Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2008 o 00:07, Nekromantik napisał:

Spadki formy doświadczają Asus, Gigabyte, które przebijają często low-endowym syfem Asrocka,
choć ten ze stajni Asusa. Kingstony wyróżniały się tym, że współpracowały w najdziwniejszych
konfiguracjach, a na opiniach forumowiczów można się przejechać, bo mogę być w stanie
upojenia alkoholowego i wypisywać głupoty :D


zgodze sie, ale jak ktoś wydaje cieżko zarobione pieniądze, to chce je wydać jak najlepiej nie ? Z tego co kojarzę, to ascrockowi udało sie kiedys wydać pare b/ udanych modeli ;) no chyba ze pomyliło mi sie z Abitem xD (bywa)A co do pijanych forumowiczów, dlatego czeka się aż wypowie sie wiecej niz jedna czy dwie osoby ;p A jesli chodzi o tym forum, to chyba nikt nie przejechał sie na zakupach, ktore poradziłem ja, dawidos170, djdanielus, blacklio czy mlodky2k6 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 00:18, GANGSTERR napisał:

zgodze sie, ale jak ktoś wydaje cieżko zarobione pieniądze, to chce je wydać jak najlepiej
nie ? A co do pijanych forumowiczów, dlatego czeka się aż wypowie sie wiecej niz jedna
czy dwie osoby ;p

W sumie masz rację, jeśli ktoś ma dostęp do netu, to najlepszym rozwiązaniem jest ślizgać się na tyłkach doświadczonych składaczy i overclokerów po ostrych przejściach. Trzymać się jednej firmy to desperado totalne, ale niektórzy wciąż tak robią. Upgrade Asrocka był dobry, więcej nie jestem w tym stanie sobie przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2008 o 00:23, Nekromantik napisał:

W sumie masz rację, jeśli ktoś ma dostęp do netu, to najlepszym rozwiązaniem jest ślizgać
się na tyłkach doświadczonych składaczy i overclokerów po ostrych przejściach. Trzymać
się jednej firmy to desperado totalne, ale niektórzy wciąż tak robią.



co nie znaczy, ze robią dobrze;) zawsze można tez popytać kumpli, ale ich opinie czasami też trzeba brać z przymrużeniem oka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2008 o 00:30, GANGSTERR napisał:

co nie znaczy, ze robią dobrze;) zawsze można tez popytać kumpli, ale ich opinie czasami
też trzeba brać z przymrużeniem oka ;)

Tak samo dobrze, jak trzymać się tylko produktów jednego producenta procesora, chipsetu do karty graficznej i całej reszty, czyli komfort psychiczny jedynie tu można zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nikt mi nie pomógł ponowię pytanie.

Czy na tej płycie głównej można zrobić małe OC procesora PDC z zegarem 1.8Ghz do chociażby 2.4Ghz?

Mam wersję OEM więc wrzucam fotkę płyty z driverami.

20080330103908

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 10:39, Ancient Lord napisał:

Jako, że nikt mi nie pomógł ponowię pytanie.

Czy na tej płycie głównej można zrobić małe OC procesora PDC z zegarem 1.8Ghz do chociażby
2.4Ghz?

Mam wersję OEM więc wrzucam fotkę płyty z driverami.


Powinno dać radę. Kwestią będą pamięci czy Ci na to pozwolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 10:46, dawidos170 napisał:

> Jako, że nikt mi nie pomógł ponowię pytanie.
>
> Czy na tej płycie głównej można zrobić małe OC procesora PDC z zegarem 1.8Ghz do
chociażby
> 2.4Ghz?
>
> Mam wersję OEM więc wrzucam fotkę płyty z driverami.

Powinno dać radę. Kwestią będą pamięci czy Ci na to pozwolą.


Pamięć ram będę miał GeIL 2x 1GB 800Mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 10:47, Ancient Lord napisał:

> Powinno dać radę. Kwestią będą pamięci czy Ci na to pozwolą.

Pamięć ram będę miał GeIL 2x 1GB 800Mhz


Ahh to trzeba mówić bo myślałem,że te co są w sygnaturce. No to spokojnie do 3.0-3.2 dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 10:48, dawidos170 napisał:

> > Powinno dać radę. Kwestią będą pamięci czy Ci na to pozwolą.
>
> Pamięć ram będę miał GeIL 2x 1GB 800Mhz

Ahh to trzeba mówić bo myślałem,że te co są w sygnaturce. No to spokojnie do 3.0-3.2
dasz radę.


Te w sgnaturce to stare pamięcie. Wmieniam kompa na PDC E2160 GeILa 2x 1GB i Radeona x1950pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 10:52, Ancient Lord napisał:

> > > Powinno dać radę. Kwestią będą pamięci czy Ci na to pozwolą.
> >
> > Pamięć ram będę miał GeIL 2x 1GB 800Mhz
>
> Ahh to trzeba mówić bo myślałem,że te co są w sygnaturce. No to spokojnie do 3.0-3.2

> dasz radę.

Te w sgnaturce to stare pamięcie. Wmieniam kompa na PDC E2160 GeILa 2x 1GB i Radeona
x1950pro

Lepsze będą Patrioty 2x1 GB Cl4, OCZ 2x1 GB Titanium CL4 , ale jak chcesz geile to weź 2x1GB 800 ULTRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 11:19, uchal napisał:

> > > > Powinno dać radę. Kwestią będą pamięci czy Ci na to pozwolą.
> > >
> > > Pamięć ram będę miał GeIL 2x 1GB 800Mhz
> >
> > Ahh to trzeba mówić bo myślałem,że te co są w sygnaturce. No to spokojnie do
3.0-3.2
>
> > dasz radę.
>
> Te w sgnaturce to stare pamięcie. Wmieniam kompa na PDC E2160 GeILa 2x 1GB i Radeona

> x1950pro
Lepsze będą Patrioty 2x1 GB Cl4, OCZ 2x1 GB Titanium CL4 , ale jak chcesz geile to weź
2x1GB 800 ULTRA


Wypatrzyłem sobie już GeILe 2x 1GB 800Mhz timingi chyba 4-15-4-4 za 150zł. Ważne żeby były w miarę tanie bo u mnei z kasą krucho ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 12:30, Wukas napisał:

a ktota karte sposrod 8800gt najbarziej polecacie kupić? ktora najlepsza?


Jesli chodzi o producenta to zotac AMP! 8800GT. Najlepsza spsrod 8800GT.Wadą jest ze trudno dostepna

Jednak jeśli mowimy juz o Zotacu - warto pomyslec nad 8800gts zotaca - jest szybszy niz 8800gt ale i drozszy o 100zl okolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dot. coolerów. Który lepszy?
ASUS Triton 75 vs. Scythe Ninja PLUS rev. B
Test:
aktywnie aktywnie/pasywnie
44 vs. 46/52
31 vs. 29/33,5
60 vs. 58/68
32 vs. 30/35,5
81 vs. 80,5
36 vs. 34/42

Wg. powyższych testów widać, że Scythe zwycięża o kilka stopni (ok. 2). Jednak chodzi tu też o cenę:
ok. 70-90zł vs. ponad 140zł

Co byście brali na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 13:13, DJ Danielus napisał:

Co byście brali na moim miejscu?


Płacisz nie tylko za wydajność. Płacisz również za ciszę. Ninja Rev.B to jeśli nie najcichsze to na pewno jedno z najcichszych chłodzeń wiatrakowych na rynku. Osobiście nie zastanawiając się wybrałbym po raz kolejny Ninja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> a ktota karte sposrod 8800gt najbarziej polecacie kupić? ktora najlepsza?

najlepiej to Galaxy:

1. http://www.allegro.pl/item332829549_galaxy_8800gt_512mb_256bit_nowe_fvat_sklep_.html

2. http://www.allegro.pl/item330583242_galaxy_geforce_8800gt_512mb_8800_gt_cms_heatpipe _.html

lub Zotac:

1. http://www.allegro.pl/item333505143_zotac_8800_gt_512mb_ddr3_256bit_amp_ edition_box.html

Ancient Lord

problemu z dostępnąścią to ja nie widze, ystarczyła minuta żeby ja znaleźć ;p problemem jest raczej cena ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 10:48, jędrek10 new napisał:

na płytach z serii s możesz swoj procesor podkręcić spokojnie nawet do 2, 8 Ghz
Seraia s jest stworzona specjalnie dla najbardziej wymagających graczy.

nie seria "s" tylko DQ jest stworzona dla najbardziej wymagających, podkręcenie samego proca bedzie zależało od kilku czynników przede wszystkim od samego egzemplarza, od pamięci, zasilacza i warunków termiczznych chipsetu płyty głównej i samej temperatury w obudowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 10:39, Ancient Lord napisał:

Jako, że nikt mi nie pomógł ponowię pytanie.

Czy na tej płycie głównej można zrobić małe OC procesora PDC z zegarem 1.8Ghz do chociażby
2.4Ghz?

Mam wersję OEM więc wrzucam fotkę płyty z driverami.



po płycie zbudowanej na budżetowym chipsecie z zintegrowaną grafa nie spodziewałbym sie zbyt wiele (o ile dobrze rozpoznałem płyte to chyba chodzi o Gigabyte GA-945GCM-S2L Intel 945 oem). Ściągnij może Everesta czy CPU-Z i odczytaj z nich jaki masz model płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się