Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
499 zł

Płyta główna:
Asus P5Q Pro /intel P45/
385 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition
235 zł

Dysk twardy:
Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1
205 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
799 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 331 (Black)
149 zł

Zasilacz:
BeQuiet DarkPowerPro 550W
379 zł

Suma 2741 zł, buda rzecz gustu, dyski połączyć w RAID0 ( przy kupnie 2x320GB ) bardzo fajnie się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:12, Karolaszek napisał:

kurcze tylko co ja mam teraz zrobić kupił bym soobie nawet juz nowy ten komputer za 2
tys tylko co z tym bo ja raty płace cholera ???? pomocy



Czlowieku o co ci chodzi?? Chcesz żeby ktoś z forum dał ci te 1300zł czy co?? Zamiast przed zakupem obeznac się w temacie, sprawdzic ceny, popytac, to jak ostatni frajer (sory ale tak to wygląda :P) kupiłeś złom za 1300zł. :P Co my mamy ci jeszcze powiedziec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:15, blacklio2 napisał:

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
799 zł


Lub 2x Radeon 4850 ale wtedy tez inna płytę główna (coś z x38). Czyli to tez rzecz gustu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:32, blacklio2 napisał:

Nie da rady, przekroczymy budżet, a po drugie w tym momencie jest wymagane OC procka
bo grafika w CF będzie się dławiła



a wybacz jeszcze zapomniałem o zasilaczu... ja kupiłem kompa miesiąc temu i zasugerowałem się tym że kupiłem go za 3000 (właśnie z CF z X38 z zasilaczem 750W i E8400) a tu ceny tak skoczyły :/


Sorka nie potrzebnie "zawracam głowę"


PS coś podobnego żeby na przestrzeni nie całego miesiąca ceny aż tak skoczyły :| miałem farta (np. za Radeona 4850 dałem niecałe 430zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:29, bartek1392 napisał:

> kurcze tylko co ja mam teraz zrobić kupił bym soobie nawet juz nowy ten komputer
za 2
> tys tylko co z tym bo ja raty płace cholera ???? pomocy


Czlowieku o co ci chodzi?? Chcesz żeby ktoś z forum dał ci te 1300zł czy co?? Zamiast
przed zakupem obeznac się w temacie, sprawdzic ceny, popytac, to jak ostatni frajer (sory
ale tak to wygląda :P) kupiłeś złom za 1300zł. :P Co my mamy ci jeszcze powiedziec??


frajer to jesteś ty jak nie chcesz odpowiadać to porprostu nie odpowidaj na te pytanie w końcu chyba od tego tu jesteś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:49, Karolaszek napisał:

frajer to jesteś ty jak nie chcesz odpowiadać to porprostu nie odpowidaj na te pytanie
w końcu chyba od tego tu jesteś ...



Tak. Tylko zamiast wywnioskowac co zrobic z uzyskanych odpowiedzi to ty miotasz się i wykrzykujesz cały czas to samo: "Co ja mam zrobic!!!!!". Co mamy ci jeszcze powiedziec? Nie pracujemy w sklepie, w którym kupiłes ten sprze... to znaczy szajs. Jedyne co teraz możesz zrobic to iśc do tego sklepu i zjechac tych oszustów, może ci oddadzą trochę kasy. Ale najlepiej to sprzedac to na allegro. Niektórzy szukają właśnie takiego PC-ta do pracy biurowej czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:49, Karolaszek napisał:

frajer to jesteś ty jak nie chcesz odpowiadać to porprostu nie odpowidaj na te pytanie
w końcu chyba od tego tu jesteś ...


ej ej chwila to forum nie jest od obrażania siebie nawzajem ani od użalania sie nad swoimi ratami... w sprawach "komputerowych" wszyscy Ci tu chętnie pomogą, ziptofaf już wyżej przedstawił Ci co możesz zrobić (oddać sprzęt do sklepu dostać zań 500zł i dalej spłacać raty)


Z tego wynika że raty i tak musisz spłacić (bo zaciągnąłeś gdzieś kredyt czy to w markecie czy w banku) od tego nie ma wyjścia sprzęt nie jest uszkodzony więc nie podlega gwarancji.... A co TY dalej zrobisz no to już chyba Twoja sprawa :| Czy spłacisz raty i kupisz nowego kompa a tego np. sprzedasz (do sklepu lub na allegro), czy kupisz teraz nowego kompa... to już TYLKO i wyłącznie Twoja decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście radziłbym Ci to jak najszybciej sprzedać (na allegro czy coś) wycisnąć tyle ile się da (może nie 1300zł, ale mniej - może ktoś to kupi), a raty i tak spłać. Fakt - i tak trochę stracisz, ale nie połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:40, Konrad162 napisał:

PS coś podobnego żeby na przestrzeni nie całego miesiąca ceny aż tak skoczyły :| miałem
farta (np. za Radeona 4850 dałem niecałe 430zł)

Miesiąc? :)
Dokładnie tydzień temu w środę zamówiłem kompa. 2416zł z dostawą. A teraz? 2608zł. Prawie 200zł różnicy (sama karta +90 zł, proc +40). Nie ma co, wyczułem moment ;D Ale od gospodarki nie uciekniesz. Chwilowo Dolar staniał o 0.05%, zobaczymy, co będzie dalej =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok poczekam więc do spłaty kompa , dzięki wielkie za wszystkie informacje ale teraz już zadam z ciekawości pytanie takie otóż Intel Pentium Dual Core E2160

Produkt nie stważa rzadnych problemów. działa bez zarzutów, jest tagrze po niewygórowanej cenie. Polecam.

Zalety produktu Zalety produktu
Można wysoko podkręcać, nawet do 3.0 GHz bez obaw o przegrzani

to jest opinia kogoś czy to prawda że mogę sobie go podkręcić trochę ? a 2 pytanie czy karte graficzną też sie da jakoś podkręcić tylko jak to wszystko podręcać ??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 17:35, Karolaszek napisał:

ok poczekam więc do spłaty kompa , dzięki wielkie za wszystkie informacje ale teraz
już zadam z ciekawości pytanie takie otóż Intel Pentium Dual Core E2160

Produkt nie stważa rzadnych problemów. działa bez zarzutów, jest tagrze po niewygórowanej
cenie. Polecam.

Zalety produktu Zalety produktu
Można wysoko podkręcać, nawet do 3.0 GHz bez obaw o przegrzani

to jest opinia kogoś czy to prawda że mogę sobie go podkręcić trochę ? a 2 pytanie czy
karte graficzną też sie da jakoś podkręcić tylko jak to wszystko podręcać ??



Takie operacje wykonuje się w BIOSIE. Tu masz link do strony: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic338618.html . E2200 da się do 3Ghz podkręcic. Myślę, że ten pójdzie gdzieś tak na 2,8.


Ps. Nie radze ci podkrecac na twoim sprze... szaajsie. ;) Do tego potrzebna jest dośc dobra płyta główna i zasilacz dający stałe napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zagłebiałem sie za bardzo w twoj problem ale jak dawno kupiłes tego kompa ? Bo ustawodowca (czyli panstwo lub nawet EU) daje ci mozliwość zwrotu zakupionego sprzętu bez podania przyczyny (oczywiscie, cala kase dostajesz z powrotem). Tylko nie pamiętam jak długi jest ten okres (to zadanie dla ciebie, zebysz poszukał po google juz skozystał z pezpłatnej pomocy prawnej w jakiejs kancelari). Jak Ci odmówią, to wtedy mozesz ich pozwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:22, GANGSTERR napisał:

nie zagłebiałem sie za bardzo w twoj problem ale jak dawno kupiłes tego kompa ? Bo ustawodowca
(czyli panstwo lub nawet EU) daje ci mozliwość zwrotu zakupionego sprzętu bez podania
przyczyny (oczywiscie, cala kase dostajesz z powrotem). Tylko nie pamiętam jak długi
jest ten okres (to zadanie dla ciebie, zebysz poszukał po google juz skozystał z pezpłatnej
pomocy prawnej w jakiejs kancelari). Jak Ci odmówią, to wtedy mozesz ich pozwać

]
wiesz co tego kompa kupowałem w 26 stycznia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7-8 miesięcy. Trochę dużo. Nie wiem, poszukaj w necie jaki to jest okres bo sorry, ale ja nie będę za ciebie odwalał brudnej roboty. Poza tym, ja jestem tu tylko po to, żeby udzielać tobie i innym rad. I to wszystko. Moze komuś innemu sie zechce tego szukać, ale szczerze mówiąc, wątpię w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:26, Karolaszek napisał:

wiesz co tego kompa kupowałem w 26 stycznia ???


No to przykro mi, ale mogłeś to zrobić w ciągu 10 dni od zakupu...A minęło "nieco" więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 19:26, ziptofaf napisał:

> wiesz co tego kompa kupowałem w 26 stycznia ???

No to przykro mi, ale mogłeś to zrobić w ciągu 10 dni od zakupu...A minęło "nieco" więcej
czasu.


Pod warunkiem że kupił przez internet, w innym przypadku nie ma możliwości oddania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Podkręcanie u ciebie odpada, z tego powodu, że cały PC to szajs:
Płyta główna - w ogóle nie posiada takich funkcji, a nawet jeżeli, to bardzo ograniczone.
RAM-y - są za słabe do podkręcania. Bez 800 MHz CL5 przyzwoitej firmy nie masz co marzyć o podkręcaniu.
Zasilacz - tak, podkręć sobie procesor. Tylko zasilacz tego nie wytrzyma i komp pójdzie z dymem. Chociaż...i tak może pójść z dymem w każdej chwili.

Co do podkręcania karty graficznej - da się i to bardzo prosto. Ale...u ciebie to nic nie da. Nieważne, o ile stuningujesz starego Fiata 126P, nadal pozostanie tylko Fiatem. A twoja karta to właśnie odpowiednik takiego Fiata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nieważne, o ile stuningujesz starego Fiata 126P, nadal pozostanie tylko Fiatem.

Dnia 10.09.2008 o 19:29, ziptofaf napisał:



fiat ktory lajtowo robi 200-250 km/h to już coś. Osobiście bardzo chciałbym mieć taki egzemplarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się