Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2008 o 14:18, Crew 900 napisał:

Mam pytanie , czy te ramy :
http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/PDP_Patriot/Signature_Line_Dual_Channe l/PDP_Patriot_Dual_2x_1GB_DDR2_800_MHz_CL5/pelny,id,29782/

są takie same jak te :
http://allegro.pl/item449936728_patriot_2x1024mb_elk_800ddr_cl5_epp_odss_wawa.htm l

??


nie do konca, mają te same parametry, ale są z różnej "linii", "serii"

http://www.komputronik.pl/pelny,id,53897/

teraz sie bedzie zgadzać

gadula4

tak tez moze byc, ale powiem ci, ze miałem zarypiście (zeby nie przeklinac ;) ) dużego pecha. Ja bym na twoim miejscu pozbył sie tego quada jak najszybciej sie dało (po odkryciu teych "możliwości")

offtop:

wczoraj odebrałem swojego enermaxa, i co najważniejsze działa! wszystko jest ok. Mimo dodatkowych kosztów (70 zł cła), opłacało sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem z roboty....

Czekanie nie rozwiaze zadnego problemu tylko je poglebia.
Jak chcesz cos kupic sensownego to juz zdecyduj sie na zmiane calej platformy.
Moze intel 7200 i np. mobas od DFI lub asusa ?.
Niestety amd jest juz zbyt slaby....:((.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 15:09, Crew 900 napisał:


tez nie...podałeś to samo co wczesniej.... Zeby było jasne. Twoje ramy, jakie aktualnie posiadasz to ten drugi link z pierwszego posta. jesli tak, to szukaj ramow z oznaczeniem ELK (a dokładniej PDC22G6400ELK)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 15:38, Kawosz napisał:

Tak czy inaczej znalazłem lapka lepszego od obu, którego poleciłeś a mianowicie Samsung
R560 - ma więcej RAMU i na dodatek ddr3.


szkoda tylko, ze samsung to gorsza firma niz asus czy hp i nie zdziwiłbym sie nawet, gdyby po pol roku uzytkowaniu odpadła ci matryca LCD. Ja bym na twoim miejscu wybrał jakas znana, uznana firme a nie jakiegos egzotyka (po raz pierwszy słysze o tym, aby samsung robił laptopy), a 3400 zł to juz duza suma. Róznica w wydajności miedzy DDR3 1066 a DDR2 800 Mhz nie wielka. Dla mnie to "chłyt martentingowy". Sam musisz zdecydować: gorszy technicze laptop, ale dobrej firmy, gdzie masz pewność ze sie nie rozleci po kilku miesiącach lub dobry technicznie, ale firmy o ktorej nikt nic nie wie i z zagrożeniem, ze lekkie udezenie moze rozwalić laptopa (np. takie lonovo sa pancerne, moga spadac z biurka i nic im nie bedzie, nawet po kilku latach użytkowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat. Otóż mam nowego kompa E8400 + 4870 i starego kompa daje wujkowi. Jednak na razie zostawiłem sobie stary 5letni monitor iiyama prolite E435S 17" i dlatego szukam monitora dla wujka (jakiś 17 albo 19"). I teraz zacząłem się zastanawiać czy sobie nie kupic do gier nowego (jakieś22") a wujkowi dać tą 17 - stkę. Tylko jak bede mial wiekszy monitor to będę musiał się pogodzić z gorszymi ustawieniami graficznymi w grach, prawda? I tu moje pytanie czy opłaca się kupować nowy większy monitor i grać w gorszych ustawieniach graficznych? Czy ogólna jakość obrazu w grach pogorszy gdy będę grał na większym monitorze w gorszych ustawieniach grafiki się czy może się polepszy czy może nie zauważe różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde...kartę graficzną już wysłali, ale nie wiem ile mam WATTowy mam zasilacz :/ A tak w ogóle to nie mam jako takiego zasilacza, tylko prosto z kompa, bezpośrednio do listwy idzie kabel. Więc gdzie to sprawdzić? Bo nad kablem u kompa pisze 230V, ale koleś od karty mówił mi że mam sie dowiedzieć ile W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 16:22, Wukas napisał:

monitor to będę musiał się pogodzić z gorszymi ustawieniami graficznymi w grach, prawda?

Prawda

Dnia 10.10.2008 o 16:22, Wukas napisał:

I tu moje pytanie czy opłaca się kupować nowy większy monitor i grać w gorszych ustawieniach
graficznych? Czy ogólna jakość obrazu w grach pogorszy gdy będę grał na większym monitorze
w gorszych ustawieniach grafiki się czy może się polepszy czy może nie zauważe różnicy?

No cóż, powiedzmy 1024x768 w high na 17" to moim zdaniem lepiej niż 1680x1050 w low na 24". Pamiętaj, że odpalanie na dużym monitorze małej rozdzielczości to jest koszmar, więc przy wymianie monitora musisz brać pod uwagę to, że jego większy rozmiar "wymusi" na tobie granie w wyższej rozdzielczości, która będzie bardziej obciążała kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 16:29, Gothic 12 napisał:

Kurde...kartę graficzną już wysłali, ale nie wiem ile mam WATTowy mam zasilacz :/ A tak
w ogóle to nie mam jako takiego zasilacza, tylko prosto z kompa, bezpośrednio do listwy
idzie kabel. Więc gdzie to sprawdzić? Bo nad kablem u kompa pisze 230V, ale koleś od
karty mówił mi że mam sie dowiedzieć ile W.


230 V na kablu to oznaczenie, do jakiego napięcie panującego w gniazdku kabel został przystosowany. Zeby sparwdzić moc zasilacza otwierasz bude (zdejmujesz panel boczny) i odczytujesz z naklejki znamionowej (powinna byc na ktorymś z boków zasilacza) jego moc. BTW, gratuluje zakupy grafy nie wiedząc jaki ma sie zasilacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 16:29, Gothic 12 napisał:

Kurde...kartę graficzną już wysłali, ale nie wiem ile mam WATTowy mam zasilacz :/ A tak
w ogóle to nie mam jako takiego zasilacza, tylko prosto z kompa, bezpośrednio do listwy
idzie kabel. Więc gdzie to sprawdzić? Bo nad kablem u kompa pisze 230V, ale koleś od
karty mówił mi że mam sie dowiedzieć ile W.


Heh... rozbroiłeś mnie tym pytaniem :) Odkręć boczny panel i przeczytaj informacje na zasilaczu (tak, zasilacz znajduje się wewnątrz komputera) xD Jak byś dalej nie wiedział gdzie on jest, to jest to coś skąd wychodzi ten kabel o którym mówiłeś xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 17:00, ppoz93 napisał:

Witam.
W grudniu mam w planach wymianę zasilacza. Myślę, że wymiana moje 400 Chiefteca na Enermax
Pro82+ 625W( wersja bez odpinanych kabli) będzie dobrym pomysłem.
Co o nim myślicie? Cena: ok.: 440zł
http://www.cooling.pl/zasilacz-enermax-pro82-625w,produkt,550697.html


Od kilku godzin jestem posiadaczem Enermaxa Modu82+ 625W (wiecej szczegółow na GS)

tu masz test (fakt, tu jest modu, ale oba roznią sie tylko okablowaniem)
http://pclab.pl/art33868.html

Modularne okablowanie to jednak dobra rzecz, wiec polecam ci ten zasilacz http://www.cooling.pl/zasilacz-corsair-cmpsu620hxeu-620w,produkt,42061.html. Ma ciut gorsze parametry, ale w zamian masz modularne okablowanie ktore jest lepszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 17:00, ppoz93 napisał:

/.../ Myślę, że wymiana moje 400 Chiefteca na Enermax
Pro82+ 625W( wersja bez odpinanych kabli) będzie dobrym pomysłem. /.../

Niekoniecznie musi być to dobry pomysł. Pierwsze pytanie: po co Ci nowy zasilacz?
Jeśli nie masz w najbliższej przyszłości kupować nowej karty graficzne, ani nie dokonywać znaczących zmian w konfiguracji, a komputer chodzi dobrze, to po co Ci nowy zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 17:20, MLODY2K6 napisał:

Po co ci taki sam zasilacz jak ja mam. Wykorzystujesz tak samo jak ja sprzet?? Sam niedawno
kupiles kompa wiec po co ci nowy zasilacz??


E8400 i 9800 GTX+ to troche duzo jak na 400W chiefteca. Poza tym zakup za mocnego zasilacza ma jednak sens, bo nie bedzie zadnego problemu z OC, a do tego nie bedzie go trzeba wymienia przez dłuugi czas (minie kilka lat zanim ten zasilacz bedzie za słaby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 17:20, MLODY2K6 napisał:

Po co ci taki sam zasilacz jak ja mam. Wykorzystujesz tak samo jak ja sprzet?? Sam niedawno
kupiles kompa wiec po co ci nowy zasilacz??


Właśnie dlatego. Piszesz, że to bardzo dobra zasilacz. A ja mówiąc szczerze nie jestem zadowolony ze swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się