Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2008 o 20:22, piernickd napisał:

Elo, mam procka athlon 5200+ 2 rdzeniowy aktualnie jest 2,71ghz na plycie glownej GA-M56S-S3
Gigabyte''a oraz 2gb ramu. Komputer wyje niemilosernie ale to chyba przez stary dysk
twardy 200gb ktory ma juz okolo 5 lat... to wycie jest takie przerywane, co chwile glosniej
i ciszej ;) Ale do rzeczy. Temperatura aktualne podzespolow wynosi
- Plyta glowna 39 stopni
- Procesor 30 stopni
- Aux (chyba monitor ;p) 33 stopnie
- Karta graficzna (uwaga...) 58 stopni dodam ze to jest 2 letni geforce 7600 gs, wymienic
mu wiatrak czy dodac jeszcze jeden gdzies w srodku?
- Dysk twardy (tak, ten stary i CHYBA wyjacy...) 48 stopnii.

Prosze o odpowiedzenie na pytania postawione powyzej i doradzenie: na ILE tak spokojnie
moglbym tego procka krecic, bez ekstremalnych temperatur i wymieniania chlodzenia. Ramy
z tego co pamietam to Kingstony ofkors ddr2.

Dziekuje i pozdrawiam, troche sie rozpisalem ;)


po co go kręcić przy tak słabej karcie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byly, duzo za niego dalem ;) Mam normalna edycje procka :) Nie kupowalem go z zamiarem krecenia ale pomyslalem ze warto by go podkrecic chociaz troszke. Ale jezeli tak mowicie, to trudno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie ile dostałbym sprzedając moja kartę geaforce 7600 gt 256/256(jak się nie mylę) 560/700 mhz ddr3 ledateka 1 roczna i zasilacz 400 W tracera też 1 roczny.

piernickd - jak jednak chciałbyś dalej podkręcać dalej to temp są w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:03, wiedx1 napisał:

to ja mam pytanie ile dostałbym sprzedając moja kartę geaforce 7600 gt 256/256(jak się
nie mylę) 560/700 mhz ddr3 ledateka 1 roczna i zasilacz 400 W tracera też 1 roczny.

Za kartę jakieś 120-130 zł, za zasilacz może z 30. Na więcej bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:03, wiedx1 napisał:

to ja mam pytanie ile dostałbym sprzedając moja kartę geaforce 7600 gt 256/256(jak się
nie mylę) 560/700 mhz ddr3 ledateka 1 roczna i zasilacz 400 W tracera też 1 roczny.

Sprawdź po ile stoją te rzeczy na allegro, tak na oko to 80 zł za kartę i 50 za zasilacz (o ile ktoś go kupi). Chociaż jak trafisz na jelenia, to możesz i 300 zł zarobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W starym kompie (z którego teraz korzystają siostry) mam x1950pro. Kolega chce ją odkupić dając mi GF 6600GT i kasę (bo po co im taka karta).

Ile powinienem wziąć od niego kasy (i GF) żeby być dobrym kolegom i zarazem nie bawić się w dobroczynność ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:14, GringoG3 napisał:

W starym kompie (z którego teraz korzystają siostry) mam x1950pro. Kolega chce ją odkupić
dając mi GF 6600GT i kasę (bo po co im taka karta).

Ile powinienem wziąć od niego kasy (i GF) żeby być dobrym kolegom i zarazem nie bawić
się w dobroczynność ???


oblukaj ile stoja karty na allegro, odejmij wartosc 6600 GT od wartości 1950pro (możesz wybrać średnie wartości)i od tego odejmij jakieś 10-20 zł dla kumpla i powinno byc miło ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zamierzam kupić na allegro kartę graficzną NVIDIA GEFORCE 6800 GT. Moje pytanie brzmi następująco-Czy trzeba wymieniać płytę główną jeśli karta wymaga innej? Nie wiem czy w ogóle wymaga..nie znam się. Chodzi o to czy potrzebne to będzie. Jeśli tak to potem podam nazwę mojej płyty głównej.
Z góry dziękuję.

P.S. Z tą płytą to od kolegi słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie wystarczy model Twojej płyty. Musisz znać dokładne dane tej karty. Jeśli płyta główna posiada złącze AGP - z takim złączem grafikę musisz kupić. Adekwatnie, jeśli płyta oferuje złącze PCI-E - takie samo złącze musi posiadać grafika. W przeciwnym wypadku nie zamontujesz grafiki w płycie (no chyba, że z użyciem młotka i kombinerek). ;-P
Podaj dokładny opis karty (albo link z allegro) i model płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 14:02, Gothic 12 napisał:

Witam!
Zamierzam kupić na allegro kartę graficzną NVIDIA GEFORCE 6800 GT. Moje pytanie brzmi
następująco-Czy trzeba wymieniać płytę główną jeśli karta wymaga innej? Nie wiem czy
w ogóle wymaga..nie znam się. Chodzi o to czy potrzebne to będzie. Jeśli tak to potem
podam nazwę mojej płyty głównej.
Z góry dziękuję.

P.S. Z tą płytą to od kolegi słyszałem.


podaj model płyty (dokładny) i byłoby jeszcze ważne jaki masz zasilacz (ile watów i jakiej firmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety. Płyta ma złącze AGP a karta jest na PCI-E. Nie podłączysz. Szukaj grafik na AGP, np. Radeon 3650 lub 3850. Wiązać się będzie to niestety z wymianą zasilacza, bo jak podejrzewam nic słusznego w komputerze nie masz. Sam 3850 wymaga 450W-wej zasiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 14:27, mrosi napisał:

/.../

Niestety. Płyta ma złącze AGP a karta jest na PCI-E. Nie podłączysz. Szukaj grafik na
AGP, np. Radeon 3650 lub 3850. Wiązać się będzie to niestety z wymianą zasilacza, bo
jak podejrzewam nic słusznego w komputerze nie masz. Sam 3850 wymaga 450W-wej zasiłki.


Dzięki za pomoc :/ No niestety...może dasz link z Allegro do karty jak najbardziej podobnej do te? 256mg pixel/vatrex shader i takie tam i w podobnej cenie? Żeby działał Wiedźmin, Gothic 3 czy Call Of Duty 4. Prrroszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem!
GIGABYTE GeForce 6200. Karta wydaje mi się dobra, ma vatrex shader 3, ale czy ma też pixel shadery? Bo nie pisze...
No i jeszcze dla pewności:Czy będzie dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się...
Zasilacz mam 230V. Proszę abyście pomogli i znaleźli na Allegro kartę zeby Wiedźmin i inne gry które wymieniłem działały...oczywiście złącze AGP i w cenie ok. 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 15:00, Gothic 12 napisał:

Pogubiłem się...
Zasilacz mam 230V. Proszę abyście pomogli i znaleźli na Allegro kartę zeby Wiedźmin i
inne gry które wymieniłem działały...oczywiście złącze AGP i w cenie ok. 150zł.

Jak na AGP to dobra karta, nawet b.dobra dla AGP.
Radeon x1950pro

http://www.allegro.pl/item451615883_ati_radeon_his_x1950pro_256mb_256bit _ddr3_36_potok.html

OSTATNIA SZTUKA za taką cenę.

Edit: Skopiuj link do przeglądarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 15:14, Gothic 12 napisał:

GringoG3-ALe tam pisze że złącze PCI.


Wiec sory. Nie zwróciłem uwagi za kategorie. Ale i tak polecam tego Radeona tylko w wersji AGP, ale ta cena... :(

A jaka jest Twoja aktualna karta graficzna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się