Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2008 o 14:54, szypek26 napisał:

> Procesor:
> Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
> 499 zł
aż tak podrożało? niedawno ten proc schodził po 430... co się stało? to przez wycofanie
dużej ilości C2D z rynku?


Raczej po wzroście kursu dolara o prawie 20% w ostatnim miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 14:54, szypek26 napisał:

aż tak podrożało? niedawno ten proc schodził po 430... co się stało? to przez wycofanie
dużej ilości C2D z rynku?


Ja też jestem tym zaskoczony i to bardzo. Nie wiem, może przez to że rok szkolny się zaczął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 15:05, Solstheim napisał:

Szczypek26-> Dolar podskoczył, i wszystko podrożało. Dziś za swój komp zapłaciłbym
jakieś 250-300zł więcej.

fajnie pięknie, ale przeczytaj jeszcze raz mój nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 15:08, szypek26 napisał:

> Szczypek26-> Dolar podskoczył, i wszystko podrożało. Dziś za swój komp
zapłaciłbym
> jakieś 250-300zł więcej.
fajnie pięknie, ale przeczytaj jeszcze raz mój nick

O_O, zwracam honor. Tak to jest pisać na forum jedząc obiad i odrabiając lekcje 20m po powrocie ze szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 15:08, Solstheim napisał:

O_O, zwracam honor. Tak to jest pisać na forum jedząc obiad i odrabiając lekcje 20m po
powrocie ze szkoły

;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde ale mnie dawno nie było :D
Dobra mam ok 1000 zł. Mam zamiar wydać je na procesor a co za tym idzie płytę główną. Potrzebuję pomocy w doborze sprzętu. Tu macie resztę mojego sprzętu:

Płyta główna:
Typ procesora AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+
Nazwa płyty głównej Nieznane
Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce4, AMD Hammer
Pamięć fizyczna 2048 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Typ BIOS''u Award Modular (07/27/05)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:
Karta wideo NVIDIA GeForce 8600 GTS (256 MB)

Multimedia:
Karta dźwiękowa nVIDIA MCP04 - Audio Codec Interface

Właściwości procesora:
Producent AMD
Wersja AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+
Częstotliwość zegara zewnętrznego 200 MHz
Maksymalna częstotliwość taktowania 3000 MHz
Bieżąca częstotliwość taktowania 1800 MHz
Typ Central Processor
Wartość napięcia 1.7 V
Stan Włączone
Oznaczenie gniazda Socket 939

Ramu posiadam 2 GB
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko na sprzedaż, przynajmniej płyta procek i pamięci. Kwestia czy chcesz szybszą kartę graficzną czy nie. Jaki zasilacz w tym kompie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 15:27, BANITA PL napisał:

Typ BIOS''u Award Modular (07/27/05)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)



Nie lepiej uzbierać trochę więcej i wymienić całego kompa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


nie widzę sensu w wymianie całego kompa bo mam kartę od czekaj... niecałe pół roku a co nie ma nic sensownego?
A zasilacz mam 350 W. Poradźcie coś pls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 16:19, BANITA PL napisał:


nie widzę sensu w wymianie całego kompa bo mam kartę od czekaj... niecałe pół roku a
co nie ma nic sensownego?
A zasilacz mam 350 W. Poradźcie coś pls

1000zł, za dużo na cokolwiek do tej platformy. Zmiana procka i mobo i ramów to także zmiana zasilacza.A jest to jedyna zmiana jaką można zrobić. A jezeli byś zmienił procka i płyte główną i ramy to i tak komputer ograniczała by karta graficzna. I tak źle i tak nie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dołożyć jakieś 1-2 stówki na lepszy procesor w tej konfiguracji? Czy lepiej za rok zmienić go na lepszy? Bo chyba C2D to nie to samo co ten Dual Core?:-)

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
249 zł

Płyta główna:
Gigabyte P31-DS3L /intel P31/
179 zł

Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
135 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
159 zł

Karta graficzna:
Gainward Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out
460 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 331 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]
220 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się zastanawiam jeszcze nad jedną rzeczą... Czy przez to, że podczas montażu radiatora na karcie graficznej, nie obchodziłem się z nią zbyt łagodnie (tzn. przy przykręcaniu śrubek uginała się, bo trzeba było użyć nieco siły, leżała w różnych pozycjach itp) mogło się z nią coś stać? Czy wtedy już by coś było nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 15:05, Solstheim napisał:

Procesor
Intel Core 2 Duo E7200 2,53 GHz 3MB cache s. 775 Box 349,00


Solstheim
Ja mam właśnie taki procek i chciałbym go podkręcić tylko nie wiem jak byś pomógł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 17:49, XeMro napisał:

> Procesor
> Intel Core 2 Duo E7200 2,53 GHz 3MB cache s. 775 Box 349,00

Solstheim
Ja mam właśnie taki procek i chciałbym go podkręcić tylko nie wiem jak byś pomógł ?

Podaj nazwe płyty głównej. Ogólnie zasada jest taka. Resetujesz kompa i wchodzisz do biosu(zalezy to od wersji biosu, jakim klawiszem to robisz. Trzymasz wciśniety np. "Del" i witamy w biosie). W zalezności od płyty głównej ma to rózną nazwe. Musisz poszukac opcji odpowiedniej za FSB i je zwiekszyć. Standardowe fsb to jest częstotliwośc taktowania/mnożnik(Jaki masz mnożnik zobacz programem CPU-Z). FSB Zwiekszasz stopniowo np. przy mnozniku x9,5(taki jaki mam ja) 1mhz na fbs to 9,5mhz na procku czyli proste i logiczne. To na ile uda ci się podkręcić procka zalezy od płyty głównej, chłodzenia i pamięci ram(Bo FSB ma także wpływ na czestotliwośc taktowania ramów, chyba że twoja płyta główna ma chipsety nvidi). Programem Everest monitoruj temperatury by nie byly za wysokie by unikac resetów. Podkręcaniem nie możesz nic spalić w obecnych czasach(bo podzespoły mają zabezpieczenia) jeżeli zwiekszasz samo FSB. Ryzyko w podkręcaniu niesie za sobą zmiana napięć(i polecane jest to zaawansowanym). Jeżeli stało by się tak że po podkręceniu komputer się nie uruchamia to musisz zresetowac bios.(Zależnie od płyty głównej, na mojej wystarczy wyłaczyć kompa, a później go włączyć by komp powrócił do ustawien podstawowych). Po dokładniejsze informacje zapraszam do googli, i o tym jak się resetuje bios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiac, za jakość sie płaci. Zasiłka dużo lepsza (sam przyznałeś), ramy także lepsze. E8400 tez jest lepszy (wiecej pamieci L2 a także inne technologie, których nie posiada E7200). A poza tym, skad wiesz czy bedzie podkrecał ? Jeśli nie to HD 4870 bedzie sie dławił przy E7200 (przy moim E7200 na 3,2 GHz nie rozwija pełnej mocy)

EDIT

Dopiero przy 3,4 GHz w everescie dogoniłem E8400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 18:38, GANGSTERR napisał:

Krótko mówiac, za jakość sie płaci. Zasiłka dużo lepsza (sam przyznałeś), ramy także
lepsze. E8400 tez jest lepszy (wiecej pamieci L2 a także inne technologie, których nie
posiada E7200). A poza tym, skad wiesz czy bedzie podkrecał ? Jeśli nie to HD 4870 bedzie
sie dławił przy E7200 (przy moim E7200 na 3,2 GHz nie rozwija pełnej mocy)

EDIT

Dopiero przy 3,4 GHz w everescie dogoniłem E8400

Ale wydajnośc E8400 uzyskasz na E7200. Wydajności 4870 nie uzyskasz na 4850. Tak pamięci są lepsze ale po co? One są za dobre to tego zestawu, bo ich mocy nie wykorzysta i nie odczuje różnicy między zwykłymi geilami/patriotami/ocz-tami. Zasilacz tak samo, może Crosair ma 85 czy 90% sprawności, ale do tego zestawu wystarczy chieftac który jest tańszy. Nie przyda mu się on, bo jeżeli by dołożył drugiego 4870 to crossfire by nie uciągnął więc po co dopłacać, jak się nie odczuje różnicy. Rozumiem gdyby to miał byc zasilacz na styk i mieć jak największą sprawność., ale zwykłe 560W Chieftaca ma zapas mocy, więc po co kupywać coś droższego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam doradzono mi abym tu się odezwał. Pod koniec września chce kupić nowego kompa. chce wydać tak między 2500- 3000 pln. Ma to być typowy zestaw do grania z monitorkiem. Co możecie mi doradzić bo zagubiłem się już dawno w sprzęcie.
Dzięki za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 18:58, taschoon napisał:

Witam doradzono mi abym tu się odezwał. Pod koniec września chce kupić nowego kompa.
chce wydać tak między 2500- 3000 pln. Ma to być typowy zestaw do grania z monitorkiem.
Co możecie mi doradzić bo zagubiłem się już dawno w sprzęcie.
Dzięki za wsparcie

Napisz pod koniec września, tak z tydzien a najlepiej 3-4dni przed zakupem. Rynek zbyt szybko się zmienia (ceny jak i produkty) by proponować coś z wyprzedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 19:04, Solstheim napisał:

> Witam doradzono mi abym tu się odezwał. Pod koniec września chce kupić nowego
kompa.
> chce wydać tak między 2500- 3000 pln. Ma to być typowy zestaw do grania z monitorkiem.

> Co możecie mi doradzić bo zagubiłem się już dawno w sprzęcie.
> Dzięki za wsparcie
Napisz pod koniec września, tak z tydzien a najlepiej 3-4dni przed zakupem. Rynek zbyt
szybko się zmienia (ceny jak i produkty) by proponować coś z wyprzedzeniem

Oki odezwe się przed zakupem sprawdzę też co proponują różni "znawcy" w sklepach i wtedy będę was męczył.
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się