Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2006 o 10:38, BlackBomb napisał:

A jaka jest dziś norma procesora? 4000MHz?


Chodzi ci o średnią? Myślę że gdzieś koło 2,4GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 10:38, BlackBomb napisał:

A jaka jest dziś norma procesora? 4000MHz?

Chodzi ci o przyzwoitą częstotliwość MHz? Od 3000 MHz w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 10:45, BlackBomb napisał:

Chodzi mi o taką, aby karta np 7900 GTX mogła dobrze działać.


7900GTX bedzie ładnie chodzic na np. Athlonie 3000 ktory wcale nie ma tak duzo gh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 18:19, Słupek napisał:

powodu nazwa procesora AMD wskazuje na to z jakim modelem Intela możnaby go przyrównać.


do jakiego pentiuma przyrownasz procesor AMD64 X2 4600+? bo przeciez nie ma prockow powyzej 4GHz ;)

porownywanie mialo sens gdy glownym czynnikiem wplywajacym na wydajnosc procka bylo taktowanie. teraz liczy sie rowniez pamiec catche, 64-bitowosc i szyna FSB. a ze intel ma oznaczenia typu 931 to tylko bardziej gmatwa to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 15:23, Archaon2 napisał:

> powodu nazwa procesora AMD wskazuje na to z jakim modelem Intela możnaby go przyrównać.

>

do jakiego pentiuma przyrownasz procesor AMD64 X2 4600+? bo przeciez nie ma prockow powyzej
4GHz ;)

porownywanie mialo sens gdy glownym czynnikiem wplywajacym na wydajnosc procka bylo taktowanie.
teraz liczy sie rowniez pamiec catche, 64-bitowosc i szyna FSB. a ze intel ma oznaczenia typu
931 to tylko bardziej gmatwa to wszystko.

A powiedz, że póki Intel nie oznaczał swoich procesorów taktoiwaniem, to ta zasada nie działała. Oczywiście, ze tersaz to większego sensu nie ma, a AMD stosuje oznaczenia takie jak stosuje głównie dla zachowania pewniej ciągłości. Ja mówię tylko, ze w przypadku Athlona 3000+ i PIV 3.0GHz oraz wcześniejszych, ta zasada z grubsza działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce kupic chlodzenie do athlona 64 3000 pod socet 754 jakie najbardziej polecacie bo mam STRASZNIE glosne z wersji box

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odp mi ktos? Jakie jest najbardziej ciche a tym samym najbardziej wydajne i bardzo dobrze chlodzi pod s.754 na athlon 64 3000 bo moj ma 2 dni wentylator boxowy i jest strasznie glosny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 09:29, SD4HJ napisał:

Odp mi ktos? Jakie jest najbardziej ciche a tym samym najbardziej wydajne i bardzo dobrze chlodzi
pod s.754 na athlon 64 3000 bo moj ma 2 dni wentylator boxowy i jest strasznie glosny!


Poczytaj :
http://dzikie.net/index.php?art=zalman9500_vs_reszta
i
http://dzikie.net/index.php?art=pojedynek_na_szczycie_2

przejzyj tabelki porownaj ceny i wybierz na co cie stac i co ci pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 10:13, morthi napisał:

wg mnie znakomity :) sam mam podobny model tyle ze na p4 :) i jestem z niego bardzo zadowolony
:)


Aha, a powiedz mi czym sie rozni od wersji box, mi zalezy zeby byl cichy bardzo, jest? tylko ejst bardzo drogi:( jak na wentylator moim zdaniem, a zaniedlugo chce podkrecac procek wiec cos mocnego by sie przydalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 10:15, SD4HJ napisał:

Aha, a powiedz mi czym sie rozni od wersji box, mi zalezy zeby byl cichy bardzo, jest? tylko
ejst bardzo drogi:( jak na wentylator moim zdaniem, a zaniedlugo chce podkrecac procek wiec
cos mocnego by sie przydalo


mam prawdopodobnie ta sama wersje co morhi (inny wentylator od tego na allegro) tylko na mojego a64 3000 na 939.
w stresie 32 stopnie, nie pamietaqm ile mial jak krecilem ale nie bylo jakiegos dramatycznego skoku. jak nie znajdziesz nic lepszego - ja polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U siebie w komputerze mam 512 Mb RAM DDR 400 Mhz Kingstona.
Chce sobie dokupić drugą kość 512. Na co powinienem zwrócić uwagę, by 2 kości ze sobą współdziałały? (Tzn. czy firma musi być taka sama itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest najlepszy wentylator w tym przedziale cenowym :) oraz jeden z najlepszych na rynku :) inne sa tylko drozsze a nie maja az tak dobrych osiagow

lepszego nie kupisz :) i na pewno bedziesz zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jest cichy napewno?? I dlaczego jest lepszy od box''owego oprocz tego ze jest cichszy? Procek jest wtedy bardziej wydajny czy co? Mozna bardziej podkrecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 11:06, SD4HJ napisał:

Ok ale jest cichy napewno?? I dlaczego jest lepszy od box''owego oprocz tego ze jest cichszy?
Procek jest wtedy bardziej wydajny czy co? Mozna bardziej podkrecic?


z wiatrakami jest jak z zasilaczem - nie podnasza wydajnosci - kupujesz cisze, niska temp. i pewnosc ze bedzie ok. dlatego nie kupuje boxowych prockow - za roznice w cenie box i oem mozna kupic porzadny wiatrak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ty len jestes ;/
dalem ci linki do testow collerow , gdzie jest nawet ten ktory poleca morthi , zamiast przeczytac to durne pytania zadajesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się