Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2006 o 19:50, Clegan napisał:

> > >
>
> Ale co sadzicie o nim!? Dobry jest i czy sie oplalo i co z ta gwarancja
>
> Amd Athlon 64 3000
> Socket 754 Agp
> Geforce 6800GS 256/256
> 1gb DDR ram Patriota
>
> PS. Cleagan nie pisz nic jak masz tak pisac prosze po raz kolejny o dokladna odp na moje
powyzsze
> 2 pytania
>

Piszę tak bo sie na Twoje 2. pytanie nie da odpowiedzieć - dla jednego będzie to cichy wentyl
dla innego nie; zależy od odubowy, ilości wentyli, itp. Powinno być ciszej i chłodniej ale
czy wentyl Cię zadowoli tego nie wiem.
Jak boxowy wyje po 1h to raczej problem z chłodzeniem - może proc się zwyczajnie gotuje bo
jest zły obieg powietrza ? Albo słaba pasta ? Ja mam boxowy na 939 i włożony do zwykłej budy
bez dobrego przewiewu też mi zaczynał chodzić głośniej - teraz w dobrze wentylowanej budzie
chodzi zdecydowanie ciszej.

Co do zasiłki to spokojnie udźwignie ten zestaw.



Kurde no to niewiem czy mi sie oplalo wymieniac chlodzenie skoro to jest nowe! ma 10 dni :( A z gwar to jak to jest i po ile moge to boxowe chlodzenie sprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2006 o 19:40, Michał Raven napisał:

> Czemu chief ? W tej cenie są nieporównywalnie lepsze zasiłki; poza tym na co Ci 550W -
jest
> wcześniej podany link do kalkulatora energii, policz ile Ci zostaje przy tym configu

Dalczego, sam nie wiem, może dlatego, że się mówi, że są dobrej firmy??? A biorę taki mocny,
bo zamierzam potem rozbudwoać kompa i nie chciałbym zmieniać zasilacza, więc wolę teraz mieć
550W, niż 400W i żeby mi się splalił czego już miałem okazję uświadczyć.

Seasonic 500 jest mocniejszy niż chief 550. Tak samo wybrałbym tagana 530 czy topowera 520 - o czifie nawet bym nie pomyślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 19:12, Widek napisał:

prosimy o podanie informacji na temat czy masz AGP czy PCI :)



Chodzi ci o płyte główną?(sory ale za bardzo nie zam sie na płytach głównych)Zakładam ze tak,mam PCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2006 o 09:06, Sycylius napisał:

Chodzi ci o płyte główną?(sory ale za bardzo nie zam sie na płytach głównych)Zakładam ze tak,mam
PCI


AGP i PCI to dwa rodzaje złącz przez które podpina się karte graficzną do płyty główmnej. Niektóre karty są wyposażone w AGP a niektóre w PCI. Tak samo jest z płytami głównymi. Żeby dało się podpiąć daną karte do danej płyty głównej muszą mieć one takie samo złacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 09:06, Sycylius napisał:

Chodzi ci o płyte główną?(sory ale za bardzo nie zam sie na płytach głównych)Zakładam ze tak,mam
PCI


zakladanie nic nie da :) Podaj dokladną nazwę swojej plyty glownej jak mozesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ja mam pytanie ja mam płyte głóną Gigabyte GA-K8N-SLI i czy ona obsługuje procki AMD dwurdzeniowe ??? bo na necie na jednej stronce wycztałem, że tak a na inne, że nie obsługuje i już sam nie wiem :( a zaeży mi żeby jednak obsługiwała bo nie chce tarcić kasy na płyte żeby zmienić procek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 12:18, kepny napisał:

Ej ja mam pytanie ja mam płyte głóną Gigabyte GA-K8N-SLI i czy ona obsługuje procki AMD dwurdzeniowe
???


zalezy, np moja zaczela obslugiwac po upgradzie biosu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 12:18, kepny napisał:

Ej ja mam pytanie ja mam płyte głóną Gigabyte GA-K8N-SLI i czy ona obsługuje procki AMD dwurdzeniowe
??? bo na necie na jednej stronce wycztałem, że tak a na inne, że nie obsługuje i już sam nie
wiem :( a zaeży mi żeby jednak obsługiwała bo nie chce tarcić kasy na płyte żeby zmienić procek
:/


GA-8N-Sli obsługuje dwurdzeniowe Pentium D. Ale jak chcesz się upewnic to wejdz na polska strone producenta i tam sprawdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - mam problem z DAP (Download Accelerator Plus) - kiedy próbuje sciągnąć taki plik jeden (nie powiem jaki) pokazuje mi sie komunikat mniej więcej coś takiego : Nieudana próba pobierania z normalną prędkaścią, nie da się przyspieszyć pobierania. Download Messange 8. Co mam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 14:04, BuuBuu napisał:

GA-8N-Sli obsługuje dwurdzeniowe Pentium D. Ale jak chcesz się upewnic to wejdz na polska strone
producenta i tam sprawdz.


Znalazłem tutaj jest napisane, że niby obsługuje AMD Athlon64 X2/ 64 FX/ 64 jeśli o to chodzi :)
http://www.gigabyte.pl/MotherBoard/Products/Products_Spec_GA-K8N-SLI.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 15:38, gmx napisał:


1. http://allegro.pl/item116595815_chieftec_450aa_101a_24_20pin_nowa_wersja_gwara_36m.html


ja bym brał ten ALE jak mieszkasz w jakims wiekszym miescie - przejdz sie do sklepu i sprawdz
czy nie wyjdzie taniej (do ceny dodaj koszty wysylki). Bo napewno bedzie pewniej i blizej w
razie awarii (ja juz zasilacz wymienialem).



a to nei sa te same wszystkei zasilacze? bo czym sie roznia od siebie mi sie wydaje ze ten 1 i 3 to to samo co do 2 neimam pewnosci i w 3 mam darmowa wysylke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha tylko zeby byl pod mojego kompa dobry:)

AMD Athlon 64 3000 s.754
GeForce 6800GS 256/256 AGP
1024 DDr Ram Patriota cl.3.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 15:57, SD4HJ napisał:

Aha tylko zeby byl pod mojego kompa dobry:)

AMD Athlon 64 3000 s.754
GeForce 6800GS 256/256 AGP
1024 DDr Ram Patriota cl.3.2.


nie zaszkodzi rzucić okiem na stronie komputronika w komentarze ludzi którzy kupili takie zasilacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 15:55, SD4HJ napisał:

a to nei sa te same wszystkei zasilacze? bo czym sie roznia od siebie mi sie wydaje ze ten
1 i 3 to to samo co do 2 neimam pewnosci i w 3 mam darmowa wysylke


w drugim nie widzialem wtyczki atx 1.1 - ja z tym mialem problem- musialem pol miasta po przejsciowke przejechac.
ale na serio radze sie rozejrzec po sklepach w okolicy...

a co do twojego kompa - mam cos takiego tylko proc na 939 i dziala bez problemu na starszym chieftecku 400W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się