Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2006 o 00:58, Olamagato napisał:

Oczywiście bedziesz miał komputer z części, a musisz się jeszcze zaopatrzyć w Windows, który
możesz kupić już w samym sklepie razem z jakąś myszą czy czymkolwiek.

Od pewnego czasu już nie trzeba kupować Windowsa OEM z czymkolwiek - jeśli sie składa komputer to można go kupić zupełnie osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!
W związku z tym, że na moim obecnym sprzęcie nawet saper zaczął z lekka przycinać ;) postanowiłem wziąć się za gruntowny upgrade kompa. Do wymiany idzie wszysko najważniejsze, czyli: procek, płyta główna, grafika, ram, zasiłka i przydałoby się to wszystko w jakiejś nowej budzie zamknąć. Z tego, co się wcześniej rozglądałem tu i ówdzie, to raczej pewny jestem tylko tego:
Intel C2D E6300 1,86GHz
GeForce 7900GS Galaxy 1,2ns Zalman ed PCI
Z resztą zdaję się na Wasze exp. Co do funduszy: 3000 PLN i to już raczej nie jest granica do przekraczania (no, chyba, że troszeczkę i z baaardzo dobrymi argumentami, żeby je można było sponsorom przedstawić ;)
Tak się zastanawiam, bo procek miał być najpierw E6400, ale skoro to ma być komp głównie do gier, to chyba lepiej zaoszczędzoną kasę do grafy dołożyć.
Odnośnie RAMu to też się waham między 1GB 800MHz a 667MHz -> duża to jest różnica w wydajności? I której firmy też nie mam zielonego pojęcia...
Aha, sprzętu nie zamierzam podkręcać, przynajmniej na razie - więc na dobrym o/c mi nie zależy.
Kolejna sprawa: Czy taka obudowa http://www.agito.pl/product/21461?bid=40 to dobry pomysł, tzn. czy przez wzgląd na moje marne zapędy do podkręcania ten zasilacz (400W + podobno PFC) wszystko uciągnie?
To tyle (przynajmniej na razie ;) ode mnie. Mam nadzieję, że coś sensownego mi doradzicie.
Pozdrawiam!
P.S. Byłoby miło, jakby się też tam dało jakiś tuner TV uwzględnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasilacz - tylko tagan :) jak wsadzasz sobie tak dobre komponenty do kompa to nie ryzykowalbym nawet najlepszych modecomow :)obudowe polecam ThermalTake SWING - znajdziesz nawet za 200 zl :) obudowa rewelacyjna (duza, przestronna i o neutralnym wygladzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 13:55, jackp napisał:

Hej wszystkim!
W związku z tym, że na moim obecnym sprzęcie nawet saper zaczął z lekka przycinać ;) postanowiłem
wziąć się za gruntowny upgrade kompa. Do wymiany idzie wszysko najważniejsze, czyli: procek,
płyta główna, grafika, ram, zasiłka i przydałoby się to wszystko w jakiejś nowej budzie zamknąć.
Z tego, co się wcześniej rozglądałem tu i ówdzie, to raczej pewny jestem tylko tego:
Intel C2D E6300 1,86GHz

Dnia 09.12.2006 o 13:55, jackp napisał:

Tak się zastanawiam, bo procek miał być najpierw E6400, ale skoro to ma być komp głównie do
gier, to chyba lepiej zaoszczędzoną kasę do grafy dołożyć.


Ja też mam podobny problem i jednak zdecydowałam się na tego co i ty Intel C2D E6300 1,86GHz, bo jeszcze dość długo na nim pograsz, a gdy stanie się za słaby, to przecież będziesz mógł go wymienić na szybszy, a do tego czasu te procesory powinny przecież stanieć (mam taką nadzieję) :), no bo nie da się ukryć czterordzeniowce już na horyzoncie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 14:02, morthi napisał:

zasilacz - tylko tagan :)

a czemuż to tylko Tagan ? - są zasiłki lepsze;

jackp:
faktycznie lepiej jest brać osobno zasilacz i osobno obudowę - niestety to drożej wyjdzie, ale zasilacz to newralgiczna część kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadalem juz raz takie pytanie ale nie otrzymalem odpowiedzi wiec zadam je jeszcze raz :
Jaka moglibyscie mi zaproponowac plyte główna ktora odslugiwala by Intel Pentium Core 2 Duo ,Intel Celeron.
Byla by pod PCI-E i obslugiwala ram PC 3200 DDR i byla w miare tania.nie znam sie na tym wiec prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zasilacz i budę osobno mówicie? Niech to, też tak sobie myślałem, ale to trochę zmniejsza fundusze na pozostałe komponenty... Ale niech będzie, tylko coś plz doradzcie! I to modelami Panowie /i Panie :D / bo mi to trzeba jak chłopu na miedzy.
A w sprawie pozostałych części "to se jeszcze poczekam..." ?! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 14:20, jackp napisał:

Hmm, zasilacz i budę osobno mówicie? Niech to, też tak sobie myślałem, ale to trochę zmniejsza
fundusze na pozostałe komponenty...

Do kompa za parę tys. nie kupuje się byle jakiej zasiłki - od tego zależy poprawna praca całego zestawu.
Zasilacz: http://zenfist.pl/pID/273.htm; http://zenfist.pl/pID/277.htm; ewentualnie coś tańszego: http://zenfist.pl/pID/156.htm
Obudowa: wygląd rzecz gustu, bacz by wiatraki 12 cm z przodu i z tyłu były [przewiew rzecz najważniejsza], poszukałbym też używanych na jakieś giełdzie komputerowej - czasami bardzo fajne rzeczy za niewielki pieniądze można trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 13:55, jackp napisał:

Hej wszystkim!
W związku z tym, że na moim obecnym sprzęcie nawet saper zaczął z lekka przycinać ;) postanowiłem
wziąć się za gruntowny upgrade kompa. Do wymiany idzie wszysko najważniejsze, czyli: procek,
płyta główna, grafika, ram, zasiłka i przydałoby się to wszystko w jakiejś nowej budzie zamknąć.
Z tego, co się wcześniej rozglądałem tu i ówdzie, to raczej pewny jestem tylko tego:
Intel C2D E6300 1,86GHz
GeForce 7900GS Galaxy 1,2ns Zalman ed PCI

Dobrze kombinujesz, składałem niedawno coś takiego (dla klienta) i całkiem nieź chodzi.

Dnia 09.12.2006 o 13:55, jackp napisał:

Tak się zastanawiam, bo procek miał być najpierw E6400, ale skoro to ma być komp głównie do
gier, to chyba lepiej zaoszczędzoną kasę do grafy dołożyć.

Słusznie. E6300 ma wystarczającą wydajność dla większości nowych gier - szczególnie jeśli karta graficzna "trochę" sama policzy :D

Dnia 09.12.2006 o 13:55, jackp napisał:

Odnośnie RAMu to też się waham między 1GB 800MHz a 667MHz -> duża to jest różnica
w wydajności? I której firmy też nie mam zielonego pojęcia...

DDR2 oczywiście? Róznicy w działaniu nie zauważysz, chba że kupisz dobrą (=drogą) płytę główną i mocno podkręcisz RAM i procka ... ale to sport dla hobbystów (zobacz na forum.purepc.pl ).

Dnia 09.12.2006 o 13:55, jackp napisał:

Aha, sprzętu nie zamierzam podkręcać, przynajmniej na razie - więc na dobrym o/c mi nie zależy.
Kolejna sprawa: Czy taka obudowa http://www.agito.pl/product/21461?bid=40 to dobry pomysł,
tzn. czy przez wzgląd na moje marne zapędy do podkręcania ten zasilacz (400W + podobno PFC)
wszystko uciągnie?

Modecom Step 107 LCD? Ma zasilacz FEEL II który wystarczy do zasilania tego zestawu -> ale GF7900GS żre sporo prądu, i będziesz musiał (niedługo) pomysleć o lepszym zasilaczu. Do uruchomienia kompa i na pół roku(rok?) wystarczy.

Dnia 09.12.2006 o 13:55, jackp napisał:

To tyle (przynajmniej na razie ;) ode mnie. Mam nadzieję, że coś sensownego mi doradzicie.
Pozdrawiam!
P.S. Byłoby miło, jakby się też tam dało jakiś tuner TV uwzględnić...

Z wyborem płyty nie będe się wychylał, poczytaj sobie na forum które podałem wcześniej. Każda ma swoje wady i zalety, a to co dla mnie jest wadą wcale nie musi mieć dla Ciebie znaczenia.
Tuner TV? weź pod uwagę że mniej/więcej za rok będzie emisja cyfrowa z nadajników naziemnych (testy trwają od ponad roku), czyli sensowne będzie kupno tunera analogowo - cyfrowego. Nawet jeśli masz kablówkę, bo operatorzy kablówek też stopniowo będą przechodzić na emisję cyfrową (na jednym kanale analogowym można przesyłać kilka (-nascie? -dziesiąt?) programów kodowanych cyfrowo - dla nich to czysty zysk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 16:10, escP2 napisał:

> Intel C2D E6300 1,86GHz
> GeForce 7900GS Galaxy 1,2ns Zalman ed PCI
Dobrze kombinujesz, składałem niedawno coś takiego (dla klienta) i całkiem nieź chodzi.

jesli mozna spytac to jaki ram wkladacie pod C2D ??? tzn z tanszych a nie dla overclockerow, ja myslalem o DDR2 1024MB 800MHz A-Data, moglby byc tez 1gigowy Elixir ale nie znalazlem go w ofercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 16:27, dobrakos napisał:

jesli mozna spytac to jaki ram wkladacie pod C2D ??? tzn z tanszych a nie dla overclockerow,
ja myslalem o DDR2 1024MB 800MHz A-Data, moglby byc tez 1gigowy Elixir ale nie znalazlem go
w ofercie

Goodram , Elixir, Kingston Value .... najtańsze ;)
A-Data mniej, bo były z nimi problemy -> podobno już są OK, nie sprawdzałem ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 16:30, escP2 napisał:

Goodram ,

Z goodram były problemy na płytach Gigabyta. Podobno rozwiązanie w nowszych wersjach biosu - ale kto będzie od razu flashował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 16:36, Clegan napisał:

Podobno rozwiązanie w nowszych wersjach biosu
- ale kto będzie od razu flashował ?

No niestety, pawda jest taka że na trzeciej nową płytej głównej trzeba zmieniać BIOS zanim komp pójdzie do klienta. Przypadki kiedy płyta nie obsługuje ŻADNEGO z dostępnych w sprzedaży procesorów i co drugiej kości pamięci wcale nie należą do wyjątków, a po upgrade biosa przeważnie jest już OK.
Klient tego nie zrobi, bo jak mu płyta nie wystartuje z prockiem który kupił to przecież nie ma pod ręką czegoś na czym działa ;)
Za szybko idzie ten postęp, a płyty prawie zawsze trafiają do sprzedaży z biosem "first release" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się