Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2008 o 18:01, Ancient Lord napisał:

> A lepsza jest karta 8800 GT czy 9600 GT ??

Ta druga, ale w kategorii cena/jakość wygrywa ta 1. 8800GT jest najbardziej opłacalną
kartą na rynku.


oj kłóciłbym sie...jesli chodzi o sama wydajność to 8800 GT jest wydajniejszy (róznica miedzy 8800 GT a 9600 GT potrafi dojść do 30%). Kwestia tylko, ile kasy kto moze wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 18:03, GANGSTERR napisał:

> > A lepsza jest karta 8800 GT czy 9600 GT ??
>
> Ta druga, ale w kategorii cena/jakość wygrywa ta 1. 8800GT jest najbardziej opłacalną

> kartą na rynku.

oj kłóciłbym sie...jesli chodzi o sama wydajność to 8800 GT jest wydajniejszy (róznica
miedzy 8800 GT a 9600 GT potrafi dojść do 30%). Kwestia tylko, ile kasy kto moze wydać


Na razie nei warto wydawać kasy na GeForce''y 9xxx. Najlepiej prz pelnej kieszeni kupić 8800GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2008 o 18:04, Ancient Lord napisał:


Na razie nei warto wydawać kasy na GeForce''y 9xxx. Najlepiej prz pelnej kieszeni kupić
8800GT.


no mi akurat nie musisz tego mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 18:06, GANGSTERR napisał:


>
> Na razie nei warto wydawać kasy na GeForce''y 9xxx. Najlepiej prz pelnej kieszeni
kupić
> 8800GT.

no mi akurat nie musisz tego mówić


Chociaż jeśl imasz duż okasy możesz też myśleć o 8800GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 18:21, tomasz23 napisał:

Jeszcze taka sprawa
Nie wie ktoś jak sprawuje się cooler w ty Athlonie 64 X2 4800+?
Chodzi mi o to czy zakupić od razu


A będziesz robił OC? Jeśli nei to wystarczy, bo kolega ma tego Athlona w wersji BOX i sprawuje się nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 18:25, Ancient Lord napisał:

> Jeszcze taka sprawa
> Nie wie ktoś jak sprawuje się cooler w ty Athlonie 64 X2 4800+?
> Chodzi mi o to czy zakupić od razu

A będziesz robił OC? Jeśli nei to wystarczy, bo kolega ma tego Athlona w wersji BOX i
sprawuje się nieźle.


raczej nie, bo na razie słabo się na tym znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 18:28, tomasz23 napisał:

> > Jeszcze taka sprawa
> > Nie wie ktoś jak sprawuje się cooler w ty Athlonie 64 X2 4800+?
> > Chodzi mi o to czy zakupić od razu
>
> A będziesz robił OC? Jeśli nei to wystarczy, bo kolega ma tego Athlona w wersji
BOX i
> sprawuje się nieźle.

raczej nie, bo na razie słabo się na tym znam ;)


No to ci w zupełności wystarcz - poza tym Athlony X2 strasznie słabo się kręcą, więc większy OC i tak by nie miał sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 18:21, tomasz23 napisał:

Jeszcze taka sprawa
Nie wie ktoś jak sprawuje się cooler w ty Athlonie 64 X2 4800+?
Chodzi mi o to czy zakupić od razu

ja mam x2 4400 [patrz opis] i z temperaturą żadnych problemów :)
edit: oczywiście na boxowym chłodzeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2008 o 18:08, Ancient Lord napisał:

Chociaż jeśl imasz duż okasy możesz też myśleć o 8800GTX



kupujesz Zotaca 8800 GT AMP! i masz wydajnośc oscylującą na poziomie 8800 GTX, a kilkaset zł zostaje ci w kieszenie. Poza tym, 8800 GT zapewnia wystarczającą wydajność wiec przecietny zjadacz chleba nie zauważy różnicy miedzy GT a GTX czy Ultra

Tomasz23

wystarczy, ale za 20-30 zł masz AC Alpine 64 (mam ten cooler i polecam go, swietnei sie sprawuje) lub za ok 50 zł AC Alpine 64 pro

Ancient Lord

atlhony na s. 939 (a taki, o ile dobrze kojarze ma tomasz) dobrze się kręca (wystarczy popatrzec po moim procku, z 2,2 GHz na 3 GHz, a gdybym miał lepsze chłodzenie i pamięci, to te 3,2 powinno być, nie mówiac już o słynnym Venice, na którym ludzie osiągali 6 GHz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2008 o 18:36, GANGSTERR napisał:


Ancient Lord

atlhony na s. 939 (a taki, o ile dobrze kojarze ma tomasz) dobrze się kręca (wystarczy
popatrzec po moim procku, z 2,2 GHz na 3 GHz, a gdybym miał lepsze chłodzenie i pamięci,
to te 3,2 powinno być, nie mówiac już o słynnym Venice, na którym ludzie osiągali 6 GHz)


Athlony X2 słabo się kręcą. Dopiero Black Edition są przystosowane do OC. Tak samo jest z tym Chipsetem na moją płytę. C2D się kręcą znakomicie ale P4 już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 18:36, GANGSTERR napisał:


> Chociaż jeśl imasz duż okasy możesz też myśleć o 8800GTX


kupujesz Zotaca 8800 GT AMP! i masz wydajnośc oscylującą na poziomie 8800 GTX, a kilkaset
zł zostaje ci w kieszenie. Poza tym, 8800 GT zapewnia wystarczającą wydajność wiec przecietny
zjadacz chleba nie zauważy różnicy miedzy GT a GTX czy Ultra

Tomasz23

wystarczy, ale za 20-30 zł masz AC Alpine 64 (mam ten cooler i polecam go, swietnei sie
sprawuje) lub za ok 50 zł AC Alpine 64 pro

Ancient Lord

atlhony na s. 939 (a taki, o ile dobrze kojarze ma tomasz) dobrze się kręca (wystarczy
popatrzec po moim procku, z 2,2 GHz na 3 GHz, a gdybym miał lepsze chłodzenie i pamięci,
to te 3,2 powinno być, nie mówiac już o słynnym Venice, na którym ludzie osiągali 6 GHz)


Nie będę podkręcał. Starczy to co będzie. Acha a te ramy o które pytałeś kilka postów temu to sprwadziłem i to są 400mhz. Jeżeli kogoś interesuje to na Komputroniku cały zestaw, który mam zamiar zamówić (AMD Athlon 64 X2 4800+, 2 x 512 DDR Kingston 400mhz cl3 oraz pasta Zalmana) kosztuje 450 zł z przesyłką (kurier)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 18:55, tomasz23 napisał:

Co sądzicie o tym zasilaczu, który posiadam

Tracer 4 life 400?


shit, BTW, mam dospzredania 2x512 MB od kingstona, fakt, nominalnie chodza na 333 MHz CL 2,5 ale jak ustawisz dzielnik pamięci (z poziomu biosu) na 200 to bez problemu pojda na 400 MHz CL 2,5 nie mowiac o CL 3 ;), sprzedam ci je za 90 ;p btw, kupuj gdzie indziej, bo komputornik jest dość drogim sklepem

Ancient Lord

procesory na s. 939 dobrze sie podkręcały (mowa to o jendo i dwurdzeniowcach), a black edition pojawiły sie dopiero na AM2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:00, GANGSTERR napisał:

> Co sądzicie o tym zasilaczu, który posiadam
>
> Tracer 4 life 400?

shit, BTW, mam dospzredania 2x512 MB od kingstona, fakt, nominalnie chodza na 333 MHz
CL 2,5 ale jak ustawisz dzielnik pamięci (z poziomu biosu) na 200 to bez problemu pojda
na 400 MHz CL 2,5 nie mowiac o CL 3 ;), sprzedam ci je za 90 ;p btw, kupuj gdzie indziej,
bo komputornik jest dość drogim sklepem

Ancient Lord

procesory na s. 939 dobrze sie podkręcały (mowa to o jendo i dwurdzeniowcach), a black
edition pojawiły sie dopiero na AM2


Ja myślałem że AM2 i 939 to to samo. Wybaczcie ale lepiej się znam na procach Intela :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:00, GANGSTERR napisał:

> Co sądzicie o tym zasilaczu, który posiadam
>
> Tracer 4 life 400?

shit, BTW, mam dospzredania 2x512 MB od kingstona, fakt, nominalnie chodza na 333 MHz
CL 2,5 ale jak ustawisz dzielnik pamięci (z poziomu biosu) na 200 to bez problemu pojda
na 400 MHz CL 2,5 nie mowiac o CL 3 ;), sprzedam ci je za 90 ;p btw, kupuj gdzie indziej,
bo komputornik jest dość drogim sklepem

Ancient Lord

procesory na s. 939 dobrze sie podkręcały (mowa to o jendo i dwurdzeniowcach), a black
edition pojawiły sie dopiero na AM2


Np. w jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:10, tomasz23 napisał:

Np. w jakich?



www.sirius.pl, www.morele.net www.esc.pl www.znak.pl czy wyszukuj na www.ceneo.pl lub www.skapiec.pl. Rozumiem, ze nie chcesz pamięci ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:23, GANGSTERR napisał:

> Np. w jakich?


www.sirius.pl, www.morele.net www.esc.pl www.znak.pl czy wyszukuj na www.ceneo.pl lub
www.skapiec.pl. Rozumiem, ze nie chcesz pamięci ;p


nom raczej nie ;D
Ale dzięki za sklepy, zasatnowie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 19:27, tomasz23 napisał:

> > Np. w jakich?
>
>
> www.sirius.pl, www.morele.net www.esc.pl www.znak.pl czy wyszukuj na www.ceneo.pl
lub
> www.skapiec.pl. Rozumiem, ze nie chcesz pamięci ;p

nom raczej nie ;D
Ale dzięki za sklepy, zasatnowie się


agrh, wielka szkoda ;p pamiatki w 100% sprawne ;p moze jednak ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie płytę głowną i pamięci ram do ok. 550 zł za wszytsko ?? Zastanawiam się nad ABITem IP35, a może macie lepsze propozycje, chętnie rozważę każdą z nich ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się