Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2008 o 22:03, Idzikowski6 napisał:

A mnie się wydawało, że taki teścik do sprawdzania czy nam gry odpalą to już baaaaaardzo
dawno był :-))))))

Ps. Całkiem miła obudowa, w sumie jak wybierałem swoją to postawiłem ostatecznie na wielkość
i funkcjonalność dlatego mam Chiefteca tower''a, fota poniżej. Ale nie powiem, fajnie
czasem byłoby mieć okienko na wnętrze sprzętu :D Tylko, że mi się popewnym czasie takie
rzeczy nudzą i aż prosi się o zakrycie czymś tego okienka :D



mnie sie nie podoba. Mialem cheiftca ale to byl midi tower i byl 4 razy ladniejszy. Nie wiem czemu ale te chieftki duze nie sa za ladne.

Oto moja byla buda a to terazniejsza. jest roznica :D

20080202082835

20080202082949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakim napięciem powinny pracować moje pamięci(Geil 2x1GB PC6400 800mhz CL5)? Teraz pracują na 1.8v, ale słyszałem, że większość pamięci lepiej pracuje na 2.1v. Więc jak jest z moimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 08:29, MLODY2K6 napisał:

mnie sie nie podoba. Mialem cheiftca ale to byl midi tower i byl 4 razy ladniejszy. Nie
wiem czemu ale te chieftki duze nie sa za ladne.


Co kto lubi :D Ja stawiam na łatwość obsługi, jakość wykonania i bardzo dobrą wentylacje :-)

Dnia 02.02.2008 o 08:29, MLODY2K6 napisał:

Z jakim napięciem powinny pracować moje pamięci(Geil 2x1GB PC6400 800mhz CL5)? Teraz pracują na 1.8v,
ale słyszałem, że większość pamięci lepiej pracuje na 2.1v. Więc jak jest z moimi?


Jeśli są to Black Dragony to z tego co wiem pracują w przedziale od 1.9v do 2,5v. Tak podaje przynajmniej producent w specyfikacji.


Ps. Wróciłem z giełdy komputerowej, pospisywałem ceny tak jak mówiłem i wrzucę je w tabeli na GS''a ale jakoś bardziej wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 12:39, Traju napisał:

Z jakim napięciem powinny pracować moje pamięci(Geil 2x1GB PC6400 800mhz CL5)? Teraz
pracują na 1.8v, ale słyszałem, że większość pamięci lepiej pracuje na 2.1v. Więc jak
jest z moimi?


Jak stabilnie pracuja to zostaw na AUTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 15:04, kaganiec napisał:

W Phenomach jak jest B3 Stepping - to co to oznacza? I co oznacza dodana 50 (np. 9550)?


Pierwsze wersje Phenoma miały błąd związany z modułem TBL (buforowanie tablicy stron pamięci RAM). Natomiast procesory w rewizji B3 stepping K10 mają być tego błędu pozbawione. Chyba tak w skrócie to wygląda :D

http://www.hs.pl/fullnews.php?id=549&t=amd-stepping-b3-gotowy

A co do liczb - te z końcówką 50 są już w nowej rewizji, uwolnione od błedów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho... Już widać w sklepach Asus Strikera II Formula nf780i,
a na horyzoncie Asus Rampage Formula X48.
Która będzie lepsza wydajnościowo wg Was?
Szczerze mówiąc nie chce mi się czekać na X48,
bo nf780i też dobry... ale jakby były jakieś problemy
z biosem to wole nie ryzykowac ;]
Pamięci i proca raczej bede podkrecal...
Na pewno chce płytę z serii ROG, bo w oprogramowaniu
jest takie coś użytecznego co automatycznie ustawia
np. timingi i napięcie jak się ustawi taktowanie pamięci.
I wtedy można spokojnie spróbować zejść z timingami.
Nie wiem czy coś takiego jest w innych płytach, ale mój
kolega z R.O.Ga jest bardzo zadowolony. Zwłaszcza, że niespecjalnie
lubi podkręcać (jak ja), a szkoda nie wydobyć C2D i DD2 ich mocy, które
producenci ukryli w nich.


I jeszcze jest sprawa monitora. Chciałem wymienić
na jakąś 20.1" (mam teraz 17"), ale jak zobaczyłem proporcje
to mi się odechciało... I nie wiem czy nie lepsza do gier 19".

20080202160303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 16:03, lordrafalf napisał:

I jeszcze jest sprawa monitora. Chciałem wymienić
na jakąś 20.1" (mam teraz 17"), ale jak zobaczyłem proporcje
to mi się odechciało... I nie wiem czy nie lepsza do gier 19".


Co do Mobo to nie podpowiem bo ja bym żadnej nie wziął, ze względu, iż nowy chipset nie jest mi do niczego potrzebny. Asus Striker kosztuje ogrom kasy, a opinie są bardzo podzielone na jego temat.

Co do monitora, to zależy ile masz do wydania, ja na twoim miejscu brałbym 22 cale panorame, rozdzielczość 1680x1050 i gra się naprawdę cudownie ;-)


Ps. Wcześniej ktoś był ciekaw premier nowych Phenomów w rewizji B3. AMD dzisiaj podało oficjalnie daty (mniej lub bardziej przybliżone). Tabelki z zestawieniem CPU 4 i 3 - rdzeniowych poniżej.

20080202165158

20080202165226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wejdę wam w temat :D

Co do moich poszukiwań coolerka dowiedziałem się, że Scythe Ninja Plus rev.B jak i Mugen (Infinity) będą pasować na moją MOBO XD (P5B Deluxe).
Linki dla ciekawych:
http://www.scythe-usa.com/support/cpu/008/Asus-Infinity.html
http://www .scythe-usa.com/support/cpu/002/NinjaRev.B775socketinstalltaiontip.html

Tak więc decyzja myślę oczywista: MUGEN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może posiada procesor Intela E8200 i przetaktowywał go? Interesuje mnie kwestia, jak sprawuje się fabryczny cooler (boxowy) bo z tego co pogadałem trochę z ludźmi to zapewniają, iż nie grzeje się ten procek zbytnio więc do przetaktowania go z 2,66 GHz do 3,5 GHz nie potrzeba nic poza coolerem boxowym ... ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor najbardziej opłaca się kupić w cenie do 300 złotych? Wiem, że za tą cenę nie kupię demona szybkości, zależy mi aby był dwurdzeniowy i z socketem 775 z rodziny Intela. Chodzi mi aby przelicznik jakość/cena był jak najwyższy ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 10:07, milten6 napisał:

Jaki procesor najbardziej opłaca się kupić w cenie do 300 złotych? Wiem, że za tą cenę
nie kupię demona szybkości, zależy mi aby był dwurdzeniowy i z socketem 775 z rodziny
Intela. Chodzi mi aby przelicznik jakość/cena był jak najwyższy ^^.


E2140 i OC do 3.0 Ghz albo 2160 i spokojne 3.2 na wiatraku za 60 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ofertę jednego sklepu zauważyłem w podobnej cenie procesor Intel Pentium D z taktowaniem 3.00 GHz. Czy Dual Core jest wydajniejszy niż Pentium D? No i czy lepiej kupić w podobnej cenie procesor z niższym taktowaniem z serii Dual Core czy z większym taktowaniem z serii Pentium D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 16:52, Idzikowski6 napisał:

> I jeszcze jest sprawa monitora. Chciałem wymienić
> na jakąś 20.1" (mam teraz 17"), ale jak zobaczyłem proporcje
> to mi się odechciało... I nie wiem czy nie lepsza do gier 19".

Co do monitora, to zależy ile masz do wydania, ja na twoim miejscu brałbym 22 cale panorame,
rozdzielczość 1680x1050 i gra się naprawdę cudownie ;-)


Heh - tak patrząc to najlepiej Sony Bravia Full HD ''42 i ma się jazdę ;) . Tak na serio jednak to proporcje ekranu czasem sprawiają nieco problemów jeśli są niestandardowe, także ja brał bym 19'' bo dużej różnicy nie będzie, a jak już to przy okazji polecam Nec MultiSync 90GX2 Pro bo daje bardzo fajny, "soczysty" obraz w grach, widać to dobrze np. W Gothic''u III :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 11:34, milten6 napisał:

Przeglądając ofertę jednego sklepu zauważyłem w podobnej cenie procesor Intel Pentium
D z taktowaniem 3.00 GHz. Czy Dual Core jest wydajniejszy niż Pentium D? No i czy lepiej
kupić w podobnej cenie procesor z niższym taktowaniem z serii Dual Core czy z większym
taktowaniem z serii Pentium D?


(sorry za post pod postem)

Bierz C2D - jest duża różnica w wydajności i w możliwościach OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pentium D to stara linia procesorów ustępująca architekturze Core2 pod względem wydajnościowym i prądożernym. To właśnie za jej czasów Athlon 64X2 dzierżył palmę pierwszeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 11:34, milten6 napisał:

Przeglądając ofertę jednego sklepu zauważyłem w podobnej cenie procesor Intel Pentium
D z taktowaniem 3.00 GHz. Czy Dual Core jest wydajniejszy niż Pentium D? No i czy lepiej
kupić w podobnej cenie procesor z niższym taktowaniem z serii Dual Core czy z większym
taktowaniem z serii Pentium D?


Już Ci koledzy powiedzieli :) Pentium D to hmm niewypał ;) Stary i obrywa od nawet najsłabszych DC sromotnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie...posiadam motherboard Asus a8n sli. Czy z tej płyty da się jeszcze coś wyciągnąć, opłaca się upgradować dokupując pamięci DDR i czy na niej będą działały najnowsze procki dwurdzeniowe?Czy lepiej kupić już nowszą płytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się