Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2008 o 08:46, mobtel napisał:

Mam maks 300 zeta



Gigabyte GA-MA78GM-S2H (AMD 780G) [DDR2, PCI-E, KG, HDMI] Gigabyte 222.00 zł

procek...

AMD Sempron LE-1150 Sparta BOX (Socket AM2, 64bit) 2 GhZ !! AMD 92.00 zł

koszt 314zł
zaznaczam procek to zaledwie sempron ale grafike masz intiger wiec i tak nawet jakbyś miał quada gówno by to dało wiec ten sempron bedzie idealny na domowy komputer w którym uruchomisz nawet GRY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 08:56, mobtel napisał:

Hmm w żadnym sklepie tego nie ma, usuwałem nawiasy

no to tak. płyte główną tą musisz kupic to dobra płyta z najlepszym chipsetem graficznym... jaki moze byc cudo :)
a co do procka jak nie ma bo chyba o nim piszesz to tak

1. allegro.
2. znak.pl tam mają zamów sobie(mozesz tez zamówic z płytą gówną taniej wyjdzie )
3. a jak nie chcesz tak. to pytaj sie po prostu o semprony.. jakis sklep MUSI MIEC.

ps wybrałbym 2 punkt jak juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 08:48, GANGSTERR napisał:


> Chyba Ci się wartości pomylił ;) Bo nie sądzę,żeby proc wytrzymał napięcie 2 V a
tym
> bardziej 3 :)

pomyłka ;p, miało byc 0,2V, sorka


No też tak myślę :P Ja mam ten komfort,że u siebie mam tolerancję od 0.95V do 1.5V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecacie kupno GF 8800GT czy 9600GT? Bo nie wiem, jaką wybrać...
Fajnie by było, gdyby ktoś podał mi link do aukcji, na której tanio można kupić taką kartę. Koszt to maks. 450 zł. Mam nadzieję na wysokie taktowanie i dobrą sprawność. Czy może lepiej wstrzymać się na razie z kupnem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 09:06, xbit71 napisał:

Polecacie kupno GF 8800GT czy 9600GT? Bo nie wiem, jaką wybrać...
Fajnie by było, gdyby ktoś podał mi link do aukcji, na której tanio można kupić taką
kartę. Koszt to maks. 450 zł. Mam nadzieję na wysokie taktowanie i dobrą sprawność. Czy
może lepiej wstrzymać się na razie z kupnem?


wstrzymaj sie, 25 czerwca maja wyjść nowe radki i nie powiem, zapowiadaja sie dośc interesujące, i maja być też tanie, wiec ceny polecą, a niedlugo po ati nvidia prezentuje swoje nowe karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w Radeonach po przyciśnięciu alt+c miast pojawienia się literki ć, wyskakuje panel sterowania kartą graficzną. Wiem, że to błahostka, ale to dość denerwujące i ja na takie rzeczy zwracam uwagę. Dlatego wolę GeForce''y. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 09:19, xbit71 napisał:

Słyszałem, że w Radeonach po przyciśnięciu alt+c miast pojawienia się literki ć, wyskakuje
panel sterowania kartą graficzną. Wiem, że to błahostka, ale to dość denerwujące i ja
na takie rzeczy zwracam uwagę. Dlatego wolę GeForce''y. :P


taaa, a podobno nazisci nie palili zydów w obozach koncentracyjnych bo ich (obozów) w cale nie było. Miałem doczynienia z ATI i uwierz mi, nic takiego nie było. Nie powiedziałem też, ze musisz kupic te radki, powiedział tylko, ze ceny obecnych kart polecą z powodu tych kart, i ze te nowe raki zapowiadaja sie ciekawie (np. 4850 ma byc o 10% szybszy od 9800 GTX, a 4870 22% - to sa narazie plotki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 09:19, xbit71 napisał:

Słyszałem, że w Radeonach po przyciśnięciu alt+c miast pojawienia się literki ć, wyskakuje
panel sterowania kartą graficzną. Wiem, że to błahostka, ale to dość denerwujące i ja
na takie rzeczy zwracam uwagę. Dlatego wolę GeForce''y. :P

Idiotyczny problem, który bez problemu można usunąć. Jest to po prostu jeden z skrótów - Hot Key''ów, które wyłącza się w CCC. Ew. można pokusić się o instalację zastępczego programu - ATI Tray Tool, który moim zdaniem jest dużo lepszy, do tego po Polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby ktoś mi podać link do strony, gdzie można sprawdzić jaki zasilacz jest potrzebny do danej konfiguracji sprzętowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 09:12, GANGSTERR napisał:

wstrzymaj sie, 25 czerwca maja wyjść nowe radki i nie powiem, zapowiadaja sie dośc interesujące,
i maja być też tanie, wiec ceny polecą, a niedlugo po ati nvidia prezentuje swoje nowe
karty



NVidia zaprezentuje swoje karty już 17 czerwca, czyli wcześniej niż ATI x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, "zaprezentuje", czyli wypuści na rynek, eo ipso będzie te karty można kupić 17 czerwca - ATI, osiem dni później. Swoją drogą, GANGSTERRowi chodziło o spadek cen pozostałych kart, a nie zachętę kupna jednej z tych nowych.

Co do samej ceny, to w Stanach GTX 280 ma prawdopodobnie kosztować ~ 650$, GTX 260 - ~450$. Jeśli sprawdzi się znana praktyka, że dolary są przeliczane na euro w stosunku 1:1, to możemy sie domyśleć jaka będzie cena (no i oczywiście doliczyć Vat i koszty paliwa). Mam nadzieję, że tak się jednak nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się