Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2008 o 20:14, Galadin napisał:

> ale ja zadałem proste pytanie czy mogę go zanieść jeszcze do sklepu i oddać ten
szajs
> jak wy to mowicie

A skąd mamy wiedzieć gdzie kupiłeś i czy po 3 miesiącach sprzedawca przyjmie ten sprzęt?
Idź do tego sklepu i dowiedz się wszystkich szczegółów czy możesz zrezygnować z dalszych
rat, oddać sprzęt, odzyskać część kasy.


a skąd ja mogę wiedzieć , skoro jesteś taki mądry podobno to powinieneś wiedzieć !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:39, Karolaszek napisał:

a skąd ja mogę wiedzieć , skoro jesteś taki mądry podobno to powinieneś wiedzieć !!


Mam rodzinę pracującą w sklepie i tam wygląda to tak:
Sprzęt możesz oddać i dostaniesz za niego "jakąś" gotówkę. Jakąś = taką, aby się to sklepowi opłacało. Czyli stosunkowo niską kwotę, zwłaszcza w porównaniu z allegro. Raty płacisz rzecz jasna dalej.
Ale w różnych sklepach różnie bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:51, ziptofaf napisał:

> a skąd ja mogę wiedzieć , skoro jesteś taki mądry podobno to powinieneś wiedzieć
!!

Mam rodzinę pracującą w sklepie i tam wygląda to tak:
Sprzęt możesz oddać i dostaniesz za niego "jakąś" gotówkę. Jakąś = taką, aby się to sklepowi
opłacało. Czyli stosunkowo niską kwotę, zwłaszcza w porównaniu z allegro. Raty płacisz
rzecz jasna dalej.
Ale w różnych sklepach różnie bywa...


ok dzięki a mniej więcej jaką kwotę mogę dostać po oddaniu kompa mój komp kosztował 1 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:03, Karolaszek napisał:

ok dzięki a mniej więcej jaką kwotę mogę dostać po oddaniu kompa mój komp kosztował 1
300


Licząc, że przepłaciłeś za niego strasznie (za 1300 zł to ja widuję dużo lepsze maszyny) i to, że sklep nie da za wiele...jakieś 500 zł. Na allegro powinno ci się udać za 800-900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:11, ziptofaf napisał:

> ok dzięki a mniej więcej jaką kwotę mogę dostać po oddaniu kompa mój komp kosztował
1
> 300

Licząc, że przepłaciłeś za niego strasznie (za 1300 zł to ja widuję dużo lepsze maszyny)
i to, że sklep nie da za wiele...jakieś 500 zł. Na allegro powinno ci się udać za 800-900.


Dobra a teraz z innej górki co mogę za 1000 zł dodać do kompa żebu jego stan się poprawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chciałbym wymienić kartę graficzną (mam obecnie 9600 GT) tylko nie wiem na jaką i czy płyta obsługuje nowsze?
Gigabyte GA-P35-DS3L.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 07:08, junior17 napisał:

Witam!
Chciałbym wymienić kartę graficzną (mam obecnie 9600 GT) tylko nie wiem na jaką i czy
płyta obsługuje nowsze?
Gigabyte GA-P35-DS3L.
Pozdrawiam


Ta płyta obsłuży bez problemu inne modele :) A czemu chcesz zmienić kartę skoro 9600GT to nie taka zła karta ? Ale jak coś to albo 9800GTX albo już HD 4850,GF GTX260,HD4870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 07:12, dawidos170 napisał:

> Witam!
> Chciałbym wymienić kartę graficzną (mam obecnie 9600 GT) tylko nie wiem na jaką
i czy
> płyta obsługuje nowsze?
> Gigabyte GA-P35-DS3L.
> Pozdrawiam

Ta płyta obsłuży bez problemu inne modele :) A czemu chcesz zmienić kartę skoro 9600GT
to nie taka zła karta ?


Też tak myślałem, ale popatrzyłem na różnych forach i tam pisali, że 9600GT jest takie samo teraz, jak 8600 gdy była jej premiera.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 11:01, Chester001 napisał:

hej mam pytanie :
można do kompa podłączyć 2 karty np sound blaster 5.1 i podłączyc do nich 2 zestawy 5.1
i aby to wszystko działało ??



nie sądzę. I jakoś nie moge pojąc po co komu 2x 5.1? Nie lepiej kupic jeden zestaw 5.1 superowy? Hmm, 10 głośnikow i 2 subwoofery, jakos nie moge sobie tego wyobrazic. Masz pomysły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 11:01, Chester001 napisał:

można do kompa podłączyć 2 karty np sound blaster 5.1 i podłączyc do nich 2 zestawy 5.1
i aby to wszystko działało ??


Na raz? hmm chyba nie. W windowsie bedzie wybor domyslnego urzadzenia do odtwarzania dzwieku i chyba tylko jeden na raz bedzie grac.
Lepszym rozwiazaniem bedzie zakup rozdzielaczy sygnalu i wepchniecie ich w jedna karte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 11:01, Chester001 napisał:

hej mam pytanie :
można do kompa podłączyć 2 karty np sound blaster 5.1 i podłączyc do nich 2 zestawy 5.1
i aby to wszystko działało ??


Tak się raczej nie da...ale mam znajomego, który ma właśnie zestaw SB z 5.1 i podłączył sobie do tego 4 głośniki od wierzy(razem z nią), dzięki czemu ma w sumie 9 głośników. Zdaje się, że można też to zrobić z drugim zestawem 5.1. Osobiście nie mam pojęcia jak to zrobić, wiem tyle, że porobił sobie jakieś przejściówki i dzięki temu wszystko mu działa. Musisz poszperać w jakiś specjalistycznych książkach, ew. na jakimś forum, gdzie maniacy audio przebywają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:39, Karolaszek napisał:

a skąd ja mogę wiedzieć , skoro jesteś taki mądry podobno to powinieneś wiedzieć !!


Jak chcesz się czegoś dowiedzieć to nie zaczynaj rozmawiać jak dziecko. Nigdzie nie powiedziałem że jestem jakiś tam super mądry, ale jak zadajesz głupie pytania to jak mam na nie odpowiadać? Napisałem żebyś się dowiedział w swoim sklepie co możesz z tym zrobić, przecież my za ciebie tam nie pójdziemy i nie spytamy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 06:40, Karolaszek napisał:

Dobra a teraz z innej górki co mogę za 1000 zł dodać do kompa żebu jego stan się poprawił


Nic. Serio mówię, ten grat nie nadaje się do upgrade''u. Kup sobie konsolę, bo poza sprzedażą tego chłamu nic innego nie wchodzi w grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 14:51, ziptofaf napisał:

> Dobra a teraz z innej górki co mogę za 1000 zł dodać do kompa żebu jego stan się
poprawił

Nic. Serio mówię, ten grat nie nadaje się do upgrade''u. Kup sobie konsolę, bo poza sprzedażą
tego chłamu nic innego nie wchodzi w grę...


kurcze tylko co ja mam teraz zrobić kupił bym soobie nawet juz nowy ten komputer za 2 tys tylko co z tym bo ja raty płace cholera ???? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to się uspokój. To jest tylko i wyłącznie twoja wina że kupujesz rzeczy o których nie masz bladego pojęcia. Kazdy np, jak kupuje samochód a się na nich nie zna to idzie do salonu z kimś obeznanym by mu doradził i nie pozwolił dać się oszukac. Tak więc ty jako laik komputerowy także powinieneś tak zrobić, a że nie zrobiłeś to teraz cierpisz.
Nikt ci tych rat przecież nie spłaci, tak więc oddaj/sprzedaj ten komputer spłac raty i napisz ponownie. Powiedz ile masz na nowego kompa, a napewno nie wyjdziesz na tym źle. Sądze ze wszyscy zrobili co się da by ci pomóc i wyjaśnić a teraz to tylko twój wybór co zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:12, Karolaszek napisał:

kurcze tylko co ja mam teraz zrobić kupił bym soobie nawet juz nowy ten komputer za 2
tys tylko co z tym bo ja raty płace cholera ???? pomocy


A skąd mam wiedzieć, co masz zrobić? Pisałem - do 1000 zł możesz sobie kupić konsolę. I nawet nie wyjdziesz na tym źle. Ale jak chcesz kompa do gier, to potrzebujesz 2x tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę o zaprojektowanie kompa.
Wiem, że temat wałkowany na okrągło, ale po lekturze kilku forów internetowych na ten temat mam w głowie mętlik :/
Zasoby finansowe: 3 000 zł.
Przeznaczenie: przede wszystkim gry. Mam chęć zagrać w Mass Effect i nowego Fallouta ;)
Co byście mi zaproponowali?
Aha - ponieważ jestem stara i leniwa, niezbyt chce mi się bawić w podkręcanie itp. historie. Więc argumenty w rodzaju "dobrze się kręci" raczej odpadają.

Będę wdzięczna za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się