Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No może i najlepszy, ale trzbe amieć te 2000zł a wyobraź sobie sprzęt 2X7900GTX w SLI i procek AMD 2x5000+ fo tego musiałbyś mieć elektrownie hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd moge ściągnąć program od nvidi do zmiany taktowania rdzenia i pamieci. Widziałem taki gdzieś na screenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 09:40, kepny napisał:


Hmmm mam zasilac Chieftec 450W nie starczyłoby na dwie karty 7300 GT ??? to jest dobre zasilacz
więc wydaje mi się, że by starczyło :)

Masz kalkularoty do liczenia mocy - jest np. na zenfist.
Chief to co najwyżej średnia zasiłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 18:07, Clegan napisał:

Masz kalkularoty do liczenia mocy - jest np. na zenfist.
Chief to co najwyżej średnia zasiłka.


Nie rozumiem o co chodzi :( mógłbyś jaśniej czyli co Ten Chieftec wystarczy czy nie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już: chiefy to są średnie zasiłki [najlepszych opinii nie mają] - ja bym nie wziął; polecam topower, tagan, seasonic, antec [szukaj coś z tych firm].
Polskiej wersji kalkulatora nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ale ja już kompa mam od lutego nie i mam Chiefteca 450W, ale teraz jak bym chciał zmienić karty to nie wiem czy podoła ten zasilacz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Obudowa Colorsit L8034 PFC USB/Au neon
2. Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W
3. Płyta główna Gigabyte GA-K8NUSLI NF4
4. AMD Athlon 64 4000+ BOX s939
5. Wentylator SPEEZE s754/939 COPPERREEF EE
6. RAM 2X512 DDR400 KINGSTONE
7. FDD 1,44MB SONY
8. HDD 160GB BARRACUDA 7 7200 8M SATA2 NCQ
9. DVD-+RRW LG GSA-4167B 128M
10. Gainward GF6600GT 128MB 128bit PCIex dwie sztuki w SLI
11. LSD 17'''' LG 1717S
12. ACAR SL

To mam na liście sprzętu i chcę zmienić karty graficzne na dwie 7300GT albo 7600GT to jak może ktoś obliczyć czy starczy mi tego zasilacza czy też musiałbym nowy zakupić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic sobie ten zasilacz http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14428, po wyliczeniu na stronce podanej przez Morthiego wyszlo mi ze moj komp ''pali'' ~260W, czyli zasilacz powinien smigac az milo, tylko na tej stronie pisze ze zasilacze powinny miec na +12V 26A a ten Tagan ma 18A. Czy ta roznica 8A jakos powaznie wplynie
na sprawnosc kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno być dobrze - zgodnie z tym kalkulatorem 6600gt [które już masz] pobierają więcej watów niż 7600gt; ale szczerze powiedziawszy jestem zdziwiony takim wyborem, chcesz brać 2x7600gt, kiedy taniej wychodzi np. 7900gt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obliczenie mi tego :) a co do tego, że taniej wyjdzie mnie jedna 7900GT to wiem ale, narazie chcę mieć dwie 7600GT, a i tak jeszcze chcę wymienić później karty jak będzie obsługa DX10, tlyko jeszcze musze uzbierać na Viste a nie będzie taka tania hehe :P już odkłądam kase :P i jeszcze raz dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 20:23, Ledoke napisał:

Mam zamiar kupic sobie ten zasilacz http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14428, po wyliczeniu
na stronce podanej przez Morthiego wyszlo mi ze moj komp ''pali'' ~260W, czyli zasilacz powinien
smigac az milo, tylko na tej stronie pisze ze zasilacze powinny miec na +12V 26A a ten Tagan
ma 18A. Czy ta roznica 8A jakos powaznie wplynie
na sprawnosc kompa.

Nie będę orginalny - zależy to od sprzętu, w skrócie pisząc: nowsze konfiguracje oparte są na zasilaniu z linii 12v - [dlatego na tej stronie jest taki tekst, ale zauważ że dotyczy on "new high-power video cards"], chcąc kupić np. 7900gt w sli musisz mieć silną b.linię 12v; starsze były oparte raczej na lini 5v [przy czym starsze nie oznacza więcej niż miesiąc temu :] ]
najlepszym miejscem w polskiej sieci odnośnie zasilaczy jest www.zenfist.pl - dokładniejsze opisy niż na komputorniku i forum gdziemożna dostać fachową poradę.
Ze swej strony dodam, że gdybym miał typową obudowę atx z zasiłką u góry to zasilacza z wiatrakami typu poziomo 2x80 bym nie kupił - będzie gorzej działał niż z wiatrakiem 12 położonym od spodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 20:34, kepny napisał:

Dzięki za obliczenie mi tego :) a co do tego, że taniej wyjdzie mnie jedna 7900GT to wiem ale,
narazie chcę mieć dwie 7600GT, a i tak jeszcze chcę wymienić później karty jak będzie obsługa
DX10, tlyko jeszcze musze uzbierać na Viste a nie będzie taka tania hehe :P już odkłądam kase
:P i jeszcze raz dziękuję :)

1. Ja i tak wolałbym topowera niż chiefa - szczególnie do konfiguracji sli;
2. Dopiero teraz spojrzałem na specyfikację tego chiefa - nie wiem czy się wyrobisz ze złączami pci-e [chif ma 1], nie znam 7600gt i nie wiem czy one są podłączane właśnie na takim złączu czy nie.
3. Taniej i wydajniej wyjdzie pojedyńcza silniejsza karta niż 2 słabsze w sli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 20:39, Clegan napisał:

Ze swej strony dodam, że gdybym miał typową obudowę atx z zasiłką u góry to zasilacza z wiatrakami
typu poziomo 2x80 bym nie kupił - będzie gorzej działał niż z wiatrakiem 12 położonym od spodu.

Heh, to mnie teraz zaskoczyles, zawsze myslalem ze lepiej zeby zasilacz nie ciagnal powietrza prosto z procka, ale moja obudow nie jest standardowa wiec sie o to niemartwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 21:01, Ledoke napisał:

Heh, to mnie teraz zaskoczyles, zawsze myslalem ze lepiej zeby zasilacz nie ciagnal powietrza
prosto z procka, ale moja obudow nie jest standardowa wiec sie o to niemartwie ;)

>
Linie 12 V najbardziej potrzebna jest Ci do karty graficznej. ta którą wybrałes ma 18A więc na pojedyńcza kartę graficzna nawet bardzo wymagająca powinno wystarczyć.Natomiast gdybyś chciał miec Sli itp. to własnie po to producenci rozbijają Linie 12 V na dwie i na każdej idzie dla przykładu 19A a na drugiej 18 A :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie związane z moją kartą graficzną.

Mam karte GeForce FX 5600 128 MB, gry na niej u mnie działają zaskakująco dobrze, ale chciałbym troszke podwyższyć jej wydajność.

Domyślne ustawienia częstotliwości zegara i pamięci to odpowiednio 275 MHz i 500 MHz
Czy jak zmienię te częstotliwości na optymalne 331 MHz i 615 MHz to w grach będzie chodziaż kilkuprocentowy wzrost wydajności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się