Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2005 o 16:07, Widek napisał:

Przed chwilą ustwiłem w biose na Memory 120% zapisałem i nie chciał się włączyc, slychac bylo pojedynczy pisk czyli cos
z ramami , zostalo mi wiec zresetowac biosa, macie jakies pomysly?;/

Może musisz je dać do odpowiednich slotów? Może tylko np. na 2/3 można z tego skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo Ci się komp

Dnia 17.10.2005 o 17:03, Dark_Kai230 napisał:

ciągle sypie... Wciąż nie rozumiem. Jak dla mnie napisałeś w tamtym poście problem i roziwązanie ( nie w >całości, ale ).


W instrukcji pisze: (note) DDR 400 can be supported through overclocking in Bios
Potem pisze zeby pojsc na strone 24:

Please follow the instructions below the enable support for DDR 400 memory modules:
1)If you use a processor with FSB100Mhz (make sure FSB Frequency is set to 100MHz) set Memory Frequency to 200%
2)If you use a processor with FSB133Mhz (make sure FSB Frequency is set to 133MHz) set Memory Frequency to 150%
3)If you use a processor with FSB166Mhz (make sure FSB Frequency is set to 166MHz) set Memory Frequency to 120%
4)If you use a processor with FSB200Mhz (make sure FSB Frequency is set to 200MHz) set Memory Frequency to 100%

czyli rozumiem że jeżeli mam Semprona 2400+ ktory ma FSB 166Mhz muszę dostosować się do punktu 3 aby poszedł mi Sempron 2800? Bo jak poprzedniio pisałem bo ustawieniu spada mi wydajnosc

Napisałem cioś takiego i że po zrobierniu jak w instrukcji komputer mi sie nie włacza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięci no name (czy dramex) 256 MB 400 i jak napisałem jak wchodze wiecej niz 190 w fsb to wydajnosc mi spada , bo moja plytka jak juz pisalem obsluguje DDR 266/333 a jezeli chodzi o DDR 400 - can be supported through overclocking in Bios i mam zajrzec na strone 24 i tam co napisalem na gorze to pisze;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


I w sumie niezłe timingi - 2.5-3-3-6 i najprawdopodobniej da się je wyśrubować. Ciekawe na jakich Chipach??? TCCD??? Ale wówczas powinny być 2-2-2-5. Może TCCC wówczas by się bardziej zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje po co ci ludzie ktorzy wypowiadali sie na temat tego ramu w "komputroniku" podkrecali taka ogromna moc ? 1 Giga ramu i jeszcze bylo malo ? Dla wlasnej satysfakcji i szpanu czy byl w tym jakis cel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza ilością najważniejsza jest prędkość. To magistrala FSB daje największy przyrost wydajności maszyny.
Dawniej kręciło się mnożnikiem procesora a teraz często warto mnożnik obniżyć na koszt wyższego FSB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee promocja trwała jeden dzień , oni tak robią czasami no szkoda, wczesniej było 440zł skreslone na 399 i promo :(:(:( ciągle proszę o pomoc w sprawie procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 08:54, RobeN napisał:

Poza ilością najważniejsza jest prędkość. To magistrala FSB daje największy przyrost wydajności maszyny.
Dawniej kręciło
się mnożnikiem procesora a teraz często warto mnożnik obniżyć na koszt wyższego FSB.


to FSB to inaczej czestotliwosc pracy tak ? Jak w przypadku tych kosci to 400 MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 17:31, Widek napisał:

Albo Ci się komp
> ciągle sypie... Wciąż nie rozumiem. Jak dla mnie napisałeś w tamtym poście problem i roziwązanie
( nie w >całości, ale ).

W instrukcji pisze: (note) DDR 400 can be supported through overclocking in Bios
Potem pisze
zeby pojsc na strone 24:

Please follow the instructions below the enable support for DDR 400 memory modules:
1)If you use
a processor with FSB100Mhz (make sure FSB Frequency is set to 100MHz) set Memory Frequency to 200%
2)If you use a processor
with FSB133Mhz (make sure FSB Frequency is set to 133MHz) set Memory Frequency to 150%
3)If you use a processor with FSB166Mhz
(make sure FSB Frequency is set to 166MHz) set Memory Frequency to 120%
4)If you use a processor with FSB200Mhz (make sure
FSB Frequency is set to 200MHz) set Memory Frequency to 100%

czyli rozumiem że jeżeli mam Semprona 2400+ ktory ma FSB 166Mhz
muszę dostosować się do punktu 3 aby poszedł mi Sempron 2800? Bo jak poprzedniio pisałem bo ustawieniu spada mi wydajnosc


Napisałem cioś takiego i że po zrobierniu jak w instrukcji komputer mi sie nie włacza;/


Proszę czy jest ktoś w stanie mi pomoc?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 14:16, WąChU napisał:

> Poza ilością najważniejsza jest prędkość. To magistrala FSB daje największy przyrost wydajności maszyny.
> Dawniej
kręciło
> się mnożnikiem procesora a teraz często warto mnożnik obniżyć na koszt wyższego FSB.

to FSB to inaczej czestotliwosc
pracy tak ? Jak w przypadku tych kosci to 400 MHz


Nie całkiem. FSB to magistrala podstawowa. Dla DDR400 o których piszesz to jest 200. Bo DDR mnoży x2 => 2x200MHz=400MHz
I w podkręcaniu chodzi o to, żeby mieć jak najwyższe wspólne FSB dla Procesora i RAM.
Np. Mój procek podstawowo chodzi 11x166MHz a RAM mam 2x200MHz. Ale taki tryb (asynchroniczny) przynosi gorsze wyniki niż gdybym zrobił dla przykładu 12x166 i 2x166 (czyli niby obniżył prędkość RAM ale spowodował że wszystko działa synchronicznie. Ponieważ mam w procesorze odblokowany mnożnik to mogę sobie go rzestawić na 12 jeśli procesor będzie w stanie działać). Jednak jak mówiłem im wyższe FSB tym lepiej, więc 11x200 i 2x200 to już lepsze rozwiązanie, a np. 9x233 i 2x233 to jeszcze lepsze. Ale im wyżej tym trudniej, bo więcej prądu, więcej ciepła i wyższe timingi dla RAM (a te im wyższe tym gorsze...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale ! Mam już kartę i zasilacz, ale... nie umiem podłączyć więc podłączy mi pan Komputronika jutro ok. 20 :/ Ale pociesznie to to, że jutro jest premiera F.E.A.R.`a i se pogram :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić procka i płytę główną w granicach 500 – 600 zł
Tu prezentuję na co się czaję jak narazie.
Procek: http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6300554
Płyta główna: http://pc.emarket.pl/pricelist/Item.aspx?PID=C6700071

Jak uważacie, jest to dobry wybór ? Czy może za tę cenę dostane inny lepszy sprzęt ? Jeśli tak to jaki ?

Komputer służy mi głównie do grania więc chciał bym, żeby procesor spisywał się pod tym względem jak najlepiej. Do tego mam 2x 128 MB DDR RAM i GF FX5200 128 MB Wiem, że ta grafika to syf, ale na to na razie funduszy niema ;-P

Proszę o doradzenie mi w tej sprawie, bo nie chcial bym kupic syfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 17:50, Dark_Kai230 napisał:

Doskonale ! Mam już kartę i zasilacz, ale... nie umiem podłączyć więc (...)


Podłączenie zasilacza i karty graficznej nie jest wcale takie trudne jak Ci się zdaje. Najpierw musisz odłączyć stary zasilacz od prądu, a następnie możesz wziąść się za wyciągnięcie karty graficznej i zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne taki Celeron D 2,53 Ghz kosztuje 289zł a Sempron 2400 1667mhz 307zł, obydwa procki mają po 256 kb cache wiec jaka jest miedzy nimi roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się