Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2008 o 15:49, Konrad162 napisał:

Witam to jest chyba ostateczna wersja mojego zestawu...

1. Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX 552.00 x1
2. Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency 158.00 x1/x2
3. Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E) 569.00 x2 1138.00
4. Asus P5E Intel X38 577.00

Alternatywa DFI LanParty DK X38 /intel X38/

Dnia 29.06.2008 o 15:49, Konrad162 napisał:

5. Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) 234.00
6. Zasilacz do obudowy Corsair CMPSU-750TXEU - 750W 319.00


550W markowe spokojnie sobie poradzi

Dnia 29.06.2008 o 15:49, Konrad162 napisał:



Teraz pytanie co do obudowy ;] czy obudowa faktycznie może być "byle jaka" ?? czy ma
to jakiś większy wpływ... jakbyście mogli jakąś wybrać z www.komputronik.pl wiem że jest
tam drogo ale chyba nie mam wyjścia :/


PS może jakieś inne uwagi do zestawu. Wiem że jestem upierdliwy tylko chce dobrze wybrać


Zobacz CM 590 coś koło 230 zł bądź CM 690 cena 270 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 18:20, blacklio2 napisał:

550W markowe spokojnie sobie poradzi


Hmmm.... Wyraźnie producent zaleca 600W zasilacz do CF z HD 4850. 550W ma wystarczyć do pojedynczej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną Gigabyte P35-DS3P, która rzekomo ma SLI. Moja karta graficzna to Gigabyte GeForce 8600 GTS 256 MB DDR3. W przyszłości chciałem domontować drugą kartę (ta póki co wyciąga wszystkie gry na maksymalnych ustawieniach, oprócz Crysisa). Jednak kolega powiedział mi, że ta płyta nie obsługuje SLI tylko Crossfire. Na stronach sklepów internetowych raz pisze Crossfire, raz SLI (częściej to pierwsze). Jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Generalnie chipsety Intela (a takim jest właśnie P35) obsługują CrossFire, natomiast chipsety NVidii obsługują SLI. Niestety w Twoim przypadku nie ma to znaczenia bo Twoja płyta posiada tylko jedne slot PCI-E x16, w związku z tym możesz zamontować tylko jedną kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:29, blacklio2 napisał:

Zresztą powtarzam słowa osoby która taki sprzęt testowała


zastanawiam się co ludzie mają przez to na myśli ? :P np. weźmy takiego Corsair czy to jest "markowe" ? Zresztą to tak trochę zabawnie wychodzi bo Wat Watowi nie równy ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2008 o 20:00, Konrad162 napisał:

zastanawiam się co ludzie mają przez to na myśli ? :P

Mógłbyś bardziej rozwinąć swoją myśl.

Dnia 29.06.2008 o 20:00, Konrad162 napisał:

np. weźmy takiego Corsair czy to jest "markowe" ?

Jakbyś poczytał lekturkę to byś się nie pytał

Dnia 29.06.2008 o 20:00, Konrad162 napisał:

Zresztą to tak trochę zabawnie wychodzi bo Wat Watowi nie równy ? xD

Dlaczego tak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie o to chodzi. Chodzi o to, że markowe zasilacze mają tyle W ile jest na opisie - w przeciwieństwie do niemarkowych zasiłek. "Markowe" to niekoniecznie dobre określenie (Tracer to też marka), chodzi o zasilacze renomowanych firm, znanych z dobrej czy bardzo dobrej jakości produktów. Taki Tracer ma np. 380W zamiast 450W na nalepce i jak się spali to pociągnie za sobą połowę komputera. Tagan czy Enermax nie dość, że ma tyle W co na naklejce to jeszcze może wytworzyć większą moc niż nominalne. Kolejna sprawa to stabilność. Na najważniejszej linii odchyłki od 12V w przypadku porządnych zasiłek są nieznaczne. W przypadku marnej jakości zasilaczy te odchyłki są na tyle duże, że potrafią zagrozić stabilności sprzętu. Niestety za tym idzie cena - za jakość się płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

tak macie racje to co "markowe" jest lepsze tylko po prostu to określenie mi się troszkę fatalnie kojarzy ;p i tym sposobem mnie śmieszy. ale nie ważne.... a taki Corsair CMPSU-750TXEU - 750W można zdefiniować jako markowy? czyli taki jak napisał mrosi?? (ja bym określił je raczej mianem "pewnych" niż markowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,zamierzam zakup nowego kompa,ponieważ ten jest za stary,a nie opłaca się go upgrade''ować ...
Chciałbym,abyście doradzili mi czy ten który ''''złożył na papierze'''' kolega dla mnie jest stosunkowo odpowiedni do gier i ewentualnie powiedzieli co by sami w nim poprawili...
Koszt komputera musi być w obrębie kwot 1500-2500zł ,ale prosiłbym o nie przekraczanie 2000 jeżeli nie jest to konieczne...
Zestaw który złożył mi kolega:
Procesor - Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz (S775) BOX - 504.00
Płyta główna - Asus P5K Pro Intel P35 - 357.00
Karta graficzna GeForce 8800 GT Gigabyte 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) Zalman - 439.00
Dysk twardy IDE/SATA Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) - 241.00
Pamięć RAM GeIL Dual 2x 1GB DDR2 800 MHz - 160.00
Zasilacz Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-560A-12S) 560W - 270.00
Obudowa Chieftec CH02B-BM - 226.00
Razem brutto: 2197.00 zł

by Dark(Guard for Dark(Necro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://tnij.org/bftb Czy ten zasilacz jest cichy? Zależy mi aby był i to bardzo, ponieważ mój Chieftec... szkoda gadać (wiatrak się popsuł i cały czas stuka), więc przydałby mi się bardzo dobry i co ważne trwały zasilacz. Komputer u mnie jest cały czas używany, codziennie po ok 15 godzin, więc cisza jest potrzebna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 20:30, BlackBomb napisał:

http://tnij.org/bftb Czy ten zasilacz jest cichy? Zależy mi aby był i to bardzo, ponieważ
mój Chieftec... szkoda gadać (wiatrak się popsuł i cały czas stuka), więc przydałby mi
się bardzo dobry i co ważne trwały zasilacz. Komputer u mnie jest cały czas używany,
codziennie po ok 15 godzin, więc cisza jest potrzebna :D


może wymień po prostu wentylator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 18:27, Gumiś2 napisał:

Mam płytę główną Gigabyte P35-DS3P, która rzekomo ma SLI. Moja karta graficzna to Gigabyte
GeForce 8600 GTS 256 MB DDR3.

Zawsze patrz na stronę producenta:
http://tiny.pl/k8nf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 20:29, Konrad162 napisał:

>...

tak macie racje to co "markowe" jest lepsze tylko po prostu to określenie mi się troszkę
fatalnie kojarzy ;p i tym sposobem mnie śmieszy. ale nie ważne.... a taki Corsair CMPSU-750TXEU
- 750W można zdefiniować jako markowy? czyli taki jak napisał mrosi?? (ja bym określił
je raczej mianem "pewnych" niż markowych)


Co prawda Corsair jest młodą firmą w zasilaczach to produkty z linii HX i TX są robione na podzespołach Seasonica czyli typowy przedstawiciel high end

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8200 /2.66GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
450 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/
270 zł

Pamięć RAM:
Corsair 2GB (2x1GB) PC800 CL4 XMS2 DHX
169 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
170 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out
539 zł

Obudowa:
Chieftec CH-02B-BM-OP Aegis black (bez zasilacza)
215 zł

Zasilacz:
Corsair 520W [CMPSU-520HXEU]
299 zł

Suma 2112 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi tylko o wentylator, przede wszystkim o cisze (aktualny model jest średni). Chciałbym też mieć odpinane kable i to podświetlenie mi się podoba, więc czy tagany są ciche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

powiedz po prostu że zależy Ci na wymianie zasiłki bo przecież wentylator można wymienić na np. cichszy + jeszcze regulator obrotów wyciągnięty na zewnątrz zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca sie kupywać Ram DDR3 na tą chwile obecną? Czy lepiej zainwestować w DDR2? A i jeszcze jedno pytanie, czy plyty glowne mogą obslugiwac DDR3 i zarazem DDR2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, możesz podać link to takich wentylatorów? Nie mogę nic takiego znaleźć (oglądając jeszcze euro ;p). I jeszcze jedno. Nie wiem, ale może jeszcze mam na niego gwarancję (jeżeli była 3 lata). Mam model z 620W i nie mogę takiego wyszukać. Czy zatem mógłbym liczyć na nowszy model?

A co do wymiany, to teraz troszkę mi zależy ;) Lubię takie jakby gadżety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się