Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2008 o 14:34, Karolaszek napisał:

naprawę już sam nie mam zielonego pojęcia co w tym przypadku zrobić kupowałem kompa niecałe
3 mechy temu i już do wymiany o ja cie ??? Pomóżcie może jest jakiś spo


Do wymiany bo w sklepie sprzedali ci kompletny szajs. Same stare i wolne części. Gdybyś kupił 3 miesiące temu kompa za powiedzmy 1800 zł (ale mówię o porządnym kompie), to teraz nawet byś o wymianie nie myślał. Ale cóż, dałeś się zrobić sprzedawcy w jajo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 14:34, Karolaszek napisał:

naprawę już sam nie mam zielonego pojęcia co w tym przypadku zrobić kupowałem kompa niecałe
3 mechy temu i już do wymiany o ja cie ??? Pomóżcie może jest jakiś spo


Ja widzę jeden sposób - sprzedać całość komuś kto to weźmie i złożyć z pomocą użytkowników na forum porządną maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 12:22, Nufiko napisał:

> Przecież nie będe podczas grania do kompa ręki wkładał. :P :>

Ja to przy Crossfire dotknąłem obudowy w okolicy kart z ciekawości i poparzyłem se palce
więc nawet budy otwierać nie trzeba. Ale za to jaki piecyk jest zimą :P

Hmm, dziwne ja przy crossfire także mam gorący tył obudowy, ale nie aż tak żeby się poparzyć.
Karolaszek-> Sam jesteś sobie winien jak kupujesz kompa w sklepie z lodówkami. Komputery kupuje się w sklepach komputerowych, samemu podajac parametry bo inaczej i tak cię zrobią w ch... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 16:29, Solstheim napisał:

Hmm, dziwne ja przy crossfire także mam gorący tył obudowy, ale nie aż tak żeby się poparzyć.


Jak próbujesz przy tem kart ok 80 st utrzymać rękę dłużej niż 10 sek to też można się poparzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:07, bartek1392 napisał:

Czy Athlon 64 X2 6000+ da sobie radę z GTX280??? tzn. czy z tym prockiem da się osiągnąc
dużą wydajnośc tej karty??


Dużą tak ale pełnej mocy nie wykorzystasz :) Do tego potrzeba mocnego X4 bądź Quada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:17, dawidos170 napisał:

Dużą tak ale pełnej mocy nie wykorzystasz :) Do tego potrzeba mocnego X4 bądź Quada :)


do Radeonów w 4850 w CF też raczej już Quad by się przydał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:18, Konrad162 napisał:

> Dużą tak ale pełnej mocy nie wykorzystasz :) Do tego potrzeba mocnego X4 bądź Quada
:)

do Radeonów w 4850 w CF też raczej już Quad by się przydał?


Raczej tak chyba,że Penryny seria 8 i może OC. Zresztą tak samo do GTX280 - 3 gigowego Penryna i ewnetualne OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:17, dawidos170 napisał:

> Czy Athlon 64 X2 6000+ da sobie radę z GTX280??? tzn. czy z tym prockiem da się
osiągnąc
> dużą wydajnośc tej karty??

Dużą tak ale pełnej mocy nie wykorzystasz :) Do tego potrzeba mocnego X4 bądź Quada :)


Tzn. że nie ma sensu wymiany na C2D E7200 lub E8400 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:25, dawidos170 napisał:

> > Dużą tak ale pełnej mocy nie wykorzystasz :) Do tego potrzeba mocnego X4 bądź
Quada
> :)
>
> do Radeonów w 4850 w CF też raczej już Quad by się przydał?

Raczej tak chyba,że Penryny seria 8 i może OC. Zresztą tak samo do GTX280 - 3 gigowego
Penryna i ewnetualne OC.


oj nie mam cora płyty nie będę w najbliższej przyszłości wymieniał (~3lat - okres gwarancji), tak więc jak coś to już tylko quadzik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:35, bartek1392 napisał:

Tzn. że nie ma sensu wymiany na C2D E7200 lub E8400 ??


a ciekawe jakby zastosował OC na E8400 i tak do 4GHz dobił czy już by starczyło czy jeszcze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:35, bartek1392 napisał:

Tzn. że nie ma sensu wymiany na C2D E7200 lub E8400 ??


Zdecydowanie nie na E7200 a na E8400 również. Zbyt drogi interes a wydajność 6k+ nie jest zła :) Spokojnie pograsz na maxa we wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:35, Konrad162 napisał:

oj nie mam cora płyty nie będę w najbliższej przyszłości wymieniał (~3lat - okres gwarancji),
tak więc jak coś to już tylko quadzik :P


Czyli mówisz,że sprzętu na razie wymieniać nie będziesz tylko za x lat ? Łee do tego czasu się wszystko zmieni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:47, dawidos170 napisał:

Czyli mówisz,że sprzętu na razie wymieniać nie będziesz tylko za x lat ? Łee do tego
czasu się wszystko zmieni ;)


no Y może i wymienię ale raczej nie gruntownie skoro do tego zestawu mogę jeszcze kopic quada czy lepsza kartę grafiki. To po cholerę się przesiadać na platformowe amd?

Zresztą teraz nie ma sensu wymieniać na quada gry tego nie użyją a same 4 rdzeniowe są drogie i tak naprawdę dopiero jeszcze raczkują... tak więc jak dla mnie jest to kompletnie nie opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:18, Konrad162 napisał:

Zresztą teraz nie ma sensu wymieniać na quada gry tego nie użyją a same 4 rdzeniowe są
drogie i tak naprawdę dopiero jeszcze raczkują... tak więc jak dla mnie jest to kompletnie
nie opłacalne.


Nie zgodzę się. Supreme Commander, Flight Simulator, wszystkie 3D Marki i większość specjalistycznych aplikacji używa 4 rdzeni i robi z nich pożytek. Dla mnie dwa rdzenie to za mało, w Supreme Commanderze o płynności można po prostu zapomnieć przy największych bitwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:21, ziptofaf napisał:

>/../


Zip ale kupowanie aktualnie Quada dla jednej gry mija się z celem jeśli ta gra nie jest Twoim no.1 i nie grasz w nią codziennie czy tak często by wykorzystać moc procesora. UT3 też wykorzystuje 4 rdzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:23, dawidos170 napisał:

Zip ale kupowanie aktualnie Quada dla jednej gry mija się z celem jeśli ta gra nie jest
Twoim no.1 i nie grasz w nią codziennie czy tak często by wykorzystać moc procesora.
UT3 też wykorzystuje 4 rdzenie ;)


No to mamy już 3 gry - UT3, Flight Simulator i Supreme Commander. A także ich pochodne, czyli wszystkie na Unreal Engine 3 i chociażby Demigod (fantastyczna wersja Supreme Commandera, niedługo premiera). Więc tych gier robi się całkiem sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakiego najlepiej wybrać 4rdzeniowca? Aha złozył bys komputer tak za ok. 2000zł. z 4 rdzeniowym procesorem? Czy raczej sie nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się