Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2008 o 21:03, GANGSTERR napisał:

wymagania PES 2009 ze strony gram.pl

Wymagania sprzętowe:
Procesor: Intel®; Pentium®; IV 1.4GHZ lub podobny, 1 GB RAM, 6 GB wolnej
przestrzeni dyskowej, karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c /128MB VRAM/Pixel Shader
2.0 (NVIDIA GeForce FX lub ATI Radeon 9700 lub lepsza)


Jak widzę w minimalnych wymaganiach 1GB RAM, to znaczy, że gra będzie chcieć więcej. Zresztą - co to za frajda grać w minimalnych detalach przy tnącej się rozgrywce? Żadna.
Jak pisałem - w tej cenie to już lepiej:
a) sprzedać stare części, dołożyć kasę do nowych.
b) oprzeć całość na Athlonie XP Barton, bo jest znacznie mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2008 o 21:02, ziptofaf napisał:

I jedno ale - Athlon XP 2000+ w grach często dorównuje P4 2,5GHz.


jestem ciekaw gdzies to wyczytał. P4 na s775 był konkurentem Athlona 64 (i to od niego dostawał w tyłek, a nie od XP). Athlon XP przewyzszał P4 ale pierwsze modele (na socket 4 cos tam) ale nie prescoty na 775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:07, GANGSTERR napisał:

jestem ciekaw gdzies to wyczytał. P4 na s775 był konkurentem Athlona 64 (i to od niego
dostawał w tyłek, a nie od XP). Athlon XP przewyzszał P4 ale pierwsze modele (na socket
4 cos tam) ale nie prescoty na 775


Ech, mogę się już mylić. To już trochę prehistoryczne jest :)
Tylko jedno ale - Athlon XP Barton dokopuje wszystkim P4. A Prescoty na P4 to porażka - chory pobór mocy, zerowa wydajność. Athlon 64 je po prostu miażdżył, podobnie jak Athlon XP Barton.
Z P4 jedyną rozsądną rodziną był Northwood, przynajmniej nie dociągał do 100 stopni Celsjusza i miał sensowny pobór energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:05, ziptofaf napisał:

> i tak sadze ze w tym kompie jest DDR1, komp byl kupiony ok 6 lat temu wiec chyba
DDr1?
Albo nawet SDRAM. Tak, czy inaczej, do wymiany.
Tylko jedno ale - nie P4, a Athlon XP Barton. Będzie znaaaaacznie szybszy i być może
obejdzie się bez zmiany płyty głównej i RAM-u w takim wypadku :)
Takie pytanko - nie lepiej sprzedać obecnego szrota (a przynajmniej procka, grafiki i
płyty głównej z niego) i dołożyć kasę ze sprzedaży do kupna nowego? Za 700 zł (tyle łącznie
wyjdzie) to można już pomyśleć o przyzwoitych częściach.


nie nie mozna bo sie gówno za nie dostanie. FX5200 warty jakies 30zl, 2000Xp+ pewnie niewiele wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:07, ziptofaf napisał:

Jak widzę w minimalnych wymaganiach 1GB RAM, to znaczy, że gra będzie chcieć więcej.
Zresztą - co to za frajda grać w minimalnych detalach przy tnącej się rozgrywce? Żadna.

Jak pisałem - w tej cenie to już lepiej:
a) sprzedać stare części, dołożyć kasę do nowych.
b) oprzeć całość na Athlonie XP Barton, bo jest znacznie mocniejszy.


tu nie chodzi o granie na full czy medium, tu chodzi w ogóle o granie. Poza tym z doświadczenia wiem, ze minimalne wmagania to nie do konca sa az takie minimalne. Poza tym jak podaja ram, to juz w nim jest uwzglednione to co zrzera system.

Łatwo mówic oprzeć. Tu trzeba kombinować z dostępnym budżetem a nie mówic, skombinuj o 200 zł wiecej i miec wszystko inne gdzies, zeby nie przeklinać. Starasz sie zmiescic w budżecie i co najwyżej opatrzyć komentarze co by było lepiej jakby było ciut więcej, a nie naskakiwać na ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2008 o 21:10, ziptofaf napisał:

Ech, mogę się już mylić. To już trochę prehistoryczne jest :)
Tylko jedno ale - Athlon XP Barton dokopuje wszystkim P4. A Prescoty na P4 to porażka
- chory pobór mocy, zerowa wydajność. Athlon 64 je po prostu miażdżył, podobnie jak Athlon
XP Barton.
Z P4 jedyną rozsądną rodziną był Northwood, przynajmniej nie dociągał do 100 stopni Celsjusza
i miał sensowny pobór energii.


Barton to nadal Athlon XP (socket A), a co za tym idzie dość przestazałe instrukcje, a co za tym idzie, sa juz coraz wieksze problemy z odpalaniem gier własnie z powodu braku odpowiednich instrukcji (np. Wiedźmin, czy teraz wyszła kolejna taka gra, ale nie pamiętam już tytułu) wiec Barton to tez juz troche chybiony pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:11, kuwerciak napisał:

nie nie mozna bo sie gówno za nie dostanie. FX5200 warty jakies 30zl, 2000Xp+ pewnie
niewiele wiecej.


FX5200 - 30 zł. Athlon XP 2000+ - 50 zł. Płyta - jakieś 50-70 zł. Zasilacz - jakieś 35 zł. Suma: Ok. 160-185 zł.
To zwiększa budżet do blisko 600 zł, a co za tym idzie - możesz wziąć ZNACZNIE lepszy sprzęt:
Athlon X2 4000+ + dobra płyta główna -
http://allegro.pl/item444666578_athlon_x2_4000_z_plyta_asus_i_maskownica.html
2GB RAM
GeForce 7900GT
Chieftec 400-450W
A to konfig o jakieś 50% szybszy od P4 + 7900GT :) To się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:11, GANGSTERR napisał:

Łatwo mówic oprzeć. Tu trzeba kombinować z dostępnym budżetem a nie mówic, skombinuj
o 200 zł wiecej i miec wszystko inne gdzies, zeby nie przeklinać. Starasz sie zmiescic
w budżecie i co najwyżej opatrzyć komentarze co by było lepiej jakby było ciut więcej,
a nie naskakiwać na ludzi


Jak widzisz, właśnie skombinowałem fajny konfig z dostępnym budżetem.
Wystarczy sprzedać stare części na allegro :) Jak pisałem - 400 zł to po prostu za mało. Ale za 550 to już wychodzi całkiem porządny sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:19, ziptofaf napisał:

> nie nie mozna bo sie gówno za nie dostanie. FX5200 warty jakies 30zl, 2000Xp+ pewnie

> niewiele wiecej.

FX5200 - 30 zł. Athlon XP 2000+ - 50 zł. Płyta - jakieś 50-70 zł. Zasilacz - jakieś 35
zł. Suma: Ok. 160-185 zł.
To zwiększa budżet do blisko 600 zł, a co za tym idzie - możesz wziąć ZNACZNIE lepszy
sprzęt:
Athlon X2 4000+ + dobra płyta główna -
http://allegro.pl/item444666578_athlon_x2_4000_z_plyta_asus_i_maskownica.html
2GB RAM
GeForce 7900GT
Chieftec 400-450W
A to konfig o jakieś 50% szybszy od P4 + 7900GT :) To się opłaca.



nie sadze by ktokolwiek kupil uzywanego Modecoma Feela 350w za 35zl. to samo tyczy sie mobo, 70zl to chyba za duzo. no ale to nie moj problem a brata to ja kompa w miare nowego mam i wszytko hula na high :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:21, blacklio2 napisał:

Athlon XP dostawał nawet baty co prawda niewielkie od P4 Northwooda

http://www.error404.pl/procesory/athlon2600vsp2600/procek.htm


Jak tak patrzę, to czasem wygrywa jeden, a czasem drugi procek (ale dobra, przyznaję się do błędu, Barton nie jest szybszy). Ale warto pamiętać, że Bartony świetnie się kręciły :) P4 też, ale tylko pod ciekłym azotem, standardowo chłodzone osiągały nędzne wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale warto pamiętać, że Bartony świetnie się kręciły

ta, tylko trza miec dobrą płyte, ramy, zasilacz ;] A co do sprzedaży. Najpierw musi to ktoś kupić. A nie liczyłbym na dużą liczbe chetnych.

kuwerciak


Co do zasilacza. Mam na stanie nieużywanego Modecoma Feel I 400W, mogłbym ci wysłać za free bo mi przeszkadza, musiałbyś tylko p[okryć przesyłke. Ale szczerze, nie wiem czy by to wiele zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:24, kuwerciak napisał:

nie sadze by ktokolwiek kupil uzywanego Modecoma Feela 350w za 35zl. to samo tyczy sie
mobo, 70zl to chyba za duzo. no ale to nie moj problem a brata to ja kompa w miare nowego
mam i wszytko hula na high :)


Kupią, kupią. Nie doceniasz tego, jacy idioci wchodzą na allegro ;) Dasz ładny opis sprzedawanego sprzętu i dostaniesz za niego naprawdę dużą kasę. Przykład - mój znajomy. Sprzedawał Radeona X1950PRO. 285 zł z Kup Teraz, sprzedane niemal od razu. Dwa dni później dopłacił 100 zł i miał podkręconego fabrycznie 9600GT :)
Inne przykłady - X1900XT sprzedany za 1100 zł. W 2006 roku, za czasów 8800GTX-ów i HD2900XT, kart blisko 2x mocniejszych :) Ech, miałem sporo farta, że się udało. Dołożyłem 200 zł i miałem HD2900XT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:27, GANGSTERR napisał:

ta, tylko trza miec dobrą płyte, ramy, zasilacz ;] A co do sprzedaży. Najpierw musi to
ktoś kupić. A nie liczyłbym na dużą liczbe chetnych.


A żebyś się nie zdziwił. Niedawno próbowałem kupić sobie Athlona XP (do starego PC-ta, bo tam jest Duron 800 MHz) i jednego dnia znikały po 3 aukcje. W końcu odpuściłem, bo ceny sięgały 80 zł (i byli na to chętni!). A ja więcej niż 50 nie wydałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

watpie, zeby było tylu chetnych na sprzet z okolic 2003 roku, próbować mozna, ale tylko poniesie sie koszty zwiazane z wystawieniem. Ty piszesz tutaj o wyjatkowach, co ma szanse powtórzyc sie, bo ja wiem, 1:1 000 000 albo i wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:31, blacklio2 napisał:

Przestań bredzić sam mam P4 na Northwoodzie i wiem co on może i nie może, 1000Mhz wykręcone
bonusowo na AC a Ty mi mówisz że do tego LN2 trzeba


Na Northwoodzie. Czyli najlepszym z P4. Jego następca, Prescott osiąga może połowę tego (jak ma o 20-30 stopni wyższą temperaturę, to i czemu się dziwić). A może i nawet mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:28, ziptofaf napisał:

> nie sadze by ktokolwiek kupil uzywanego Modecoma Feela 350w za 35zl. to samo tyczy
sie
> mobo, 70zl to chyba za duzo. no ale to nie moj problem a brata to ja kompa w miare
nowego
> mam i wszytko hula na high :)


o allegro wiem zapewne z deka wiecej niz ty. wpisz w wyszukiwarke w allegro nick citekmaniak i zobaczysz jakie mam doswiadczenie. poza tym to nie ja chce ten komp a brat a nie sadze by chcial cos sprzedawac itp. on chce kupic, zamontowac i grac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale budżet już przekroczyłeś i to sporo

Mobo+Proc=239+10 zł ( przesyłka )
memki =100 zł w pobliskim sklepie i to najtańsze
grafa = 139 + 11
zasiłka = 110 + 19

Suma 630 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się