Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mój komp:
Płyta główna: Epox 8RDA3I (nForce 2 Ultra) (FSB 333MHz)
Pamięci: 1GB DDR (2x512 MB Dual-Channel, czyli 2 sloty na 3)
Procesor: Sempron 2800+ (2 GHz) Thorton (Soc. A) (to ta najbardziej poblokowana wersja)
Karta graficzna: Palit GF 7600GT 256MB 560/700 (efektywnie 560/1400 czyli nie podkręcany)

Nawet w nowe gry da się pykać dosyć przyzwoicie na tym piecyku (nawet w Crysisa, na minimalnych ale mi to nigdy nie przeszkadzało), ale coraz więcej gier ma w minimalnych 2 GB RAM i to się da odczuć - proc może, grafa może, RAMu brak. Tak się zastanawiam - czy jest sens dokupienia kości 1GB do takiego zestawu, czy może zacząć zbierać na nowego PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:15, sirdoom napisał:

czy jest sens
dokupienia kości 1GB do takiego zestawu, czy może zacząć zbierać na nowego PC?


Krótkotrwały sens imo jest. Ale w dalszej perspektywie to lepiej zbierać na nowy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:24, Magwisienka napisał:

Będę wdzięczna
za opinie :)

>

Kochanie ( :P ) do wymiany procesor na E2160 ( bo najlepszy z serii ) albo drożej na E4500 bo to jest wydajniejsze 2.2 Ghz. E2200 jest nieopłacalne. Płyta - niby ok może być ale brałbym Foxconna P35A-S albo Abita IP35. Pamięci - dobry rozmiar i taktowanie ale nie Kingstone a Patriota,OCZ Platinumi rev2 albo Corsairs. Grafika ok :) Chociaż ja wziąłbym Palita Sonic albo Galaxy CM z nie bieską nalepką :) Dysk twardy to moja najsłabsza strona :) wiem,że WD i seagate są dobre. Nagrywarkę tylko i wyłącznie Pionnera bo to najlepsza firma. Obudowa kwestia gustu. Zasilacz do wymiany na chociażby Modecom MC 400 W alboe Chieftec 450 W - wystarczy mocy ale to dobre zasilacze a ten Twój grozi spaleniem komputera ;) Wszystko to kwestia pieniędzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2008 o 13:24, Magwisienka napisał:


Procek mógłby być E2160.

Dnia 24.03.2008 o 13:24, Magwisienka napisał:


Można ewentualnie wziąść Zotaca AMP! Będzie szybszy, ale i droższy. No i dość trudno go dostać.

Poza tym nie mam większych zastrzerzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład, że Wisienka nie kręci kompa (tak jak ja) i nie potrzeba jej niepotrzebnie dopłacać do pamięci z blachami. Jadę na takich samych i jest ok. Kingston forever and ever :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Kingston forever and

Dnia 24.03.2008 o 13:40, hans olo napisał:

ever :P


Kingston to solidna firma ok. Ale wiesz wolę mimo wszystko ramy lepszych film :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :)

dawidos---> A co jest nie tak z tym zasilaczem? Modecom to chyba dość dobra firma, zresztą sam też ją polecasz. Uważasz, że 500 to za dużo? :)

Krieeg---> Te procesory nie różnią się niczym poza taktowaniem, nie? A że ja, jak słusznie hans olo zauważył, w OC się nie bawię, to chyba dla mnie E2200 będzie lepszy. No tak mi sie wydaje przynajmniej, ale czy ja się znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:39, dawidos170 napisał:

> Poza tym nie mam większych zastrzerzeń.

Ekhem a zasilacz uważasz,że jest ok ?


Zasilacz jeszcze ujdzie (ale wolałbym Chiefteca chociażby) w tłoku (...dużym) ale koniecznie inną pamięć. Ja bym wziął jakąś OCZ albo PDP, ewentualnie Geila. No i jeszcze twardziel, Barracuda lepiej się sprawdzi. Najmniej zastrzerzeń mam w zasadzie do płyty głównej i karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 10:43, blacklio2 napisał:

Dokładnie max wzrost 30% czyli jest 1:1, więcej testów :)


Ja szukalem cos pod moja karte wiec tych nowych tutaj nie ma.
W kazdym badz razie calkiem przyzwoicie wyglada praca 8800 gts 320 w sli.
Nie ma sensu teraz sprzedawac mojej karty bo nie dostane za nia wiecej niz 500 zlotych a nowe 9800 gtx sa za drogie na jednorazowy wydatek.
Tutaj dwa tesciki na SLI 8800 gts 320 bit:

http://67.19.9.2/?article=37766

http://www.pcper.com/article.php?aid=335& type=expert

Moze ma ktos jeszcze jakies testy albo sam posiada 8800 gts 320 SLI ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:48, Magwisienka napisał:

Te procesory nie różnią się niczym poza taktowaniem, nie? A że ja,
jak słusznie hans olo zauważył, w OC się nie bawię, to chyba dla mnie E2200 będzie
lepszy. No tak mi sie wydaje przynajmniej, ale czy ja się znam ;)


Jeśli nie bawisz się w O/C, pamięci kingstona mogą być. Ale E2200 się po prostu nie opłaca! Już lepiej dopłacić pare złotych i kupić E4500, jest sporo szybszy (bez O/C). Albo oszczędzić ok. stówkę i wziąść E2160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:58, Krieeg napisał:

Jeśli nie bawisz się w O/C, pamięci kingstona mogą być. Ale E2200 się po prostu nie opłaca!
Już lepiej dopłacić pare złotych i kupić E4500, jest sporo szybszy (bez O/C). Albo oszczędzić
ok. stówkę i wziąść E2160.

Właśnie spojrzałam jeszcze raz na ceny tych procków. E2160 jest tańszy tylko o 50zł, natomiast C2D E4500 jest droższy o ponad 100zł... Zobaczę jak się wyrobię z funduszami, jeśli mi wystarczy to chyba faktycznie skuszę się na E4500, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:58, Krieeg napisał:

Jeśli nie bawisz się w O/C, pamięci kingstona mogą być. Ale 2200 się po prostu nie opłaca!
Już lepiej dopłacić pare złotych i kupić E4500, jest sporo szybszy (bez O/C). Albo oszczędzić
ok. stówkę i wziąść E2160.

Nie opłaca się tyle dopłacać do 4500. E2200 jest bardzo dobrym wyjściem. Mniejszy cache wbrew powszechnej opinii w wielu zastosowaniach pozwala C2D zwyczajnie zmiażdżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 14:04, hans olo napisał:

Nie opłaca się tyle dopłacać do 4500. E2200 jest bardzo dobrym wyjściem. Mniejszy cache
wbrew powszechnej opinii w wielu zastosowaniach pozwala C2D zwyczajnie zmiażdżyć.


No nie wiem, chciałbym jakichś dowodów, jeśli można. Ja wiem tylko że mniejszy cache zwiększa możliwości O/C, ale Magwisienka nie zamierza się przecież w to bawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 14:13, Krieeg napisał:

No nie wiem, chciałbym jakichś dowodów, jeśli można. Ja wiem tylko że mniejszy cache
zwiększa możliwości O/C, ale Magwisienka nie zamierza się przecież w to bawić...

Mniejszy czas potrzebny na odpowiedź pamięci to wszystko co potrzebujesz wiedzieć. Z resztą wykazują to testy na necie. Nie wszędzie C2D o podobnym taktowaniu do dual cora jest od niego lepszy, a tam gdzie jest to różnica wydajności procentowo nie jest nawet w połowie adekwatna do różnicy cen.
Pamięć SRAM odpowiada sygnałem w czasie t dokładnie od momentu w którym sygnał wejściowy natrafi na odpowiadające adresowi komórki. Podstawy elektroniki. Im mniej komórek tym szybciej. Zatem prosty wniosek jest, że istnieje pewne optimum ilości cache, które gwarantuje optymalną wydajność i wg mnie pentium dual core jest dużo blizej wartości optymalnej niż C2D. Studiuję automatykę, mozesz mi wierzyć na słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo!

Mam takiego 2 letniego kompa.
Mam procek Intel Pentium 4
Ram 512 mb
Grafa GeForce 5600

Chciałbym go troche zmodernizować. Otóż: karta graficzna nowa i więcej ramu (myślę nad 2GB).
Możecie mi coś poradzić??
Chce żeby mi chodziły najnowsze gry itd. ( ;
Myślę nad Radeonem 3850, co wy na to?? Acha, mam złącze AGP x8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się