Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Kiedyś tu zaglądałem i przeczytałem posta że ktoś składa kompy na zamówienie tzn. żebym wiedział co kupić ... to takie coś było. Może ktoś by mi złożył dobrego kompa do gier?? Bo mam ochote na nowego a się na tym nie znam więc daje profesjonalistom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 10:15, Doreczek napisał:

Kiedyś tu zaglądałem i przeczytałem posta że ktoś składa kompy na zamówienie tzn. żebym wiedział
co kupić ... to takie coś było. Może ktoś by mi złożył dobrego kompa do gier?? Bo mam ochote
na nowego a się na tym nie znam więc daje profesjonalistom :P


A może byś podał sume chociaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem wśród forumowiczów, że bardzo często mają oni kartę z serii 7600 od Nvidii. Czyżby nowy 6600 GT się pojawił. Ja również posiadam taka kartę pod AGPx8 i przesiadka z 5200FX na 7600GS zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zauważyłem prawie 4 krotny skok jakościowy. Karta naprawdę wymiata a kosztowała mnie 439 zł. To naprawdę rozsądny zakup polecam wszystkim, którym marzy się tania wymiana karty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 10:45, YahooPL napisał:

Zauważyłem wśród forumowiczów, że bardzo często mają oni kartę z serii 7600 od Nvidii. Czyżby
nowy 6600 GT się pojawił. Ja również posiadam taka kartę pod AGPx8 i przesiadka z 5200FX na
7600GS zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zauważyłem prawie 4 krotny skok jakościowy. Karta
naprawdę wymiata a kosztowała mnie 439 zł. To naprawdę rozsądny zakup polecam wszystkim, którym
marzy się tania wymiana karty ...

Gdybyś dołożył jeszcze 250zł lupił byś 7600GT i też byś zauważył dużą różnice :) BTW w 2007 Galaxy ma zamiar wypuścić nowe grafiki na AGP...czyżby 7900 na AGP ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 10:51, Dead-pl napisał:

Gdybyś dołożył jeszcze 250zł lupił byś 7600GT i też byś zauważył dużą różnice :) BTW w 2007
Galaxy ma zamiar wypuścić nowe grafiki na AGP...czyżby 7900 na AGP ??


Nie obraziłbym się tylko tak do 800zł i mogę pomyśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 10:59, YahooPL napisał:

> Gdybyś dołożył jeszcze 250zł lupił byś 7600GT i też byś zauważył dużą różnice :) BTW w
2007
> Galaxy ma zamiar wypuścić nowe grafiki na AGP...czyżby 7900 na AGP ??

Nie obraziłbym się tylko tak do 800zł i mogę pomyśleć :)


Jeśli już będzie 7900 na AGP to cena będzie w okolicy 1tyś. :/ a to już nieopłacalna suma jak na AGP...lepiej już zmienić proc+mobo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 11:03, Dead-pl napisał:

Jeśli już będzie 7900 na AGP to cena będzie w okolicy 1tyś. :/ a to już nieopłacalna suma jak
na AGP...lepiej już zmienić proc+mobo ;)


Jeszcze takie pytanie czy jak się zmienia płyte główną to trzeba zrobić formata ??? Coś mi tak tatuś gadał jak byłem mały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 11:07, YahooPL napisał:

> Jeśli już będzie 7900 na AGP to cena będzie w okolicy 1tyś. :/ a to już nieopłacalna
suma jak
> na AGP...lepiej już zmienić proc+mobo ;)

Jeszcze takie pytanie czy jak się zmienia płyte główną to trzeba zrobić formata ??? Coś mi
tak tatuś gadał jak byłem mały :)


No niekoniecznie formata...przeinstalowanie windy pomaga...choć format jest bazpieczniejszy i zalecany. Dlatego własnie robi się oddzielną partycje na system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda że jak zainstalowałem oryginalnego Windowsa XP i po wymianie płyty głównej może mi nie chodzic windows bo w płycie głównej jest cos zakodowane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 13:16, boduczek napisał:

A czy to prawda że jak zainstalowałem oryginalnego Windowsa XP i po wymianie płyty głównej
może mi nie chodzic windows bo w płycie głównej jest cos zakodowane??


Oryginalny tzn. jaki? Jeśli kupowałeś go samego, i masz licencje do windowsa, to możesz go gdzie chcesz instalować, byleby naraz chodziła max 1 kopia...
Jeśli masz dołączony do komputera, to na 90% taka instalacja niekoniecznie będzie legalna (nie jestem do końca pewien) ale praktycznie na pewno da się zainstalować, i powinni ci to zarejestrować... (oem to się nazywało?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ten problem, kupuje kompa i mam zamiar zainstalowac swoja wersje oem na nowym, ten komp z ktorego pisze pojdzie na zlom wiec... ktos wie co nie co na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 13:35, PirO 17 napisał:

> A czy to prawda że jak zainstalowałem oryginalnego Windowsa XP i po wymianie płyty głównej

> może mi nie chodzic windows bo w płycie głównej jest cos zakodowane??

Oryginalny tzn. jaki? Jeśli kupowałeś go samego, i masz licencje do windowsa, to możesz go
gdzie chcesz instalować, byleby naraz chodziła max 1 kopia...
Jeśli masz dołączony do komputera, to na 90% taka instalacja niekoniecznie będzie legalna (nie
jestem do końca pewien) ale praktycznie na pewno da się zainstalować, i powinni ci to zarejestrować...
(oem to się nazywało?)

Tak kupilem go osobno, czyli jak go na nowo zainstaluje w ulepszonym kompie nic sie nie stanie??
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 14:25, boduczek napisał:

Tak kupilem go osobno, czyli jak go na nowo zainstaluje w ulepszonym kompie nic sie nie stanie??
Pozdrawiam


Nie powinno, masz własną licencje na windowsa, i możesz ją instalować gdzie chcesz, byle by nie chodziło kilka kopii na raz... Czyli jeśli na starym kompie nie będzie windowsa, to może on legalnie być używany na nowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 14:25, boduczek napisał:

Tak kupilem go osobno, czyli jak go na nowo zainstaluje w ulepszonym kompie nic sie nie stanie??
Pozdrawiam


O ile wiem da sie to obejsc trzeba tylko zadzwonic do polskiej siedziby microsoftu powidzies ze ci płyta poszła i wymieniłeś na nową ale komp te sam głównie to chodzi o aktualizacje bo winda ci sie powinna sama zainstalowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem, zę OEM jest to wersja przypisana do danej łyty głównej wiec całego kompa możesz modernizować, ale gdy zmienisz płytę główną...to trzeba by noweg windowsa zainstalować...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 14:40, Runa napisał:

> Tak kupilem go osobno, czyli jak go na nowo zainstaluje w ulepszonym kompie nic sie nie
stanie??
> Pozdrawiam

O ile wiem da sie to obejsc trzeba tylko zadzwonic do polskiej siedziby microsoftu powidzies
ze ci płyta poszła i wymieniłeś na nową ale komp te sam głównie to chodzi o aktualizacje bo
winda ci sie powinna sama zainstalowac!

Ale przecież jak bym zainstalował tylko na jednym komputerze to do czego mieli by się przyczepić??
Przeciez ani to nie jest przestepstwo ani kradzież tylko instaluje system operacyjny na innym komputerze9tzn:z powymienianymi cześciami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się