Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2008 o 21:42, Adham napisał:

Chcę mieć 3GB RAM, bo moja winda xp więcej chyba nie będzie w stanie odczytać. Nie mogę
jednak nigdzie znaleźć takiej opcji, chwilowo wstawiłem więc "DDR2 4096MB 800MHz PDP
Patriot LLK (2x2048MB, DualDDR2, CL4)"

Dnia 24.04.2008 o 21:42, Adham napisał:

Minimum, tzn. lepiej 500W czy te 450W wystarczy?


Może zamiast 4GB ramu kup 2GB i BeQuieta lub TAGANa 500W, albo Corsaira 520W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba już to mówiłem, ulubiony.pl nie jest zbyt rzetelnym sklepem wystarczy poczytać opinie i fora na popularnych portalach o tematyce komputerowej. Jeśli OC nie będzie to płytka OK

Wycofaj te zamówienie i zamawiaj w Agito, sklep naprawdę dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 21:52, pan buba napisał:

opłaca sie kupić taki zestaw. http://www.allegro.pl/item353276445_obnizka_cen_e8400_4096ram_9600gt_512_320_bonus.h
tml
proponowaliscie mi kupować sprzęt ,,na raty" i samemu go składać, ale odpuscilem. wole
kupic całego kompa i mieć spokój. moze jakies inne propozycje ;)


w koncu jakiś w miare porządny zestaw. Obudowy nawet nawet (shinobi), natomiast markowy zasilacz i pamięci, to pewnie sprzet z najniższej półki. Grafa tez nie wiadomo od jakiego dystrybutora. płyta głowna mogłaby być lepsza. Ale jesli nie chce sie samemu składać (choć to łatwizne) to możesz brac. tylko ewentualnie potem nie miej do mnie pretensji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tym temacie złożą Ci lepszego, za te same pieniądze.
Ach, no i w tym zestawie na allegro.pl :
"markowe ramy" - nie masz pojęcia co Ci tam wcisną.
"cichy zasilacz 450W"- tak samo.... A producent ma znaczenie.

Gdy kupisz gotowy piec, nie będziesz miał spokoju, powinieneś zakupić kompa idealnego, dostosowanego pod Twoje potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 21:57, dawidos170 napisał:

> ...

Zasilacz wymienić i sprzęt pierwsza klasa ;)


a co jest z tym zasilaczem. mocniejszy ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 21:46, dawidos170 napisał:

Nie ma zestwau 3 gb. Są 1,2 i 4 gb zestawy bo to system dwójkowy. Nie ma kości 3 gb ani
2 x 1,5 gb :)

Ok, ale w takim razie lepiej kupić 2x1GB, 1x2GB czy 2x2GB? Tej ostatniej nie wykorzystam w 100%, ale czy to się nadaje jako inwestycja na dłuższy czas? ;)

Dnia 24.04.2008 o 21:46, dawidos170 napisał:

8800GTX jest nieopłacalny. Lepiej 9800 GTX bo to już nowa konstrukcja.

Nowa konstrukcja, czyli? Będzie szybszy/mniej żądny prądu? ;) I jaki producent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 22:00, Tokix napisał:

Przecież w tym temacie złożą Ci lepszego, za te same pieniądze.
Ach, no i w tym zestawie na allegro.pl :
"markowe ramy" - nie masz pojęcia co Ci tam wcisną.
"cichy zasilacz 450W"- tak samo.... A producent ma znaczenie.

Gdy kupisz gotowy piec, nie będziesz miał spokoju, powinieneś zakupić kompa idealnego,
dostosowanego pod Twoje potrzeby.


no a jest taka możliwość, że daję zamówienie do jakiegoś sklepu (mieszkam we Wrocławiu) i oni go składają i przysyłają. Tak to mi by najbardziej pasowało. Budżet to do 2600zł
Znacie takie sklepy we Wrocławiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobre podzespoły wszystko zależy od gustu kupującego

Mobo każdy preferuje coś innego
Procek OK
Dysk 320Gb nic nie znaczy, diabeł tkwi w szczegółach
Brak producenta optyka j.w.
Zasilacz j.w
Pamieć markowa znaczy jaka jakie CL
Buda rzecz gustu

Brak kilku informacji składowych komputera by zdecydować się na zakup w 100% według mnie kupowanie kota w worku, w podobnej cenie mam taki sam zestaw ale wiem co tam będzie siedziało i jestem pewny zastosowanych komponentów


EDIT
Wrocław przede wszystkim Proline.pl ( ale poczytaj opinie bo są problemy z serwisowaniem tylko nie pamiętam jaki to był oddział, dalej arest.pl olimp.p oraz 4speed.pl ( o 2 ostatnich mało wiem, dwa pierwsze są najbardziej powszechne ) w tych sklepach kompa Ci złożą bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak we wrocu mieszkasz, to masz luzik :]
Raczej nie będzie problemu ;]
www.arest.pl
Sklep+serwis jest w rynku koło kościoła św.Anny na Odrzańskiej
Oraz na Biskupiej.
Ja właśnie tam kupywałem PC, i jakoś nie narzekam.
Możesz tam zajść, obsługa pomoże Ci złożyć piec, w 2-3 dni go złożą,
i dowiozą kurierem do Twojego miejsca zamieszkania, bądź odbierzesz osobiście ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do sklepow Proline lub Arest. W pierwszym na pewno, w drugim chyba tez, skladaja kompy na zyczenie klienta. Tylko nie wiem jak z jakoscia takiego zlozenia - lepiej zawsze propozycje zarzucic na forum i ktos sprawdzi czy wsio ok :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 22:04, pan buba napisał:


no a jest taka możliwość, że daję zamówienie do jakiegoś sklepu (mieszkam we Wrocławiu)
i oni go składają i przysyłają. Tak to mi by najbardziej pasowało. Budżet to do 2600zł
Znacie takie sklepy we Wrocławiu?


Pierwszy lepszy sklep komputerowy ci tak zrobi. Tylko nie idź do proline'u na biskupiej, bo tam obsługa jest poprostu fatalna. Dwa razy sie sparzyłem :/ sklepu ci nie polecę, bo za rzadko bywam we wrocku (mieszkam w Głogowie). Ewentualnie, w jakimś sklepie internetowym (też składają kompy i wysyłaja złożone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 23:17, XeMro napisał:

Czy opłaca mi się kupić tę kartę i czy będzie sprawnie działać z moim sprzętem

NVIDIA GeForce FX 5200
AMD Athlon(tm) XP 2500+
Ram 1gb
plyta AsRock P4i65G 400 mhz


Niestety nie bedzie poniewaz plyte glowna masz ze zlaczem AGP czyli na stare karty graficzne a karta ktora zamierzasz kupic jest pod PCI-E czyli pod nowe złacze ktore nie jest kompatybilne ze starszym, ten zakup musisz sobie darowac najlepiej poszukaj ATI X1950pro na AGP i bedzie ona szybsza niz ten 8600GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie się zastanawiam nad upgradem kompa. Mam zamiar zmienić graficzną, ram i być może zasilacz. Zależy mi na tym by zamknąć się w 500zł, no może trochę więcej jak zasilacz okaże się niezbędny .

To jest moja płyta główna http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-945g-s3_10.html . Procek to Intel core duo 6300 1.86GH , ram 1GB (dwa razy po 512), zasilacz 350W, karta Geforce 7300GT 256MB.

Chcę zakupić dwie sztuki tego ramu http://sklep.benchmark.pl/pelny_25822.html , by mieć razem 4GB, po jednym na każdy slot – podobno wtedy lepiej/szybciej śmigają? Jednak w instrukcji do płyty głównej jest napisane, że by móc cieszyć się 667mhz taktowania tegoż ramu „FSB processor musi być 800/1066Mhz – gdzie to się sprawdza? To oznaczenie 6300 coś oznacza? Płyta i tak uciągnie tylko 4GB więc można zapełniać sloty. No i czy warto od razu 4GB brać? Mało gram na pececie.

Karta graficzna to sam nie wiem. Już się w tym nie orientuje za bardzo. Najważniejsze by miała wyjście HDMI bym mógł ją podłączyć pod TV hd ready. Dobrze jak będzie miała tez directx 10. Nie wiem co wybrać. Czy lepiej brać kartę 256/512DDR3, czy może 1024DDR2? Jak to się przekłada na granie i komfort zabawy?

Czy jest do tego wszystkiego potrzebny jakiś większy zasilacz? Dużo jest zabawy z montowaniem zasilacza? Nigdy tego nie robiłem – karta i ram owszem, ale nie zasilacze.

A teraz najważniejsze. Nie jestem juz maniakalnym graczem, nie zależy mi na tym by Crissis w ogóle u mnie poszedł. Od grania mam xboxa360, a peceta chciałem po prostu troszkę unowocześnić by iść z duchem czasu. Najbardziej mi zależy na tym by pograć sobie w Medievala czy inne strategie dość komfortowo (ram) i na telewizorze (karta). Oczywiście chciałbym, by była to także mała inwestycja na przyszłość – Starcraft2, nowy Total War or sth.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 10:50, Ceteris Paribus napisał:

Witam, właśnie się zastanawiam nad upgradem kompa. Mam zamiar zmienić graficzną, ram
i być może zasilacz. Zależy mi na tym by zamknąć się w 500zł, no może trochę więcej jak
zasilacz okaże się niezbędny .

To jest moja płyta główna http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-945g-s3_10.html
. Procek to Intel core duo 6300 1.86GH , ram 1GB (dwa razy po 512), zasilacz 350W, karta
Geforce 7300GT 256MB.

Chcę zakupić dwie sztuki tego ramu http://sklep.benchmark.pl/pelny_25822.html , by mieć
razem 4GB, po jednym na każdy slot – podobno wtedy lepiej/szybciej śmigają? Jednak
w instrukcji do płyty głównej jest napisane, że by móc cieszyć się 667mhz taktowania
tegoż ramu „FSB processor musi być 800/1066Mhz – gdzie to się sprawdza? To
oznaczenie 6300 coś oznacza? Płyta i tak uciągnie tylko 4GB więc można zapełniać sloty.
No i czy warto od razu 4GB brać? Mało gram na pececie.

Karta graficzna to sam nie wiem. Już się w tym nie orientuje za bardzo. Najważniejsze
by miała wyjście HDMI bym mógł ją podłączyć pod TV hd ready. Dobrze jak będzie miała
tez directx 10. Nie wiem co wybrać. Czy lepiej brać kartę 256/512DDR3, czy może 1024DDR2?
Jak to się przekłada na granie i komfort zabawy?

Czy jest do tego wszystkiego potrzebny jakiś większy zasilacz? Dużo jest zabawy z montowaniem
zasilacza? Nigdy tego nie robiłem – karta i ram owszem, ale nie zasilacze.


Witaj.
Ja na twoim miejscu kupiłabym RAM 2GB. Jeśli masz XP-ka, to i tak system będzie widział tylko 3,25 GB RAMu. Karta graficzna tylko z DDR3, bo są szybsze, a żeby miały DX 10, to tylko z serii 8.....
Zasilacz... to problem dobrze by było gdybyś napisał jakiej jest firmy, bo dużo od tego zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 11:22, Paladynka napisał:

Witaj.
Ja na twoim miejscu kupiłabym RAM 2GB. Jeśli masz XP-ka, to i tak system będzie widział
tylko 3,25 GB RAMu. Karta graficzna tylko z DDR3, bo są szybsze, a żeby miały DX 10,
to tylko z serii 8.....
Zasilacz... to problem dobrze by było gdybyś napisał jakiej jest firmy, bo dużo od tego
zależy.


Zasilacz mam jakis ATX 350W. Tak przynajmniej jest napisane w umowie - pewnei to jakis no name. Polecono mi taką kartę http://www.apollo.pl/store/show_detail/34477 problem w tym, że nie jest napisane czy ma wyjście HDMI. Jest chyba jakaś różnica jakościowa gdy idzie po zwykłym kablu s video, a hdmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się