Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

.........ehkm.. taaakk...
to ja przypomnę, że częstowanie mnie informatycznym slangiem ;P nie ma sensu podobnie jak dawanie mi do wyboru albo-albo, bo ja wybrać nie potrafię...
RobeN, Olo, ratujcie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 18:57, Dark_Kai230 napisał:

Może być karta Wi-Fi, ale bezpieczeństwo jak narazie jest kiepskie. Procek to jakiś min. 3GHz i Athlon
lub Pentium. Dźwięk to żeby miał jak najwięcej kanałów i żeby nie był noname weź np jakiś Creative`u.


Dlaczego tylko Pentium lub Athlon? Czy różnica pomiędzy np. Pentium 3.0 a Celeronem 3.0 jest na tyle duża że usprawiedliwia wydanie dodatkowych prawie trzech stów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy te płyty sie czymś różnią??

Gigabyte GA-7VT880-RZ Via KT880 box http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17210
Gigabyte 7VT880-RZ http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_155&products_id=900

widze ze ta 2 ma wiecej wejsc USB i chyba niczym wiecej sie różnią...
oczywiscie poza tym ze ta pierwsza jest nieco droższa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to te same plyty...tylko zdjecia inne na stronach... Ta z komputronika odpowiada specyfikacji na stronce producenta... a roznice w cenie to maly szczegol, zalezy ile taka sprzedawcy na magazynie lezy...

@TYHE - nie martw sie. Nie jest to takie tragiczne na jakie wyglada ...
Procesorek: Proponuje Athlona 64bit. 3000+ wykonanym na rdzeniu Venice
Płyta główna: to Twoj szkielet kompa tu nie ma co oszczedzac. Proponuje Epox9NPA+Ultra.
Pamięć: Zasada im wiecej tym lepiej. Jesli masz troche wieksze zasoby finansowe to 2x512 czyli 1GB. Plytka ma podwoja dwukanalowosc czyli jak braknie to mozesz znowu taki tandemik bez problemu dorzucic.
Dysk twardy: podobnie jak RAM. Minimum 120GB ponizej sie nie oplaca. Plytka ma SerialATA i zwykle PATA, wiec obojetne jaki wezmiesz byle z 8MB pamieci podrecznej. Generalnie serialAta jest szybsze, mozesz w tej plycie zastosowac juz dyski drugiej generacji czyli o transferrze do 3GB/s (baaardzo szybko)
Karta grafiki: Przychylam sie do wersji 6600GT. Karta jest naprawde fajna. wiem bo mialem. Zamienilem na X800 i jestem jeszcze bardziej zadowolony, ale to juz by bylo chyba za drogo.
Nagrywarka: Koniecznie DVD. To teraz standard. Bierz LG. Ma jasne warunki gwarancyjne i bardzo czesto wymieniaja w razie czego na nowe. Ja mam NEC-a. nie jestem z niego zbyt zadowolony. Tansze liteon-y sprawialy mi sie lepiej, ale sie ostatnio popsuly...
Zasilacz. Twoje serce ... im silniejsze tym lepiej. Minimum chieftec 420-302 z aktywnym filtrem korekcji pradu.
Dzwiek: plytka ma calkiem fajny zintegrowany kodek. Jak nie jestes melomanka to wystarczy...
No ... to byl by taki srodek, czyli to co najwazniejsze... reszta w sumie obojetne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 18:43, Widek napisał:

Mam Semprona 2400+ aktualnie fsb jest ustawione na 190 manual i Resulting Frequency 456 mhz
Moja płyta głowna to GA 7NF
- RZ Gigabyte , i własnie nie jestem pewnien czy obsluguje DDR 400 MHZ

http://1klik.pl/sklep/Plyty_glowne_dla_AMD_Socket_A_Athlon_Duron/Plyta_glowna_GIGABYTE_GA_7NF_RZ_nForce2_Ultra400_fsb400_ddr400_dual_audio6_lan/c84/p299575/
ale przeciez mam teraz w kompie kosc 400

Wchodze do biosa i zwiekszam FSB do 190 a resulting frequency wynosi 456 mhz,
jak wchiodze powyzej 190 np. 191 to spada z 456 na 370 ileś,

Potem w aidzie mam wyniki Sempron 2400 2397 Sempron 2600 2636
i Sempron 2800 2033 pkt.

Czyli nie moge miec wiecej bo plytka obsluguje tylko 333mhz czy jak?;]



Pierwszy raz mi się zdarzyło ze wiadomosc sie nie zmiesciła na stronie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 19:19, Tessio napisał:

Dlaczego tylko Pentium lub Athlon?


Bo Pentiumy z założenia są tworzone pod gry. Zresztą jak kto woli. Ja bym wybrał z wyższej półki albo coś 3,6 GHz tyle, że tańsze jak np: Celeron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wywolywac wojny Intelowcy va maniacy AMD (np ja), ale z tego co wiem, nie ma na rynku procesorow zadnego, ani z amd, ani intela wyspecjalizowanego lub "z zalozenia tworzonego pod gry" procesora. Wszystkie zawieraja instrukcje natywne zalezne od typu procesora, ale tez mmx, sse w roznych wersjach ... Pomijam juz tutaj wyswiechtane stereotypy typu intel do gier, amd nie lub odwrotnie. Jednak faktem stwierdzonym naukowo jest to ze intel radzi sobie lepiej z przetwarzaniem wideo i audio (aczkolwiek stosujac rozne zestawienia mozna udowodnic cokolwiek). Osobiscie sadze ze intel jesli chodzi o procesory nowej generacji jest w glebokiej defensywie, 64bit-owe procesory (bo tylko takie sie oplaca na dzisiaj kupowac) intela powinny miec naklejke AMD compatible ... co do tego nikt znajacy sie nieco na rynku i technologii nie powinien miec zadnej watpliwosci.

Z jednym sie z Toba w zupelnosci zgadzam. "Pelne" wersje CPU sa bardziej wartosciowe pod wzgledem wydajnosci. Co nie oznacza ze na sempku czy celeronie nie da sie grac... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta jest Dual Channel to wydajniejsze będzie 2x512MB RAM => po to jest właśnie Dual Channel (przy Intelu to w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać)

Napędy optyczne LG są jednymi z gorszych => czasami trafia się dobry model, ale ogólnie kiszka. Dawniej tak grzały płyty, że wiele z nich wybuchało lub powstawały rozwarstwienia uniemożliwiające odczyt.

Modecom nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi i zasilacz.
Chieftec już bardziej, choć zdarzają się trefne serie (ale każdemu może się noga podwinąć).
Innymi rozwiązaniami jest NeoTEC, ThermalTake, Antec, Tagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są te same płyty.

Ale bardzo nie polecam chipsetu VIA KT880 => jest z nim nie mało problemów a przy okazji jest mniej wydajny od nVidia nForce2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 21:11, Dark_Kai230 napisał:

> Dlaczego tylko Pentium lub Athlon?

Bo Pentiumy z założenia są tworzone pod gry. Zresztą jak kto woli. Ja bym wybrał
z wyższej półki albo coś 3,6 GHz tyle, że tańsze jak np: Celeron.


Pentiumy sa twozone pod prace biurowa/multimedialna a w ostatecznosci pod gry!
AMD sa nejlepsze do gier!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy sklepy typu Media Markt, Saturn, RTV Euro AGD, itp. zaliczają sie do marketów, w których ''broń boże nie kupować komputera!''?
Pytam bo niedługo mają otworzyć w W-wie nowy ElectroWorld, dzięki któremu ma sie podobno zrobić taniej w tego typu sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 08:05, Milteen napisał:

Pentiumy sa twozone pod prace biurowa/multimedialna
a w ostatecznosci pod gry!
AMD sa nejlepsze do gier!


Sorki, ale Celerony są najlepsze do filmów i biur, które muszą mieć moc. odobno Pentiumy są testowane na grach pokorju Doom`a III w pierwszej kolejność, a potem inne rodzaje etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam Semprona 2400+ aktualnie fsb jest ustawione na 190 manual i Resulting Frequency 456 mhz
> Moja płyta głowna to GA 7NF
> - RZ Gigabyte , i własnie nie jestem pewnien czy obsluguje DDR 400 MHZ
>
> http://1klik.pl/sklep/Plyty_glowne_dla_AMD_Socket_A_Athlon_Duron/Plyta_glowna_GIGABYTE_GA_7NF_RZ_nForce2_Ultra400_fsb400_ddr400_dual_audio6_lan/c84/p299575/
> ale przeciez mam teraz w kompie kosc 400
>
> Wchodze do biosa i zwiekszam FSB do 190 a resulting frequency wynosi 456 mhz,
> jak wchiodze powyzej 190 np. 191 to spada z 456 na 370 ileś,
>
> Potem w aidzie mam wyniki Sempron 2400 2397 Sempron 2600 2636
> i Sempron 2800 2033 pkt.
>
> Czyli nie moge miec wiecej bo plytka obsluguje tylko 333mhz czy jak?;]

Proszę pomożcie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za posta, ale możecie mi powiedziec jak odblokowaćDDR 400 na Gigabyte 7NF -RZ?:( Ma ktoś może tą płytkę?

W instrukcji pisze: (note) DDR 400 can be supported through overclocking in Bios
Potem pisze zeby pojsc na strone 24:

Please follow the instructions below the enable support for DDR 400 memory modules:
1)If you use a processor with FSB100Mhz (make sure FSB Frequency is set to 100MHz) set Memory Frequency to 200%
2)If you use a processor with FSB133Mhz (make sure FSB Frequency is set to 133MHz) set Memory Frequency to 150%
3)If you use a processor with FSB166Mhz (make sure FSB Frequency is set to 166MHz) set Memory Frequency to 120%
4)If you use a processor with FSB200Mhz (make sure FSB Frequency is set to 200MHz) set Memory Frequency to 100%

czyli rozumiem że jeżeli mam Semprona 2400+ ktory ma FSB 166Mhz muszę dostosować się do punktu 3 aby poszedł mi Sempron 2800? Bo jak poprzedniio pisałem bo ustawieniu spada mi wydajnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą ustwiłem w biose na Memory 120% zapisałem i nie chciał się włączyc, slychac bylo pojedynczy pisk czyli cos z ramami , zostalo mi wiec zresetowac biosa, macie jakies pomysly?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 16:07, Widek napisał:

Przed chwilą ustwiłem w biose na Memory 120% zapisałem i nie chciał się włączyc, slychac bylo pojedynczy pisk
czyli cos z ramami , zostalo mi wiec zresetowac biosa, macie jakies pomysly?;/


Takie pytanie - jakie pomysły ? W jakiej sprawie ? BIOS resetuje się poprze wyjęcie takiej małej bateryjki ( chyba jak do zegarków - płaksa ) z płyty głównej. Trzeba tylko uważać co by "łapek" trzymających bateryję nie połamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 16:21, Dark_Kai230 napisał:

Takie pytanie - jakie pomysły ? W jakiej
sprawie ?


Widać kolego że nie jestes zbyt spostrzegawczy, 2 posty wyzej opisalem caly swoj problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 16:40, Widek napisał:

> Takie pytanie - jakie pomysły ? W jakiej
> sprawie ?
Widać kolego że nie jestes zbyt spostrzegawczy, 2 posty
wyzej opisalem caly swoj problem


No, ale BIOSa chyba zresetowałeś skoro do nas piszesz :P Albo Ci się komp ciągle sypie... Wciąż nie rozumiem. Jak dla mnie napisałeś w tamtym poście problem i roziwązanie ( nie w całości, ale ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się