Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Pytanie, może mi ktoś polecić dobry procesor + dobra kara graficzna za ok. 1300 - 1400 zł razem ? Płytę główną mam Asus P5Q PRO.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Core 2 Duo E8400 i grafika Radeon HD4870. Pytanie tylko jeszcze czy zasilacz masz markowy o mocy 550W aby dał temu radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 14:29, mrosi napisał:

/.../

Core 2 Duo E8400 i grafika Radeon HD4870. Pytanie tylko jeszcze czy zasilacz masz markowy
o mocy 550W aby dał temu radę...


Właśnie o takiej konfiguracji myślałem, zostaje tylko pytanie jakiej firmy ma być karta graficzna ? A zasilacz 620W Pentagrama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 14:32, HunterO7 napisał:

Właśnie o takiej konfiguracji myślałem, zostaje tylko pytanie jakiej firmy ma być karta
graficzna ? A zasilacz 620W Pentagrama.


Normalnie poleciłbym Ci Sapphire, ale dość dużo produktów tego producenta się psuje. Wybrałbym więc Palit, Asus lub HiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie będzie się wiązało z upgrade w takim stopniu jak innych gramowiczów, ale zadam je w tym temacie...

Mam Procek C2D E7200 (2x2,532GHz) podkręcony na 2x3,17GHz.
Biorąc pod uwagę wymagania najnowszych gier ile jeszcze (jeśli to konieczne) powinienem go podkręcić żeby nie martwic się o płynność gry. (za którą odpowiada procesor) .

Wykaz pozostałych części w podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z twoją radą wybrałem 4 modele, który jest najlepszy jakość/cena.

Palit Radeon HD 4870 512MB PCI-E XAE=4870S+0452

http://www.morele.net/produkt/189561/

Palit Radeon HD 4870 Super 512MB PCI-E AE=48700+T352

http://www.morele.net/produkt/182459/

Asus Radeon HD 4870 512MB DDR5 PCI-E BOX

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/asus-radeon-hd-4870-512mb-ddr5-pci-e-box.20 54.333826.html

Sapphire Radeon HD 4870 (11133-00-20R) 512MB DDR5 PCI-E BOX

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/sapphire-radeon-hd-4870-11133-00-20r-512mb- ddr5-pci-e-box.2054.335215.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze masz procesor o taktowaniu 2,53GHz a nie 2 x 2,53GHz (czy po podkręceniu, taktowanie procesora wynosi 3,17GHz a nie 2 x 3,17GHz). Taktowanie jest jedno, wspólne dla wszystkich rdzeni.
Druga sprawa - nawet nominalnym (fabrycznym) taktowaniu Twój procesor da sobie radę praktycznie z wszystkimi grami na rynku. Nie da zaś sobie rady grafika. Jeśli nie chcesz inwestycji finansowych to dalsze podkręcanie procesora da Ci jedynie satysfakcję i kilka punktów więcej w 3D Mark....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 14:49, HunterO7 napisał:

Palit Radeon HD 4870 Super 512MB PCI-E AE=48700+T352


Zdecydowanie wybrałbym tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2008 o 14:55, mrosi napisał:

Zdecydowanie wybrałbym tego...


Możesz mi jeszcze wyjaśnić co to jest OpenGl 2.0 i czym się różni od 2.1 ? Bo z tego co widzę modele palita mają 2.0 a pozostałe dwa mają 2.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie i noobowskie pytanie: jak poznać jaka karta graficzna będzie pasować do danej płyty głównej. Mam płytę Abit NF7(-S) v2.0 (nie śmiać się) i GeForca 5500 FX (tym bardziej nie śmiać się) i chcę zmienić kartę. (Nie stać mnie na wymianę całego kompa, a jeszcze na tym w miarę nowe gry działają, ale karta nie wytrzymuje) Więc co dało by się w to wsadzić i co byście proponowali (oprócz trepanacji kompa łomem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 15:08, HunterO7 napisał:

Możesz mi jeszcze wyjaśnić co to jest OpenGl 2.0 i czym się różni od 2.1 ? Bo z tego
co widzę modele palita mają 2.0 a pozostałe dwa mają 2.1


Cyferkami...? ;-P (Żart)
OpenGL to zbiór bibliotek. Jest odpowiednikiem części składowej DirectX - Direct3D. Odpowiada za (najprościej mówiąc) za przetwarzanie grafiki.
Generalnie nie powinieneś się sugerować tym czynnikiem, bo przeważająca większość gier dostępnych na rynku jest opartych na DirectX a nie na OpenGL (chyba tylko gry na silniku Doom wykorzystują OpenGL). Tym bardziej, że masz wersję 2.0 a 2.1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 15:20, Luk Zombi napisał:

Mam głupie i noobowskie pytanie: jak poznać jaka karta graficzna będzie pasować do danej
płyty głównej. Mam płytę Abit NF7(-S) v2.0 (nie śmiać się) i GeForca 5500 FX (tym bardziej
nie śmiać się) i chcę zmienić kartę. (Nie stać mnie na wymianę całego kompa, a jeszcze
na tym w miarę nowe gry działają, ale karta nie wytrzymuje) Więc co dało by się w to
wsadzić i co byście proponowali (oprócz trepanacji kompa łomem)?


Jeśli to ta płyta główna co na zdjęciu, to masz stare dobre AGP.
Karta za około 280zł która bym Ci polecił to Radeon x1950pro.
Aha. Zasilasz 350W padnie b.szybko, wiem to po sobie

Edit. DJ Danielus był szybszy, ale myślimy podobnie

20081008152535

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

FX5500 był kartą pod AGPx8 i takiej też karty powinieneś szukać, chyba, że chcesz wymieniać płytę główną, procesor i pamiątki.
Generalnie ta karta to największy shit jaki kiedykolwiek powstał na rynku kart graficznych (wiem bo sam od niej zaczynałem ;-) ).
Polecić mogę jedynie Radeona 3850. To bardzo mocna karta, może nawet trochę za mocna... Ma jedyny mankament. Wymaga zasiłki minimum 450W.
Rozważ też Radeona 3650. Jest tańszy i mniej wymagając (najlepiej od Asusa).
Choć z drugiej strony tak czy owak trzeba by pomyśleć o wymianie zasiłki (niczego specjalnego w Twoim kompie się nie spodziewam). Nawet na ModeCom Feel III 450W (~90PLN),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 15:20, Luk Zombi napisał:

Mam głupie i noobowskie pytanie: jak poznać jaka karta graficzna będzie pasować do danej
płyty głównej. Mam płytę Abit NF7(-S) v2.0 (nie śmiać się) i GeForca 5500 FX (tym bardziej
nie śmiać się) i chcę zmienić kartę. (Nie stać mnie na wymianę całego kompa, a jeszcze
na tym w miarę nowe gry działają, ale karta nie wytrzymuje) Więc co dało by się w to
wsadzić i co byście proponowali (oprócz trepanacji kompa łomem)?


kwestia proca, ale płyte masz b. dobrą (patrzac na tamte czasy), wiec proca tez pownienes miec z wyzszej pólki (w tamtych czasach ;) ). GF 7900 GS (najlepiej od Galaxy z chłodzeniem Zalmana, nie ma lepszego GF 7900 GS niz ten, sam go miałem, fabrycznie jest juz dość mocno podkręcony - z 450 na 540, a wykręcisz na nim 600-620 MHz na rdzen, słyszałem, ze niektórym udawało sie 640 MHz) lub radek x1950pro. Jeszcze tylko kwestia zasilacz. Jak masz 350W dopbrej firmy to lajcik, a jak nie to, to by sie przydała wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 15:27, GringoG3 napisał:

Jeśli to ta płyta główna co na zdjęciu, to masz stare dobre AGP.
Karta za około 280zł która bym Ci polecił to Radeon x1950pro.
Aha. Zasilasz 350W padnie b.szybko, wiem to po sobie

Edit. DJ Danielus był szybszy, ale myślimy podobnie


Dziękuje wam obu :) Jeszcze tylko małe pytanie - podobne o procesor. Mam Semprona 2500+ (2100 mhz) (dobra, to nie ja go kupowałem, tylko rodzice i to byłą niespodzianka bez mojej wiedzy) Co zamiast tego ( oczywiście do tej płyty)

To teraz dziękuje wam czterem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pisze tu pierwszy raz ale musze bo niemoge sobie sam poradzić.

Chce kupić sobie proca 2,5 GHz AMD z socketem 754 jedno rdzeniowy bo 2 nie bedze bugł podłączyć, przynajmniej tak myślę.

Powie mi ktoś czy wogle istnieje 2,5 2,6 GHz z tym soketem??

I czy muszę kupic nową płytę główną żeby działałi mi 2 rdzenie ( mam Gigabyte GA-K8U U1689 Soc-754

Za wszelka odpowiedź dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 15:38, Luk Zombi napisał:

Jeszcze tylko małe pytanie - podobne o procesor. Mam Semprona 2500+
(2100 mhz) (dobra, to nie ja go kupowałem, tylko rodzice i to byłą niespodzianka bez
mojej wiedzy) Co zamiast tego ( oczywiście do tej płyty)


Wyczytałem że ta płyta ma socket A. I nie ma za dobrych wieści. Najlepsze co znalazłem na allegro to Sempron 2800+ . Więc jedynie możesz podkręcić i dokupić RAMu (nie napisałeś ile masz) ale z 1,5Gb - 2Gb by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się