Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2006 o 20:12, Gottfried napisał:

Czyli w skrócie zestawik niezły ale można wziąść zasilacz 400-450 i będzie gut.


tak - tylko ja bym się zastanowił nad tym am2 - łatwiej ci bedzie cos zmienic później;

co do pamięci - ktoś napisał, żeby nie brać geili - na płyty z nForcem są idealne; moga być pdp jęsli bierzesz płytę pod ddr, ale ddr2 patriota (do am2) są droższe a kręcą się podobnie (chodzi mi o wersje zwykłe);

zasilacz - taki ok 450 W wystarczy - ważne, żeby był porządnej marki; polecam tagana - cichutkie i stabilne - popatrz sobie opisy na komputroniku - ja posiadam Tagana 430W - U22 2Force Series - są tez mocniejsze wersje np. 480

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 20:56, sony ericsson napisał:

> ile wynosi twoja " rozsądna cena " ?:)
Tak z kasa to za dobrze nie jest (jak un wszystkich), ale myzle ze tak 2500 moze moze 3000zl
ale to bedzie ciezko

ale mam na mysli cala skrzynke tylko bez monitora
i sorry za spam wiem przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 20:56, sony ericsson napisał:

> ile wynosi twoja " rozsądna cena " ?:)
Tak z kasa to za dobrze nie jest (jak un wszystkich), ale myzle ze tak 2500 moze moze 3000zl
ale to bedzie ciezko


ale ty prosiłes mnie o karte graficzna zebym ci doradzil tak ?
na AGP ? masz 3000 ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:09, Widek napisał:

> > ile wynosi twoja " rozsądna cena " ?:)
> Tak z kasa to za dobrze nie jest (jak un wszystkich), ale myzle ze tak 2500 moze moze
3000zl
> ale to bedzie ciezko

ale ty prosiłes mnie o karte graficzna zebym ci doradzil tak ?
na AGP ? masz 3000 ?!

Ups sry pomylilem posty!
Sluchaj karte to tak do 500 maks bo to jest moja kasa, a na nowego kompa musialbym rodzicow skubnac, ale to bym musial nie wiem co zrobic. Mowilem tak po Gdyby sie udalo ich namowic> Rozumiesz? Jak mwilem karta do 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 20:19, Martimat napisał:

co do pamięci - ktoś napisał, żeby nie brać geili - na płyty z nForcem są idealne; moga być
pdp jęsli bierzesz płytę pod ddr, ale ddr2 patriota (do am2) są droższe a kręcą się podobnie
(chodzi mi o wersje zwykłe);

Jakiś miesiąc temu z komputronika dowiedziałem się, że ostatnio jest sporo reklamacji geili ddr1 - dlatego ich lepiej nie brać. Czy dotyczy to tez ddr 2 - nie wiem.
Wystarczą goodramy - niektóre wersje dobrze sie kręcą, a sporo tańsze niż pdp czy corsairy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 19:19, gmx napisał:

> Szukam dobrego monitka CRT 19 cali do 1000zł. Czy ktoś ma jakiś? Testował? Może doradzić?

?! do 1000zl spokojnie kupisz 21''''
osobiscie bym bral lcd - conajmniej 2x mniejszy pobor pradu i mniej miejsca zajmuje


Tak, tylko do obrabiania zdjęć w photoshopie lcd odpada. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-198

Palita 6800GS 128/128 i nic wiecej :) starczy ci na troche czasu, za tą cenę nie znajdziesz nic lepszego...

I jeszcze tu:

http://www.allegro.pl/item119573761_gf_6800_128mb_sonic_128bit_1_4ns_450_1200_agp_w_wa.html

ja go kupiłem za 475zł... teraz niestety podrożał ale i tak wart swojej ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 20:12, Gottfried napisał:

Czyli w skrócie zestawik niezły ale można wziąść zasilacz 400-450 i będzie gut.

Zasiłka innej firmy [tagan, topower].
Oprócz tego inny ram [tańszy], jeśli chcesz kręcić to też inna płyta, pomyślałbym też nad lepszą obudową [wiatrak wyciągający 12cm to podstawa].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:23, Widek napisał:

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-198

Palita 6800GS 128/128 i nic wiecej :) starczy ci na troche czasu, za tą cenę nie znajdziesz
nic lepszego...

I jeszcze tu:

http://www.allegro.pl/item119573761_gf_6800_128mb_sonic_128bit_1_4ns_450_1200_agp_w_wa.html

ja go kupiłem za 475zł... teraz niestety podrożał ale i tak wart swojej ceny ;)

A co sadzisz o Radeonie 9550 128mB/128b ??? Mam go aktualnie, ale chce go zmienic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:21, Galadin napisał:

> > Szukam dobrego monitka CRT 19 cali do 1000zł. Czy ktoś ma jakiś? Testował? Może doradzić?

>
> ?! do 1000zl spokojnie kupisz 21''''
> osobiscie bym bral lcd - conajmniej 2x mniejszy pobor pradu i mniej miejsca zajmuje

Tak, tylko do obrabiania zdjęć w photoshopie lcd odpada. ;/

muszę się nie zgodzić. u nas cała firma pracuje z grafiką na LCD''kach i wszyscy są zadowoleni. i to wcale nie są jakieś kosmicznie drogie panele, tylko sprzęt w normalnych przedziałach cenowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:25, sony ericsson napisał:

A co sadzisz o Radeonie 9550 128mB/128b ??? Mam go aktualnie, ale chce go zmienic!


mialem to samo co ty :D WYmienilem na 6800GS ktory jest 4 razy szybszy, polecam więc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:26, Widek napisał:

> A co sadzisz o Radeonie 9550 128mB/128b ??? Mam go aktualnie, ale chce go zmienic!

mialem to samo co ty :D WYmienilem na 6800GS ktory jest 4 razy szybszy, polecam więc ;)

To tzraba tak zrobic, bo najszybszy Athlona pod socket 754 to 3200 czy jest szybszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z cenami ddr2 no i 1000(z hakiem) to trochę dużo dla mnie więc wybrałem to:
Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL5-5-5-12 911zł
Cz to w miarę dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:24, Clegan napisał:

> Czyli w skrócie zestawik niezły ale można wziąść zasilacz 400-450 i będzie gut.
Zasiłka innej firmy [tagan, topower].
Oprócz tego inny ram [tańszy], jeśli chcesz kręcić to też inna płyta, pomyślałbym też nad lepszą
obudową [wiatrak wyciągający 12cm to podstawa].


musiała byc jakaś pechowa seria - ja od ok roku mam geile (w podpisie) i nawet nieźle się kręcą , a płyta - taka dla spokojnego modera i overclockera (asus); ja bym polecał abita.

no i zgadzam się z obudową - nie patrzyłem jaką wybrał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:35, Gottfried napisał:

Zapoznałem się z cenami ddr2 no i 1000(z hakiem) to trochę dużo dla mnie więc wybrałem to:
Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL5-5-5-12 911zł
Cz to w miarę dobry wybór?


może być - ja tam większej różnicy miedzy nimi a geilem czy pdp nie widzę (chodzi o standardowe pamięci) - wsumie ważna jest gwarancja i cena.

a wiec jednak nowsza platforma (AM2) ???

dobrze dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak :) to jest dobry wybor :) jednak jezeli moglbys jeszcze troche podciagnac sie z kasa :) kupisz jeszcze lepsze :) jednakze te pamieci z tymi timingami sa juz wystarczajaco dobre :) (wg mnie - sam bym takie kupil gdybym kladal nowego kompa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 21:35, Gottfried napisał:

Zapoznałem się z cenami ddr2 no i 1000(z hakiem) to trochę dużo dla mnie więc wybrałem to:
Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL5-5-5-12 911zł
Cz to w miarę dobry wybór?

TwinX są b.dobrymi ramami - pytanie tylko czy nastawiasz sie na naprawdę silne podkręcanie ? Bo jeśli nie to przepłacasz.
Jeśli nie podkręcasz to polecam goodramy 667mhz z cl4 - sporo tańsze.
Poza tym na am2 na razie nie ma dobrych płyt do podkręcania - chociaż ostatnio jakieś dfi się pokazało, ale testów nie znam. Do podkręcania na razie nadaje się głównie 939.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się