detaliczną) kupowanych w internecie. Kazdy z nich byłby od 2 do 8 razy razy wydajniejszy niż ten, do którego dawałeś linka.
Biorąc w kilku firmach trzeba policzyć jeszcze jakies 150 zł za transporty i złożenie do kupy, ale i tak wychodzi nieźle.

1. Zbliżony do supermarketowego, ale z potężnych procesorem
Cena 2253,99
"Chieftec LCX-01B-B-SL czarno-srebrna
Typ: Midi Tower Zasilacz: 400 W" 287,14
"Asus P5LD2-VM
chipset: Intel 945G gniazdo procesora: socket 775" 296
"Intel Core 2 Duo E6300 1,86 GHz
typ: BOX Magistrala: FSB 1066 MHz
Gniazdo: socket 775 " 619
"Kingston 1 GB
Typ: DDR2 Przepustowość: PC5400 675MHz
CAS: CL 4.0 " 478
"Hitachi Deskstar 7K160 HDS721612PLA380
Pojemność: 120 GB Prędkość obrotowa: 7200rpm
Złącze: Serial ATA II Pamięć cache: 8 MB cache" 190,82
" Palit GeForce 7300GT
Chipset: nVidia GeForce 7300GT Pamięć: 256 MB
Wejścia/wyjścia: TV DVI Złącze: PCI-Express
Szerokość szyny do pamięci: 128 bit " 290,94
"Samsung SH-S182D
typ: DVD-RW" 92,09

2. Klasyczny średniak, który teraz odpali prawie wszystko na maksimum:
Cena: 2175,05
"Chieftec LCX-01B-B-SL czarno-srebrna
Typ: Midi Tower Zasilacz: 400 W" 287,14
Abit KN9 316
"AMD Athlon 64 3000+
typ: BOX Magistrala:
Gniazdo: socket AM2" 289
"Kingston 1 GB
Typ: DDR2 Przepustowość: PC5400 675MHz
CAS: CL 4.0 " 478
"Hitachi Deskstar 7K160 HDS721612PLA380
Pojemność: 120 GB Prędkość obrotowa: 7200rpm
Złącze: Serial ATA II Pamięć cache: 8 MB cache" 190,82
"Sapphire Radeon X1650Pro
Chipset: ATI Radeon X1650Pro Pamięć: 256 MB
Wejścia/wyjścia: TV DVI Złącze: PCI-Express
Szerokość szyny do pamięci: 256 bit" 522
"Samsung SH-S182D
typ: DVD-RW" 92,09

3. Pełny wypas odpalajacy jeszcze bardzo długo wszystko na maksa
Cena: 2972,05
"Chieftec LCX-01B-B-SL czarno-srebrna
Typ: Midi Tower Zasilacz: 400 W" 287,14
"Asus P5LD2-VM
chipset: Intel 945G gniazdo procesora: socket 775" 296
"Intel Core 2 Duo E6300 1,86 GHz
typ: BOX Magistrala: FSB 1066 MHz
Gniazdo: socket 775 " 619
" Kingston 1 GB
Typ: DDR2 Przepustowość: PC6400 800MHz
CAS: CL 5.0 " 538
"Hitachi Deskstar 7K160 HDS721612PLA380
Pojemność: 120 GB Prędkość obrotowa: 7200rpm
Złącze: Serial ATA II Pamięć cache: 8 MB cache" 190,82
"Connect3D Radeon X1900XT
(512MB, 256-bit, ViVo, PCI-E)" 949
"Samsung SH-S182D
typ: DVD-RW" 92,09

Każdy z tych zestawów można będzie szybko rozbudować o 1 GB ram tworząc dual (bo moduł jest pojedynczy), każdy z nich da się sporo podkręcić, a ceny jakie wychodzą każdy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 00:49, Evil Khan napisał:

miałem na myśli Dwurdzeniowy AMD 64 X2

Wejdź na jakiekolwiek forum overclockerów i tam sobie poczytaj w listewkach co sami mają. Każda z płyt używanych do o/c ma najwyższe parametry i stabilność. Nawet jezeli nie ma się zamiaru podkręcać, to warto kupić jedną z takich płyt bo są to po prostu najlepsze modele jakie istnieją. W przyszłości ich możliwości podkręcania bardzo się przydadzą do odpalenia procesorów, której jeszcze nie istnieją. Są to też płyty, które mają najdłuższą listę wydawanych dla nich wersji biosów bo dobre płyty sprzedają się przez długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 00:49, Evil Khan napisał:

> > Jaką polecacie płytę główną (najlepiej Asus) pod socket AM2 AMD 64 X2


Jeśli coś od ASUSA i masz sporo gtówki (prwiae 700) to polecam:
http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=29024

a tu jest jej w test:
http://pccentre.pl/Article14138.htm

Wydajna i stabilna, z baaardzo dużym potencjałem do podkręcania, świetnym BIOSEM, bogatym wyposażeniem. Możliwoć pracy z dwoma grafikami i wydajny system pasywnego chłodzenia wspomagający odprowadzanie ciepła z radiatora procka. Praktycznie bez wad - ścisła czołówka płyt pod AM2.

Warto się na nią wykosztować zwłaszca, że z tańszymi modelami na nForce570 były problemy (nie tylko u ASUSA), które objawiały się niekontrolowanym wyłączeniem systemu. Nie wiem czy producenci już się z tym uporali, ale jeśli stać Cię na taki wydatek to z nForce590 problemów mieć nie powinieneś.

Jeśli to mobo nie pasi lub jest za drogie, to po prostu skorzystaj z rady Olamagato w poście wyżej i pogrzeb troche w sieci. W mojej opini warto się wykosztować i dwurdzeniowego AMD-eka wsadzić w płytę tej klasy - nawet oszczędzając na szybkości procka (zkładając, że nie kupujesz najtańszego modelu). Mniejszą wydajność procesora zrekompensujesz sobie podkręcając go - a na tym sprzęcie masz spore pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 00:30, Evil Khan napisał:

Jaką polecacie płytę główną (najlepiej Asus) pod socket AM2 AMD 64 X2 Core Duo ?


Najlepsza w swojej cenie jest: Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 00:39, Olamagato napisał:

> /.../> To niech sobie spokojnie chodzi. :) Na nowy sprzęt warto mieć kasę, ale najlepiej jest opóźniac
jej wydawanie bez ważnego powodu.

Mnie od czasu do czasu rączka świerzbi, żeby juz, już kupić nowy wspaniały komputer i potrzebuję wsparcia, żeby znowu nie kupić za wcześnie...
Teraz spokojnie ten rok conajmniej odczekam, potem znowu mnie najdzie...
Dziękuję za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 10:52, KrzysztofMarek napisał:

Mnie od czasu do czasu rączka świerzbi, żeby juz, już kupić nowy wspaniały komputer i potrzebuję
wsparcia, żeby znowu nie kupić za wcześnie...
Teraz spokojnie ten rok conajmniej odczekam, potem znowu mnie najdzie...

Ja muszę , ponieważ ograbiono mnie z poprzedniego sprzętu.Za rok będziesz miał takie same dylematy , jak przy wymianie w chwili obecnej.Zawsze to co najlepsze jest drogie i zawsze pomimo wydania sporej kasy jesteśmy na przegranej pozycji,bo tuż za rogiem czai się premiera czegoś szybszego , lepszego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi doradzić czy warto mieć Ati Radeon X1300XT AGP czy GeForce 7600GS AGP.Słyszalem, że Ge Force uwala tekstury i ma problemy ze sterownikami.
To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 22:37, barteg napisał:

Mam:
2,7 Ghz Intel Pentium D
1024 RAM
GF6800Gt
Co warto kupic zeby komp byl lepszy ?

Moim zdaniem nic masz przyzwoitą maszynę, chyba że GF7800GT. Sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się