Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

Możesz brać. Wtyczki SATA i SATA 2 są takie same. Różnią się tylko szybkością przesyłu danych. Płyta na pewno go obsłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 12:05, mrosi napisał:

/.../

Możesz brać. Wtyczki SATA i SATA 2 są takie same. Różnią się tylko szybkością przesyłu
danych. Płyta na pewno go obsłuży.

To jaki dysk polecasz? Czy opłaca się zmieniać płytę główną? thx za odp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 12:13, ziomal69 napisał:

To jaki dysk polecasz? Czy opłaca się zmieniać płytę główną? thx za odp. ;)


WD Caviar lub Seagate. Jeśli chciałbyś zmienić płytę główną to jedynie na używaną, bo takich na socket 939 nie ma już na rynku. Z kolei wymiana płyty głównej na taką jaka jest dostępna (np. na AM2) może łączyć się z koniecznością wymiany pamięci na DDR2 (jeśli masz DDR) i oczywiście samego procesora. Pytanie czy masz tyle kasy aby taką wymianę przeprowadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 12:33, mrosi napisał:

WD Caviar lub Seagate. Jeśli chciałbyś zmienić płytę główną to jedynie na używaną, bo
takich na socket 939 nie ma już na rynku. Z kolei wymiana płyty głównej na taką jaka
jest dostępna (np. na AM2) może łączyć się z koniecznością wymiany pamięci na DDR2 (jeśli
masz DDR) i oczywiście samego procesora. Pytanie czy masz tyle kasy aby taką wymianę
przeprowadzić...

Mam tyle kasy, ale nawet nie opłaca się tyle latać za tymi częściami tylko dla dysku. Kupiłem sobie taki dysk już. :)

http://allegro.pl/item363806506_hdd_seagate_500gb_st3500320as_32mb_gw_fv_nowy. html

Dzięki i pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dysk twardy WDC WD 2000js-98mhb0
display: Radeon X 1950 pro
dvd:Nec dvd rw nd-3550A
procesor:AMD athlon 64 3200+
dźwięk relatek ac 97
płyta główna MSI k8n

chce wymienić procka aco zatym idzie też płyte i ramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cholera nie moge edytować postu mój powyższy post jest odpowiedxią na posta GAGSTER
który napisał :
>podaj budżet, aktual;nego kompa i co chcesz wymienic, tak bedzie najłatwiej i najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 15:00, arek5 napisał:

chce wymienić procka aco zatym idzie też płyte i ramy

Nie rozumiem: nie możesz kupić dwurdzeniowca pod 939 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 16:35, Clegan napisał:

> chce wymienić procka aco zatym idzie też płyte i ramy
Nie rozumiem: nie możesz kupić dwurdzeniowca pod 939 ?


a wiesz ile kosztuja x2 na 939 ? poza tym, ciezko je dostać

arek5

zapomniałeś o budżecie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 17:34, GANGSTERR napisał:

> > chce wymienić procka aco zatym idzie też płyte i ramy
> Nie rozumiem: nie możesz kupić dwurdzeniowca pod 939 ?

a wiesz ile kosztuja x2 na 939 ? poza tym, ciezko je dostać

Mniej niż nowy procek, płyta i ram. Poza tym używkę tak ciężko kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 18:48, Clegan napisał:

Mniej niż nowy procek, płyta i ram. Poza tym używkę tak ciężko kupić ?


Może i masz racje, ale to jest dobry powód na całkowite odświeżenie sprzętu i zrobienie kroku naprzód (ddr2 i am2/+) :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 19:02, tomasz23 napisał:

> Mniej niż nowy procek, płyta i ram. Poza tym używkę tak ciężko kupić ?
>

Może i masz racje, ale to jest dobry powód na całkowite odświeżenie sprzętu i zrobienie
kroku naprzód (ddr2 i am2/+) :)))

Ddr2 i am2 to ma być krok naprzód ? raczysz żartować :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 20:14, Clegan napisał:

Ddr2 i am2 to ma być krok naprzód ? raczysz żartować :)))))


Aj, źle mnie zrozumiałeś. :) Krok naprzód w stosunku do 939 i ddr1 ;p O to mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 20:14, Clegan napisał:

> > Mniej niż nowy procek, płyta i ram. Poza tym używkę tak ciężko kupić ?
> >
>
> Może i masz racje, ale to jest dobry powód na całkowite odświeżenie sprzętu i zrobienie

> kroku naprzód (ddr2 i am2/+) :)))
Ddr2 i am2 to ma być krok naprzód ? raczysz żartować :)))))


to chyba ty żartujesz, jesli mowisz ze kupno x2 na 939 to dobre rozwiązanie. Może wyjdzie taniej ale to nie ma ogolnie sensu. Za X24200+ na s. 939 ktory kosztuje te 300 zł mozna kupic x2 5000+ Black Edition (265 zł) lub 5200+ box/5600 oem. Do tego DD1 sa drozsze od DDR2. Trzeba tylko dołożyć ok 200 zł na mobo na chpsecie AMD 770. Wywalanie kasy (i to już nawet dość sporej) na s 939 gdzie zaczyna sie mówić o AM3 (odległe czasy ale jednak) to bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 20:26, GANGSTERR napisał:

to chyba ty żartujesz, jesli mowisz ze kupno x2 na 939 to dobre rozwiązanie. Może wyjdzie
taniej ale to nie ma ogolnie sensu.

Najpierw piszesz ze wyjdzie taniej a potem podajesz ceny - może się zdecyduj :)

Dnia 26.05.2008 o 20:26, GANGSTERR napisał:

kupic x2 5000+ Black Edition (265 zł) lub 5200+ box/5600 oem. Do tego DD1 sa drozsze
od DDR2. Trzeba tylko dołożyć ok 200 zł na mobo na chpsecie AMD 770. Wywalanie kasy (i
to już nawet dość sporej) na s 939 gdzie zaczyna sie mówić o AM3 (odległe czasy ale jednak)
to bezsens

1. Gdzie ja pisałem o kupowaniu ddr1 ?
2. Jak wyjdzie AM3 to i tak trzeba będzie zmienić mobo, RAM i procka. A na chwilę obecną i tak lepszym wyborem pod względem wydajności jest c2d.
Ja nie widzę sensu w kupowaniu czegoś tylko dlatego że się nazywa AM2 a nie 939.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 20:26, GANGSTERR napisał:

Do tego DD1 sa drozsze od DDR2.


Nie żebym się czepiał ale z tego co pamiętam to były dostępne płyty na s939 z obsługą DDR2...
Nie zmienia to faktu, że także jestem zdania, iż inwestowanie w tę platformę nie ma na dzień dzisiejszy sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 20:35, Clegan napisał:

> to chyba ty żartujesz, jesli mowisz ze kupno x2 na 939 to dobre rozwiązanie. Może
wyjdzie
> taniej ale to nie ma ogolnie sensu.
Najpierw piszesz ze wyjdzie taniej a potem podajesz ceny - może się zdecyduj :)

taniej w porownywaniu cen samych procków

Dnia 26.05.2008 o 20:35, Clegan napisał:


Dnia 26.05.2008 o 20:35, Clegan napisał:

1. Gdzie ja pisałem o kupowaniu ddr1 ?

nic nie mówiłeś, ale jak ktoś sie przesiada z s. 939 na AM2 to raczej wymienia DDR1 na DDR2 nie ?

Dnia 26.05.2008 o 20:35, Clegan napisał:

lepszym wyborem pod względem wydajności jest c2d.

prawda, ale akurat dyskusja toczy sie o AM2, sam chciałem napisać o zakupie np. DC

Dnia 26.05.2008 o 20:35, Clegan napisał:

Ja nie widzę sensu w kupowaniu czegoś tylko dlatego że się nazywa AM2 a nie 939.

ja natomiast widzę sens inwestowania w socket aktualnie używany i rozwijany (AM2+ obsługiwany jest przez wcześniej wypomniany AMD770) niż już dawno zapomniany s. 939

mrosi

znajdź taka płyte ;) ja swego czasu szukałem i nie znalazłem (a tez mi ktos o takej możliwości mówił, i nie zdziwiłbym sie gdybyś to był ty ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno dajcie mi link na wiatraczek na kartę graficzną geforce 8800 gs 384mb
żeby mi się nie grzała bo czytałem opinie że się mocno grzeje wiatraczek niech będzie do 100zł link na komputroniku proszę was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 22:01, filip1-1 napisał:

a i jeszcze jedno dajcie mi link na wiatraczek na kartę graficzną geforce 8800 gs 384mb
żeby mi się nie grzała bo czytałem opinie że się mocno grzeje wiatraczek niech będzie
do 100zł link na komputroniku proszę was o pomoc


nie wiem czemu ma sie przegrzewać, skoro podobne chłodzenie zastosowano na GF 9600 GT ktory sie nie przegrzewa. Jesli masz zamiar wydać 100 zł na chłodzenie to lepiej przeznacz ta kwotę na zakup GF 9600 T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 20:42, GANGSTERR napisał:

> 1. Gdzie ja pisałem o kupowaniu ddr1 ?
nic nie mówiłeś, ale jak ktoś sie przesiada z s. 939 na AM2 to raczej wymienia DDR1 na
DDR2 nie ?

To po co piszesz że ddr1 jest droższe niż ddr2, skoro ddr1 nie będzie kupowane ? :-)

Dnia 26.05.2008 o 20:42, GANGSTERR napisał:

ja natomiast widzę sens inwestowania w socket aktualnie używany i rozwijany

Inwestować to można na giełdzie :-) Tu się wydaje forsę na sprzęt - i moje zdanie jest jasne i oczywiste: lepiej albo kupić samego procka (co wychodzi taniej jak sam zauważyłeś a różnica w wydajności jest niewielka) albo zupełnie zmienić platformę na c2d. Namawianie kogoś kto ma 939 na AM2 tylko dlatego że to drugie jest "aktualnie używane i rozwijane" to namawianie na wywalanie kasy w powietrze.
A płyta pod 939 z ddr1 i ddr2 to zdaje się Asrocka była - ale lepiej ją pominąć milczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2008 o 22:29, Clegan napisał:

To po co piszesz że ddr1 jest droższe niż ddr2, skoro ddr1 nie będzie kupowane ? :-)

bo jakby kupował DDR2 to mógłby to zrobić za sprzedane DDR, wydawało mi sie to logiczne

Dnia 26.05.2008 o 22:29, Clegan napisał:


Dnia 26.05.2008 o 22:29, Clegan napisał:

Inwestować to można na giełdzie :-) Tu się wydaje forsę na sprzęt


inwestowanie było pewnego rodzaju przenośnia, szkoda ze nie zauważyłeś tego

Dnia 26.05.2008 o 22:29, Clegan napisał:

moje zdanie jest
jasne i oczywiste: lepiej albo kupić samego procka (co wychodzi taniej jak sam zauważyłeś
a różnica w wydajności jest niewielka) albo zupełnie zmienić platformę na c2d. Namawianie
kogoś kto ma 939 na AM2 tylko dlatego że to drugie jest "aktualnie używane i rozwijane"
to namawianie na wywalanie kasy w powietrze.


jakby ludzkość stosowała podobny tok myślenia to bylibyśmy znacznie mniej zaawansowani, nie byłoby np. samochodów, bo po co wydawać kupe kansy na nową technologie (patrze z perspektywy XIX-XX wieku) skoro wystarczy nam kareta ? (dla pewnosci, pierwsze samochody rozwijały podobne lub nawet mniejsze prędkości). Jakbym miał kupować x2 na s. 939 to juz bym chyba wolał przepić tą kase, bo wydanie forsy (jak to nazywasz) na sprzet ktory jest w zapomnieniu chyba od 2-3 lat jesli nie wiecej to pomyłka.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się