Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

caly czas nie ma finalnejwersji sterownikow :) kiedys na pewno je wydadza - chwilowo karta sprawia najwieksze problemy z plytami glownymi opartymi na Nforce4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 14:06, Gottfried napisał:

Po zapoznaniu się z panującymi opiniami zmieniłem zestawik na taki:

1 Procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)
2 Płyta główna Asus M2N-E nForce 570 Ultra
3 Pamięć RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL5-5-5-12
4 Karta graficzna GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (525/1440) (PCI-E)
5 Dysk twardy IDE/SATA Seagate 120 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II)
6 Zasilacz Zasilacz do obudowy Tagan 430W - U15 Easycon Serie
7 Napędy optyczne Lite-ON DVD+/-RW SHW-16H5S LightScribe BOX white / black
8 Stacja dysków FDD 1.44MB 3.5" - black 30.00
Razem brutto: 3920.00

Jak widać brak obudowy. Czy ktoś mógłby znaleźć odpowiednią na komputroniku tak żeby zmieścić
się w 4100zł

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15980 - niezła wentylacja, wyciszenie dysków. Albo szukaj coś z chiefteca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 13:43, Vilmar napisał:

> i jeszcze jedno. Między Twoją propozycją a C2D E6300 jest 130 zł różnicy, między płytą
którą
> podałeś, a ta GA-P965-DS4 około 200zł. Razem ponad 300 zł.

Tak, już to policzyłem i wyszło mi ok. 400 zł - tyle jestem w stanie dorzucić (więc to raczej
postanowione, płyta chyba ta: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29637 - WiFi sie przyda).
Tylko że prawdopodobnie będę musiał wybulić dodatkowe 500 zł na GeForce 7900 GT zamiast 7600
GT, bo do tego mnie namawiają zgodnie RobeN i SwenG ;) Eh, człowiek układa kosztorys przez
dwa miesiące a potem się okazuje, że musi dodać tysiąc złotych ;)

Jeśli nie planujesz wkładać w przyszłości ramu w kościach 1gb 800mhz to płyta powinna być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 12:35, morthi napisał:

http://allegro.pl/item119953655_asus_k8v_x_se_s754_k8t800_sata_21_tys_komentarzy.html

zdecydowanie ta- kupujesz w sklepie i dostajesz gwarancje


ja kupilem w komputeroniku i tam mam 36 gwar miesiecy, a najlepsze to to ze juz taka plyte mam na kompie tylko sie zepsula po 5 miechach uzywania, cos z tmy miejcem na karte graficzna sie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 14:06, Gottfried napisał:

Po zapoznaniu się z panującymi opiniami zmieniłem zestawik na taki:

1 Procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)
2 Płyta główna Asus M2N-E nForce 570 Ultra
3 Pamięć RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL5-5-5-12
4 Karta graficzna GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (525/1440) (PCI-E)
5 Dysk twardy IDE/SATA Seagate 120 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II)
6 Zasilacz Zasilacz do obudowy Tagan 430W - U15 Easycon Serie
7 Napędy optyczne Lite-ON DVD+/-RW SHW-16H5S LightScribe BOX white / black
8 Stacja dysków FDD 1.44MB 3.5" - black 30.00
Razem brutto: 3920.00

Jak widać brak obudowy. Czy ktoś mógłby znaleźć odpowiednią na komputroniku tak żeby zmieścić
się w 4100zł


Dokładnie sam bym taki sprzęt teraz składał sobie - gdybym miał kupowac nowy ; w zeszłym roku wyszło mi jakieś 4200 tez bez monitora (z obudową itp.) - widać w opisie;

a - i zasilacz idealnie dobrałeś - będzie porządek w obudowie (dopinane kable)

tylko dysk taki :/ ale wspominałes, że jusz jeden masz; to podziel dobrze go - winda na jednym; programy następna partycja; gry następna partycja;; swap file i tempy na drugim dysku + filmy muza itp.

łatwiej się defragmentuje

z obudową juz tobie widzę poradzono, co brac (mniej więcej)

pozdro i good luck!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 16:50, Clegan napisał:

Jeśli nie planujesz wkładać w przyszłości ramu w kościach 1gb 800mhz to płyta powinna być ok.


Czemu nie uda mi się włożyć kości 1 GB 800 MHz? Pytam z ciekawości, bo tego nie planuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 19:36, Martimat napisał:

> 3 Pamięć RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL5-5-5-12
Dokładnie sam bym taki sprzęt teraz składał sobie - gdybym miał kupowac nowy ; w zeszłym roku
wyszło mi jakieś 4200 tez bez monitora (z obudową itp.) - widać w opisie;

Imo przepłaca za ramy [jak już pisałem], ale jak ktoś się uparł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:12, Vilmar napisał:

> http://www.dzikie.net/index.php?news=4860

Ciekawe i dziwne zarazem, na szczęście mnie nie dotyczy. Jeśli do tej płyty dokupię kiedyś
dodatkową pamięć, to na pewno będzie to identyczny zestaw kości :)

Różnica w wydajności [bez oc] między 800mhz a 667 mhz jest [zgodnie z posiadanymi przeze mnie info] b.niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:13, Clegan napisał:

> > http://www.dzikie.net/index.php?news=4860
>
> Ciekawe i dziwne zarazem, na szczęście mnie nie dotyczy. Jeśli do tej płyty dokupię kiedyś

> dodatkową pamięć, to na pewno będzie to identyczny zestaw kości :)
Różnica w wydajności [bez oc] między 800mhz a 667 mhz jest [zgodnie z posiadanymi przeze mnie
info] b.niewielka.


to tak jak ja z ddr - miały byc 466 a są 400 ale dobre; myślę, że jak ma kasę to niech bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPGRADE DO 1400 PLN MAX.
Witam. Planuje upgrade pc. Chcialbym zmiescic sie do 1400 PLN z nastepujacym hardem:
1. Procek (only Athlon)
2. Płyta główna (z PCI-E)
3. HDD (SATA, max. 160 GB)
3. Grafika (PCI-E, 128 lub 256)
4. RAM (1GB)
5. Wentylator (350-400W)
Prosze o kilka róznych wersji. Chcialbym aby komputer posłuzył m troche (zwlaszcza do grania:)
Z góry dziekuje za fachowe porady i udzieloną pomoc.
Pzdr4@ll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... Składam sobie zestaw z C2D. Już mam wybrane podzespoły, ale w razie czego będę się Was radził. Ok ;) ? Pierwsze pytanie jest następujące. Kupuję procek E6300 i mam dwie płyty do wyboru: Asus P5WDH Deluxe I975X (848 zł), czy GigaByte GA-965P-DQ6 P965? Co prawda byłem zdecydowany na Asus, ale jak usłyszałem, że się łączy z GB, to sam nie wiem... Co według Was jest lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:57, syntex napisał:

5. Wentylator (350-400W)


to chodzi o zasilacz pewnie :D

uhh trochę przygarbiłem się jak zobaczyłem granicę kosztową :/

spróbować mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 12:24, penny napisał:

to jest akurat normalne, bo każdy monitor inaczej wyświetla obraz. trzeba by sobie je sklalibrować,
żeby efekty były te same na dwóch różnych modelach. pytanie pierwsze i podstawowe, co chcesz
w tym photoshopie robić?? jak grafikę dla www, to praktycznie nie ma znaczenia jaki ty będziesz
miał obraz, skoro każdy odwiedzający stronę z twoją grafiką ma inny monitor, inne ustawienia
kolorów itp i u niego obraz będzie inny niż u ciebie. nie ma więc sensu się wysilać i głowić.
jeśli chodzi o przygotwanie grafiki do druku, to tutaj jest ważne czy to co widzisz na ekranie
przynajmniej częściowo pokrywa się z tym co wychodzi na wydruku... ale tutaj to już jest tyle
czynników, które mają na to wpływ, że tylko naprawdę wysokiej jakości sprzęt i profesjonalna
drukarnia pozwoli wszsytko zgrać jak trzeba. no a jeśli mowa o drukowaniu obrazków na własny
użytek, zwykłą drukarką, no cóż to zazwyczaj loteria - jedyne co może pomóc to żmudne próby
dostrojenia profili kolorów i tego co wyświetla monitor a drukuje drukarka. a to czy będzie
to LCD czy CRT, to już jest najmniejsze zmartwienie :)


Hmm, od czego tu zacząć. No więc mój ociec ma firmę foto/video i takie tam temu podobne sprawy. Robi zdjęcia Canonem EOS 30D. Potem daje je dowywołania, ale przed tym musi je poprawić (albo ja) w Photoshopie - naświetlenie, barwy, kontrast, ostrość, filtry itp. Tylko że mam dosyć stary 17 calowy monitek, z 6 lat to ma napewno. 75Hz odświeżania max, rozdziałka max 1024x768 - przydałoby się jednak trochę więcej. Dlatego myślałem że warto zainwestować w 19 CRT niż LCD - w każdej gazetce foto piszą że lepiej CRT. Więc ja już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje dobrego CRT; LCD spoko - ale jednak musisz mieć go idealnie ustawionego, żadnych reflweksów światła, idealnie umieszczenia na przeciwko twarzy (kąt widzenia; w tanich lcd mała zmiana kąta patrzenia = zmiana postrzeganego koloru), pozatym ilość kolorów w zwykłych (nie prof.) lcd nie jest pełna, i jesli robisz w 16 bitach fotki (takie hdr z kilku fotek o różnej ekspozycji - jedna z idealnym oswietleniem) - to tylko crt - albo 3500 zł i lcd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 22:00, Niedzielka99 napisał:

Słuchajcie... Składam sobie zestaw z C2D. Już mam wybrane podzespoły, ale w razie czego będę
się Was radził. Ok ;) ? Pierwsze pytanie jest następujące. Kupuję procek E6300 i mam dwie płyty
do wyboru: Asus P5WDH Deluxe I975X (848 zł), czy GigaByte GA-965P-DQ6 P965? Co prawda byłem
zdecydowany na Asus, ale jak usłyszałem, że się łączy z GB, to sam nie wiem... Co według Was
jest lepsze?

Co ma piernik do wiatraka ? Jak sie łączą to niech moc będzie z nimi - wybieraj płytę wg parametrów. Różnice przeciez są choćby w chipsecie [ważne - patrz mój link wyżej], ilości poszczególnych złącz, jedna ma wifi druga nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 22:19, Galadin napisał:

Hmm, od czego tu zacząć. No więc mój ociec ma firmę foto/video i takie tam temu podobne sprawy.
Robi zdjęcia Canonem EOS 30D. Potem daje je dowywołania, ale przed tym musi je poprawić (albo
ja) w Photoshopie - naświetlenie, barwy, kontrast, ostrość, filtry itp. Tylko że mam dosyć
stary 17 calowy monitek, z 6 lat to ma napewno. 75Hz odświeżania max, rozdziałka max 1024x768
- przydałoby się jednak trochę więcej. Dlatego myślałem że warto zainwestować w 19 CRT niż
LCD - w każdej gazetce foto piszą że lepiej CRT. Więc ja już nie wiem...

Szukaj na właściwych forach:
http://forum.webesteem.pl/viewtopic.php?t=5301
http://forum.webesteem.pl/viewtopic.php?t=6803
p.s. Sam już musisz wiedziećjaki poziom dokładności w kolorach jest potrzebny - tego nikt za Was nie wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się