Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2008 o 14:35, Piotrek K. napisał:

A propos dyskow:

Czy rzeczywiscie dyski ''SAMSUNG 320 GB, 16 MB, SATA II - HD321KJ'' sa tak ciche?
Bo dzis czytalem jakas recenzje i autor skarzyl sie wlasnie na duza glosnosc. Moze to jakis
wyjatek potwierdzajacy regule?

nie mam doswiadczenia z tym dyskiem , ale tu masz recenzje
http://www.silentworks.pl/index.php?name=Sections&req=viewarticle&artid=11&page=1
wynika z niej ze sa w miare ciche, glownie w trybie idle; jezeli dysku uzywasz tylko do backup-ow a nie biezacej pracy to nie zawracalbym sobie tym w ogole glowy. Generalnie jednak lepiej brac imo dyski Seagate lub WD niz Samsunga

Dnia 20.01.2008 o 14:35, Piotrek K. napisał:

No i pytanie drugie - w przyszlosci planowalbym wymiane dysku w lapku. Da sie przeniesc partycje
recovery na inny dysk? Bo jak nie, to lipa ;/...

pewnie jakos sie da, ale po co? sam nigdy nie korzystam z takich bajerow jak partycje recovery bo to utrudnianie sobie zycia. W typowym przypadku chcesz backupowac nie tylko system i sterowniki tylko caly system lacznie z wszystkimi plikami na danym dysku. Do tego celu masz do wyboru sporo programow, najlepszym z nich jest Acronis True Image, jest dobrze skalowalny i niezawodny. Kosztuje przystepnie a czesto dodaja go do dyskow Seagate lub Maxtor, poszukaj. Od biedy mozna wziac inny program taki jak Norton Ghost jak masz pod reka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak chwilowo wrócę do tego czy core 2 duo są lepsze od core 2 quad.
Na chwilę obecną lepsze są duo bo możne je bardziej wykręcić i wydajność jest wyższa.
Ale jest już coraz więcej aplikacji czerpiących pełnymi garściami z 4 rdzeni. Najlepszym
przykładem jest Unreal Tournament III, w którym 4 rdzeniowe procy mają nawet o kilkadziesiąt lepszą
wydajność od 2 rdzeniowców
http://pclab.pl/art30000-5.html
tam na dole tej strony są testy w UT III.
Zobaczcie jaka jest przewaga quadów nad duo.

I jeszcze sprawa z jakiej firmy wziąć GF8800 GTS 512MB. I z tego co patrzyłem
to Asusa TOP ma najwyżej wykręcone zegary.

No i chipset X38... Poczekam na X48 ;D


P.S Słabością nForców jest słaba kompatybilność z pamięciami, problemy z biosem, że czasami jak się
kupi jakąś płytę z nForcem na premierze to nawet nie idzie ruszyć z miejsca jak coś się płycie nie podoba.
No i są dosyć awaryjne... jak fiaty ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>No i pytanie drugie - w przyszłości planowałbym wymianę dysku w lapku. Da sie przenieść partycje recovery na >inny dysk? Bo jak nie, to lipa ;/...
Z reguły taką partycję można powielić na płyty DVD ( poprzez program dostarczony przez producenta lapka ) więc tym bym się nie przejmował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za artykul. Czegos takiego wlasnie szukalem :-). Co do Seagate''a to bracholek ma jakis i jak sie wkreci na obroty to az nieprzyjemnie jest. Pomogl by na pewno jakis system wyciszajacy, ale ten raczej do kieszeni zewnetrznych nie pasuje, wiec szukam dysku w ktorym takie przypadki sa najrzadsze. A z tego co zdolalem wyczytac roznych opinii ostatnia seria (7200.10) Barracud ma wiele do zyczenia jesli chodzi o glosnosc i wpadanie w wibacje. Ciekawe jak sie beda 7200.11 zachowywac ;). WD tez jakos super ciche nie sa - predkosci maja super, ale, jak juz pisalem, na tej mi nie zalezy zbytnio...

Dnia 20.01.2008 o 14:47, dobrakos napisał:

sam nigdy nie korzystam z takich bajerow jak partycje recovery bo to utrudnianie sobie zycia.

Jakbym mial Windowsa Xp na plytce i mogl go zainstalowac w kazdym miejscu i czasie, to nie byloby problemu. Jednak z tego wzgledu, ze mam Viste to nie bardzo moge sobie kasowac ta partycje. Dlatego sie pytam czy jest sposob na jej przeniesienie ;)...


>>> blacklio2
Dzieki, postaram sie cos poszukac u siebie ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 16:07, MLODY2K6 napisał:

ale UT to tylko jeden tytul ktory nibyy korzytsa z dobrodziejstw QUADÓW.

jelsi chodzi o 8800GTS 512 to polecam wersje EVGA 8800GTS SSC EDITION


Tak. Ale dlaczego nie Asus, którego zegary są taktowane wyżej a oprócz tego to wszystko to samo?
Jaka jest różnica jeszcze w tych układach?


Poza tym teraz coraz więcej gier będzie korzystało z dobrodziejstw quadów.
Tak samo kiedyś niewiele gier korzystało z dobrodziejstw duo. Pamiętam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Róznica jest przedewszystkim w jakosci wykonania produktow. Sam posiadam karte od EVGA i nie kupie karty zadnego innego producenta. Naprawde jakosc wykonia/gwarancja/wydajnosc to same superlatywy w wypadku tej firmy. Nie zapominac nalezy oczywiscie o malo popularnym ZOTACU lecz tez bardzo dobrym noi BFG i XFX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdz mi gre ktora ukaze sie nie dlugo i bedzie korzystac z quadow. Wiesz jaka zadna. Wiekszosc gier ktore ukaza sie jeszcze przez poltora roku beda robione na UNREAL ENGINE 3 i CRY ENGINE 2 a te silniki nie wspieraja natywnie QUADOW. Wogole popatrz sobie ile w zasadzie aplikacji korzysta z 2 rdzeni a nie wspominajac o 4 rdzeniach.

Jesli tak naprawde mi nie wierzysz to zapraszam ci do testu mojego E6750 i twojego przyszlego Q6600. Powiem tyle ile recenzani Quad jest nie oplacalny poczytaj sobie:

http://www.tomshardware.co.uk/Intel-E6750-Q6600-MSI-Gigabyte,review-29731.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiecie mi ile na Allegro żądać za te częci? (każdy myślnik osobno sprzedaję)
- gigabyte ga-7vax kt400 + amd athlon xp (palomino)1700+ ~1,47ghz
- gigabyte radeon r9000 64mb 128bit
- 256 mb ram ddr pc3200 [200mhz] + 256 mb ram ddr pc2700 [166mhz]
- megabajt mgb 300atx
- modem pentagram diablo 56i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 12:34, Szympek napisał:

Hmm kolejne pytanko :p. Który dysk jest lepszy?:


Z Samsungiem daj sobie od razu spokój. Zbyt duża awaryjność. Chyba, że nie wzruszy Cię sytuacja, kiedy po 3 miesiącach używania dysk padnie i stracisz dane. Tym bardziej, że Samsung wypina się pewną częścią ciała na klientów w takich sytuacjach. Zdecydowanie weź albo Seagate albo WD Caviar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 16:25, Piotrek K. napisał:

WD tez jakos super ciche nie sa - predkosci maja super, ale, jak juz pisalem, na tej mi nie zalezy zbytnio...


W trakcie pracy WD słyszalny jest charakterystyczny "chrobot". Ten typ tak ma. Seagate w wielu przypadkach ma dyski wydające co pewien czas metaliczne zgrzyty. To ponoć przypadłość możliwa do wyeliminowania za pomocą oprogramowania dostępnego na stronie Seagate. Mnie osobiście nie chciało się bawić więc oddałem dysk do reklamacji i wziąłem WD. Mimo wszystko jest bardziej cichy. No chyba, że akurat tak trafiłem...

Dnia 20.01.2008 o 16:25, Piotrek K. napisał:

Jakbym mial Windowsa Xp na plytce i mogl go zainstalowac w kazdym miejscu i czasie, to nie
byloby problemu. Jednak z tego wzgledu, ze mam Viste to nie bardzo moge sobie kasowac ta partycje.
Dlatego sie pytam czy jest sposob na jej przeniesienie ;)...


A próbowałeś robić backup systemu (ten windowsowy)? Z tego co wiem każdy nowy laptop przy pierwszym włączeniu oferuje zrobienie takiej kopii. Od użytkownika zależy czy to zrobi czy też nie.

Przy okazji - z Samsungiem daj sobie spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 16:33, lordrafalf napisał:

Tak. Ale dlaczego nie Asus, którego zegary są taktowane wyżej a oprócz tego to wszystko to
samo? Jaka jest różnica jeszcze w tych układach?


Różnica jest taka, że EVGA robi karty fabrycznie podkręcone. Akurat wersja SSC ma o sporo podniesione zegary pamięci i procesora podniesione w stosunku do zegarów referencyjnych, które prezentuje Asus w swoim modelu. 700MHz/2000MHz to trochę więcej niż referencyjne 500MHz/1500MHz. Do zapoznania się link:

http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=512-P3-N806-AR

Poza tym w przypadku EVGA masz dwa programy, nazwijmy je "lojalnościowymi". Pierwszy umożliwia wymianę karty na wyższy model jedynie za dopłatą różnicy w cenie w terminie 3 miesięcy od zakupu karty.
Drugi polega na udzieleniu 10-letniej gwarancji po bezpłatnym zarejestrowaniu Twojej karty w bazie EVGA.com. Znasz jeszcze jakąś firmę, która daje 10 lat gwarancji?

Dnia 20.01.2008 o 16:33, lordrafalf napisał:

Poza tym teraz coraz więcej gier będzie korzystało z dobrodziejstw quadów.
Tak samo kiedyś niewiele gier korzystało z dobrodziejstw duo. Pamiętam ;]


Jeszcze długo, długo na to poczekasz. A kiedy nadejdzie czas wykorzystania 4 rdzeni na rynku będą procesory o niebo wydajniejsze od obecnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 19:09, mrosi napisał:

> /.../ Znasz jeszcze jakąś firmę, która daje 10 lat gwarancji? /.../

Nie znam. A Ty znasz gracza, który gra dziesięć lat na tej samej karcie? Co tam karta. Znasz gracza, który ma cokolwiek ze starego, dziesięcioletniego komputera po za blaszaną obudową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 19:36, dawidos170 napisał:

Panowie pytanie do znawców biosa gigabyte - gdzie w nim zmienia się dzielniki pamięci ? bo
nie umiem go znaleźć w moim biosie pod P31


w glownym menu nacisnik CTRL + F1 wtedy uyruchamiasz zaawansowane opcje plyty glownej i to bedzie chyba osttani zakladka po lewej od dolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 19:40, MLODY2K6 napisał:

> Panowie pytanie do znawców biosa gigabyte - gdzie w nim zmienia się dzielniki pamięci
? bo
> nie umiem go znaleźć w moim biosie pod P31

w glownym menu nacisnik CTRL + F1 wtedy uyruchamiasz zaawansowane opcje plyty glownej i to
bedzie chyba osttani zakladka po lewej od dolu


Ave Młody - chwała Ci jak zadziała ;) Bo mnie nie powiem co strzela z dzielnikiem 1:2 :wrrr: A więc 2.8 dzisiaj pęknie na procu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 19:01, mrosi napisał:

Seagate w wielu przypadkach ma dyski wydające co pewien czas metaliczne zgrzyty.

Ehh... przypadloscia jest tez to, ze zdarzaja sie Seagate''y wpadaja w nieprzyjemne wibracje ;/. I badz tu madry. Albo awaryjnosc albo glosnosc albo duza temperatura. Chyba jednak bede musial postawic na to drugie :/, bo pierwsze wazne, a trzecie przy krotkiej pracy nie powinno byc problemem...
No nic - w takim razie padnie na cos z tej listy:
http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=WD+WD2500AAKS
http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3250820A
http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3250410AS
Jeszcze z ranca zobacze, ktory dysk u bracholka tak halasuje. Moze cos mi z listy Seagate''ow odpadnie ;)...

Dnia 20.01.2008 o 19:01, mrosi napisał:

A próbowałeś robić backup systemu (ten windowsowy)?

Jak sobie przegram wszystko gdzie indziej to sobie postawie system na nowo i wtedy bede kombinowal ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 19:54, DJ Danielus napisał:

Bierz WD AAKS - jest tańszy, a o podobnej wydajności.

Wydajnosc mnie nie rusza ;). Bardziej glosnosc...

Dnia 20.01.2008 o 19:54, DJ Danielus napisał:

Ten środkowy (Seagate) jest na ATA, a więc odpada... (no chyba, że do starego PC).

Wiem, ale kieszen obsluguje ATA albo SATA. Teraz tylko szukam testow glosnosci tych dwoch dyskow, by sprawdzic czy jest jakas roznica ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się