Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2008 o 16:43, LuQeMaStEr napisał:

Witam. Mam do was takie trochę głupie pytanie. Co daje pamięć RAM w grach ? To znaczy,
im więcej RAM''u do co się dzieje ? ( Proszę tylko bez złośliwych komentarzy. Nie chcesz
- nie odpowiadaj ). Pytam, bo mam trochę kasy i chciałbym dokupić 2 GB pamięci, ale nie
wiem czy to coś da. Chodzi mi głównie o szybsze "loadingi".



Wystarczy miec 2 gb ramu zeby plynnie pograc we wszystkie tytuly w xp.
Oczywiscie do tego jest potzrebna wydajna karta grafiki.
Reasumujac: im wiecej ramu tym lepiej beda chodzic gry (nie wykladniczo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat 2 GB, a w te dodatkowe 2 chciałbym się zaopatrzyć tak na przyszłość. Może jak będę robił taki poważniejszy upgrade, to wymienię na DDR3. A, moja karta to 8800GTX. Niestety moją zmorą jest procesor - wiekowy Pentium D 950 2.8 :P. Może kiedyś i na niego przyjdzie czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 17:46, LuQeMaStEr napisał:

Ja mam akurat 2 GB, a w te dodatkowe 2 chciałbym się zaopatrzyć tak na przyszłość. Może
jak będę robił taki poważniejszy upgrade, to wymienię na DDR3. A, moja karta to 8800GTX.
Niestety moją zmorą jest procesor - wiekowy Pentium D 950 2.8 :P. Może kiedyś i na niego
przyjdzie czas ;)


Ojej !!!!....8800 gtx !!!.
W zupelnosci wystarczy 2 gb ramu.
Zmien tego proca na jakiegos penryna np. 8400 a zobaczysz jakiego kopa dostanie komp :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 17:57, Misquamaqus napisał:

Zmien tego proca na jakiegos penryna np. 8400 a zobaczysz jakiego kopa dostanie komp :)


Kurde, bardzo chciałbym wymienić procka, ale taka akcja to u mnie wymiana całej płyty główniej, bo niestety moja nie posiada gniazda pod takiego procka. A narazie nie mam funduszy na taką inwestycję ;) Może pod koniec roku. Ewentualnie w przyszłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet po zmianie biosa nie da rady zainstalowac penryna ?.
Zadaje takie pytanie bo na intelach sie nie znam a wiem, ze asus w mobo amd ma mozliwosc zainstalowania phenomow po zmianie biosa.

Moge nawet zapodac plyty na am2, ktore beda obslogiwac phenomy:

Asus prezentuje płyty AM2+

Asus zaprezentował pierwszą serię płyt głównych M2A-VM kompatyblinych z procesorami AMD ze złączem AM2+, których premiera odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Asus zmodernizował także starsze modele płyt głównych z gniazdem Socket AM2. Wystarczy aktualizacja BIOS-u i urządzenia staną się kompatybilne z procesorami AM2+. Płyty główne, w których można będzie dokonać aktualizacji do standardu AM2+, zostaną oznaczone na pudełku kolorowym logo z napisem "Support AM2+ CPU".

Poniżej prezentujemy listę płyt głównych, które będą kompatybilne ze standardem AM2+:

* CROSSHAIR

* M2A-VM HDMI

* M2N32-SLI Premium Vista Edition

* M2N-E SLI

* M2N32-SLI Deluxe/WiFi AP

* M2N-E

* M2N32 WS Professional

* M2N-VM DVI

* M2N-SLI Deluxe

* M2R32-MVP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakoś bardziej przepadam za Intelem. Nawet nie wiem dlaczego. Może dlatego, że jak kupowałem next-gena, to zamiast tradycyjnie wybrać konsolę ze stajni Sony wybrałem produkt M$. Los tak chciał aby po roku użytkowania Xbox się sfajczył. Ale to tak btw. Ogólnie mówiąc wolę zostać przy Intelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma sprzęt Athlon X2 3800+, Radka X1950PRO, 2GB RAM (667 MHz CL5), płytę główną MSI K9N Ultra 2F i ok. 550 zł na upgrade. I teraz pytanie - co najbardziej opłaca się zmienić? Kartę graficzną na podkręconego HD3850 (lub też 9600GT), czy też może procesor na np. Phenoma 9500? Dodam, że komp głównie (a może i jedynie ;) do gier. Z góry dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 20:01, blacklio2 napisał:

OC procka + GF9600GT

Jeden problem - jego komp ostatnio świruje po podkręceniu o więcej niż 150 MHz. Pewnie wina badziewnych pamięci, ale tak, czy inaczej OC w zasadzie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika na pewno da mu mocnego kopa w grach, ale tutaj procek może nieco hamować jej zapał. Może spróbować sprzedać tego 3800+ ( myślę że za 150 zł pójdzie ) dołożyć i kupić coś mocniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 20:59, blacklio2 napisał:

Grafika na pewno da mu mocnego kopa w grach, ale tutaj procek może nieco hamować jej
zapał. Może spróbować sprzedać tego 3800+ ( myślę że za 150 zł pójdzie ) dołożyć i kupić
coś mocniejszego

Tak, tylko że kumpel ma motto "biednych nie stać na oszczędzanie". A to oznacza jedno - albo karta, albo procek. A jeżeli procek, to co najmniej Phenom 9500. A wtedy nie ma już kasy na nową kartę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Witam i mam małe pytnie jaką wybrać płytę z chipsetem X38?
Po co ci X38? Tak naprawdę poza większą ceną nie oferuje nic lepszego niż dobra płyta z P35. Ale jeżeli jesteś zdecydowany na ten chipset, to polecę Gigabyte EX38-DQ6. To dobra (choć droga) płyta główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma złotego środka, będzie miał mocny proc a grafikę lipna lub na odwrót. Co mu da lepszego kopa niech sam zdecyduje bo nikt tutaj nie będzie podejmował decyzji za niego, choć powtarzam grafika da mu mocnego kopa ale jej wydajność będzie się dławiła przy tym procku co ma, natomiast o ile nie jestem w stanie powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 21:27, Rumcajs52 napisał:

A ja mam pytanie?
Słyszałem że nowy Gf9600gt jest podobno tani, i bardzo wydajny?
Czy to prawda? :)


Oczywiście że prawda! Tylko jak nie uważasz to możesz go niechcący kupić za cenę dużo wyższą niż tą deklarowaną przez nVidię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 21:27, Rumcajs52 napisał:

A ja mam pytanie?
Słyszałem że nowy Gf9600gt jest podobno tani, i bardzo wydajny?
Czy to prawda? :)

Zdecydowanie tak - niektóre 9600GT można znaleźć już za niecałe 500 zł, a podkręcone firmowo wersje pokonują miejscami nawet 8800GT. To głównie z jej powodu AMD/ATI obniżyło ceny HD3870 do tego poziomu, że za granicą można je kupić za niecałe 500 zł. A to oznacza jedno - 9600GT jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
To się cieszę ;)
Czy zotac 9600gt AMP! edition jest dobra?
Mógł byś mi kolego polecić jakiś zestawik z tą kartą graf.? Najlepiej żeby jak najlepiej sprawdzało się to w grach.
tak ~3000zł ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się