Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Co to za procesor T3200 2GHz? Jest jego większa specyfikacja gdzieś? Ostatnio pakują te procki do laptopów a nie mogę na stronie Intela znaleść opisu, albo jestem ślepy albo gdzieś jest błąd? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 14:26, Galadin napisał:

Co to za procesor T3200 2GHz? Jest jego większa specyfikacja gdzieś? Ostatnio
pakują te procki do laptopów a nie mogę na stronie Intela znaleść opisu, albo jestem
ślepy albo gdzieś jest błąd? :)

Rozwiń sobie "processor numbers"
http://www.intel.com/Consumer/Learn/Notebook/pentium-dual-core-detail.htm? iid=SEARCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 22:26, ziptofaf napisał:

> Nie potrzebuję dysku i nagrywarki .
Bez dysku i nagrywarki? Czyli 280 zł taniej...
W tej cenie już da się zrobić konfig z E7200 i HD4870:
Core 2 Duo E7200
Gigabyte EP35-DS3L
2GB RAM OCZ Platinum
Radeon HD 4870 Palit Sonic Dual Edition (fabrycznie podkręcona, a tańsza od wielu zwykłych
wersji :))
CoolerMaster Elite 333 Black
Chueftec 500W
Suma: 1767 zł
I II konfig:
Phenom X4 9550
MSI K9A2 Neo-F
Pozostałe części takie same.

Zapomniałem jeszcze dodać , że obudowę też nie potrzebuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 14:57, Prateorian napisał:

Zapomniałem jeszcze dodać , że obudowę też nie potrzebuję ;)

Kolejne 120 zł. A więc dwie możliwości:
AMD:
Phenom X4 9850 Black Edition (odblokowany mnożnik, co daje wysokie wyniki w O/C bez żadnego wysiłku)
Asus M3A (dobra i stabilna płyta główna)
Intel:
Core 2 Duo E8400 (wysoka wydajność, znaczny potencjał O/C)
Gigabyte EP35-DS3L (bez rewelacji, ale to dobra płyta główna)
Pozostałe części rzecz jasna bez zmian.

Który zestaw wybierzesz, zależy od ciebie. Używasz kompa do innych zastosowań niż granie (chociażby do tworzenia grafiki w Blenderze), bierz Phenoma. Liczy się tylko granie - C2D będzie lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 23:31, GANGSTERR napisał:

Procesor: Intel core 2 duo E8400
o ile sie nie myle, to autocad obsługuje 4 rdzenie, wiec jesli wykonujesz na nim skomplikowane
projekty (1000 czesci i wiecej) to bym sie własnie zastanowił nad quadem


Dobrze ale quady są nieco drogie, poza tym, czy E8400 podkręcona do 4ghz nie spowolni karty graficznej??

Dnia 30.09.2008 o 23:31, GANGSTERR napisał:

> Karta graficzna: Asus Ati Radeon Hd 4870 512 DDR5 256bit (później pewnie połącze
w x
> fire)
albo robisz CF odrazu przy kupnie kompa (od biedy bardzo bliska przyszłość) albo w ogole,
bo pozniej bardziej bedzie sie opłacoło kupic nowa grafe niz dokupować kolejną


Jeśli chodzi o zakup drugiej karty graficznej zrobiłbym to w listopadzie, czyli bardzo niedaleka przyszłość

Dnia 30.09.2008 o 23:31, GANGSTERR napisał:

> Zasilacz: Be Quiet Straight Power BQT E5-500W ATX
jesli ma być CF HD 4870 to min zasilacz 650W (lub 600W bardzo wysokiej klasy)


650 W to strasznie dużo rachunki za prąd mnie z torbami mam nadzieję nie puszczą bo komputer włączony jest prawie 12h na dobę (przy dobrych wiatrach :D)
Jeśli zrobię sobie tandem z dwóch kart Asus HD 4850 to też tyle mi będą pochłaniać prądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2008 o 16:22, ogami napisał:

Dobrze ale quady są nieco drogie, poza tym, czy E8400 podkręcona do 4ghz nie spowolni
karty graficznej??

pojedynczej grafy nie, ale tandem HD 4870 tak, ale w sumie, jakiegoś byś proca nie kupił, i tak bedzie za słaby dla 2x HD 4870 ;)

Dnia 01.10.2008 o 16:22, ogami napisał:

Jeśli chodzi o zakup drugiej karty graficznej zrobiłbym to w listopadzie, czyli bardzo
niedaleka przyszłość

no tak ;)

Dnia 01.10.2008 o 16:22, ogami napisał:

650 W to strasznie dużo rachunki za prąd mnie z torbami mam nadzieję nie puszczą bo komputer
włączony jest prawie 12h na dobę (przy dobrych wiatrach :D)
Jeśli zrobię sobie tandem z dwóch kart Asus HD 4850 to też tyle mi będą pochłaniać prądu?

Zasilacze maja teraz acktywne PFC, czyli zasilka pobiera tyle prądu, ile akurat potrzeba. dla 2xHD 4850 zasilka 550W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc jednak kupię HD 4870 i zrobię z tego tandem. A jeszcze tak na wszelki wypadek zapytam jaka myszka byłaby dobra do tej pory pracowałem na A4 TECH i w autocadzie świetnie się sprawdza ma jeszcze rolkę jak dla mnie jest nieśmiertelna ale współużytkownik komputera narzeka, że w grach mu przeszkadza co byś zaproponował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 17:11, ogami napisał:

Wielkie dzięki za pomoc jednak kupię HD 4870 i zrobię z tego tandem. A jeszcze tak na
wszelki wypadek zapytam jaka myszka byłaby dobra do tej pory pracowałem na A4 TECH i
w autocadzie świetnie się sprawdza ma jeszcze rolkę jak dla mnie jest nieśmiertelna ale
współużytkownik komputera narzeka, że w grach mu przeszkadza co byś zaproponował?


Osobiscie lece na Logitech G5 i jestem bardzo zadowolony (nowa ksoztuje ok 150 zł). 2000 DPI (mozna ustwic 3 tryby czułości, np. 1000, 1500 i 2000 DPI i miedzy nimi przełączać w czasie gry w zależności od potrzeby). Do tego system ciezarków - niby bajer, niby zbędne ale jednak fajny bajer. No i znacznie lepsza jakość wykonania niz A4Tech. Jak za droga to pozostaje MX 518 i MX 516 (odpowiednio 1800 DPI i 1600 DPI) z tym, ze tu nie ma regulacji, a 1800 DPI to według mnie duzo za duzo do pracy w Autocadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 17:11, ogami napisał:

Wielkie dzięki za pomoc jednak kupię HD 4870 i zrobię z tego tandem. A jeszcze tak na
wszelki wypadek zapytam jaka myszka byłaby dobra do tej pory pracowałem na A4 TECH i
w autocadzie świetnie się sprawdza ma jeszcze rolkę jak dla mnie jest nieśmiertelna ale
współużytkownik komputera narzeka, że w grach mu przeszkadza co byś zaproponował?



Ja bym Ci polecił myszkę Razer - DiamondBack, sam jestem użytkownikiem Razer''a Pro|Solution (są one mniej więcej podobne w wykonaniu, tylko DB ma 1800DPI.) Razer to naprawdę dobra firma i powinna Ci dobrze służyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 12:37, Treant napisał:

> Obsłuży każdy proc z serii C2D także z E7200 nie będzie problemu zapewne
Moja płyta na chipsecie 965 nie obsłuży takiego procesora, więc mocno wątpię:
http://processormatch.intel.com/CompDB/SearchResult.aspx?Boardname=dp965lt

A tu jeszcze lepsze info:
http://processormatch.intel.com/CompDB/SearchResult.aspx?ProcNbr=E7200&BoardN ame=DP965LT


Czyli, że E6600 pójdzie bez problemów? W sumie to chyba nie duża różnica między E6600 a E7200. Pierwszy ma 2,4GHz a drugi 2,53 więc to chyba nie kolosalna różnica. Pytanie tylko co jescze oprócz taktowania wpływa na wydajnośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 18:09, ogami napisał:

Wielkie dzięki jestem wam naprawdę wdzięczny za porady szczególnie GANGSTERR''owi.


prosze bardzo ;)

kuwerciak

oprocz taktowania duże znaczenie ma sama architektura rdzenia (ktora w E7200 została ulepszona w stosunku do E6600), wielkość pamięci L2, ktorej akurat E6600 ma wiecej. Do tego doszły jakieś tam technologie (juz nie pamiętam jakie). Zresztą, poczytaj sobie http://www.frazpc.pl/artykuly/588/CORE/2/DUO/E7200/Dwoch/jajek/w/45nm/ciag/dalszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 18:29, kuwerciak napisał:

Czyli, że E6600 pójdzie bez problemów?

Ja mam właśnie E6600 na płycie z chipsetem 965.

Dnia 01.10.2008 o 18:29, kuwerciak napisał:

Pytanie tylko co jescze oprócz taktowania wpływa na wydajnośc.

Pojemność pamięci podręcznej L2 - E6600 ma większą. E7200 to jednak nowszy rdzeń, który posiada pewne usprawnienia w porównaniu z linią E6xxx. Więcej poczytasz tutaj:
http://www.frazpc.pl/artykuly/588/CORE/2/DUO/E7200/Dwoch/jajek/w/45nm/ciag/d alszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 16:41, GANGSTERR napisał:

> Hmpf... Jakby się ojciec dorzucił... 1000zł.

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
225 zł

Płyta główna:
Gigabyte EP31-DS3L /intel P31/
179 zł

Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
120 zł

Karta graficzna:
Galaxy GeForce 9600GSO CoolerMaster 384MB DDRIII /192bit/ HDTV 2xDVI
279 zł

Zasilacz:
Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]
215 zł

razem: 1018 zł (www.esc.pl)

Jak jest o te 18 zł za duzo to zasilacz zmienic na jakiegoś chiefteca



Ok, to by mi nawet odpowiadało. Tylko teraz podstawowe pytanko: gdzie można by kupić te cześci, w okolicach Wa-wy? Na giełdzie, w Komputroniku?
I jak by wyglądała sprawa z działaniem gier takich jak np. Gothic 3, Stalker: Clear Sky, Mercenaries 2, Crysis itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 19:35, Red Shoehart napisał:

> > Hmpf... Jakby się ojciec dorzucił... 1000zł.
>
> Procesor:
> Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
> 225 zł
>
> Płyta główna:
> Gigabyte EP31-DS3L /intel P31/
> 179 zł
>
> Pamięć RAM:
> A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
> 120 zł
>
> Karta graficzna:
> Galaxy GeForce 9600GSO CoolerMaster 384MB DDRIII /192bit/ HDTV 2xDVI
> 279 zł
>
> Zasilacz:
> Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]
> 215 zł
>
> razem: 1018 zł (www.esc.pl)
>
> Jak jest o te 18 zł za duzo to zasilacz zmienic na jakiegoś chiefteca


Ok, to by mi nawet odpowiadało. Tylko teraz podstawowe pytanko: gdzie można by kupić
te cześci, w okolicach Wa-wy? Na giełdzie, w Komputroniku?
I jak by wyglądała sprawa z działaniem gier takich jak np. Gothic 3, Stalker: Clear Sky,
Mercenaries 2, Crysis itp.?

W komputroniku będzie jakieś 1200zł :P.
Zobacz tu:
www.esc.pl
www.agito.pl
www.apollo.pl
www.proline.pl
www.gral.pl
którys z tych sklepów ma na pewno siedzibe w wawie. A w te gry powinienes pograć na wysokich ustwieniach(Zalezy od rozdzielczosci, no i wysokie to nie sa maksymalne) Gothic 3 powinien działać na full, ale ta gra i tak się tnie, cryssis także zależy od rozdzielczości podobnie stalker:cs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2008 o 19:46, Solstheim napisał:

>
W komputroniku będzie jakieś 1200zł :P.
Zobacz tu:
www.esc.pl
www.agito.pl
www.apollo.pl
www.proline.pl
www.gral.pl
którys z tych sklepów ma na pewno siedzibe w wawie. A w te gry powinienes pograć na wysokich
ustwieniach(Zalezy od rozdzielczosci, no i wysokie to nie sa maksymalne) Gothic 3 powinien
działać na full, ale ta gra i tak się tnie, cryssis także zależy od rozdzielczości podobnie
stalker:cs


Ok, dzięki bardzo za ten config.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 19:49, Red Shoehart napisał:


> >
> W komputroniku będzie jakieś 1200zł :P.
> Zobacz tu:
> www.esc.pl
> www.agito.pl
> www.apollo.pl
> www.proline.pl
> www.gral.pl
> którys z tych sklepów ma na pewno siedzibe w wawie. A w te gry powinienes pograć
na wysokich
> ustwieniach(Zalezy od rozdzielczosci, no i wysokie to nie sa maksymalne) Gothic
3 powinien
> działać na full, ale ta gra i tak się tnie, cryssis także zależy od rozdzielczości
podobnie
> stalker:cs
>

Ok, dzięki bardzo za ten config.

Od siebie dodam że ja bym zmienił zasilacz na Chieftaca 450W który kosztuje 160zł i tak wystarczy i zostaniesz z 55zł w kieszeni na np. nową gierke na kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2008 o 19:50, Solstheim napisał:

Od siebie dodam że ja bym zmienił zasilacz na Chieftaca 450W który kosztuje 160zł i tak
wystarczy i zostaniesz z 55zł w kieszeni na np. nową gierke na kompa.


tylko wtedy dość mocno zejdzie z jakości (gorsze wykonanie jak i same parametry). Warto dopłacić do tego korsarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 19:06, Treant napisał:

> Czyli, że E6600 pójdzie bez problemów?
Ja mam właśnie E6600 na płycie z chipsetem 965.
> Pytanie tylko co jescze oprócz taktowania wpływa na wydajnośc.
Pojemność pamięci podręcznej L2 - E6600 ma większą. E7200 to jednak nowszy rdzeń, który
posiada pewne usprawnienia w porównaniu z linią E6xxx. Więcej poczytasz tutaj:
http://www.frazpc.pl/artykuly/588/CORE/2/DUO/E7200/Dwoch/jajek/w/45nm/ciag/d alszy


czyli warto wymienic mojego E4300 i kupic póki jeszcze można E6600? Będzie wyraźny wzrost wydajności? Czy ten proc da radę uciągnąc i nie spowalniac Radka 4850?

I jeszcze pytanko. Coś w stacjonarnych sklepach nie moge znalezc E6600. Sa za to E4700 ktore maja 2,6 na rdzen ale kosztuja sporo wiecej niz E6600 bo az 459zl. O co tu chodzi?
Jak to jest z tymi seriami ze seria 4 jest drozsza niz 6.
A widze np E6550 taktowany 2,33 i jego cena to 437zl
Dla porównania na allegro nowy E6600 to koszt 270zł.

Moze ktos mi to po kolei wyjaśnic bo się coś zagmatwałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się