Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Pamiętacie mnie - to ja ;-)... ten "spec" od ramu...

Choć to dziwne zebrałem dużo, dużo więcej kasy niz się spodziewałem i doszedłem do wniosku, że wreszcie mnie stać na monitor LCD!

Dlatego proszę o doradzenie monitora 17/19 cali w cenie ok. 1500zł dla graczy. Preferowałbym 19 ale nie wiem czy w tej cenie da się porządną 19 dla gracza dostać.

Od razu prosiłbym o wyjaśnienie plotki... a mianowicie słyszałem, że monitory LCD 19 i 17 chodzą w dedykowanej roździelczości 1280x... i uruchomienie ich w 1024x... powoduje znaczne pogorszenie jakości obrazu. Prawda to czy fałsz?

Z góry dzięki za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2005 o 23:31, Keroth napisał:

Dlatego proszę o doradzenie monitora 17/19 cali w cenie ok. 1500zł dla graczy. Preferowałbym
19 ale nie wiem czy w tej cenie da się porządną 19 dla gracza dostać.


Raczej 17 i np. IIYAMA H431S lub X436S, albo jeśli chcesz 3letnią gwarkę na ZeroBadPixel to jakiś Philips.

Dnia 17.12.2005 o 23:31, Keroth napisał:

Od razu prosiłbym o wyjaśnienie plotki... a mianowicie słyszałem, że monitory LCD 19 i 17 chodzą
w dedykowanej roździelczości 1280x... i uruchomienie ich w 1024x... powoduje znaczne pogorszenie
jakości obrazu. Prawda to czy fałsz?


Ogólnie prawda, ale czy obraz aż tak gorszy???

Dnia 17.12.2005 o 23:31, Keroth napisał:

Z góry dzięki za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RobeN ma racje. To prawda. Ale nie ma to wiekszego znaczenia. Pulpit windy i tak bedziesz mial w 1280x1024, a nizsze rozdzialki w grach. Beda one przeskalowane, ale nie razi to zbytnio oczu, o ile, wogole jest to zauwazalne (zalezy w duzym stopniu od gry). Za to, praca w windzie z nizszymi rozdzialkami niz nominalna, to prawdziwa rozpacz... Wszystko duze, nieostre, napisy lekko rozmazane ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 00:33, Widek napisał:

A może ktoś z was zna sie na głośnikach i doradzi mi coś w cenie maks do 250 zł?:) Fajnie jakby
to 5.1 były;p


Osobiście polecam Creative Inspire™ P5800 5.1 retail:) Są w cenie 250zł a grają świetnie!:) Przyznaję że jak grały na zintegrowanej karcie muzycznej przez 5 dni było fajnie.. Ale gdy kupiłem SB Audigy 2 to różnica jest spora, nawet bardzo;) Bas wyraźniejszy czystrzy, jak i cały dźwięk, lepsza i łatwiejsza konfiguracja tych głośników:) za te pieniądze to wymiatają:) hehe:) Polecam do nich SB live lub Audigy! Dopieo wtedy można usłyszeć na co je stać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 01:32, Widek napisał:

uaaa czyli bede musiał jeszcze kupic karte dzwiękową :( , za 100 zł chyba juz cos dobrego znajde
?



kazda karta creative jest lepsza od zintegrowanych. ja mam sb live 5.1 podpiete pod wierze sony, karte kupilem ladne pare lat temu, nastepna zmiana bedzie na x-fi :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a slyszal moze o tzw. HDA montowanych w plytach na procki Intela?? i uwazalbym z tym stwierdzeniem ze kazdy creative lepszy od integry... niektóre MSI mają na pokładzie SB Live! 5.1 a creative nie zaczal sie od live - sa jeszce modele typu SB 128 :-) a tak powaznie mysle ze karta dzwiekowa w obecnych plytach glownych i to KAZDA est full wypas - jesli jest 8-kanalowa to mozesz byc pewny jakosci, 6-kanalowki sa tesz ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 01:46, metalli napisał:

a slyszal moze o tzw. HDA montowanych w plytach na procki Intela?? i uwazalbym z tym stwierdzeniem
ze kazdy creative lepszy od integry... niektóre MSI mają na pokładzie SB Live! 5.1 a creative
nie zaczal sie od live - sa jeszce modele typu SB 128 :-) a tak powaznie mysle ze karta dzwiekowa


:) nie slyszalem bo intel jest "be" :) zakladam ze osoba ktora pytala o glosniki czegos takiego nie ma a jeszcze nie slyszalem zintegrowanej która by nie "szumiala".

Dnia 18.12.2005 o 01:46, metalli napisał:

w obecnych plytach glownych i to KAZDA est full wypas - jesli jest 8-kanalowa to mozesz byc
pewny jakosci, 6-kanalowki sa tesz ok...


ja mam plyte gigabyte, zintegrowana 8 kanałow i po pierwszym sluchaniu zamontowalem na nia starego live...

ze zintegrowanych rzeczy toleruje tylko sieciowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 02:08, gmx napisał:

:) nie slyszalem bo intel jest "be" :) zakladam ze osoba ktora pytala o glosniki czegos takiego
nie ma a jeszcze nie slyszalem zintegrowanej która by nie "szumiala".

czyli ja nie na temat... hihi jak zwykle ;-) a tak wogóle poziom szumu zależy od ustawień m.in. otoczenia, ilości głośników, itp...

Dnia 18.12.2005 o 02:08, gmx napisał:

ja mam plyte gigabyte, zintegrowana 8 kanałow i po pierwszym sluchaniu zamontowalem na nia
starego live...

pewnie kwestia przyzwyczajenia a nie jakosci ;-)

Dnia 18.12.2005 o 02:08, gmx napisał:

ze zintegrowanych rzeczy toleruje tylko sieciowki :)

w takim razie jak zainstalowales OS (zintegrowany kontroler IDE), do czego podłączyłeś mysz (zintegrowane PS2) itp.?? ok potraktuj to jako żart... chcę spać a dziecko płacze :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 00:33, Widek napisał:

A może ktoś z was zna sie na głośnikach i doradzi mi coś w cenie maks do 250 zł?:) Fajnie jakby
to 5.1 były;p

musialbys sie najpierw zastanowic czy warto 5.1 brac:
1. masz miejsce na odpowiedni rozstaw??
2. karta obsłuży?? (jesli nie - dodatkowe koszty)

i wtym ujecieu nie lepiej wziosc jakies DOBRE glosniki 2.1?? Polcealbym tutaj Logitechy jakoweś...

www.komputronik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 02:14, metalli napisał:

a tak wogóle poziom szumu zależy od ustawień m.in.
otoczenia, ilości głośników, itp...


akurat myslalem o niezlych słuchawkach :) ze zintegrowanych po prostu nie podoba mi sie jakosc dzwieku.

Dnia 18.12.2005 o 02:14, metalli napisał:

> ze zintegrowanych rzeczy toleruje tylko sieciowki :)
w takim razie jak zainstalowales OS (zintegrowany kontroler IDE), do czego podłączyłeś mysz
(zintegrowane PS2) itp.?? ok potraktuj to jako żart... chcę spać a dziecko płacze :->


ja mam od tygodnia szczeniaka - ma gupi zwyczaj budzenia sie w nocy i wycia - ostatniej nocy spalem w słuchawkach :) tez bym sie chcial kiedys wyspac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 02:27, gmx napisał:

akurat myslalem o niezlych słuchawkach :) ze zintegrowanych po prostu nie podoba mi sie jakosc
dzwieku.

mysle ze to kwestia ustawien...

Dnia 18.12.2005 o 02:27, gmx napisał:

ja mam od tygodnia szczeniaka - ma gupi zwyczaj budzenia sie w nocy i wycia - ostatniej nocy
spalem w słuchawkach :) tez bym sie chcial kiedys wyspac :)

kuna a siedzimy przed kompami... ale znas tatusie... :-) chlopak czy dziewczynka?? u mnie kobieta :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 02:31, metalli napisał:

kuna a siedzimy przed kompami... ale znas tatusie... :-) chlopak czy dziewczynka?? u mnie kobieta
:->


ehmm :) szczeniak w znaczeniu doslownym :) ale "chlopczyk" :) nie wiem tylko czy jest mniej klopotu niz z dzieckiem - nie trzeba moze zmieniac pieluch ale dziecko przynajmniej nie gryzie kabli i po nogach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary nioe jestem poczatkujacy i wiem czy 5.1 nadawaly sie do mojego kompa:) A plyta 6 kanałowa i jak najbardziej to obsluguje, po komputtroniku juz dawnmo chodzilem ale jak patrze niektore glosniki maja naptrzykklad takie oceny 9 , 3 ,1 ,10, 5 to nie wiem komu wierzyc:) a na rozstaw tez bylo by miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się