Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2008 o 23:53, mrosi napisał:

/.../

Sorry za dubla, nie zdążyłem edytować. Doczytałem się na stronie Action-a,

Tym się nie sugeruj - możesz dostać egzemplarz z bardziej poluzowanym wiatrakiem i co wtedy ?
Poza tym coś mi się wydaje że Action to przepisał od producenta - bo nie wierzę, że to testowali. A dane producenta to sobie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 23:53, mrosi napisał:

/.../

Sorry za dubla, nie zdążyłem edytować. Doczytałem się na stronie Action-a, że Enermax
ma maksymalną głośność 16dB, gdzie Tagan ma np. 27dB a BeQuiet 22dB. Już wiem wszystko.
Najważniejsze, że kumpel z mojego sklepu bierze od tego dostawcy sprzęt, więc w granicach
450-480PLN go kupię.
Dzięki za poradę.

Cholera, jednak Tgan nie jest najlepszy i najbardziej cichy.... :-/

Tagan jest głośny prócz niektórych modeli, są to zasilacze bezkompromisowe i wysoka wydajność tych zasilaczy jest okupiona hałasem(dwa wentylatory 80mm)

PS BeQuiet powstaje w tych samych fabrykach co tagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 23:54, Clegan napisał:

Pisałeś chyba, że masz kumpli w sklepie - chyba się możesz z nimi dogadać ? ;)


A znasz sklep komputerowy, gdzie na miejscu mają do obejrzenia kilka, kilkanaście urządzeń takiej wysokiej klasy (i ceny)? To sprzęt dla zapaleńców i rzadko kto sprowadza to po to żeby miesiącami mu na półce zalegał.

Dnia 24.06.2008 o 23:54, Clegan napisał:

Ale do czego - 9800gtx ? Każdy z tych zasilaczy pod względem mocy wystarczy aż z nawiązką
nawet jak SLI zrobisz. I na oc też starczy. Kup co Ci bardziej odpowiada pod względem
ciszy.


No właśnie nastąpiła zmiana planów. W związku ze spadkiem cen (z dnia na dzień) nowych modeli grafiki, czaję się na GTX 280 lub poczekam na 4870. Do tej pierwszej zasiłka minimum 550W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 23:53, mrosi napisał:

/.../

Sorry za dubla, nie zdążyłem edytować. Doczytałem się na stronie Action-a, że Enermax
ma maksymalną głośność 16dB, gdzie Tagan ma np. 27dB a BeQuiet 22dB. Już wiem wszystko.
Najważniejsze, że kumpel z mojego sklepu bierze od tego dostawcy sprzęt, więc w granicach
450-480PLN go kupię.
Dzięki za poradę.

Cholera, jednak Tgan nie jest najlepszy i najbardziej cichy.... :-/

Jeżeli mogę się wtrącić - bierz Be-Quiet-a. Mam identycznego (Be-Quiet Dark Power 600W) i jest niesłyszalny. Głośniej od niego pracuje nawet chłodnica w moim kompie! (mam wodne chłodzenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 00:00, ziptofaf napisał:

Jeżeli mogę się wtrącić - bierz Be-Quiet-a. Mam identycznego i jest niesłyszalny. Głośniej
od niego pracuje nawet chłodnica w moim kompie! (mam wodne chłodzenie)


Czy dyski twarde go zagłuszą? Dopóki miałem zasilacz Tagana 430W U-22 2Force to tak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 00:01, mrosi napisał:

Czy dyski twarde go zagłuszą? Dopóki miałem zasilacz Tagana 430W U-22 2Force to tak było...

Wiesz, zasilacza nie słyszę, o ile nie otworzę obudowy. A nawet wtedy ledwo, ledwo. Z tym, że u mnie dysku twardego nie słychać już w ogóle, bo mam na nim specjalne maty wyciszające...Więc wątpię, czy zdołasz usłyszeć ten zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 23:58, czaja24 napisał:

Tagan jest głośny prócz niektórych modeli, są to zasilacze bezkompromisowe i wysoka wydajność
tych zasilaczy jest okupiona hałasem(dwa wentylatory 80mm)

Ja bym powiedział że to raczej świadczy o niedobraniu zasilacza do podzespołów. A modele z 2x80mm są akurat uznawane za najcichsze - jak seria U-22.

Dnia 24.06.2008 o 23:58, czaja24 napisał:


PS BeQuiet powstaje w tych samych fabrykach co tagan

Nieprawda - BQ produkuje Fortron, a Tagana Topower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 00:01, mrosi napisał:

> Jeżeli mogę się wtrącić - bierz Be-Quiet-a. Mam identycznego i jest niesłyszalny.
Głośniej
> od niego pracuje nawet chłodnica w moim kompie! (mam wodne chłodzenie)

Czy dyski twarde go zagłuszą? Dopóki miałem zasilacz Tagana 430W U-22 2Force to tak było...

w zależności od modelu dyski jednotalerzowe nie zagłuszą bo są prawie nieslyszalne, dyski wielotależowe są glośniejsze i mogą choć nie muszą zagłuszać pracę wentylatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2008 o 00:04, Clegan napisał:

> PS BeQuiet powstaje w tych samych fabrykach co tagan
Nieprawda - BQ produkuje Fortron, a Tagana Topower.

poprawka seria straightpower jest produkowana w FSP Group a serie DarkPower w fabrykach właśnie TopPower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Już wybrałem, za Twoją poradą - Enermax Modu82+ 625W. Rozmawiałem z Tehcnical Support w UK. Poziom hałasu w idle kształtuje się na poziomie 5dB a w stresie 16dB. Jak dla mnie rewelacja. Tyle miał tylko poprzedni Tagan. Biorę... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 10:13, burczynski napisał:

http://www.allegro.pl/item382661093__nzxt_hush_black_nowy_wyciszony_matami_.html
Co myślicie o tej obudowie? Chcę kupić coś do 250zł zeby byla przewiewna, miala sporo
miejsca na wiatraczki oraz miała efektowny wygląd. ;-)


moze raidmax smilodon? albo sharkoon rebel 12?

Ten nzxt jest wylozony matami i prawdopodobnie bedzie w nim cieplej niz w normalnej obudowie. Za to jesli zalezy ci na ciszy to jedynym sensownym wyborem w tym przediale cenowym jest ten nzxt hush lub antec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 11:23, wiedx1 napisał:

jaki proc i jaka najlepsza kartę graficzną pociągnie ta płytka ?? MSI K9NU Neo-V (MS-7270)


grafika - 280 gtx
proc - athlon x2 6400 (jezeli nie phenom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 11:47, wiejskichlop napisał:

> jaki proc i jaka najlepsza kartę graficzną pociągnie ta płytka ?? MSI K9NU Neo-V
(MS-7270)

grafika - 280 gtx
proc - athlon x2 6400 (jezeli nie phenom)


6400+ czy phenoma balbym sie tutaj włozyć ze względu na układ zasilania, prawdopodobnie by tego nie wytrzymał na dłuższą metę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 12:21, GANGSTERR napisał:

6400+ czy phenoma balbym sie tutaj włozyć ze względu na układ zasilania, prawdopodobnie
by tego nie wytrzymał na dłuższą metę


czemu uklad zasilania mialby nie wytrzymac 6400+? Przy Oc to bym jeszcze zrozumial, ale na stockowych ustawieniach? Przeciez to plyta zaprojektowana dla wszystkich athlonow x2, wiec nie powinno byc problemu, moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 12:27, wiejskichlop napisał:

> 6400+ czy phenoma balbym sie tutaj włozyć ze względu na układ zasilania, prawdopodobnie

> by tego nie wytrzymał na dłuższą metę

czemu uklad zasilania mialby nie wytrzymac 6400+? Przy Oc to bym jeszcze zrozumial, ale
na stockowych ustawieniach? Przeciez to plyta zaprojektowana dla wszystkich athlonow
x2, wiec nie powinno byc problemu, moim zdaniem.


czyli moge do niej wsadzic 5600 i 9600 gt ??lub hd4850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się