Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Kompa mam już prawie cztery lata. I tak sobie pomyślałem, że może jak pamięci RAM dodam, to troszkę go przyśpieszę. Ino nie wiem, jaką pamięć kupić. Nie pamiętam, jaką mam płytę główną, nie chce mi się też kompa rozkręcać. Pamiętam tylko, iż płyta była produkcji Elitegroup.
Takie info mam :
Host bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] 745 Host
PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] Virtual PCI-to-PCI bridge
ISA bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS85C503/5513
Chyba ważne jest jeno host bridge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eby ten ram wrzucić i tak musisz komputer rozkręcić, więc co za problem? A wtedy już po modelu płytki łatwo dotrzesz do manuala w necie, w którym wszytsko jest opisane. Wiesz chociaż czy ta płytka chodzi na SDR czy DDR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 22:38, Słupek napisał:

eby ten ram wrzucić i tak musisz komputer rozkręcić, więc co za problem?/..../

Nieaktualne. Znalazłem już w necie opis płyty głównej i już nie dość, że wszystkiego się dowiedziałem, to już pamięć kupiłem. nie było już ddr 266 tylko 400, ale działa bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 22:53, AgayKhan napisał:

> eby ten ram wrzucić i tak musisz komputer rozkręcić, więc co za problem?/..../
Nieaktualne. Znalazłem już w necie opis płyty głównej i już nie dość, że wszystkiego się dowiedziałem,
to już pamięć kupiłem. nie było już ddr 266 tylko 400, ale działa bez problemu.

400 się przynajmniej przyda jak będziesz zmieniał kompa, bo mimo wyjścia DDR2, zwykłe DDRy jeszcze trochę pożyją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2006 o 23:07, Słupek napisał:

400 się przynajmniej przyda jak będziesz zmieniał kompa, bo mimo wyjścia DDR2, zwykłe DDRy
jeszcze trochę pożyją :)

DDR2 by już nie poszło na moim kompie. Przynajmniej wynika to z opisu płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 18:00, Filip92 napisał:

Czy procesor AMD 2500+ można podkręcić do 2.5Ghz


Można wszystko można, a AMD w szczególności dobrze się przy tym sprawują pytanie czy ty umiesz go umiejętnie podkręcić i czy jesteś przygotowny na wydanie wiekszej sumy na odpowiednie chłodzenie układu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 18:15, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

> Czy procesor AMD 2500+ można podkręcić do 2.5Ghz

Można wszystko można, a AMD w szczególności dobrze się przy tym sprawują pytanie czy ty umiesz
go umiejętnie podkręcić i czy jesteś przygotowny na wydanie wiekszej sumy na odpowiednie chłodzenie
układu?

No wiesz mi to wszystko robi wujek. A układem chłodzenie nie ma problemu. Widziałem chłodzenia do procesorów AMD za niewielkie pieniądze i są naprawde dobre i tanie potrzymują temperature nawet do od 40C do aż 73C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 20:55, Filip92 napisał:

> > Czy procesor AMD 2500+ można podkręcić do 2.5Ghz
>
> Można wszystko można, a AMD w szczególności dobrze się przy tym sprawują pytanie czy ty
umiesz
> go umiejętnie podkręcić i czy jesteś przygotowny na wydanie wiekszej sumy na odpowiednie
chłodzenie
> układu?
No wiesz mi to wszystko robi wujek. A układem chłodzenie nie ma problemu. Widziałem chłodzenia
do procesorów AMD za niewielkie pieniądze i są naprawde dobre i tanie potrzymują temperature
nawet do od 40C do aż 73C


huh? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące RAM-ów

Czy jeśli mam pamięć 512 MB 400 mhz firmy Kingston, to mogę dołożyć 512 MB 400 mhz innej firmy ? Nie będzie problemów z działaniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 22:05, lukmistrz napisał:

Mam takie pytanie dotyczące RAM-ów

Czy jeśli mam pamięć 512 MB 400 mhz firmy Kingston, to mogę dołożyć 512 MB 400 mhz innej firmy
? Nie będzie problemów z działaniem ?

Nie... Ale dobrze by było żeby pracowały z tym samym CL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 18:00, Filip92 napisał:

Czy procesor AMD 2500+ można podkręcić do 2.5Ghz

Jeśli masz wersję 2500+ Mobile (najlepiej 1.45V) to niema nic przeciwko, gdyżta seria przeznaczona do notebooków kręci genialnie... możesz sobie z niego zrobić nawet Bartona 3400 + na lepszym chłodzeniu (np. pentagram 100-120 QVC Cu) I niema nic przeciwko żeby próbować dalej... 3200+ to w zasadzie minimum OC dla tego procka. Tylko niezapomnij zwiększyc napięcia bo wiem że czasami newbie podkręcają mnożnik nie patrząc na FSB i napięcie... Potem dziwią się że komputer im nie startuje albo że zawiesza się co 10 minut....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A waszym zdaniem opłaca się kupić w media markt kompa 3,06 procesor, 512 DDRam, karty graf nie pamiętam ale chyba 64, dysk twardy 250 gb do tego nagrywarka dvd, klawiatura, mysz za 1599 zł czy lepiej poczekać jeszcze troche i dozbierać na lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 16:04, lajt napisał:

A waszym zdaniem opłaca się kupić w media markt kompa 3,06 procesor, 512 DDRam, karty graf
nie pamiętam ale chyba 64, dysk twardy 250 gb do tego nagrywarka dvd, klawiatura, mysz za 1599
zł czy lepiej poczekać jeszcze troche i dozbierać na lepszy?


na twoim miejscu nie kupowałbym nic z zestawow w markecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, znacie moze jaka strone gdzie mozna poczytac o chlodzeniu woda, jak to sie sklada, co sie opaca, itd. itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich takich zestawach zwykle używane są jak najtańsze częsci i wsadzane są najwyżej mocne procesory żeby łądnie w nazwie wyglądało :P

W tych zestawach, które zaprezentowałeś najsłabszymi elementami najczęsciej była karta graficzna, zwykle gf6200 albo 6100, tak czy tak lipa. Powiedz lepiej ile chcesz kasiory wydać na kompa i do czego będziesz go używał. A także czy cała kasa leci na skrzynkę czy coś trzeba zostawić na monitor itepe.

Athlony i Semprony są ogólnie lepsze w zastosowaniach okołogrowych a P4 przy róznych "poważniejszych" obliczeniach. Oczywiście AMD są tańsze więc jak coś to lepiej się za nimi moim zdaniem rozglądać jak na razie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2006 o 16:45, lajt napisał:

A tak wogóle to procesory ATHLON to dobre są czy lepiej szukać P4 ?


Jak do Gier to tylko Athlon P4 nie dadza ci takiej wydajnoscia teraz jeszcze procki tak potaniały wiec okres na upgrade kompa jest wyborny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn, jak narazie chciałbym się zorientować po ile sa jakieś dobre kompy, bardzo doble kompy, chciałbym mieć procesor minimalnie 3 GH, karte 128, i GB ram (ale to można potem dokupić) i to jest moje minimum, a kom ma służyć głównie do gier :) do innych zeczy wystarcza mi ten co mam, jeżeli chodzi o kase to coś do 2000 może nawet troche mniej żeby matke było łatwiej namówić ;) i chodzi mi o samą stacje dysków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się