Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

A czemu jak włoże płytę do odczytania do napędu to jej nie czyta wogólę jak wchodzę w mój komputer to nie ma tych napędów tam chyba sie usunęły ale dlaczego przeciez nic koło nich sie nie bawiłem ?? już tak błądzę pewnie ze 2 miesiące wogóle nie ma tych napędów dlaczego jest możliwość że system jest wogulę padnięty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wchodził w rachubę wyłącznie BC ale przesyłam trochę fotek i projektów wiec limit danych by mnie mocno ograniczał dlatego zrezygnowałem z tego

Zobacz co oferuje Orange i Plus GSM, choć do samych stron www to może by się nadało w bądź razie to jest twoja decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 19:55, Falconer napisał:

Ostatnio interesuje mnie kupno dobrej karty dźwiękowej i głośników. Co sądzicie o tym
zestawie?

==> http://www.komputronik.pl/Glosniki/Creative/Inspire__glosniki_o_bardzo_dobrym_wspolc
zynniku_jakosci_do_ceny/Creative_Sound_Blaster_X_Fi_Xtreme_Audio__Creative_Inspire_A
500_5_1_retail/pelny,id,47764/

Czyli Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio oraz Creative Inspire A500 5.1 retail
za 349zł.


Mam kumpla, który interesuje sie ogólnie rzecz ujmując tematyką audio i on jest zdania, że zwykły zjadacz chleba nie poczucje różnicy pomiędzy zwykłym SB Live! a takim Audigy czy co tam (oczywiście oprócz różnicy w portfelu ;] ). Czy ma racje, nie wiem. Nie mam jak tego sprawdzić ponieważ jade na zintegrowanym Krajanie ;]. Poszperaj po forach z tematyką audio, ewentualnie znajdź tutaj temat, w którym ludzie sie interesują takimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja z kolejnym pytaniem.
A mianowicie jak mogę połączyć dwie karty a by pracowały z sobą w trybie SLI?
I czy mogę połączyć dwie różne karty np:Geforca 8600 i 8800?
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 20:43, pawciooo23 napisał:

Witam to znowu ja z kolejnym pytaniem.
A mianowicie jak mogę połączyć dwie karty a by pracowały z sobą w trybie SLI?

Płyta główna z obsługa SLI i użyć dołączonego mostka SLI

Dnia 21.03.2008 o 20:43, pawciooo23 napisał:

I czy mogę połączyć dwie różne karty np:Geforca 8600 i 8800?

Nie. Takie rzeczy to tylko crossfire.

Dnia 21.03.2008 o 20:43, pawciooo23 napisał:

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 20:54, hans olo napisał:

> Witam to znowu ja z kolejnym pytaniem.
> A mianowicie jak mogę połączyć dwie karty a by pracowały z sobą w trybie SLI?
Płyta główna z obsługa SLI i użyć dołączonego mostka SLI
> I czy mogę połączyć dwie różne karty np:Geforca 8600 i 8800?
Nie. Takie rzeczy to tylko crossfire.
> Z góry dziękuję.

Czyli mogę podłączyć radeona z rodziny hd 36xx razem z 38xx?
Jeśli tak to czy będzie to działało jak jedna karta?Czy może tylko jedna bedzię osługiwać grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 21:16, pawciooo23 napisał:

Czyli mogę podłączyć radeona z rodziny hd 36xx razem z 38xx?

No chyba tak. Nie wiem czy wszystkie modele można łączyć, ale teoretycznie tak jest.

Dnia 21.03.2008 o 21:16, pawciooo23 napisał:

Jeśli tak to czy będzie to działało jak jedna karta?Czy może tylko jedna bedzię osługiwać
grę?

To działa jak dwie karty :P, no ale obliczenia są kierowane na obie karty wg ich wydajności pod waunkiem, że gra to lubi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 21:25, hans olo napisał:

> Czyli mogę podłączyć radeona z rodziny hd 36xx razem z 38xx?
No chyba tak. Nie wiem czy wszystkie modele można łączyć, ale teoretycznie tak jest.
> Jeśli tak to czy będzie to działało jak jedna karta?Czy może tylko jedna bedzię
osługiwać
> grę?
To działa jak dwie karty :P, no ale obliczenia są kierowane na obie karty wg ich wydajności
pod waunkiem, że gra to lubi :).

To opłaca mi się teraz kupić dwie 8800gt czy może jedną?Nie mam zbyt wielkich funduszów więc tak pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 21:29, pawciooo23 napisał:

To opłaca mi się teraz kupić dwie 8800gt czy może jedną?Nie mam zbyt wielkich funduszów
więc tak pytam.

Jak nie masz wielkich funduszów to kup jedną GTS 512 MB i no problem. SLI jest trybem dobrze wykorzystywanym tylko przez nieliczne gry, a tak poza tym nie wykorzystasz tego zbyt często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 21:34, hans olo napisał:

> To opłaca mi się teraz kupić dwie 8800gt czy może jedną?Nie mam zbyt wielkich funduszów

> więc tak pytam.
Jak nie masz wielkich funduszów to kup jedną GTS 512 MB i no problem. SLI jest trybem
dobrze wykorzystywanym tylko przez nieliczne gry, a tak poza tym nie wykorzystasz tego
zbyt często.

Aha dziękuje dobrze wszystko wiedzieć.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 20:46, miszczu707 napisał:

jaką polecacie obudowe do max. 200 zł, z bardzo dobrym chłodzeniem ?


osobiście polecam te dwie, miałem z nimi do czynienia (z jedna nadal mam) i sa b.dobre

http://www.allegro.pl/item332089268__raidmax_sagitta_black_blue_ostra_pro mocja_.html

http://www.allegro.pl/item328287568_stalowa_thermaltake_matrix_vd2000 bns_black.html

pawciooo23

zacznijny od tego, że SLI jak i Crossfire to nieopłacalna "zabawka", ponieważ zwrost wydajności nie jest adekwatny do kosztów jakie tzreba ponieść, dwa, w mało której grze to działa poparwnie (np. taki Crysis nie obsługuje SLI). SLI wymyślono dla osób, które bez mrugnęcia okiem mogą wydać 2 patole na dwie karty, a nie raz i wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm.. czy jeśli wsadzę do PeCeta drugą kartę graficzną - GeForca 5200, to mi oś da? Bo teraz mam 8500GT. A z tym starym 5200 nie mam co robić, więc może będzie z niego jakiś użytek? Czy kompletnie nic mi to nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 22:26, Falconer napisał:

Hm.. czy jeśli wsadzę do PeCeta drugą kartę graficzną - GeForca 5200, to mi oś da? Bo
teraz mam 8500GT. A z tym starym 5200 nie mam co robić, więc może będzie z niego jakiś
użytek? Czy kompletnie nic mi to nie da?


Takie czary nie zadziałają. Jeżeli marzy ci się SLI, to jedynie z dwoma (no od niedawna trzema) identycznymi kartami. No i nowszymi niż 6600GT. GF5200 możesz co najwyżej sprzedać za grosze, albo schować gdzieś ku wiecznemu zapomnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 22:31, Artur von Fornal napisał:

GF5200 możesz (...)schować gdzieś ku wiecznemu zapomnieniu.


i kto wie, za jakieś 15-20 lat sprzedać za cieżką kase jako eksponat muzealny czy coś w ten deseń xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 22:26, Falconer napisał:

Hm.. czy jeśli wsadzę do PeCeta drugą kartę graficzną - GeForca 5200, to mi oś da? Bo
teraz mam 8500GT. A z tym starym 5200 nie mam co robić, więc może będzie z niego jakiś
użytek? Czy kompletnie nic mi to nie da?


Po pierwsze - GF 5200 nie obsługuje SLI
Po drugie - w SLI można łączyć tylko takie same modele kart.

Czyli nic się nie da z tym zrobić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się