Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2008 o 23:20, ziptofaf napisał:

> Albo np. czy odpale Stalkera CS na wysokich i dobrej rozdzialce?
Eeeee, do tego nie trzeba przecież HD4850. Już Athlon X2 3800+ i GeForce 9600GT wystarczają


no nie wiem...skreciłem mojego E7200 zeby oszczędzać zasilke (teraz chodzi na standardowych taktach) i Stalker CS na high czasami przytnie...a jak wywale z 2-4k naboi (tzn wyrzucę z ekwipunku) to lagoza na jakieś 2 min. Na 3,5 GHz tez czasami przyciął.


BTW. W nowym Kryzysie to masakra...tnie na srednich i pare razy mi wyskoczyły artefakty (na całym ekranie). Ale z tego co wyczytałem, to dużo użytkwników HD 4870 ma ten problem. Albo crytek cos zje**** albo to wynia sterów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może to jednak wina procka? Miałem CF z HD4870. Stery wówczas miałem 8.7. Żadnych baboli w Crysisie nie zauważyłem. Choć prawdą jest, że stery 8.8 były spaprane (widoczna różnica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:54, GANGSTERR napisał:

no nie wiem...skreciłem mojego E7200 zeby oszczędzać zasilke (teraz chodzi na standardowych
taktach) i Stalker CS na high czasami przytnie...a jak wywale z 2-4k naboi (tzn wyrzucę
z ekwipunku) to lagoza na jakieś 2 min. Na 3,5 GHz tez czasami przyciął.

Czyli sporo się zmieniło od czasów zwykłego Stalkera. W CS u siebie nie grałem, ale Cień Czarnobyla na E6700 i HD2900XT świetnie działał w max. detalach.

Dnia 02.10.2008 o 23:54, GANGSTERR napisał:

BTW. W nowym Kryzysie to masakra...tnie na srednich i pare razy mi wyskoczyły artefakty
(na całym ekranie). Ale z tego co wyczytałem, to dużo użytkwników HD 4870 ma ten problem.
Albo crytek cos zje**** albo to wynia sterów..

Eee, to ja wolę nawet tej gry nie sprawdzać na swoich 2xHD4850. Skoro z jednym Radeonem są takie problemy, to nawet nie chcę wiedzieć, co będzie z dwoma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro sądny dzień dla mojego portfela:) Kupuję LCD (Full HD) do kompa i proszę o poradę jakie modele są warte uwagi (najlepiej z podziałem na rodzaje matryc - coś ciekawego z TN, PVA ew. innych których nie znam). Nie ma znaczenia jaki producent. Liczy się jakość, później design:)

Liczę na pomoc kolegów fachowców :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:58, mrosi napisał:

/.../

Może to jednak wina procka? Miałem CF z HD4870. Stery wówczas miałem 8.7. Żadnych baboli
w Crysisie nie zauważyłem. Choć prawdą jest, że stery 8.8 były spaprane (widoczna różnica).


Tylko ja mówie o Crysis Warhead ;). Proca miałem na 3,5 GHz czyli wydajniej niż E8400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 20:08, 000franek napisał:

Witam chciałem się zapytać czy jest szansa (bez ryzyka spalenia się zasilacza)podkręcenia
mojego komputera na tym zasilaczu:

BESTEC ATX250 12Z REV C2


Ps:Mój komp to:
Procesor- Intel pentium 4 3,200Ghz
Pamięć RAM- 515MB+1014MB, Kingston DDR
Płyta Główna- Asus P4-SDLA
Karta Graficzna- GeForce 7800GS


Do tej pory nie dostałem odp;( więc ponawiam pytanko;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 17:25, 000franek napisał:

Do tej pory nie dostałem odp;( więc ponawiam pytanko;]

Zasilacz do chrzanu, o O/C możesz zapomnieć. Do twojego sprzętu należy wsadzić nie mniej niż Chieftec 350W...A nie bliżej niezidentyfikowany zasilacz z nieznanej nikomu firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 18:19, ziptofaf napisał:

> Do tej pory nie dostałem odp;( więc ponawiam pytanko;]
Zasilacz do chrzanu, o O/C możesz zapomnieć. Do twojego sprzętu należy wsadzić nie mniej
niż Chieftec 350W...A nie bliżej niezidentyfikowany zasilacz z nieznanej nikomu firmy.

No trudno to trzeba będzie poczekać do kwietnia na nowy komp;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następującego PC:

-Intel C2D E6300,
-Sapphire Radeon X1600 512 MB,
-1024 MB RAM 667,
-Asus P5V-VM DH (płyta główna)

Co polecalibyście wymienić w tym zestawie, aby uzyskać możliwie najlepszy skok wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalecam OC procesora do ok 3,0 GHz i wymianę karty graficznej przynajmniej na 9800GT. Jednak za niewielką dopłatą możesz kupić wiele szybszego Radeona 4850. Dokupienie drugiej kości RAM też jest wskazane ponieważ 1GB w tych czasach to stanowczo za mało do komfortowej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 19:32, igorn55 napisał:

Witam, mam następującego PC:

-Intel C2D E6300,
-Sapphire Radeon X1600 512 MB,
-1024 MB RAM 667,
-Asus P5V-VM DH (płyta główna)

Co polecalibyście wymienić w tym zestawie, aby uzyskać możliwie najlepszy skok wydajności?


Zgadzam się z DenyMastazzz , ale 1Gb RAM to wg mnie mało, skoro za 230zł kupisz 4GB do dokupienie drugie 1GB to nie będzie praktycznie żadnym kosztem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 19:32, igorn55 napisał:

Witam, mam następującego PC:

-Intel C2D E6300,
-Sapphire Radeon X1600 512 MB,
-1024 MB RAM 667,
-Asus P5V-VM DH (płyta główna)

Co polecalibyście wymienić w tym zestawie, aby uzyskać możliwie najlepszy skok wydajności?

Nowa karta graficzna + nowa płyta główna + ew. dodatkowe 1GB RAM-u.
Płyta główna - coś opartego na P35 np. Gigabyte EP35-DS3R. Pozwoli na podkręcenie procesora do rozsądnego poziomu (tak do ok. 2,8 GHz), co z kolei doprowadzi do wykorzystanie pełni mocy nowej karty graficznej.
Karta graficzna - Radeon HD4850 Gainward.

PS Jaki masz zasilacz? Jeżeli jakiś niemarkowy szajs, to też do wymiany, bo nie wytrzyma nowszych podzespołów. Minimum to Chieftec 400W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 22:48, Vanmati napisał:

mam pytanie.Co to jest Aktywne PFC czy cos takiego? Tak pisze w specyfikacji zasilacza.Nie
wiem co to znaczy.


To oznacza, że zasilacz aktywnie dostosowuje się do ilości pobieranego prądu. Innymi słowy, zawsze bierze tylko tyle prądu, ile trzeba kompowi. Z kolei gorsze, pasywne PFC zawsze bierze więcej prądu niż trzeba PC-towi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 21:37, ziptofaf napisał:

PS Jaki masz zasilacz? Jeżeli jakiś niemarkowy szajs, to też do wymiany, bo nie wytrzyma
nowszych podzespołów. Minimum to Chieftec 400W.


Narazie jest Feel 350W, gdyż w zupełności wystarcza, ale jeśli tylko zabiorę się za upgreade to wkładam min. Chiefteca 500W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 11:44, ShaDoW Energy napisał:

Witam!
Jak sprawdzić jaką mam płytę główną? Czy jest konieczne otwieranie komputera? Czy można
to sprawdzic będąc w systemie windows?


Ściągasz program CPU-Z lub Everest. Każdy z nich może ci podać nazwę płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się