Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2008 o 20:18, blacklio2 napisał:

E4700 kosztuje koło 340 zł, zmień sklep, za 469 zł dostaniesz E8400


na komputroniku E4700 kosztuje 463 u mnie w miescie np w sklepie return 469zł. Kurcze, a ja chciałem dac 300zł za proca to tu widze ze to nawet nie starczy na minimalnie lepszy E4500 (337zl).
No i nadal czekam na odpowiedzi na te moje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 20:18, blacklio2 napisał:

E4700 kosztuje koło 340 zł, zmień sklep, za 469 zł dostaniesz E8400

E8400 jest niekompatybilny z posiadaną przez kuwerciaka płytą.

kuwerciak
Linia E4xxx może jeszcze być w starych cenach, tj. sprzed obniżki, a właściwie premiery kolejnej generacji procesorów. Dodatkowo z powodu niższej FSB mają trochę wyższe niż E6xxx mnożniki, co jest gratką dla podkręcających. Procesory E6x50 to odświeżenie serii E6x00, dlatego ta druga może być trudniej dostępna.
A może warto zainwestować w chłodzenie i podkręcić już posiadany procesor? Nie wiem na ile pozwoli płyta, ale sama przesiadka na E6600 żadnych cudów nie sprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 19:55, GANGSTERR napisał:


> Od siebie dodam że ja bym zmienił zasilacz na Chieftaca 450W który kosztuje 160zł
i tak
> wystarczy i zostaniesz z 55zł w kieszeni na np. nową gierke na kompa.
>

tylko wtedy dość mocno zejdzie z jakości (gorsze wykonanie jak i same parametry). Warto
dopłacić do tego korsarza

Taa bo do takiego sprzętu potrzeba zasilacza który podoła w pracy na maksa 24/7. Ten użytkownik widac że nie jest jakimś profesjonalistą i nie będzie pewnie robił o/c lub jak je zrobi to nie znaczne więc taki zasilacz spokojnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten chieftec to jest minimum zasilacza. A po czym stwierdziłeś, ze nie jest zna sie na rzeczy (np. OC), po budżecie ? I nie bądź takim minimalista...jak jest możliwośc kupić sobie dobry zasilacz to czemu nie skozystac ? Poza tym ten chieftec nie jest taki idealny. Ma tylko dwie wtyczki sata, i to na jednym, za krotkim kablu i uwierz mi, jest to problematyczne. A takiego problemu z tym korsarzem nie bedzie. Do tego jest cichszy, wszystkie kable z oplotami, ma wtyczke 8 pin dla płyty głownej (chieftec ma 4 pin), ma lepsza sprawność, a co za tym idzie, wiecej uciagnie i lepiej wykożystuje pobierany prad. Jakby wszystko kupować na zasadzie "to wystarczy" to ludzie jeździli by np. tylko polenezami czy duzymi fiatami. Przeciez wystarczy do przemieszczania nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 20:24, kuwerciak napisał:

> E4700 kosztuje koło 340 zł, zmień sklep, za 469 zł dostaniesz E8400

na komputroniku E4700 kosztuje 463 u mnie w miescie np w sklepie return 469zł. Kurcze,
a ja chciałem dac 300zł za proca to tu widze ze to nawet nie starczy na minimalnie lepszy
E4500 (337zl).
No i nadal czekam na odpowiedzi na te moje pytania.

z jednego prostego powodu. Te procesory mają już swoich następców, a co za tym idzie, nie są produkowane, a czas wyprzedawania ich z magazynów już dawno minął. Pozostaje ci tak naprawdę tylko allegro i używane egzemplarze. Ewentualnie musisz mocno poszperać po necie (np. ceneo, skapiec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 21:41, GANGSTERR napisał:

ten chieftec to jest minimum zasilacza. A po czym stwierdziłeś, ze nie jest zna sie na
rzeczy (np. OC), po budżecie ? I nie bądź takim minimalista...jak jest możliwośc kupić
sobie dobry zasilacz to czemu nie skozystac ? Poza tym ten chieftec nie jest taki idealny.
Ma tylko dwie wtyczki sata, i to na jednym, za krotkim kablu i uwierz mi, jest to problematyczne.
A takiego problemu z tym korsarzem nie bedzie. Do tego jest cichszy, wszystkie kable
z oplotami, ma wtyczke 8 pin dla płyty głownej (chieftec ma 4 pin), ma lepsza sprawność,
a co za tym idzie, wiecej uciagnie i lepiej wykożystuje pobierany prad. Jakby wszystko
kupować na zasadzie "to wystarczy" to ludzie jeździli by np. tylko polenezami czy duzymi
fiatami. Przeciez wystarczy do przemieszczania nie ?

Stwierdziłem że nie zna się na rzeczy, bo gdyby się znał to by nas nie pytał -_-. Może i masz rację co do tego korsarza ale to jż kwestia jego wyboru co weźmie ja mu podałem alternatywe. Nie napisałem GANGSTERR jest gupi bo daje korsarze i ich nie bierz bo nie! Napisałem że to moje zdanie(Od siebie dodam) i moja propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2008 o 22:22, Solstheim napisał:

Stwierdziłem że nie zna się na rzeczy, bo gdyby się znał to by nas nie pytał -_-


to, ze nie jest rozeznany w aktualnej sytuacji rynkowej nie znaczy, ze sie nie zna na OC (dość często sa tu tacy ludzie). Zreszta, o ile sie nie myle, ty tez sie pytałeś o zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niechętnie muszę przyznać, że po ponad trzech latach użytkowania komp zaczyna dogorywać. :D Trzeba coś dokupić.

Jest tak:
MainBoard: GigaByte GA K8N SLI
CPU: AMD Athlon 3700+
GPU: GF 8800GTS 320MB
RAM: 2048MB DDR 166MHz CL 2.0

Chcę zmienić procesor, a to z kolei pociągnie ze sobą płytę główną i RAM.Ponadto interesuje mnie, czy brać teraz, czy są w planach jakieś nowości, które spowodują spadki cen w najbliższym czasie. Na upgrade jakieś 1400zł.

Upatrzyłem sobie takie coś:
Gigabyte GA-EP45-DS3R DES IP45 s775
Intel Core 2 Quad Q9400 2,66 GHz 6MB cache s. 775
Kingston HyperX DDR2 1066MHz CL5 (4GB)

Czekam na komentarze i sugestie. Chciałbym tylko przez kolejne 3.5 roku nie musieć się głowić nad zmianą CPU i pamięci. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 23:29, Karister napisał:

Chcę zmienić procesor, a to z kolei pociągnie ze sobą płytę główną i RAM.Ponadto interesuje
mnie, czy brać teraz, czy są w planach jakieś nowości, które spowodują spadki cen w najbliższym
czasie. Na upgrade jakieś 1400zł.

Nowości? Mamy jakieś sześciordzeniowe procesory, ale ich cena jest cztero, czasem i pięciocyfrowa, więc na razie nie warto się nimi przejmować. Dopiero koło Bożego Narodzenia pojawią się jakieś ciekawsze układy w rozsądnych cenach.

Dnia 01.10.2008 o 23:29, Karister napisał:

Upatrzyłem sobie takie coś:
Gigabyte GA-EP45-DS3R DES IP45 s775

Rozsądny wybór. Tak w zasadzie to możesz wsadzić nawet coś na P35, o ile ci niepotrzebne ci CrossFire. Zawsze kilkadziesiąt złotych taniej.

Dnia 01.10.2008 o 23:29, Karister napisał:

Intel Core 2 Quad Q9400 2,66 GHz 6MB cache s. 775

A po co? Za drogo. Weź Q9300, podkręcisz sobie do 3,5 GHz i masz sprzęt ekstremalny. Choć i bez podkręcania byłby bardzo, ale to bardzo mocny.

Dnia 01.10.2008 o 23:29, Karister napisał:

Kingston HyperX DDR2 1066MHz CL5 (4GB)

Nieeeeeee! Kingston robi beznadziejne RAM-y. Jak chcesz naprawdę dobrego sprzętu, to tylko OCZ Reaper (świetne kości, choć minimalnie ustępują Corsairom), GeIL EVO, Corsair Dominator (te polecam szczególnie) i droższe Mushkin''y. Każda z tych kości dysponuje znacznie większym potencjałem podkręcania od Kingstona (na Corsair Dominator wyciągniesz nawet 1300 MHz, co dorównuje DDR3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 23:39, ziptofaf napisał:

> Intel Core 2 Quad Q9400 2,66 GHz 6MB cache s. 775
A po co? Za drogo. Weź Q9300, podkręcisz sobie do 3,5 GHz i masz sprzęt ekstremalny.
Choć i bez podkręcania byłby bardzo, ale to bardzo mocny.

Ogólnie nie jestem fanem O/C. Ale gdyby, czy trzeba do tego zainwestować w jakieś dodatkowe chłodzenie?

Dnia 01.10.2008 o 23:39, ziptofaf napisał:

Nieeeeeee! Kingston robi beznadziejne RAM-y. Jak chcesz naprawdę dobrego sprzętu, to
tylko OCZ Reaper (świetne kości, choć minimalnie ustępują Corsairom), GeIL EVO, Corsair
Dominator (te polecam szczególnie) i droższe Mushkin''y. Każda z tych kości dysponuje
znacznie większym potencjałem podkręcania od Kingstona (na Corsair Dominator wyciągniesz
nawet 1300 MHz, co dorównuje DDR3)


Czemu beznadziejne? Czym sie różnią od innych? Chyba nawet mam Kingstony i nic złego się z nimi nie działo (chyba, że coś się od tego czasu pozmieniało :D ). Podkręcanie pamięci? Ale po co? Moja ma 166MHz a nie stwarza problemów.

Poszperam jeszcze po sklepach za firmami, które podałeś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 00:03, Karister napisał:

Ogólnie nie jestem fanem O/C. Ale gdyby, czy trzeba do tego zainwestować w jakieś dodatkowe
chłodzenie?

Zmienione chłodzenie (tpyu Scythe Ninja Plus, Scythe Infiity, Arctic Cooling Freezer 7 Pro) byłoby niezbędne przy jeszcze wyższym podkręcaniu. Do 3,5 GHz można spokojnie dojechać na zwykłym.

Dnia 02.10.2008 o 00:03, Karister napisał:

Czemu beznadziejne? Czym sie różnią od innych? Chyba nawet mam Kingstony i nic złego
się z nimi nie działo (chyba, że coś się od tego czasu pozmieniało :D ). Podkręcanie
pamięci? Ale po co? Moja ma 166MHz a nie stwarza problemów.

Beznadziejne, ponieważ tych deklarowanych 1066 MHZ i tak nigdy nie wyciągają (ich granicą jest mniej więcej 1000), to raz. Po drugie, podkręcanie pamięci jest niezbędne przy podkręcaniu procesora. Tzn. im bardziej podkręcasz procesor, tym bardziej automatycznie podkręcają się RAM-y. Dlatego lepiej mieć spory zapas.

Dnia 02.10.2008 o 00:03, Karister napisał:

Poszperam jeszcze po sklepach za firmami, które podałeś. ;)

Ze swojej strony polecę www.agito.pl, www.gral.pl, www.apollo.pl. Wszystkie są bardzo tanie i mają spory asortyment towarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by się dało zmienić w tej konfiguracji nie zwiększają zbytnio ceny? Ja myślę żeby ten zasilacz Ocz zmienić na chieftec jakiś i Kingstony na OCZ:-p?? I tego quada zastąpić C2d bo chyba będzie wtedy wydajniej?/:> A 9600 na Radka 4850?:>

dysk)WD Caviar SE-16 500 GB WD5000AAKS 16MB cache SATA-II 209,
procesor)Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775/65nm) BOX 574,
płyta główna)Gigabyte GA-EP35-DS3L 277,
karta graficzna)GeForce 9600 GT Gainward 1GB 2xDVI & HDMI & SPDIF (PCI-E) 469,
ram)Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz CL5 200,
zasiłka)Zasilacz OCZ StealthXStream 600W SLI 219,
obudowa)CoolerMaster Centurion 532 Black 189,
Pioneer DVD+/-RW DVR-215D bulk black (Serial ATA) 83,-
Komp 2220zł


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zmieniłbym procesor na C2D E8400 FSB 1333MHz. Cena porównywalna albo i niższa a wydajnościowo lepiej się sprawdzi niż Q6600, który pracuje na FSB 1066MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
469 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/
299 zł

Pamięć RAM:
Geil 4GB (2x2GB) PC800 CL4 ultra
279 zł

Dysk twardy:
Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1
210 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4850 Sonic 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out
479 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 550W [CMPSU-550VXE]
260 zł

Razem 2235 zł www.esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 22:30, GANGSTERR napisał:


> Stwierdziłem że nie zna się na rzeczy, bo gdyby się znał to by nas nie pytał -_-

to, ze nie jest rozeznany w aktualnej sytuacji rynkowej nie znaczy, ze sie nie zna na
OC (dość często sa tu tacy ludzie). Zreszta, o ile sie nie myle, ty tez sie pytałeś o
zestaw


No bo nie uważam siebię za znawce ani zestawów, ani o/c. Teraz przy okazji kupywania kompa troche wiedzy wpadło to czasami coś napiszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 15:23, Zand79 napisał:

Witam
chciałbym się do wiedziec jak w tej chwili w rankingu jakościowym mają się zasilacze
Tagana?
Dzięki


Zasilacze Tagana są jak najbardziej w porządku ;)
Sam mam BZ900. Za wygląd daję 10 :P Za sprawność zmierzoną (ok. 84% przy obciążeniu 80%.
Co prawda producent deklaruje 86%, ale poślizgi zawsze są) daję 8. Za utrzymywanie
napięcia 9. Co prawda są nieznaczne obniżenia na linii +12V i podwyższenia (;o) na linii +5V,
ale ogólnie bardzo fajny. Na linii +3,3V spadki/wzrosty oscylują wokół 0,01-0,02 więc bardzo małe.
Ma jeszcze opcję turbo, która dovoltowuje nieco +12V. Jeszcze nie testowałem jej. Ba! nawet nie czytałem
instrukcji :P Instrukcja jest przetłumaczona translatorem (na przykład w spisie treści zamiast ''polski'' jest napisane
''połysk'' xD co było najdziwniejszą rzeczą jaką kiedykolwiek widziałem w instrucjach z translatora).
Na pewno na minus jest słaby współczynnik ceny do jakości produktu. Mimo to Tagany BZ sa godne polecenia.
Innych serii nie testowałem. Jeśli oszczędzasz to weź chifteca albo corsaira. Również dobre zasilacze,
a ceny o wiele niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe , że Radeony 4850 stanieją do stycznia? Tak to bym kupił Radeon HD 4850 x2 zamiast jednego HD 4870. Czy jest duża różnica wydajności pomiędzy 4870 , a 4850 x2 w CF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach będzie różnica w niektórych nie. Nowsze gry używają wielu procesorów GPU. Ale lepiej chyba wziąć 4870 bo żeby skorzystać w pełni z CF trzeba mieć płytę z 16x+16x czyli na chipsecie x38/x48 tak jak ja czyli np. Asusa P5E... Ale taka płyta ponad 500zł kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się