Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2008 o 20:49, blacklio2 napisał:

Taka kartę muzyczną proponuję, to jest to samo co Fatality ale bez X-Ramu
http://www.allegro.pl/item304994589_creative_x_fi_xtreme_music_gwar_12m_cy_f _vat_.html

Obudowę brałbym Thermalteka, odnośnie dysku 250GB lub 320 GB WD z serii AAKS, ewentualnie
Seagate 250GB ST3250410AS


ok thx za pomoc, ale robie jeszcze inaczej - po męczarniach ze sklepem internetowym apollo (co chwile czegoś nie było na magazynie :/) stwierdziłem, że zaniosę jutro do Sigmy listę i powiem, żeby mi to pościągali wszystko i chyba tak będzie najlepiej :) Czyli wszystko kończy się na:

Monitor LCD 22" iiyama ProLite E2201W-B1
Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-215DBK SATA OEM Black
Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4
Zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W
Procesor Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHz 6MB
Płyta Abit IP35
Karta GeForce 8800GT EVGA 512MB 256bit Superclocked +Crysis 512-P3-E802-AE
Karta Dźwiękowa X-Fi Xtreme Music
Dysk twardy WD AAKS 320GB
+
Jakaś Karta Sieciowa Wi-Fi
Jakaś Obudowa (nie mam dużych wymagań - co będzie w sklepie to wezmę i tyle...)
Jakiś Router ADSL Wi-Fi

No i na koniec chciałem podziękować za pomoc wszystkim gramowiczom, którym chciało się odpowiadać na moje pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 20:56, blacklio2 napisał:

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0
169 zł

Nie lepiej Patriot 2x1GB 800MHz CL4.0 EP LLK

Dnia 06.02.2008 o 20:56, blacklio2 napisał:

Karta graficzna:
EVGA GeForce 8800GTS SSC 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI
1239 zł

Taniej będzie Gigabyte GeForce 8800 GTS 512MB lub Asus GeForce 8800 GTS TOP 512MB za ok 1200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2008 o 21:12, uchal napisał:

> Karta graficzna:
> EVGA GeForce 8800GTS SSC 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI
> 1239 zł
Taniej będzie Gigabyte GeForce 8800 GTS 512MB lub Asus GeForce 8800 GTS TOP 512MB
za ok 1200zł


ale akurat w przypadku tej karty za 39 zl wiecej dostaje CRYSISA oryginal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze crysis to badziewna gra ;) wiec mozna zaoszczedzic te 39 zl i wydac je na gre o wiele ciekawsza niz tylko pokaz mozliwosci silnika graficznego i maksymalnie zasrypcone AI- juz nawet farcry mial lepsze AI niz kryzys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hm... ciekawy zestaw. 3300zł to dość duża suma, lecz rodzice z pewnością dołożą trochę pieniędzy. :)

Dzięki wielkie. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:44, morthi napisał:

tyle ze crysis to badziewna gra ;)

Sam nie wiem. We wszystkich recenzjach, które miałem okazje czytać zachwalano tą grę i wystawiano wysokie oceny. :]

Dnia 06.02.2008 o 21:44, morthi napisał:

wiec mozna zaoszczedzic te 39 zl

Wiesz, trochę głupio to brzmi. Zaoszczędzisz 39PLN i zapłacisz nie 3300zł tylko 3261zł. Przy takiej kwocie pieniędzy 39zł to naprawdę nie robi mi różnicy. :)

Dnia 06.02.2008 o 21:44, morthi napisał:

i wydac je na gre
o wiele ciekawsza

Sam nie wiem. Za 40zł raczej nie kupię czegoś lepszego... :)

Dnia 06.02.2008 o 21:44, morthi napisał:

niz tylko pokaz mozliwosci silnika graficznego i maksymalnie zasrypcone
AI- juz nawet farcry mial lepsze AI niz kryzys

AI takie zrombane? Kurcze, to faktycznie minus... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównaj ilość przetworników pomiędzy tymi kartami, niby związane jest to z brakiem podłączenie wewnętrznego o raz konsoli zewnętrznej i nie wiadomo czy coś więcej wycieli czy tylko to co wymieniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:44, morthi napisał:

tyle ze crysis to badziewna gra ;) wiec mozna zaoszczedzic te 39 zl i wydac je na gre
o wiele ciekawsza niz tylko pokaz mozliwosci silnika graficznego i maksymalnie zasrypcone
AI- juz nawet farcry mial lepsze AI niz kryzys


Widac ze nie masz zielonego pojecia o tej grze. Za 39 zeta to co on se za gre kupi?? Zadna fajna a tak to CRYSIS jest. Co do AI jestes w wielkim bledzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



> > Pamięć RAM:
> > OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0
> > 169 zł
> Nie lepiej Patriot 2x1GB 800MHz CL4.0 EP LLK
Ta sam a wydajność
> > Karta graficzna:
> > EVGA GeForce 8800GTS SSC 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI
> > 1239 zł
> Taniej będzie Gigabyte GeForce 8800 GTS 512MB lub Asus GeForce 8800 GTS TOP 512MB
> za ok 1200zł
Gigabyte taniej będzie ale czy wydajniej wątpię, Asus Top jest tylko dostępny w Agito a nie tam składałem cały zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:58, MLODY2K6 napisał:

Widac ze nie masz zielonego pojecia o tej grze. Za 39 zeta to co on se za gre kupi??
Zadna fajna a tak to CRYSIS jest. Co do AI jestes w wielkim bledzie


Co prawda,to offtop, ale:
a) od kiedy wartość gry mierzy się jej ceną?
b) Za 39 zł dostaniesz np. Dark Messiah''a, grę moim zdaniem dużo lepszą od Crysis''a - super grafika to nie wszystko.
Poza tym w tej cenie jest m.in Rise of Nations:Rise of Legends i Spellforce 2, czyli świetne strategie. Znajdzie się też coś dla fanów Hack''n''Slashy - Titan Quest. Ba, jest też Test Drive Unlimited - chyba jedyna ocena 10/10 w tym roku w CDA...A więc za 40 zł dostaniesz co najmniej kilka tytułów, które moim zdaniem wyprzedzają Crysis''a grywalnością o lata świetlne.
c) AI w Crysisie jest niezłe. Ale rzeczywiście Far Cry mu nie ustępował, a taki FEAR (kolejna gra dostępna za 40 zł) przewyższa go pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 07:51, ziptofaf napisał:

b) Za 39 zł dostaniesz np. Dark Messiah''a, grę moim zdaniem dużo lepszą od Crysis''a
- super grafika to nie wszystko.
Poza tym w tej cenie jest m.in Rise of Nations:Rise of Legends i Spellforce 2, czyli
świetne strategie. Znajdzie się też coś dla fanów Hack''n''Slashy - Titan Quest. Ba,
jest też Test Drive Unlimited - chyba jedyna ocena 10/10 w tym roku w CDA...A więc za
40 zł dostaniesz co najmniej kilka tytułów, które moim zdaniem wyprzedzają Crysis''a
grywalnością o lata świetlne.


10/10 dostało TDU ? Ktoś chyba po pijaku wystawiał ocenę albo jest skończonym kretynem. U mnie ta gra ledwo by 6 może 7 dostała.

Doczepiliście się Crysisa a gra jest bardzo dobra. Poza tym Zip co mi po jakimś Dark Messiah skoro nie każdy musi lubić ten gatunek ? tak samo jak strategie i h''n''s ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 07:51, ziptofaf napisał:

Co prawda,to offtop, ale:
a) od kiedy wartość gry mierzy się jej ceną?


ale tu nie chodzi o mierzenie wartosci gry w zaleznosci od Ceny.

Dnia 07.02.2008 o 07:51, ziptofaf napisał:

b) Za 39 zł dostaniesz np. Dark Messiah''a, grę moim zdaniem dużo lepszą od Crysis''a
- super grafika to nie wszystko.


Wiem bo mam ta gre

Dnia 07.02.2008 o 07:51, ziptofaf napisał:

Poza tym w tej cenie jest m.in Rise of Nations:Rise of Legends i Spellforce 2, czyli
świetne strategie.


akurat mi sie to nie podoba

Znajdzie się też coś dla fanów Hack''n''Slashy - Titan Quest. Ba,

No mam nadzieje ze masz do tego wszystkie 18 PATCHY I dziala ci bo tak bylo z ta gra ze miala bardzo duzo bugów

Dnia 07.02.2008 o 07:51, ziptofaf napisał:

jest też Test Drive Unlimited - chyba jedyna ocena 10/10 w tym roku w CDA...A więc za
40 zł dostaniesz co najmniej kilka tytułów, które moim zdaniem wyprzedzają Crysis''a
grywalnością o lata świetlne.


TDU strasznie monotonna jest dla mnie syf, strasznie sie zawiodlem na tej grze

Dnia 07.02.2008 o 07:51, ziptofaf napisał:

c) AI w Crysisie jest niezłe. Ale rzeczywiście Far Cry mu nie ustępował, a taki FEAR
(kolejna gra dostępna za 40 zł) przewyższa go pod tym względem.


Niewiem na jakiej podstawie wyciagasz takie wnioski moze to zalezy ile kto gra w gry. Ja sie juz w nie bawie 15 rok i wiem co jest naprawde dobre a co srednie. Nie powiem F.E.A.R dla mnie rewelacja jest ale gdyby go porownac z CRYSISEM to wybacz ale CRYSIS go zmiata z ziemi. Po za tym F.E.A.R jest za krotki a kazdy dodatek nie wnoscil nic nowego, plansze bardzo podobne do siebie i orbi sie monotonnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm muszę przyznać, że ciekawa kombinacja.
A co sądzisz o obudowach, które mają wentylator na przodzie?
U mnie puszka nie ma zbyt wiele miejsca zarówno z boków jak i z tyłu, dlatego chciałem wziąć obudowę, która ma wentylator z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA mam obudowe ktora ma 2 wentyle 120tki na froncie jest fajnie w srodku chlodno ale jest pewien minus. Jest glosno, a ja naprawde jestem upposledzony i musze miec cisze. Za bude zaplacilem 550zl i teraz do niej dokupilem panel SCYTHE KAZE MASTER do regulacji obotow wszystkich wiatrakow w kompie. Wyglada to tak:

20080207101244

20080207101304

20080207101319

20080207101348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 10:13, MLODY2K6 napisał:

JA mam obudowe ktora ma 2 wentyle 120tki na froncie jest fajnie w srodku chlodno ale
jest pewien minus. Jest glosno, a ja naprawde jestem upposledzony i musze miec cisze.
Za bude zaplacilem 550zl i teraz do niej dokupilem panel SCYTHE KAZE MASTER do regulacji
obotow wszystkich wiatrakow w kompie. Wyglada to tak:


No nieźle, nieźle. Co ty masz pod maską, że tak go chłodzisz?
Czy hałas jest naprawdę duży, czy bardzej denerwujący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy 2x1GB RAM,Radeonie 3870 i Core2 Duo 2,2 GHz moge bez zabawy z chlodzeniem (firmowe)
krecic procka do 3GHz i dodac 2x512MB RAM majac zasilacz 450W ?, pytam bo assassins creed ma spore wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, nieźle. Co ty masz pod maską, że tak go chłodzisz?

spojrz w podpis albo a GS-a

Dnia 07.02.2008 o 10:26, Boskii napisał:

Czy hałas jest naprawdę duży, czy bardzej denerwujący?


bardziej denerwujacy, ja jestem bardzo wyczulony na to. THERMALTAKE napisal ze przednie wiatraki maja 1300RPM a w rzeczywsitosci maja 2100. Wiec zamiast robic recznie regulacje obrotow do kazdego kupilem sobie panel SCYTCHA. Co prawda swoja premiere mial w piatek na swiecie ale mi jako pierwszemu udalo sie go kupic na cooling.pl teraz zostalo tylko czekac na kuriera ale moze jutro bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się